Herpes na usni


odgovora

Objavljeno

meni se herpes pojavio prvi put u 6oj godini ispod brade, i dugo ga nisam imala, sve do 17te i od tada mi jednom godisnje izadje pripadu imuniteta a najcesce s jeseni na zimu :( meni svaki put pomaze "lek" koji mi je razredna iz srednje skole preporucila - cim se pojave, plihove sterilisanom iglicom (obavezno sve mora biti cisto) treba probusiti i pazljivo iscediti (time se preskace onaj proces bujanja upale) i utrljavati sodu bikarbonu na to mesto sto cesce, to NIJE LEK jer se herpes ne moze izleciti vec zaleciti, ali u mom slucaju pomaze jer ubrza citav proces i vec kroz nedelju dana mi otpadne krastica' a ako to ne uradim onda mu treba nekoh dve-dve i po nedelje da prodje :(( i jako je bolno, naravno... sve u svemu, jaka ishrana i cuvanje imuniteta dosta pomaze, pre svega unos vitamina C u onim periodima kada smatrate da je moguce da ce vam ovo cudo "iskociti" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izasao mi herpes na usni pre par dana,sto kod mene nije nista novo,medjutim sada se jakooo rasirio,i stalno izlaze novi plikovi...Mazem aciklovir,koristila sam i flastere,ali i dalje izlazi,povezuje to sa stresom i padom imuniteta...Nekako ce vec proci,zanima me kolika je verovatnoca da prenesem na dete ako slucajno dodirne,bas pazim,ali se recimo jutros mazio samnom i slucajno rukicom zakacio preko,bas me strah...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se dobro sećam, herpes na usni je herpes simplex tip 1. Zarazan je ali vecina ljudi biva zaražena tokom detinjstva, prenosi se čak i kad nema onih mehurića....Manje je opasan od herpes zostera. Cesto sam imala i nisam baš ljubila tada decu ali nisam sprovodila ni neke posebne mere....racunala sam da ce se svakako zaraziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanima me kolika je verovatnoca da prenesem na dete ako slucajno dodirne,bas pazim,ali se recimo jutros mazio samnom i slucajno rukicom zakacio preko,bas me strah...?

Prenosi se direktnim kontaktom sa promenom ali i pljuvackom u periodu od prvih simptoma pa dok krasta ne otpadne.

Npr mm ima baš nezgodnu kožnu lokalizaciju(najčešće su usne, ali može biti bilo gde)-ugao oka što može baš da bude zeznuto ako zahvati i oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jutros sam ustala i pored aciklovira mi izasla u unutrasnjosti usne,ne znam da li da idem kod dr. posto ne mogu tu mazati kremom,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš da ideš kod lekara, ali nema tu neke velike pomoći, osim da ti da da piješ aciklovir (ili nešto slično). To je virus i proći će samo od sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka, jel te boli? Koliko je zahvatio sluzokože-samo par mm oko ugla usne ili ide prema sluzokozi obraza, prema desnima?

Koliko dana već imaš herpes? Imaš li povišenu tt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne boli me,nemam temperaturu,samo svrbi i pecka,izasla mi prvo na kozi iznad usne,pa se prosirila blago ka obrazu,sada je krenuo sa unutrasnje strane usne,nema ga na desnima.Sada svakako idem kod dr.bas sam se uplasila da ne ode na desni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj se plašiti, nije opasno i da zahvati usnu duplju, osim što je nelagodno i ponekad bolno. Bilo bi lepo da ti dr uradi KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dala mi je protektin za imunitet rekla mi ako nastavi da se siri da odem kod nje,ako ne kontrola u sredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.