Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

baby maslinovo ulje se termicki ne obradjuje,ves samo za pocetak sipas u kasicu jednu kafenu kasicicu.Na puteru mozes dinstati sa vodom ili ga takodje mozes dodati u kasicu.

Sto se tice mesa,mogla bi prvo da joj kuvas supicu od koscica sa povrcem pa to povrce sa tom vodicom da joj das.Najbolje koscice od pileta,krilca sa sve onom zutom kozicom ili koske od teleta,ako imas pa mozes malo tog mesca da skines sa koscica i ubacis sa povrcem.

Pocni sa piletinom ili curetinom,deo od bataka ili karabataka,kasnije jagnjetina i teletina.

Hvala ti draga trudnjaco!!! Odoh da prepisem ovo u svoju svescicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti draga trudnjaco!!! Odoh da prepisem ovo u svoju svescicu :)

Cekaj da YelenaC potvrdi tacnost mog posta :lol::lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj da YelenaC potvrdi tacnost mog posta :lol::lol: :lol:

:lol: Luda si skroooozzzzzzzzzz!

Sandra ;)

Dakle, Baby, to je tebe mucilo sve vreme, a ne red u hranjenju? B) Dosadilo povrce i voce,a? :lol:

Cepaj masnoce kako ti je Cicka rekla i uzivajte.

Samo da dodam jos nesto, posto mi se desilo pre neki dan sa mojom jetrvom:

I u vocne kasice dodajte puter. Bebe ce ga obozavati. Moja jetrva se zgrozila, blago receno :blink: , a ustvari je fenomenalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, Baby, to je tebe mucilo sve vreme, a ne red u hranjenju? B) Dosadilo povrce i voce,a? :lol:

Ma zbunilo me je sve!!! Trebala sam uporedno sa mojim faxom da studiram i na fakultetu uvodjenja nemlecnih namirnica u bebinu ishranu :) mozda bi mi tada bilo lakse....ali polako pocinjem da kapiram, polaaaaaaaako ;)

Danas nam je doktorka rekla da bi Jana trebala da jede za obrok 120-150 grama povrca. Ja sam danas malo vise napravila....izmerim na vagici, ono 320 grama, ja reko ok, nek pojede pola, a ja cu ostatak hehehhe, i jede ona, jede, jede,jede, sve dok moj svekar nije rekao dooooooooosta vise.....a ona i dalje otvara usta cim proguta. Ja izmerim na vagicu, kad ono ostalo 80 grama, dakle pojela je 240 i mogla je jooooos, a to je duplo od onoga sto nam je doktorka rekla!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zbunilo me je sve!!! Trebala sam uporedno sa mojim faxom da studiram i na fakultetu uvodjenja nemlecnih namirnica u bebinu ishranu :) mozda bi mi tada bilo lakse....ali polako pocinjem da kapiram, polaaaaaaaako ;)

Danas nam je doktorka rekla da bi Jana trebala da jede za obrok 120-150 grama povrca. Ja sam danas malo vise napravila....izmerim na vagici, ono 320 grama, ja reko ok, nek pojede pola, a ja cu ostatak hehehhe, i jede ona, jede, jede,jede, sve dok moj svekar nije rekao dooooooooosta vise.....a ona i dalje otvara usta cim proguta. Ja izmerim na vagicu, kad ono ostalo 80 grama, dakle pojela je 240 i mogla je jooooos, a to je duplo od onoga sto nam je doktorka rekla!!!

:) Ukapiralo dete da je klopa bolja od mleka B) Ako mislis da ce tako uvek da jede uvodi joj treci obrok da joj ne bi preopteretila zeludac u jednom obroku. Obicno, bebe kada pojedu za jedan obrok 250ml kasice, spremni su za drugi obrok u toku dana.

A koliko ti je mleka od jutros popila ,pre te kasice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ko ce tim dr.da ugodi moja je rekla 200-250 gr.a Tara plafon 150, i to je na guranje najcesce 100 gr, jedu koliko im treba... ti si srecna kad tako hoce da rucka samo neka klopa, jesi vagala i casicu ili si nju odbila :) meni je casica 50 gr. vec znam :)

Racuna se da jedna cajna solja ima 250ml kasice. nemojte meriti u gram i opterecivati se.

