Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

uf.. Dobila sam ... Ali i dalje ne razumem zasto mi je bilo muka od kafe,..... Ma nema vise zezanja, pocecu da pijem pilule...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12.01.. nego ja ne znam kako se izracunavaju ti plodni dani i sta znaci to trajanje ciklusa 28 dana ?? uvek zaboravim da pitam ,jeste da nije tema ali ajde ako znas ti Milenice ili neko drugi da mi objasni... Pa po tome da znam da izbegavam da imam odnose kad su mi plodni dani , i sledece nedelje zovemo gin. hocu da pocnem da pijem pilule,naravno ako nisam trudna, mada ja svaki mesec se umisljam da sam trudna :P

da se ne bi smarala sa razmišljanjem i brojanjem evo ti link kojki će ti svakog meseca izračunati kad su ti plodni dani.

http://www.21dan.com/sr/interactive/kalendarOvulacije.html

samo uneseš podatke i tamo gde su ti leptirići tamo možeš da zatrudniš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ! Znaci 7.2. treba dobro da se pazim :D

A znas kako sam ja dosad mislila i radila.. Da 10 dana pre i 10 dana posle menst. ne mogu daa zatrudnim .. I uvek mi je pomagalo ... :blink::mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ! Znaci 7.2. treba dobro da se pazim :D

A znas kako sam ja dosad mislila i radila.. Da 10 dana pre i 10 dana posle menst. ne mogu daa zatrudnim .. I uvek mi je pomagalo ... :blink::mellow:

Imala si sreće. Nikad ti to računanje nije 100% ali meni ovo sa ovog sajta radilo posao, jer precizno računa pošto gleda tvoju menstruaciju a ne standardizuje sve na 28 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene kasni...evo par dana..... cekam...cekam....

Nadam se da nisam, bar ne jos....al eto ako i jesam..sta da se radi!

A simptome ni u prvoj nisam imala, sve kao da cu dobiti, boluckao me stomak..... i kasnilo 10 dana i eto bebaca! Jos par dana i radim test!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo sam nestrpljiva i ne znam kad je najbolje da uradim test za trudnocu. S obzirom da nemam redovne cikluse ne znam ni kad cu dobiti ni koliko da cekam da mi kasni.Za odredjivanje plodnih dana sam koristila maybe baby i ako mu je za verovati ovulacija mi je bila 16.01 . Od simptoma nemam nista konkretno u smislu da je toliko izrazeno da bih primetila i to pripisala trudnoci. MAda sam sinoc imala temperaturu 37 a procitala sam i da je to znak trudnoce, inace mnogo sam nervozna, i imam neku potrebu da pijem neka osvezavajuca pica kao npr. sok od pomorandze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi je tek drugi mesec kako pokusavam ali posto ja nikad nisam imala redovne cikluse ( oni variraju od 30 do 45 dana ) kupila sam maybe baby da ne omanem neki mesec ovulaciju, ne mogu bas svaki dana da se sexam. Platila sam ga 1900 din pre nekih desetak . Inace odavno se vec tripujem da zbog neredovnih , kratkih i neobilnih ciklusa imam neki problem sa hormonima ali ginekolozi ne misle tako i nikad me nisu ni slali da radim hormone. Zato sam ja nestrpljiva jer ako sad ne zatrudnim iz druge necu ja da pokusavam godinu dana vec odma planiram da mene testiram i hormonski a njega na analizu sperme . Kad citam ove forume ispadne da je teze ostati trudan neko dobiti na lotou. Nadam se da to nece biti slucaj samnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubamaaaaarooooooooo juuhuuu hu gdje li siiii ;) , hajde podijeli sa nama tvoje simptome trudnoće, pošto si napisala da si više simptoma imala u prvih pet mjeseci nego sad kad si ostala trudna :D tj. da li si imala ikakve rane simpt. jer ti je je test bio ++++++++ na dan kad je trebala vještica da dođe, ma sve nam ispričaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubamaaaaarooooooooo juuhuuu hu gdje li siiii ;) , hajde podijeli sa nama tvoje simptome trudnoće, pošto si napisala da si više simptoma imala u prvih pet mjeseci nego sad kad si ostala trudna :D tj. da li si imala ikakve rane simpt. jer ti je je test bio ++++++++ na dan kad je trebala vještica da dođe, ma sve nam ispričaj :D

Evo draga moja!!! Prosli put sam dobila 22.12. i na peti dan ciklusa kad me je taman prosla m, uradim ja lh tracicu kad ona porozi, nije bila iste jacine kao kontrolna ali se lepo videla, narednih par dana druge crte nije bilo. Posle dva dana, 28.12 osetim na par sekundi neku mucninu. Posle toga odemo na zimovanje gde smo bili i za docek. Taj dan kad smo stigli tj. 30. , a i 31. boleo me sredisnji deo donjeg stomaka, bas nisko, ne jajnici nego bas na sredini. kontam ja mozda je ovulacije, ali je reanije nikad nisam mogla tako osetiti. 30. opet uradim lh i sad je crta bas crvena, a sutra je vec nije bilo ni da porozi. Medjutim, tamo nas je bilo puno u sobi pa sam tresnje obrala cim sam stigla kuci. Tako ja nemam pojma da li sam otisla trudna na planinu ili sam zatrudnela kad smo se vratili, ali to sad nije bitno. Uglavnom da su me ovog puta pobrkale i lh tracice. Moram da napomenem da mislim da je presudno bilo to sto sam rekla da nema sanse da u tom mesecu ostanem trudna jer su mi plodni dani bili padali u vreme kad smo bili na planini. Tako sam totalno bila rasterecena.

