Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Cao svima..Nova sam na forumu,htela bi da vas pitam nesto,da li postoji razlika u simptomima izmedju kada treba da dobijete ciklus i kad zena ostane trudna..Naime suprug i ja pokusavamo da dobijemo drugu bebu,imamo sincica od dve ipo godine,ali nam nesto neide....sa prvom bebom je sve islo brzo,nisam imala nikave simptome,mada ja kad treba da dobijem bole me grudi stomak,pojacan sekret...itd..pozz svima..

Cao...Mogu ti ispricati za svoj slucaj! Pokusavali smo 9 meseci i to kad kazem pokusavali, mislim bas bas pokusavali! :rolleyes: U tom cuvenom 9-om mesecu smo se dogovorili da od sledeceg meseca pocnemo sa laganim ispitivanjima da vidimo u cemu je problem... Cak 10-14 dana pre dobijanja M sam bila ubedjena da cu dobiti. Sa svim bliskim osobama sam podelila ''tuznu'' vest da opet nismo uspeli... :angry: Simptomi su bili apsolutno identicni! Stomak me je po ceo dan zigao u donjem delu, grudi su mi otekle i bolele me, nije mi se spavalo, a kamoli da mi je bilo muka. Da sam sa nekim trebala da se opkladim da li cu dobiti izgubila bih sve zivo! Sta da ti kazem kada sam ceo taj dan, kada sam trebala da dobijem, isla sa uloskom! Sutradan sam odjednom shvatila da jos uvek nije stigla i odmah sam otisla u apoteku da kupim test ( M mi nikad nije kasnila). Pojavila se tek tek druga crtica, ali je bilo! :P

Uglavnom... meni su simptomi bili 100% identicni sa dobijanjem M. Sada smo presrecni jer cemo imati bebicu... :P Sav onaj trud se isplatio :blink: Samo da sve bude u redu...

Drzim vam svima palceve... Beba ce doci, samo sto neke zene jednostavno zatrudne od pogleda, dok mi ostale ipak moramo dosta da se ''mucimo'' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Наташа кад планираш да радиш тест

ако имаш мучнину можда имаш плусић

ако није тајна колко се трудите

мени сад кад прође меца почиње 4 месец

Ako se ovo odnosi na mene... Treba da dobije 15,jako sam nestrpljiva,testici vec u fioci cekaju.Jedan sam planirala da uradim 10.02 a drugi ako bude kasnila.

Na trenutak me uvati mucnina i prodje kao talas,al to je kod mene draga vec sve normalno,ja sam trudna svaki mesec.Realno,mucnina bi pre bila zato sto pregladnim,od kafe previse itd.Juce mi npr ceo dan maltene stomak bio pod pritiskom.I jos jedan siptpom,muz me uzasno nervira,ne mogu da ga podnesemmmm. Tako mi je bilo u trvoj trudnoci,ludeo je od mene.

Inace,radimoo na bebi god i po,nekad ne bas intezivno,ali kao ne cuvamo se.

Al sam se nalupetalaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam odnose pre desetak dana, bila sam u plodnim danima...pvremeno imam bolove u donjem stomaku kao kad imam ciklus a nemam ga, imam problem sa gorusicom, temperaturu imam svakog dana 37.1.2.3.... :) ... da li to mogu biti neki znakovi za radost i posle koliko od odnosa je najbolje da se uradi test da bih bila 100%sigurna? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ako bas moram toliko da cekam tj to mi dodje jos nedelju dana, pokusacu da se strpim.... :wub: inace bih to da uradim sto pre.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa evo ja cu ti reci moj slucaj..kod mene sa prvom trudnocom sam imala iste simtome kao i kad treba da dobijem...a pms simptomi su mi sada bolne grudi, blaga mucnina bolovi u stomaku,cesto mokrenje..itd a eto to su i simptomi za trudnocu..tako da draga moja ja se svaki mesec tripujem zbog tih simptoma da sam trudna:))) najbolje ti je da cekas mens..pa lepo testic i gotova stvar:))) ali svaka zena je drugacija u mom slucaju je tako..:)) zelim ti dve crtice sto pre:))) i daaa umalo da zaboravim...DOBRO NAM DOSLA!! :)

Ejjj pa hvala punoooo Ivancice.... :) ...veruj mi da i ja isto svaki mesec strepim sta ce da se desi,pa se uvek malo razocaram...ali dobro desice necu da se opterecujem jer kazu da i psiha utice na plodnost...bas me nesto jako grudi bole pa se malo i nadam...za koji dan cu da radim test ako u medjuvremenu nedobijem...pozzz i naravno tebi zelim sto pre da se obradujess... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ejjj pa hvala punoooo Ivancice.... :) ...veruj mi da i ja isto svaki mesec strepim sta ce da se desi,pa se uvek malo razocaram...ali dobro desice necu da se opterecujem jer kazu da i psiha utice na plodnost...bas me nesto jako grudi bole pa se malo i nadam...za koji dan cu da radim test ako u medjuvremenu nedobijem...pozzz i naravno tebi zelim sto pre da se obradujess... :)

