Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

ovako... :lol:

imam bolne bradavice, pa na dodir uuuu bas bole, stomak i u predelu janika 2-3 dana kako me probada,i bole me ledja skroz dole,i nekakvo grcenje, spava mi se nekad mnooooogo a nekad normalno, piskim na mozda sat vremena, osecam da moram u wc i kad odem samo pomalo piskim, to su neki simptomi sto nemora da znaci da je trudnoca ali ako nije nerazumjem zasto su bolne bradavice.

inace ovog mjeseca primala sam klomifenl od 5 dana ciklusa, a 14 dana, tj 20.jun primila sam inekciju pregnyl.

znaci ako je doslo do trudnoce od pregnyla tek je 7 dan,a treba da dobijem oko 5. jul jel moze da ima simptoma nakon 7 dan , a 8 dana pre ocekivane menstruacije, ili mozda je zacece (ako ga ima) pre pregnyla, eh nemam pojma... :unsure:

sta vi mislite na moje simptome :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovako... :lol:

imam bolne bradavice, pa na dodir uuuu bas bole, stomak i u predelu janika 2-3 dana kako me probada,i bole me ledja skroz dole,i nekakvo grcenje, spava mi se nekad mnooooogo a nekad normalno, piskim na mozda sat vremena, osecam da moram u wc i kad odem samo pomalo piskim, to su neki simptomi sto nemora da znaci da je trudnoca ali ako nije nerazumjem zasto su bolne bradavice.

inace ovog mjeseca primala sam klomifenl od 5 dana ciklusa, a 14 dana, tj 20.jun primila sam inekciju pregnyl.

znaci ako je doslo do trudnoce od pregnyla tek je 7 dan,a treba da dobijem oko 5. jul jel moze da ima simptoma nakon 7 dan , a 8 dana pre ocekivane menstruacije, ili mozda je zacece (ako ga ima) pre pregnyla, eh nemam pojma... :unsure:

sta vi mislite na moje simptome :rolleyes:

crna ruzo ja sa prvom trudnocom nisam imala nikakve simptome a sada sa drugom imam iste koje si ti nabrojala, 6 juna sam imala ovulaciju a u roku od 6 dana sam imala mucnine i povracanje tako da nije rano za simptome......sacekaj jos malo pa uradi test i obavezno javi....srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovako... :lol:

imam bolne bradavice, pa na dodir uuuu bas bole, stomak i u predelu janika 2-3 dana kako me probada,i bole me ledja skroz dole,i nekakvo grcenje, spava mi se nekad mnooooogo a nekad normalno, piskim na mozda sat vremena, osecam da moram u wc i kad odem samo pomalo piskim, to su neki simptomi sto nemora da znaci da je trudnoca ali ako nije nerazumjem zasto su bolne bradavice.

inace ovog mjeseca primala sam klomifenl od 5 dana ciklusa, a 14 dana, tj 20.jun primila sam inekciju pregnyl.

znaci ako je doslo do trudnoce od pregnyla tek je 7 dan,a treba da dobijem oko 5. jul jel moze da ima simptoma nakon 7 dan , a 8 dana pre ocekivane menstruacije, ili mozda je zacece (ako ga ima) pre pregnyla, eh nemam pojma... :unsure:

sta vi mislite na moje simptome :rolleyes:

Ja ni u jednoj nisam imala nikakve simptome do neke 5-6 nedelje, tek tad su počinjali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala nikakve simptome, čak ni kada mi je dr. na UZ potvrdio trudnoću.. Simptomi su počeli u 6. ili 7. nedelji sa jutarnjim mučninama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovako... :lol:

imam bolne bradavice, pa na dodir uuuu bas bole, stomak i u predelu janika 2-3 dana kako me probada,i bole me ledja skroz dole,i nekakvo grcenje, spava mi se nekad mnooooogo a nekad normalno, piskim na mozda sat vremena, osecam da moram u wc i kad odem samo pomalo piskim, to su neki simptomi sto nemora da znaci da je trudnoca ali ako nije nerazumjem zasto su bolne bradavice.

inace ovog mjeseca primala sam klomifenl od 5 dana ciklusa, a 14 dana, tj 20.jun primila sam inekciju pregnyl.

znaci ako je doslo do trudnoce od pregnyla tek je 7 dan,a treba da dobijem oko 5. jul jel moze da ima simptoma nakon 7 dan , a 8 dana pre ocekivane menstruacije, ili mozda je zacece (ako ga ima) pre pregnyla, eh nemam pojma... :unsure:

sta vi mislite na moje simptome :rolleyes:

S obzirom da si primila pregnyl, verovatno su neki simptomi mogući od njega, pošto je pregnyl zapravo HCG hormon.

Budi strpljiva.

Evo i ja da potvrdim da su mi se prvi simptomi javili tek oko očekivane menstruacije i bili su gotovo identični kao i PMS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da si primila pregnyl, verovatno su neki simptomi mogući od njega, pošto je pregnyl zapravo HCG hormon.

Budi strpljiva.

Evo i ja da potvrdim da su mi se prvi simptomi javili tek oko očekivane menstruacije i bili su gotovo identični kao i PMS.

pa znaci nisu ovo simptomi trudnoce nego zbog pregnila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa znaci nisu ovo simptomi trudnoce nego zbog pregnila :(

Draga, ne gubi nadu. Misli pozitivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj bre poludecu, piskim na manje od sat vremena :unsure:

bradavice bole me jos uvek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crna ružo, simptomi se kod nekoga javljaju odmah, kod nekoga pre a kod nekoga kasnije, tu nema pravila. Mislim da sve što si opisala je uvod u.... u trudnoću naravno!