E sad dalje, 18. januara sam trebala da dobijem i taj dan uvece uradim test i pojavi mi se druga crta, svetlija ali se lepo videla. Ujutro 19. uradim jos jedan i on mi potvrdi. Od nedelje idem kog ginekologa i nadam se da ce i on potvrditi trudnocu.

Do pre par dana nisam imala neke simptome, sad imam blage mucnine, ali ne povracam, kafa mi bas ne prija, grudu malo boluckaju na dodir ali to ne bih ni primetila da ne znam da je to jedan od simptoma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaaa :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaaa :wub:

Nema na cemu. Zvala sam ginekologa, sutra idem. Posle pisem sta mi je rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno draga kog dr... očekujem lijepe vijesti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj jedini simptom u obje trudnoce bio je taj sto mi se neizdrzivo jela pica i maslinke, nevjerovatno, ali prva tri mjeseca samo to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klasični znaci i simptomi trudnoće

Klasični znaci i simptomi trudnoće su osetljivost grudi, mučnina, umor i povećanje telesne težine .

Nakon same ovulacije, potrebno je oko nedelju dana da se oplođena jajna ćelija ugnezdi u materici.

To što se dogadja naziva se implatacija.

U tom peroidu hormoni se počinju polako menjati, a samo telo reaguje na te promene u vidu 10 znakova trudnoće:

1. Blago krvarenje – ako primetite blago krvarenje na vešu to znači da se implatacija dogodila pre očekivane menstruacije. Ovo krvarenje je rozikasto ili smedje. Nije obilno!

2. Učestalo mokrenje - češće mokrenje je jedan od ranih znakove trudnoće.

Promene hormona izazvane implantacijom embriona, a posebno hormon "humani horionski gonadotropin (hCG), može biti jedan od uzročnika učestalog mokrenja.

3. Povišena telesna temperatura – povećanje telesne temperature za vreme ovulacije je normalno. Vaša bazalna telesna temperatura nakon ovulacije ostaje povišena sve do očekivane implantacije, odnosno očekivane menstruacije.

4. Izostanak menstruacije- je jedan od 10 sigurnih znakova trudnoće.. Međutim, menstruacija može izostati i iz drugih razloga, uključujući bolesti, stres, hormone, reakcije na hranu ili lekove... Ako je vaš menstrualni ciklus obično redovan, i ovo moze biti jedan od znakova trudnoće.

5. Umor - nedostatak energije, kao jedan od ranih znakova trudnoće, može biti teško razlikovati od drugih vrsta iscrpljenosti. Zapravo, umor koji osećate odnosi se na promene hormona koje se dešavaju u Vašem telu. Telo se prilagođava i to se manifestuje kroz umor i pospanost kao jedan od znakova trudnoće.

6. Grčevi – su karakteristični za ranu trudnoću, slični su menstrualnim grčevima. To što se dešava je ustvari priprema materice za predstojeću trudnoću..

7. Mučnina – je takođe jedan od znakova trudnoće. Polovina trudnica je prošlo kroz ovo iskustvo koje se može desiti bilo kad, u bilo koje doba dana ili noći, iako se često naziva jutarnjom mučninom.

8. Bolne i otečene grudi - jedan od vrlo ranih znakova trudnoće je upravo ovaj osećaj. Grudi takođe reaguju na promene horomona u telu jer i njih čeka jedan veliki zadatak.

9. Tamnije područje areola –područje oko bradavice koje postaje tamnije već nedelju dana nakon začeća.

10. Zatvor - možete primetiti promenu u vašim crevima u ranoj trudnoći.

Progesteron koji luči vaše telo u povećim kolicina, ukoliko je došlo do implatacije, može biti uzrok zatvora kao jednog od simptoma rane trudnoće!

Upamtite da većina ovih simptoma može da se javi iz mnogo drugih razloga. Možete imati sve simtome trudnoće, poneke a često nijedan simptom.

Najpouzdaniji način da saznate da li ste u drugom stanju je pregled ginekologa ili provera putem testova.

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno draga kog dr... očekujem lijepe vijesti :)

E ovako... Trudnoca je potvrdjena :), ali je sve jos malo tako da za mesec dana idem opet, ali vazno je da postoji mesak. Sada cu da ga mazim da bi mi se lepo razvio :). Isao je mm sa mnom i odusevio se sa meskom :).