zelim ti plusic...pa javi...najbitnije je da se ne opterecujes.. bice ..polako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radujem se svakom novom plusicu i drzim pesnice da ih bude sto vise!Ja sam imala simptome ali bila sam u nekom tripu da nisam mozda prehladjena.Poslednju mecu sam imala 11.septembra ,a desetak dana nakon toga imala sam ucestalo mokrenje sto kod mene inace nije slucaj.Pila sam cajeve jer sam mislila da sam se prehladila(sreca je sto nisam uzela neki antibiotik).Nekoliko dana pre sledece mece ja sam ostetila i da me grudi bole ali mislila sam da cu doboti i da je to znak...Medjutim,kasnilo mi je nekoliko dana i tada sam imala povisenu temperaturu 37,3.Odmah sam kupila test,uradila ga ujutru i videla dve crtice.Nakon toga isla sam i kod ginekologa koji mi je potvrdio trudnocu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radujem se svakom novom plusicu i drzim pesnice da ih bude sto vise!Ja sam imala simptome ali bila sam u nekom tripu da nisam mozda prehladjena.Poslednju mecu sam imala 11.septembra ,a desetak dana nakon toga imala sam ucestalo mokrenje sto kod mene inace nije slucaj.Pila sam cajeve jer sam mislila da sam se prehladila(sreca je sto nisam uzela neki antibiotik).Nekoliko dana pre sledece mece ja sam ostetila i da me grudi bole ali mislila sam da cu doboti i da je to znak...Medjutim,kasnilo mi je nekoliko dana i tada sam imala povisenu temperaturu 37,3.Odmah sam kupila test,uradila ga ujutru i videla dve crtice.Nakon toga isla sam i kod ginekologa koji mi je potvrdio trudnocu :wub:

Jupiiiii... Anita, jel znas pol? Kad je termin? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I trudna sam radila sam jutros test,posto mi dr radi tek sledece sedmice pa da ne cekam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I trudna sam radila sam jutros test,posto mi dr radi tek sledece sedmice pa da ne cekam

Ja nisam mogla da cekam docu pa sam otrcala do privatnika da vidim jel stvarno bebac...

Cestitam Marijaa... Sad mozes da ubacis tiker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupiiiii... Anita, jel znas pol? Kad je termin? :)

Termin mi je 19-og juna...Jos uvek ne znam pol.Na poslednoj kontroli doktorka nije mogla da vidi jer je beba karlicno okrenuta..Nadam se da cu sledeci put saznati :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I trudna sam radila sam jutros test,posto mi dr radi tek sledece sedmice pa da ne cekam

Cestitam!Radujem se zajedno sa tobom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je 19-og juna...Jos uvek ne znam pol.Na poslednoj kontroli doktorka nije mogla da vidi jer je beba karlicno okrenuta..Nadam se da cu sledeci put saznati :P

I moja je karlicno... Ne znam kako ali je uspeo da vidi devojcicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je karlicno... Ne znam kako ali je uspeo da vidi devojcicu...

Moja se stalno okrece tako da se nadam da ce se sledeci put bolje namestiti,tako da doktor moze da vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja se stalno okrece tako da se nadam da ce se sledeci put bolje namestiti,tako da doktor moze da vidi...

A onda ces i nama da javis novosti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I trudna sam radila sam jutros test,posto mi dr radi tek sledece sedmice pa da ne cekam

juuuupiii jos jedan bebac :)))) pa cestitam uzivaj sad... :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I trudna sam radila sam jutros test,posto mi dr radi tek sledece sedmice pa da ne cekam

Čestitam :D :D :D Da bude što više ovako lepih vesti, da oborimo rekord u februaru :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao...Mogu ti ispricati za svoj slucaj! Pokusavali smo 9 meseci i to kad kazem pokusavali, mislim bas bas pokusavali! :rolleyes: U tom cuvenom 9-om mesecu smo se dogovorili da od sledeceg meseca pocnemo sa laganim ispitivanjima da vidimo u cemu je problem... Cak 10-14 dana pre dobijanja M sam bila ubedjena da cu dobiti. Sa svim bliskim osobama sam podelila ''tuznu'' vest da opet nismo uspeli... :angry: Simptomi su bili apsolutno identicni! Stomak me je po ceo dan zigao u donjem delu, grudi su mi otekle i bolele me, nije mi se spavalo, a kamoli da mi je bilo muka. Da sam sa nekim trebala da se opkladim da li cu dobiti izgubila bih sve zivo! Sta da ti kazem kada sam ceo taj dan, kada sam trebala da dobijem, isla sa uloskom! Sutradan sam odjednom shvatila da jos uvek nije stigla i odmah sam otisla u apoteku da kupim test ( M mi nikad nije kasnila). Pojavila se tek tek druga crtica, ali je bilo! :P

Uglavnom... meni su simptomi bili 100% identicni sa dobijanjem M. Sada smo presrecni jer cemo imati bebicu... :P Sav onaj trud se isplatio :blink: Samo da sve bude u redu...

Drzim vam svima palceve... Beba ce doci, samo sto neke zene jednostavno zatrudne od pogleda, dok mi ostale ipak moramo dosta da se ''mucimo'' :rolleyes:

Veruj da sam jako zbunjena,nezelim da umisljam neke simptome,niti da se opterecujem jer tek dva tri meseca radimo ozbiljno na bebi,ali meni su isti kao i tebi simtomi da cu da dobijem i trudnoce,ali ovaj put me malo jace bole grudi...tako da mi ostaje da cekam do 13.02. pa da vidim sta se desava nebi da ranije radim test pa da se jos vise razocaram...tako da javim vesti kakve god da budu :unsure: ..pozz i tebi..uzivaj u trudnoci i da sve prodje kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I trudna sam radila sam jutros test,posto mi dr radi tek sledece sedmice pa da ne cekam

Neka je sa srecom lepu i laku trudnocu ti zelim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anita, namesti neki tiker da znamo sta koliko kad

Mucila sam se i opet ne znam da li sam uspela <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatno cu i da idem kod dr,al posto moj neradi videcu da zakazem za sutra kod drugog koji je takodje super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mucila sam se i opet ne znam da li sam uspela <_<

Jesiiiii.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da napravim tiker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.