Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima. Nova sam. 

 

Muz i ja "radimo" na bebi.

 

Zadnja M bila je 22.02, ciklus mi je 28.dana.

 

Imam neke male simptomčiće koji podsjećaju na PMS, a koje prije nisam imala, pa želim da čujem Vaše misljenje.

 

Bolne bradavice na dodir, tupi ali blagi bol u predjelu jajnika i malog stomaka, blagi bol u donjem dijelu ledja i kao neku tezinu na zeludcu sta god bi pojela. Sve je to u jako niskim granicama, ali postoji. 

 

Pa me zanima sta Vi mislite i kad bih mogla uraditi test?

 

Hvala Vam unaprijed. 

sacekaj 15 dana pa uradi test

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Leni :) 

Srecno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oke, hvala :) 

Držite mi palčeve. 

Srecno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage dame...imam jedno pitanje. 

Zadnju m sam imala 09.03. Ciklusi su mi na 29-30 dana. Trebala sam dobiti 07.04 al nista. Od simptoma nemam nista sem što spavam. Ne znam sta mi je dosta. I jedem margarin i hleba :) 

Grudi me onako boluckaju al nista strasno. 

Inace sam imala vanmatericnu pre pet godina. Pa se malo plasim svega. Sta mislite da li mogu raditi test? Ili da cekam jos malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradi test. Ja sam isto na pocetku imala bolne grudi i spavalo mi se baaas. 

Zelim ti svu sreću, i da vas obraduje jedna bebica:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uradi test. Ja sam isto na pocetku imala bolne grudi i spavalo mi se baaas. 

Zelim ti svu sreću, i da vas obraduje jedna bebica:wub:

Meni izgleda danas krenula m :angry: ali ajde videću do kraja dana kako će biti. Nije sveza krv vise nekako roza.

 

Izmenjeno od strane *Mince*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok ne stigne prava vestica ja cu se nekako nadati. Imala sam bolove u stomaku jutros sad ih nemam. 

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage. Nova sam na sajtu, mada ga pratim redovno od kako smo poceli da radimo na bebici. Ovog meseca sam se bas ponadala, osecam konstantno pritisak u predelu jajnika jos od ovulacije, osecaj kao da treba da dobijem, koji jos uvek ne prolazi, i temperatura mi je ovih dana 37 (sa1, 2). Imam jos do (ne) dolazenja mece- 7,8 dana, ali sam vrlo nestrpljiva i nervozna. Da li mislite da se ovakvi simptomi mogu javiti ovako rano? I kada je najbolje da uradim test? 

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu a i ne moraju. Moguce je i umisliti ih. Sacekaj jos neki dan.

DariDani voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veštica stigla:(:( ali idemo dalje sta drugo mozemo:rolleyes:

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage. Nova sam na sajtu, mada ga pratim redovno od kako smo poceli da radimo na bebici. Ovog meseca sam se bas ponadala, osecam konstantno pritisak u predelu jajnika jos od ovulacije, osecaj kao da treba da dobijem, koji jos uvek ne prolazi, i temperatura mi je ovih dana 37 (sa1, 2). Imam jos do (ne) dolazenja mece- 7,8 dana, ali sam vrlo nestrpljiva i nervozna. Da li mislite da se ovakvi simptomi mogu javiti ovako rano? I kada je najbolje da uradim test? 

Za test treba da pricekas 10 dana. Mene uvek rastuzi kad se zene tako opterete(jer se to i meni desavalo) Jednostavno prihvati ovaj period kao igru, ljubav, bezbrizan seh. Ako se nista ne desava godinu dana, kreces u pretrage, hormone, nalaze i ostalo. Do tad, bacis kalendar i uzivas u sehu bez obaveza i opterecenja. Zene uglavnom i ne osete da su u deugom stanju, samo shvate da su prekjuce trebale da dobiju. A iscekivanje od ovulacije do menstruacije...samo donosi razocaranje. Msm, znam da nisi ovo zelela da cujes... vec malo nade, gorivo za narednih 10 dana, ali to ti ne treba. Trudne najlakse ostaju one kojima je glava prazna...

DariDani i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za test treba da pricekas 10 dana. Mene uvek rastuzi kad se zene tako opterete(jer se to i meni desavalo) Jednostavno prihvati ovaj period kao igru, ljubav, bezbrizan seh. Ako se nista ne desava godinu dana, kreces u pretrage, hormone, nalaze i ostalo. Do tad, bacis kalendar i uzivas u sehu bez obaveza i opterecenja. Zene uglavnom i ne osete da su u deugom stanju, samo shvate da su prekjuce trebale da dobiju. A iscekivanje od ovulacije do menstruacije...samo donosi razocaranje. Msm, znam da nisi ovo zelela da cujes... vec malo nade, gorivo za narednih 10 dana, ali to ti ne treba. Trudne najlakse ostaju one kojima je glava prazna...