Hvala ti sto si mislila na mene!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu ima li koga? :rolleyes:

Morate mi malo pomoci devojke...ovako zadnju mens sam imala 31.12 inace kod mene je sve to kao svajcarski sat na svakih 30 dana maltene u isto vreme tako da kontam da je racunanje plodnih dana tacno. Bili smo vredni u toku plodnih dana :P pa ocekujem da ce se nesto lepo i desiti ali sam naravno nestrpljiva ;)

naime ja imam blaze simptome pms-a. grudi su me uzasno bolele uvek i sada bole ali manje i to uglavnom u predelu oko bradavice malo su otecene ali nista strasno. Stomak mi konstatno zavija kao da sam zadnji puta jela pre 2 nedelje i maltene imam neke leptirice u stomaku. od pre par dana imam blage mucnine koje traju citav dan ali nemam ama bas nikakv poriv da jedem bas nesto specijalno,cak stavise nista me ne privlaci. Imala sam par dana kao neki blagi metalni ukus u ustima gde sam se skroz prestravila :(

i mogu da spavam u kontinuitetu maltene 10 sati :rolleyes:

da li je moguce da smo "pogodili" iz prve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citajuci simptome to je to sigurno, jedino ne bih da te nesto obeshrabrim ili da zvucim kao zla vestica ja sam mnogo puta dok smo radili na bebi imala te simptome, ali u svojoj glavi koja je bila opterecena prilicno, tako da test u ruke i sve dileme su resene, ali po simptomima to je to :) ja ti zelim svu srecu :)

ma naravno ja i dalje pokusavam da ostanem crvsto "na zemlji" ;) i kao kuliram sve to u fazonu da necu da se opterecujem hihihihi mada me muz malo izludjuje on bi da uradim test a ja kao necu da se razocaram pa cekam da vidim hoce li biti nesto 30og pa kao ako kasni onda cu da sacekam jos par dana pa da radim test u fazonu cool sam ;)

a ustvari sva nesto treperim valjda je to normalno kad ovako nesto bitno iscekujes

a taj metalni ukus? sta bi to znas li mozda? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma to ti je apsolutni simptom trudnoce :) bas simptom u pravom smislu :) ono koliko sam ja citala meni se jednom javio, ali mislim da sam tad vec znala da sam trudna ,ustvari meni se ni jedan siptom normalno nije mogao javiti ja im nisam ostavila prostora jer sam pozurila sa testom :) osim kmezanja i plakanja, i carnex pastete sa paradajizom mi se jela par veceri redom :)

jao dobra si! :lol: znaci pasteta ;)

meni sve sto stavim u usta kao da je kiselo nista mi ne prija a bas i nemam neki apetit. a sto se plakanja tice to kontam evo ja pre 10 min zaplakala sto je neka devojka pobedila u takmicenju pravljenja torti :blink: totalni haos! :lol:

sve u svemu ceka se sutraaaaaaaaaaaa dan D ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja nisam imala nikakve simptome ama bas nikakve, samo sto mi je kasnilo,ja mislila da nije nekoi hormonski poremecaj necu ni da radim test,toliko sam bila ubedjena da nisam trudna,i odem kod lekara kad ono bebica :lol: ,ali simptoma nije bilo, dok mi stomak nije poceo rasti nisam ni osecala da sa trudna,nisam imala ni mucnine niti sam povracala, ni neke posebne znakove.

aleksica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam ostala trudna i pre no što sam trebala da dobijem počelo je nešto da se zbiva. Nekih nedelju dana pre no što sam očekivala menstruaciju imala sam osećaj kao da sam prehladila bešiku, kao pritisak dole i stalno trčkaranje u WC. Za koji dan su krenule da me bole grudi i to onako da vrištim (govorila sam mm da mi je da otpadnu, samo da prestane). Test sam radila kad mi je kasnilo 7 dana, bio je +, sutradan radila betu, a 3 dana kasnije dr nije ništa video na UZ, tek posle dodatnih 7.

Od polovine 6.nedelje do punih 15 sam imala mučninu (kao kamen u želucu) i 24-voročasovno povraćanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj simptom je bio samo jak predosećaj, ostali tipični simptomi su došli kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja evo cekam da vidim sta ce biti sutra :rolleyes: sad vec pomalo samu sebe izludjujem gledam grudi pa pratim da li mi je muka pa da li idem u wc vise nego inace prosto sam se opteretila :(

uh zene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haj zenske ja sam nowa owde,nadam se da se uskoro jawljam sa plusicima simptomi su mucnina,vrtoglavica,izostanak menstruacije,bolne grudi,i cesti napadi gladi uzmem da jedem a ne mogu od mucnine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa vidim da ima nas jos ovde sa ovim ranim simptomima nadam se da ce sve biti plusici ;)

danas nisam dobila...uzela test...cekala bih bar jos 5-6 dana sobzirom da meni nikada ne kasni a ubija me neizvesnost :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko moja ja iz straha sve cekam jos malo pa jos malo i eto prodje i danasnji dan :rolleyes:

ti koliko vidim jos uvek cekas :rolleyes:

i ja tebi zelim da ti budu 2 crtice ili plusici kako god :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.