Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro, drage forumasice. Skoro 3 godine nisam bas nesto aktivna na forumu, citam s vremena na vreme ali nista nisam pisala. Ali nadam se da cu narednih meseci biti aktivnija :D Vestica kasni 5-6 dana (inace uredna u dan), dva testa uradjena -- na prvom pre nekoliko dana druga crta jedva vidljiva, na drugom bledunjava ali se pojavila u roku od nekoliko minuta, na UZ u sredu se nista nije videlo ali Bhcg je juce bila oko 230. Ponovicu u ponedeljak, pa u sredu opet na UZ. Inace grudi bole, ogromne su, trckaram u wc...Sve se nadam da cu sinu sledece godine za rodjendan pokloniti najlepsi poklon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila,cestitam :) Skolsku trudnocu ti zelim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, molim vas, pomozite mi. Radimo na bebi već 6 meseci i ništa do sada. Ovog puta mi kasni mi 6 dana, a UVEK dobijam redovno, na 29-30 dana. Nikakve simptome nemam osim što imam blage, čudne grčeve u stomaku. Jutros sam uradila babyrapid i nema druge crtice . Prvo, zao mi je jer mnogo zelimo bebu i 6 meseci radimo na njoj. Drugo, plasim se sta bi mogao da bude razlog izostanka menstruacije ako nije trudnoca.
Recite mi,, molim vas, da li rezultat testa moze biti lazno negativan posle 6 dana kasnjenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, molim vas, pomozite mi. Radimo na bebi već 6 meseci i ništa do sada. Ovog puta mi kasni mi 6 dana, a UVEK dobijam redovno, na 29-30 dana. Nikakve simptome nemam osim što imam blage, čudne grčeve u stomaku. Jutros sam uradila babyrapid i nema druge crtice . Prvo, zao mi je jer mnogo zelimo bebu i 6 meseci radimo na njoj. Drugo, plasim se sta bi mogao da bude razlog izostanka menstruacije ako nije trudnoca.
Recite mi,, molim vas, da li rezultat testa moze biti lazno negativan posle 6 dana kasnjenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, tako da ti je beta hcg -- test iz krvi koji se radi u laboratoriji i kosta oko 1000 dinara -- pouzdaniji. Uradi ga, pa kroz dva dana opet. Bitno je da raste. Trazi u laboratoriji da ti daju referentne vrednosti u prilogu jer se one od laboratorije do laboratorije razlikuju u zavisnosti od metode. Kod biohemijskih trudnoca najcesce vrednosti nisu nesto visoke.

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno. Bas se nadam da se nesto desava. Uradicu betu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, molim vas, pomozite mi. Radimo na bebi već 6 meseci i ništa do sada. Ovog puta mi kasni mi 6 dana, a UVEK dobijam redovno, na 29-30 dana. Nikakve simptome nemam osim što imam blage, čudne grčeve u stomaku. Jutros sam uradila babyrapid i nema druge crtice . Prvo, zao mi je jer mnogo zelimo bebu i 6 meseci radimo na njoj. Drugo, plasim se sta bi mogao da bude razlog izostanka menstruacije ako nije trudnoca.
Recite mi,, molim vas, da li rezultat testa moze biti lazno negativan posle 6 dana kasnjenja?

Najsigurnije ti je da uradis betu ako uvijek dobijas redovno...ono moze da kasni iz vise razloga, mi smo puno osjetljive i puno toga na nas utice pa cak i zelja za trudnocom, pa nam moze kasniti....nadam se da je u tvom slucaju bebica :) mozes sacekati jos par dana pa ponoviti testic ili uradi betu ujutru i znat ces...zelim ti dvije crtice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

black diamond, hvala ti. ali izgleda da krece meca :(((((((((((( danas popodne mi je krenulo onako braonkasto. malo ga ima, nije kao pocetak klasicne menstruacije, tako da se jos malo nadam da je to ono blago krvarenje na pocetku trudnoce. ali nesto mi govori da ipak nema bebe. mnooooooogo sam se ponadala ovog meseca, bila skoro sigurna. ne mogu da opisem sada osecaj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

