Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Imam veliku nedoumicu... Naime vec neko vreme moj muž i ja pokušavamo da napravimo bebicu...Ovulacija ovog meseca je bila 16-tog i tih dana pre nje i posle nje bas smo radili na tome... Zadnjih par dana imam malo čudno ponašanje i promene npr mučninu ali ne mogu da povraćam, npr prošlu noć mi se u 3h dogodila jaka zelja da jedem burek cak sam i njegov miris mogla da osetim. Jutros sam imala veliku malaksalost u nogama i prethodnih dana, takođe jutros sam imala jak bol u predelu materice kao kada dobijem i osetila sam mokro na vesu i kada sam otišla u wc veca količina belog sekreta je izasla iz mene i osetila sam kao mehuriće vazduha. E sad moje je pitanje da li je moguće da sam trudna? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako znas da je ovulacija bila 16.?

Ne vredi pokusavati posle,samo pre i za vreme.

Mislim da ti je rano za bilo kakve simptome jer za obo vreme ne bi doslo ni do implantacije.

U svkom alucaju ti drzim fige da uspete i javljaj se :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa prema mom ginekologu 4 dana posle menstruacije ja nisam plodna i od 11.01 do 16.01 su mi plodni dani s tim sto mi je 16.01 dan ovulacije kao i dan posle nje tj 17.01 hvala u svakom slučaju sačekacu 30-ti i ako ne dobijem znaću šta je :) 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Do sad sam samo citala vase postovo jer sam i ja u iscekivanju.

Odlucila sam se da napisem nesto jer kao i kod Andjeline, moji plodni dani su bili izmedju 11.1 -17.1. .. cak  sam i bila uverena da je ovulacaija bila 16tog :D. Ove dve nedelje cekanja cine mi se kao vecnost i sve iscekujem neke simptome kojih bas i nema :/ Grudi su mi malo punije ali ne i bolne i jutros sam primetila da sam imala dosta sekreta.. 

Planirala sam da uradim sutra test pa cemo videti sta ce biti.

Izmenjeno od strane IvaG
zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @Vuciguraj :) Malo sam poranila sa testom..Uradila sam beta hcg i bio je 12.57 x_x Menstruacije su mi neregularne, tako da cu sacekati jos koji dan pa cu ponoviti test..To je tako kad ne mogu da se smirim i sacekam malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koji ti je dan ciklusa bio kada si radila betu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

30 dan.. Ali ciklusi su mi neredovni izmedju 29 -34..:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se pravilno duplira na 48h,trebalo bi da bude o.k.

Malcice je niska,ali s obzirom da ne znas kada je bila ovulacija,moguce i da sve bude kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drugari, nova sam na forumu pa bih vam bila veoma zahvalna na pomoci. Trebala sam dobiti 13.02. ali mi kasni, s tim sto mi se 12.02. pojavio rozikast sekret, a stomak me bolucka i imam osecaj kao da cu svakog trena dobiti... Znaci, kasni mi oko 5 dana. Sta bi moglo biti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moglo bi biti svašta, ali kreni od testa. Sa tolikim kašnjenjem ne moraš čak ni da sačekaš prvi jutarnji urin. Srećno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kreni od testa,dobro kaze Voljena. Ja sam iste simptome imala i kad mi je samo kasnilo i kad sam bila trudna. ;)

Srecno!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti implantacijsko krvarenje. Meni se javilo sva tri puta i to mi je svaki put bio prvi znak. Oskudno roze krvarenje moze biti znak trudnoce. Kao sto ti rekose uradi test. Sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se isto dan kada je trebalo da dobijem pojavilo nesto braonkasto, ja objavila da sam dobila... Posle toga ništa, za dva dana uradim test i pokaže :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam sinoc test i nazalost negativan je... Ipak izgleda da samo kasni... Hvala vam u svakom slucaju... Divne ste...

