Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Da li znaš kada ti je bila ovulacija? Postavi sliku testa ako možeš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragee da li je moguce da se na testu pojavi jos jednaa crtica allliiii skroz, skroz blijeda, jedva okom vidljiva? Ne znam ni sama, mozda ja to i umisljam vise. :-((((

i najbledja crtica je trudnoca. Kad ti je bila m? Jesi sigurna da ti je ovulacija bila 28.da nije ranije?

Lala123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znaš kada ti je bila ovulacija? Postavi sliku testa ako možeš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i najbledja crtica je trudnoca. Kad ti je bila m? Jesi sigurna da ti je ovulacija bila 28.da nije ranije?

Menstruaciju sam imala 12og marta. Ne znam, mozda i nisam dobro izracunala kad je bila ovulacija. Cekam 11 april da vidim da li cu dobiti, nadam se da necu. :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Menstruaciju sam imala 12og marta. Ne znam, mozda i nisam dobro izracunala kad je bila ovulacija. Cekam 11 april da vidim da li cu dobiti, nadam se da necu. :-)))

moj primer iz prve trudnoce. M je bila 7. A ja sam test uradila 2.sledeceg meseca i lepo se videla crtica. Ne bih da ti dajem laznu nadu, al pokusaj postaviti sliku testa. U svakom slucaju pripazi se sad, ako i sama sumnjas na trudnocu

Lala123 i Mira 123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj primer iz prve trudnoce. M je bila 7. A ja sam test uradila 2.sledeceg meseca i lepo se videla crtica. Ne bih da ti dajem laznu nadu, al pokusaj postaviti sliku testa. U svakom slucaju pripazi se sad, ako i sama sumnjas na trudnocu

pokusala sam da slikam test, al ne moze jaka svjetlost. Vidjecu, sta ce biti. Cudno se osjecam vec par dana, pa se malo nadam da ce biti pozitivan rezultat. 

Alex00, Mira 123 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokusala sam da slikam test, al ne moze jaka svjetlost. Vidjecu, sta ce biti. Cudno se osjecam vec par dana, pa se malo nadam da ce biti pozitivan rezultat. 

Pozitivno nego sta :) samo misli pozitivno :) i onda smo slicne :) ako smo obe trudne :) onda za 9mes da se klinci druze :) ;*

Mira 123, miliccam i Lala123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od mene nista za ovaj mesec.. :( upravo dobila.. drzim ostalima fige :)))) nista gore od razocarenja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alex, glavu gore! Tu je uvek sledeci mesec i nova sansa i nova nada. 

Moj ti je savet , ako vec nisi, da kupis trakice za ovulaciju (u apoteci ili preko neta). Samo racunanje ovulacije ne pomaze posto je svaka zena drugacija. 

Alex00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaa neee, zaoo mi je Alex :-((  posle mece odmah na posao :-))) . 

moj primer iz prve trudnoce. M je bila 7. A ja sam test uradila 2.sledeceg meseca i lepo se videla crtica. Ne bih da ti dajem laznu nadu, al pokusaj postaviti sliku testa. U svakom slucaju pripazi se sad, ako i sama sumnjas na trudnocu

pokusala sam da slikam test, al ne moze jaka svjetlost. Vidjecu, sta ce biti. Cudno se osjecam vec par dana, pa se malo nadam da ce biti pozitivan rezultat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od mene nista za ovaj mesec.. :( upravo dobila.. drzim ostalima fige :)))) nista gore od razocarenja..

Znam kako ti je, ali nema odustajanja .. cim prodje meca nastavi da radis, otkud znas mozda nas bas sledeci mjesec obradujes. Ne brini se, doci ce sve na svoje, uz tebe sam :)

Alex00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke...,od prevelike zelje umisljate simptome I uzburkavate psihu... (razumem vas,ja sam to radila dve godine,svaki mesec sam bila trudna)...

Moj najiskreniji savet...,volite se svaki dan,cak I u vreme menstruacije...,dobro,ne bas svaki,svaki drugi :)

Ne brojte dane,opustite se I uzivajte sa muzicima...

Test nema svrhe raditi 10 dana pre ocekivane menstruacije,I da ste trudne,nece vam pokazati...

Folna je svakako dobra pre trudnoce I za vreme trudnoce,ali ona ne pomaze u zatrudnjivanju vec u razvoju mozga kod ploda...

Hranite se zdravo,izbacite alkohol,slatkise I cigare...

Neki sport,aktivnost...

A pre svega toga,odradite osnovne preglede...,briseve,papu I pregled...

Ako do trudnoce ne dodje za godinu dana,krenite u istrazivanje dalje...