Svaka beba ima svoj ritam. Tvoja Tara ce povecavati kolicini u narednom periodu i to vrlo brzo. Kad stignete do pune cajne solje, krecete sa jos jednim obrokom,popodnevnim, ako niste do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Ukapiralo dete da je klopa bolja od mleka B) Ako mislis da ce tako uvek da jede uvodi joj treci obrok da joj ne bi preopteretila zeludac u jednom obroku. Obicno, bebe kada pojedu za jedan obrok 250ml kasice, spremni su za drugi obrok u toku dana.

A koliko ti je mleka od jutros popila ,pre te kasice?

Ja kao legla da spavam,i evo logujem se sa telefona hahaha!!!

Pre rucka je u 5 ujutru popila 180, to je onaj nocni obrok, pa u 9 sati 120, a rucak u 13! Izmedju joj nisam nista davala posto mi je pala sa kreveta pa smo isle kod doktira :(, a ponekada joj u 11 dam jabukicu. A taj drugi obrok opet povrce da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, sve je to super. Lepo pratis njen ritam i to se sve super. Nemoj nista da menjas, samo uvodi novo i pocni sa zacinima da se igras... bice ti zabavno.

Baby, to znaci da danasnji rucak i nije ono sto moze da bude pravilo u vasem slucaju. Sat vremena kasnije nego sto treba je puuuno vremena. ;)

U 12h rucak, uvdjenje novih namirnica i vec sutra pocni sa maslinovim uljem. Imas temu Recepti za bebe pa pogledaj sutra.

u 15 ili16h mlekce, zavisi koliko ti je pojela od rucka

u 18 ili 19h joj napravi jedan dan kasicu sa povrcem i zitaricama, a drugi sa vocem,

I ti mozes da joj kuvas voce sa stapicem od vanile, svidece joj se. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!!!! A gde se kupuje vanilin stapic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!!!! A gde se kupuje vanilin stapic?

Ima u zdravoj hrani, bude u boljim marketima medju zacinima. Uglavnom je pakovan u staklenu ili plasticnu epruveticu, 2-3 stapica. Secnes jedno 1/2 cm i stavis da se kuva sa kruskom, jabukom itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam razgovarala sa jednom mladom mamom, i ona mi kaze da je njoj doktorka rekla da za sada, sto se povrca tice, ne miksa za rucak vise od dve namirnice zajedno. A ja sam juce pravila rucak sa karfiolom, bundevom, sargarepom, krompiricem i belim korenom!!! Sve to skuvala i izmiksala i bebi se bas dopalo :) Da li je to previse namirnica??? Sta sa cim ne treba mesati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da je to previše, za dijete od nepunih 6 mjeseci.

Ok je napraviti supicu od šargarepe, peršuna...karfiola, ali ne baš sve izmiksati.

Mislim da je dobra kombinacija:

-karfiol+krompirić;

-mrkva, peršun+karfiol;

-bundeva+mrkva;

Uz sve to, kada kuhaš ubaci koje zrno riže...takođe već možeš i komad mesa, npr: domaća koka i pile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da je to previše, za dijete od nepunih 6 mjeseci.

Ok je napraviti supicu od šargarepe, peršuna...karfiola, ali ne baš sve izmiksati.

Mislim da je dobra kombinacija:

-karfiol+krompirić;

-mrkva, peršun+karfiol;

-bundeva+mrkva;

Uz sve to, kada kuhaš ubaci koje zrno riže...takođe već možeš i komad mesa, npr: domaća koka i pile...

Znaci preterala sam :(

Ma ja njoj tako uvodim jedno po jedno, i samo dodajem u ono prethodno, a ona klopa klopa klopa......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da je to previše, za dijete od nepunih 6 mjeseci.

Ok je napraviti supicu od šargarepe, peršuna...karfiola, ali ne baš sve izmiksati.

Mislim da je dobra kombinacija:

-karfiol+krompirić;

-mrkva, peršun+karfiol;

-bundeva+mrkva;

Uz sve to, kada kuhaš ubaci koje zrno riže...takođe već možeš i komad mesa, npr: domaća koka i pile...