Voljena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad što pre bacanje na posao pa da čestitamo već sledećeg meseca! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moji simptomi su bili bolne i ogromne grudi, a posto sam 3 meseca pre toga dobijala na 24 dana uradila sam test vec 28. dana i bile su jasne dve crtice :) - blizanci :D 

Zdravo drugari, nova sam na forumu pa bih vam bila veoma zahvalna na pomoci. Trebala sam dobiti 13.02. ali mi kasni, s tim sto mi se 12.02. pojavio rozikast sekret, a stomak me bolucka i imam osecaj kao da cu svakog trena dobiti... Znaci, kasni mi oko 5 dana. Sta bi moglo biti? 

Andbeb, sto se krvarenja tice najbolje je da odes na pregled. Ja sam imala u 6. nedelji braonkasto curkanje uz bolne grceve a jedan dan je bilo rozikato, kao kad treba da dobijem. Doktor mi je prepisao duphaston, magnezijum i mirovanje i sve je na kraju ispalo ok. Medjutim kasnije na jednom od pregleda (cini mi se u 17. ili 18. nedelji) se videlo na jednoj placenti da je zapravo ona krvarila tako rano, pa se zalecila. Mislim da ipak nije svejedno, iako je mnogo nas imalo krvarenje pa je sve ok ispalo ipak treba to proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja sam nova ovde. Evo sta se desava kod mene, ovulaciju ne mogu da ispratim zato sto imam ciste. Nikad mi ciklus nije isti. Ovog meseca sam imala m 02.02 do 08.02. Odnos je bio 10.2, 16 su krenuli nazovimo grcevi, a 18. je krenulo kao krvarenje ali je oskudno i svetlo crveno ili svetlo braonkasto. Radimo na bebi. Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj jos malo vremena da prodje, pa uradi betu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sacekacu do petka, pa cu kod lekara. Moj doktor tada radi. Iskreno zabrinjavaju me grcevi, nisu jaki ali su tu. A prvi put mi je, pa mi cimka od svega. :) radila sam test danas ali je naravno bio negativan. Rano je. Ali kad je zensko ludo i kad hoce pa to strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja sam nova ovde. Evo sta se desava kod mene, ovulaciju ne mogu da ispratim zato sto imam ciste. Nikad mi ciklus nije isti. Ovog meseca sam imala m 02.02 do 08.02. Odnos je bio 10.2, 16 su krenuli nazovimo grcevi, a 18. je krenulo kao krvarenje ali je oskudno i svetlo crveno ili svetlo braonkasto. Radimo na bebi. Sta vi mislite?

Mozes da meriss bazalnu temperaturu ili da kupis tracice za ovulaciju,a jos igurnija metoda za utvrdjivanje ovulacije je folikulometrija.Srecno :)

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno, javicu sta se desava. Nadamo se da je beba na putu :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke :*

Jedno pitanje, mozda glupo, ali bilo kakva pomoc iz iskustva bi mi dobro  dosla :)

Pitanje je, da li se razlikuju simptomi rane trudnoce prirodnog ciklusa  i ciklusa u kome je primljen pregnil?

Imam treperenje u stomaku, povremeno zatezanje, bol u krstima i grudi bas narasle a proslo ni nepunih sedam dana... buni me sve ovo, ne smem da se nadam...

Bas bi me zanimala vasa misljenja i iskustva :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke :*

Jedno pitanje, mozda glupo, ali bilo kakva pomoc iz iskustva bi mi dobro  dosla :)

Pitanje je, da li se razlikuju simptomi rane trudnoce prirodnog ciklusa  i ciklusa u kome je primljen pregnil?

Imam treperenje u stomaku, povremeno zatezanje, bol u krstima i grudi bas narasle a proslo ni nepunih sedam dana... buni me sve ovo, ne smem da se nadam...

Bas bi me zanimala vasa misljenja i iskustva :*

draga pregnil ti je ustvari hormon beta hcg pa je sve moguce ne mozes nista da iskljucis...

primala sam dva puta za ciljani odnos i imala isto takve simptome ;)

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.