Znam da si u pravu, ali ko to da objasni mom mozgu! :) Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dari, postoji test za trudnoću koji otkriva najraniju trudnoću, osetljiv je i otkriva trudnoću pre svih ostalih testova. Ja sam ga koristila i odlican je. Potrazi ga u apotekama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dari, postoji test za trudnoću koji otkriva najraniju trudnoću, osetljiv je i otkriva trudnoću pre svih ostalih testova. Ja sam ga koristila i odlican je. Potrazi ga u apotekama.

Hvala na predlogu, ali nista od trudnoce ovog meseca ☹️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće bolje sledeći put!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Pokusavam da zatrudnim i 4 godine smo vec u braku, ali se nikad nista nije desilo... Zadnja m je bila 19 marta. Inace je redovna, zadnjih meseci bez ikakvog kasnjenja, tako da sam i sad ocekivala 19-20 aprila ali nista od toga. Nemam neke bas specificne simptome sem bolova i grceva, zigova, probadanja u predelu materice i jajnika. Osecam kao neku tezinu i nadustost kao da cu da dobijem. Test nisam radila, zivim u malom mestu, vise me je sramota kupovati testove a i verujte ne mogu vise da podnesem taj osecaj kad se na testu ne prikaze zeljeni rezultat. Ne znam sta mi je ciniti. Neki vas savet ili slicno iskustvo? Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedini način da utvrdite da li ste u drugom stanju je da uradite test ili odlaskom kod ginekologa.

Testove za trudnoću možete poručiti i preko interneta, stižu na kućnu adresu. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Pokusavam da zatrudnim i 4 godine smo vec u braku, ali se nikad nista nije desilo... Zadnja m je bila 19 marta. Inace je redovna, zadnjih meseci bez ikakvog kasnjenja, tako da sam i sad ocekivala 19-20 aprila ali nista od toga. Nemam neke bas specificne simptome sem bolova i grceva, zigova, probadanja u predelu materice i jajnika. Osecam kao neku tezinu i nadustost kao da cu da dobijem. Test nisam radila, zivim u malom mestu, vise me je sramota kupovati testove a i verujte ne mogu vise da podnesem taj osecaj kad se na testu ne prikaze zeljeni rezultat. Ne znam sta mi je ciniti. Neki vas savet ili slicno iskustvo? Hvala unapred...

Sacekaj jos 10tak dana pa ako ne dobijes zakazi kod ginekologa,tada bi vec trebala da budes 6ta nedelja ako si trudna.A ako ne mozes da izdrzis do tad naruci preko neta test ili izvadi betu ako imate laboratoriju tu u tom mestu.Sretno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,htela sam da pitam ja vec par dana imam problem da mi je tesko u grudima pogotova kada setam i malo pre sam izmerila temperaturu 37...a treba da dobijem sada u sredu..da li ovo sto se umaram moze da bude znas trudnoce ili he samo od ovog vremena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,htela sam da pitam da li danas da radim betu ili da sacekam jos koji dan..a danas sam trebala da dobijem jos uvek nista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,htela sam da pitam da li danas da radim betu ili da sacekam jos koji dan..a danas sam trebala da dobijem jos uvek nista. 

Mozes danas da uradis betu, pokazace ti ako si u drugom stanju. Srecno.☘️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,kasni mi dva dana uradila sam test malo pre i negativan je..da li je neko radio test kada mu je duze kasnilo pa pokazalo dve crtice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znak trudnoce moze da bude bol u levom jajniku .Inace me nikad nije boleo iskustva mama koje su imale slicno iskustvo .Inace me nikad u zivotu nije boleo :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve. 

Mene interesuje da li je neka od vas zatrudnela par dana pred menstruaciju? 

Ja vec imam dvoje dece, i ovulacije su mi kasnije, negde oko 20 - 22 dana ciklusa, i relativno su mi uredne menstruacije, dan gore dolje... 

Sad , trebala sam dobiti 8 juna, i jos uvijek nisam. Muz i ja se opustili prije nego cu dobiti, ja imam bolove u stomaku, i malo povecanu kolicinu sekreta - sve mislim dobila sam , kad ono sekret. 

Da ne duzim, je li moguce zatrudneti u tim danima, tj.je li se nekoj od vas to desilo? 

Izvinjavam se ako ovo nije tema...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene,nova sam ovde. Imam pitanje da li se nekoj desilo da nema nijedan simptom pmsa? Mene deset dana pred ciklus bole grudi,krsta,vrti mi se u glavi,jedem kao mecava i grudi me bole,a ovaj mesec skoro nista. Imam blagu temp sto je normalno u lutearnoj i  zbog toga me malo jeza drma, grudi su mi malo natecene.Boluckaju sa strane ali jako malo. Ostalo nista. Nisam jos test radila,mislim da ce biti negativan.Danas mi je 13dpo. Ne znam sta da mislim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.