black diamond, hvala ti. ali izgleda da krece meca :(((((((((((( danas popodne mi je krenulo onako braonkasto. malo ga ima, nije kao pocetak klasicne menstruacije, tako da se jos malo nadam da je to ono blago krvarenje na pocetku trudnoce. ali nesto mi govori da ipak nema bebe. mnooooooogo sam se ponadala ovog meseca, bila skoro sigurna. ne mogu da opisem sada osecaj :(

znam kako ti je...nemoj biti tuznaa, opusti se voli se sa svojim dragim kad god vam je do toga bez ikakvog pritiska i beba ce doci kad se najmanje budes nadala..ljubim te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja stvarno postajem ocajna, imala Sam jedan spontani jos prosle godine u septembru i posle toga smo poceli sa pokusajima u novembre i nista pa sam otisla na pregled kod ginekologa u septembru ispostavilo se da Sam imala nesto oko grlica mada to smo vec znali jos posle prvog pobacaja a posto su sve analize bile u redu Ginekolog je odlucio da nista ne dira i sada mi je to odstranio.. Sad je drugi mesec od ponovnog pokusavanja i danas sam dobila menstruaciju uzasno se osecam :(  iinace imam bas ceste odnose svaki drugi dan nekad bas preskocimo pa bude greci dan tokom celog ciklusa ne samo kad mi je ovulacija, da li je moguce da preterujemo i praktikujemo da lezim na ledjima bar Pola sata nakon odnosa...inace prosli put Sam zatrudnela posle tri meseca pokusavanja..stvarno Sam ocajna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gagi meni je to dr objasnila na ovaj nacin. Tri dana pre ovulacije ne treba da imate odnose niti on treba da se "igra" (tim recima mi je objasnila:)). Taj dan i sledeci su najplodniji. Trebalo bi da ti budes na ledjima i posle odnosa dovojlno je 5min noge uza zid. Nama je uspelo iz prve, a pre toga smo tri meseca pokusavali. Vredi pokusati. Zelim ti srecu i da nam uskoro javis lepe vesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu Anchi, nadam se da ce i nama uspeti...a bila sam ubedjena da Sam trudna imala Sam neke simptome kao sto su cesto mokrenje, zatvor, cak i hemoroidi pojavili su mi se u prosloj neuspeloj trudnoci i do sada i nista i ovog meseca eto ih, pa sam osecala umor i vrtoglavicu i pre par dana me je jako zabolela glava cak Sam i povratila par puta i kasnila mi je tri dana i jutros Sam uradila test koji se pokazao negativan naravno i nije proslo ni Pola SATA poceo je da me boli stomak i polako je krenula menstruacija :/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je rano za test i mozda je lazna menstruacija. Ne znam. Nemoj posustajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah to se nadam svakog meseca videcemo sta ce biti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja stvarno postajem ocajna, imala Sam jedan spontani jos prosle godine u septembru i posle toga smo poceli sa pokusajima u novembre i nista pa sam otisla na pregled kod ginekologa u septembru ispostavilo se da Sam imala nesto oko grlica mada to smo vec znali jos posle prvog pobacaja a posto su sve analize bile u redu Ginekolog je odlucio da nista ne dira i sada mi je to odstranio.. Sad je drugi mesec od ponovnog pokusavanja i danas sam dobila menstruaciju uzasno se osecam :(  iinace imam bas ceste odnose svaki drugi dan nekad bas preskocimo pa bude greci dan tokom celog ciklusa ne samo kad mi je ovulacija, da li je moguce da preterujemo i praktikujemo da lezim na ledjima bar Pola sata nakon odnosa...inace prosli put Sam zatrudnela posle tri meseca pokusavanja..stvarno Sam ocajna :(