Joj ko joj kaze da je previse :lol:,Filipa je poznata po tome.Dete mi jede sve kao i mi jos sa 8 meseci. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam razgovarala sa jednom mladom mamom, i ona mi kaze da je njoj doktorka rekla da za sada, sto se povrca tice, ne miksa za rucak vise od dve namirnice zajedno. A ja sam juce pravila rucak sa karfiolom, bundevom, sargarepom, krompiricem i belim korenom!!! Sve to skuvala i izmiksala i bebi se bas dopalo :) Da li je to previse namirnica??? Sta sa cim ne treba mesati?

I mi smo imali ovakvu preporuku od nutricioniste dakle, sve do 7-8 meseca kombinovati SAMO po dve namernice (jedna već uvedena i jedna nova)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali ovakvu preporuku od nutricioniste dakle, sve do 7-8 meseca kombinovati SAMO po dve namernice (jedna već uvedena i jedna nova)

Joj, znaci bas sam zeznula.....jadnicko mali, nadam se da joj nisam naskodila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, znaci bas sam zeznula.....jadnicko mali, nadam se da joj nisam naskodila :(

Naravno da nisi, ne brini ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ko joj kaze da je previse :lol: ,Filipa je poznata po tome.Dete mi jede sve kao i mi jos sa 8 meseci. :D

Da, od 8. mjeseci, ali priilagođeno njemu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sad nesto razmisljam, i nije mi jasno....a zasto ne treba mesati vise od dve namirnice????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sad nesto razmisljam, i nije mi jasno....a zasto ne treba mesati vise od dve namirnice????

Filipa, YelenaC, Ana*...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, YelenaC, Ana*...?

Da zene, aj mi objasnite, prosto nije mi jasno....jel zbog kolicine da ne bude previse, ili sta? Kako to moze da naskodi bebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da zene, aj mi objasnite, prosto nije mi jasno....jel zbog kolicine da ne bude previse, ili sta? Kako to moze da naskodi bebi?

Mislim da je jedini razlog taj što ako se pomeša previše namirnica, beba neće moći da lepo upozna ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sad nesto razmisljam, i nije mi jasno....a zasto ne treba mesati vise od dve namirnice????

Ja mislim da se to predlaze samo zbog mesavine ukusa, ni zbog cega drugog. Navodno, trebalo bi bebi davati 'jasnije' ukuse dok su mali. Po meni to nema nikakve veze. Niti moze da je optereti, niti beba moze da se navikne na neki ukus kad joj menjas ukus svaki dan. Prema tome, opusteno. Ti samo treba da vodis racuna da kad se ona najede da li mozda ima grceve, da li je kenjkava i da li tesko kaki. Sve ostalo je manje bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, YelenaC, Ana*...?

A ja opet mislim da je to povezano sa mogućnostima alergijske reakcije. Odnosno, kada se namernica uvodi u iskranu i u početku ne pokazuje znake alergijske reakcije, nije isključeno da će se u roku od 10ak dana javiti alergijska reakcija. Ukoliko bi ubacii jedno 4-5 vrsta namernica u jedan obrok, bilo bi malo teže utvrditi koja je od tih namernica izazvala alergijsku reakciju.

Mi smo evo prvi primer "zakasnele" alergijske reakcije na paradajiz (ospe se oko usta) a i na ribu (prvi put je odlično prihvatila a već drugi-treći povraćala)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja opet mislim da je to povezano sa mogućnostima alergijske reakcije. Odnosno, kada se namernica uvodi u iskranu i u početku ne pokazuje znake alergijske reakcije, nije isključeno da će se u roku od 10ak dana javiti alergijska reakcija. Ukoliko bi ubacii jedno 4-5 vrsta namernica u jedan obrok, bilo bi malo teže utvrditi koja je od tih namernica izazvala alergijsku reakciju.

Koliko ja znam zbog ovoga nisam mesala vise vrsta namirnica. ;) Uvek dve pa kad dobro utvrdimo dodam trecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.