I ja sam na čekanju još koji dan dok ne uradim test i vidim rezultat, zato te potpuno razumem. Mene bradavice toliko bole da mi i brus smeta, neki osećaj da će svakog trenutka da prsnu. A mučnina se javila od sinoć, tačnije neka kiselina poput gorušice, samo što ja takvu muku imam u večernjim satima a ne ujutru. Zadnjih mesec dana sam pila mama vit kao pripremu na bebu koju želim, a iz prethodnih trudnoća znam da kad njega pijem obavezno me muči kiselina. Tako da se baš, baš nadam da je sve to makar mali znak lepog početka.

A po mojoj računici sam trudna tek 6 dana.

Tako da za simptome nije rano. Ja to tebe tešim, a ustvari je i meni toliko teško da bih izludela više od ove neizvesnosti.

Želim nam dve crtice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj bre pa stvarno, ja digla paniku ko da sam jedina ovako :rolleyes:

ali eto... :rolleyes: hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage cure,

imam jedno pitanje, ako moze pomoc.. Nisam trenutno u mogucnosti da posetim ginekologa (van zemlje sam), pa da se ne mucim ceprkanjem po netu, odlucih da pitam ovde. Naime, moj ciklus uvek traje izmedju 24 i 26 dana. Poslednja menstruacija mi je trajala samo 2 dana i to nesto slabo, obicno traje 4 dana i obilna je. Ciklus uvek redovan i uredan. Sad mi kasni 5 dana, znam da je kratak period ali sve je moguce. Moj momak i ja smo zajedno dve godine, i poslednjih godinu dana ne koristimo zastitu vec se sluzimo prekinutim snosajem ( koji i nije bas pouzdan, jel'). Kad da radim test? Jel rano jos uvek? Ako sam trudna, skakacu do neba od srece :)) :D . Pozdrav svima!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIje rano za test...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIje rano za test...

:) Odoh da kupim, ujutru cu da radim :).. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije rano za test, a najbolje je da uradis test i resis dilemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sačekaj još malo jer je možda i promena podneblja uticala na kašnjenje ciklusa. Nešto detaljnije možeš pročitati između ostalog i na temi Test za utvrđivanje trudnoće http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=717 i Najraniji simtomi trudnoće http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=909

Ne verujem da je promena podneblja, jer sam vise od pola godine vani.. U svakom slucaju, hvala, a pregledacu ostale teme, pitanja i odgovore.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije rano za test, a najbolje je da uradis test i resis dilemu :)

Daaa, jedva cekam da svane sutra :) :)

Hvala, divne ste!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaa, jedva cekam da svane sutra :) :)

Hvala, divne ste!!

Možeš test i sada da uradiš...mislim nije nužno da bude 1. jutarnja mokraća. Kupiš 2 testa, pa sutra ujutro ponoviš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage cure,

imam jedno pitanje, ako moze pomoc.. Nisam trenutno u mogucnosti da posetim ginekologa (van zemlje sam), pa da se ne mucim ceprkanjem po netu, odlucih da pitam ovde. Naime, moj ciklus uvek traje izmedju 24 i 26 dana. Poslednja menstruacija mi je trajala samo 2 dana i to nesto slabo, obicno traje 4 dana i obilna je. Ciklus uvek redovan i uredan. Sad mi kasni 5 dana, znam da je kratak period ali sve je moguce. Moj momak i ja smo zajedno dve godine, i poslednjih godinu dana ne koristimo zastitu vec se sluzimo prekinutim snosajem ( koji i nije bas pouzdan, jel'). Kad da radim test? Jel rano jos uvek? Ako sam trudna, skakacu do neba od srece :)) :D . Pozdrav svima!!

Nije rano za test.

Ovo je moja priča, isto imam redovne cikluse, koji traju 4 dana (samo nisu obilne).

Meni je posle dva dana kašnjenja bio alarm u glavi da sam trudna - ja sam sačekala sedam dana i ODUŠEVILA SE SA DVE CRTE NA TESTU.

To što si imala dva dana, ako ti def. ne liči na menzis - vrlo je moguće da je to - kako je zovu - lažna mens. Doduše, promena klime utiče, ali nije uvek slučaj. :)

Test će te umiriti u svakom slučaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pred trudnocu, tj poslednja mens. je trajala dva dana... Sledeca nije ni stigla. ;)

Uradi test i danas, ne mora prva jutarnja da bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da je promena podneblja, jer sam vise od pola godine vani.. U svakom slucaju, hvala, a pregledacu ostale teme, pitanja i odgovore.. :)

uuuuu pa u tom slučaju def.nije razlog izostanak promena podnavlja već nešto mnoooogoooo bolje i lepše ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuuuu pa u tom slučaju def.nije razlog izostanak promena podnavlja već nešto mnoooogoooo bolje i lepše ;)

Slažem se.... Mnoooooogo lepše - najlepše na svetuuuu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaa, jedva cekam da svane sutra :) :)

Hvala, divne ste!!

iiiiiiiiiiiiii????????????? :rolleyes: Jel se radujemoooo?!!!?!?!?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se samo spavalo,ja inace ne spavam preko dana,ali sam vec posle dve nedelja pocela da spavam kao blesava,ali nisam mislila da sam trudna...Uradila sam tri testa5.,6.,7.nedelja),i tek je taj treci pokazao da sam trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.