Nemoj biti ocajna, polahko bit ce...kakve si sve nalaze uradila do sada? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve moguce briseve i pap test i sve je u redu u decembru idem ponovo kod ginekologa takav je bio dogovor, ako ne zatrudnim do decembra da odem da bi mi dala nesto kao neku simulaciju jer mi je mozda lenj organizam tako mi je rekla, a sada cu poslati i mog muza na neki pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A trebala bih da uradim i analizu krvi za proveru stitne zlezde jer obe moje sestre imaju uvecanu stitnu zlezdu a citala Sam da to moze biti uzrok i pobacaja i neplodnosti, sta vi mislite, sta bih jos trebala da proverim?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hormone 3dc, prohodnost jajovoda,ogtt test,stitnu. Ima svasta nesto. Ali jedno po jedno,treba koji ciklus i dr da isprati.

Tm obavezno spermogram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najraniji simptom trudnoće je svakako bio izostanak menstruacije... I mislim da je to bio jedini simptom. Inače sam 7-10 dana pred menstruaciju užasna samoj sebi, vrlo često menjam raspoloženja, jedem po ceo dan i ne biram šta je to, samo bih se svađala i nije mi ni do čega. :D

Otkad sam trudna, jedina razlika je u tome što sam mnogo raspoloženija, iako mi se sve vreme spava i baš sam troma i mrzi me da se umijem... Mada često nateram samu sebe da izađem i prošetam iako me mrzi bilo šta da uradim. I moja mama je bila ovakva kad je mene nosila u stomaku, to mi je potvrdila više puta. :rolleyes: I stvarno, stvarno sam mislila da će mi se smučiti slatko jer ga inače obožavam, uvek sam bila debeljuca i mučila muku sa kilogramima, ali k'o za baksuz sad mi se jedu više nego ikada... Koliko-toliko se kontrolišem, trudim se da voćem zamenim slatkiše, ali ne da đavo mira. :) Šta ću, mučim se već 14 godina sa kojekakvim dijetama, kad ne jedem slatko mnogo sam tužna i utučena, čak i sanjam gomilu slatkiša, pa računam da ne jedem masno, slano, beli hleb, mesne prerađevine itd., nešto ipak mora da ne štima... I da, vrrrrlo vrlo retko grickam, pri tom mislim na grisine i smoki jer nisam ljubitelj slaniša... Bitno da mi je šećer ok, trudiću se da ga održim u normali, pa bože moj... moram imati neki porok.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, treba mi mala pomoć od vas.

Upravo mi je test pokazao bledu drugu crticu, p.m. sam imala 25.10.

Pre 5 godina sam imala vanmateričnu i sad sam prestrašena, 

Inače, već 2-3 dana imam neku knedlu u grlu, na dan kad sam trebala da dobijem imala sam svetlo rozi sekret i to je to, sem što me stomak boli non-stop kao da treba da dobijem. Malo osećam kao neku vrelinu sa leve strane gde imam jajovod i to plaši.

Da, i antitela štitne su mi pre mesec dana bila baš povećana, ne znam da li to ima veze.

Kada bih mogla najranije da odem kod dr da može nešto da vidi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke,molim vas za pomoć,da li vidite ovde “drugu crticu“ :huh:

 

http://IMG_20151125_203249.jpg

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke,molim vas za pomoć,da li vidite ovde “drugu crticu“ :huh:

 

http://IMG_20151125_203249.jpg

Ja vidim, moja je otprilike ista takva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja vidim, moja je otprilike ista takva.

nisam sigurna,sestra je prva pogledala i rekla da se vidi,danas doktor kaze na UZ nema nista,pijte folnak i vidimo se za mesec-dva... a inace ova druga kao da je bledo roze boje? Ili umišljam... :(

Izmenjeno od strane ivana966

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke,molim vas za pomoć,da li vidite ovde “drugu crticu“ :huh:

 

http://IMG_20151125_203249.jpg

uradi i sutra test ako je tr u pitanju bice jaca crtica. I ja je vidim ali sve zavisi posle koliko vtemena si slikala. Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.