Mada,ne razmisljate o tome nego samo u napad... :-)

Srecnoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam znala da to ima :) opaaa .. kupujem :) hvalaa kako se kkoristi

Znam kako ti je, ali nema odustajanja .. cim prodje meca nastavi da radis, otkud znas mozda nas bas sledeci mjesec obradujes. Ne brini se, doci ce sve na svoje, uz tebe sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zenice, pozdrav svima. Htjela bih da pitam zene koje su pile Macinu travu za misljenje. Pila sam je samo ovaj ciklus od kraja M do O. U nedelju bih trebala dobiti. Zadnjih 5 dana imam jaaako cudan PMS. Em je drasticno ranije nego inace, em je drugacije. PMS mi obicno pocne 2-3 dana prije M, a sada  vec 9 dana ranije. Drugaciji  mi je bol u stomaku, i osjecam kao da ce svaki cas krenuti M, a kad odem u WC nista, samo isjedak, a o grudima da ne pricam, bole me jace nego inace, i kao da gore, bradavice posebno, kao da nesto struji kroz grudi, bride nekako. Sta mislite da li je mogao caj da mi poremeti nesto? Hvala.

Izmenjeno od strane Trudilica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam znala da to ima :) opaaa .. kupujem :) hvalaa kako se kkoristi

Slazem se sa Dacom da treba prvo biti opusten, pa zdrava ishrana itd i ljubav sto cesce. :)

Folna ne moze da skodi pre trudnoce i uglavnom se preporucuje.

Sto se tice trakica za ovulaciju, ni ja nisam znala da to postoji. Moj brat i snaja su pokusavali 4 meseca, snaja je odmah pomislila da imaju neki problem a doktorka joj je preporucila da koriste trakice za ovulaciju. Ispostavilo se da je njoj ovulacija bila tek 19. dana i da su je pre toga uglavnom masili. Ostala je trudna istog meseca. 

Ja sam bila na piluli neko vreme , kada sam prestala htela sam da znam kada je ovulacija i da li je ima i trakice su mi pomogle. 

Izgledaju isto kao test za trudnocu, a i koriste se slicno. Uglavnom se koriste 10. dana od pocetka mece pa dok ne bude pozitivan. Ujutru i uvece piskis (da ne bude prvi jutarnji urin) i cekas 2 crtice. 

Ne kazem da je to sigurno resenje, ali makar imas informaciju vise i znas tacno kada su ti plodni dani. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Dacom da treba prvo biti opusten, pa zdrava ishrana itd i ljubav sto cesce. :)

Folna ne moze da skodi pre trudnoce i uglavnom se preporucuje.

Sto se tice trakica za ovulaciju, ni ja nisam znala da to postoji. Moj brat i snaja su pokusavali 4 meseca, snaja je odmah pomislila da imaju neki problem a doktorka joj je preporucila da koriste trakice za ovulaciju. Ispostavilo se da je njoj ovulacija bila tek 19. dana i da su je pre toga uglavnom masili. Ostala je trudna istog meseca. 

Ja sam bila na piluli neko vreme , kada sam prestala htela sam da znam kada je ovulacija i da li je ima i trakice su mi pomogle. 

Izgledaju isto kao test za trudnocu, a i koriste se slicno. Uglavnom se koriste 10. dana od pocetka mece pa dok ne bude pozitivan. Ujutru i uvece piskis (da ne bude prvi jutarnji urin) i cekas 2 crtice. 

Ne kazem da je to sigurno resenje, ali makar imas informaciju vise i znas tacno kada su ti plodni dani. 

 

hvalaaaa ;)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros uradila test, poavila se druga linija, svetlija u odnosu na kontrolnu. Grudi si mi vrele vec 20 dana, i samo bih slatko nesto jela. Kasni mi 5 dana, a inace je redovna...

Zone*, Mira 123, Alex00 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folna treba da se pije i tokom planiranja trudnoce....

Sto se opustenosti tice,da treba biti opusten,ali  koliko realno je to moguce kada planirate trudnocu?! Nama je uspelo 5-ti mesec tek i nisam bila uopste opustena. Mozda sam malko manje mislila o tome,aou sam svakako mislila non stop. 

Kupite trakice za ovulaciju,pijte folnu. Ako se ne desi za godinu dana,kod lekara. 

 

Jole ja mislimbda si trudna. :))

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joleeeee :)))  cestitammm :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros uradila test, poavila se druga linija, svetlija u odnosu na kontrolnu. Grudi si mi vrele vec 20 dana, i samo bih slatko nesto jela. Kasni mi 5 dana, a inace je redovna...

Cestitaaaam :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto ste vi iskusnije i znate bar nesto za razliku od mene pa da pitam :D meca mi je kasnila 5 dana, cijela situacija je bila kao da sam trudna, medjutim dobila sam i meca mi je trajala samo dva dana sto nije uobicajno kod mene traje po sedam dana, sad uopste nemam a imam strasne bolove u stomaku, znam da nesto ne valja i da nije dobro ali sta je ni sama ne znam, pa da bar vas pitam sta vi mislite ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je si sigurna da je to bika mentruacija,je li bilo jako krvarenje ?

Si radila test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je si sigurna da je to bika mentruacija,je li bilo jako krvarenje ?

Si radila test?

Nije bilo bas bas jako krvarenje, ali je boja bila kao moja redovna menstruacija kad dobijem, nisam imala obilno krvarenje, nego onako kao pred kraj kad imam a kao da nemam, samo sto me stomak bas bas boli .. nisam jer kontala sam, dobila sam vec je razocarenje ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.