Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Ko bi rekao da ce mi uvodjenje hrane biti tako nejasno...... :blink:

Svaka cast svima vama kojima je to kristalno jasno.....verovatno ce i meni jednog dana biti, ali ja sam se skroz zbunila..... :(

Dok je pila samo mleko, sve se znalo...... Ja inace volim da se zna red hehehehe, mada sa bebom to ne uspe bas uvek, ali bar orjentaciono, oko 9 dorucak, oko 13 rucak......eto, tako nekako.

Nemlecni obrok joj dajem u 13! Klopala je pirincanu kasu, sargarepu, krompiric, bundevu - to sve obozava, pojede pun tanjir od 200-250 grama. Tikvicu ne moze da smisli heheheh, cak ni kada je kamufliram sa drugim namirnicama.....ma nece ni da cuje..... A danas sam joj dala jabuku, misleci da ce se oduseviti, ali nije bila bas srecna, mrstila se kao da joj je kiselo, a ja sam probala i bas je slatka jabuka..... Naviklo se dete na povrce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko bi rekao da ce mi uvodjenje hrane biti tako nejasno...... :blink:

Svaka cast svima vama kojima je to kristalno jasno.....verovatno ce i meni jednog dana biti, ali ja sam se skroz zbunila..... :(

Dok je pila samo mleko, sve se znalo...... Ja inace volim da se zna red hehehehe, mada sa bebom to ne uspe bas uvek, ali bar orjentaciono, oko 9 dorucak, oko 13 rucak......eto, tako nekako.

Nemlecni obrok joj dajem u 13! Klopala je pirincanu kasu, sargarepu, krompiric, bundevu - to sve obozava, pojede pun tanjir od 200-250 grama. Tikvicu ne moze da smisli heheheh, cak ni kada je kamufliram sa drugim namirnicama.....ma nece ni da cuje..... A danas sam joj dala jabuku, misleci da ce se oduseviti, ali nije bila bas srecna, mrstila se kao da joj je kiselo, a ja sam probala i bas je slatka jabuka..... Naviklo se dete na povrce ;)

I sta tebi tu sad nije jasno kad ti ide glatko? :)

Beba ako pojede 250gr hrane za jedan taj podnevni obrok, zrela je da joj uvedes jos jedan, posle 17h.

Pitaj sta ti nije jasno.Tu smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta tebi tu sad nije jasno kad ti ide glatko? :)

Beba ako pojede 250gr hrane za jedan taj podnevni obrok, zrela je da joj uvedes jos jedan, posle 17h.

Pitaj sta ti nije jasno.Tu smo.

Hehehehhe, joj YelenaC, kada bih mogla tebe da "iznajmim " na par dana, sve bi mi bilo tako lako i jasno :)

Pa svasta mi nesto nije jasno......

Moja Jana voli da jede! Flasicu od 180 mililitara mleka popije dok dva puta trepne..... Pun tanjir hrane isto (samo da nije tikvica) Sa tim nemam problema.....

Ali je isto tako ponekada kenjkava i ne spava preko dana dovoljno.......a ja svaki put pomislim "joj mozda je gladna"..... Citala sam i vasu tabelu, tamo pise 7 obroka dnevno, ona meni jede u 9, 13, 17, 20, plus nocu oko 4-6 kada se probudi. Dakle samo 4 obroka dnevno :huh:

Kako i kada da je hranim?

Mozda ovako......da pomerim dorucak za 8, tada joj dam mleko, pa oko 10-11 jabuku ili neku drugu vockicu, pa oko 13 rucak - povrce, pa oko 16 mleko, pa 18 pirin~cana kasa, pa 20-20:30 mleko. Hmmmmmm..... To mu dodje 6, plus nocu kada se probudi, to je 7. Samo sto mi je onda razmk izmedju obroka ponekada i na 2 sata

Meni je lakse kada znam tacno sta kada i koliko, hehehhehe, tako mi je glava mirnija.......pa kada poremetimo zbog spavanja nema veze, ali da se zna neki red ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne broj obroke, nego prati svoje dete. nemaju sva deca iste potrebe. Polako.

Iznajmi me, i ovako sam bez posla :lol:

Nemoj da forisras red. Moras da budes strpljiva i da ispratis njene potrebe i red ce ti se sam napraviti. Sto vise forsiras, to ces se vise nervirati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne broj obroke, nego prati svoje dete. nemaju sva deca iste potrebe. Polako.

Iznajmi me, i ovako sam bez posla :lol:

Nemoj da forisras red. Moras da budes strpljiva i da ispratis njene potrebe i red ce ti se sam napraviti. Sto vise forsiras, to ces se vise nervirati. ;)

Hmmmmm, pa to mi i nije neki odgovor ;) !!!

Ja ne forsiram nista, samo sam se zbunila malo oko toga kada ide sta.....i koliko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta tebi tu sad nije jasno kad ti ide glatko? :)

Beba ako pojede 250gr hrane za jedan taj podnevni obrok, zrela je da joj uvedes jos jedan, posle 17h. Pitaj sta ti nije jasno.Tu smo.

Evo na primer......taj jos jedan obrok, ponovo povrce da bude? A u koje vreme voce i kasice? Svejedno? Ili bolje nesto pre a nesto posle podne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre podne uvek uvodis nove namirnice, a popodne poznate namirnice sa zitaricama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre podne uvek uvodis nove namirnice, a popodne poznate namirnice sa zitaricama. ;)

Hmmmmmmm, da, pa toliko sam ukapirala <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kada je pocela da jede nemlecnu hranu, pocela je da me zeza sa mlekcem.... Ranije je pila po 180 mililitara bez problema, a sada ponekada nece ni 100! I to ne tipa dam joj posle rucka, pa nije gladna, nego joj dam ujutru kada se probudi, a ona kao da nije gladna, nece, 50 popije a zatim se borimo..... Jel to tako ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kada je pocela da jede nemlecnu hranu, pocela je da me zeza sa mlekcem.... Ranije je pila po 180 mililitara bez problema, a sada ponekada nece ni 100! I to ne tipa dam joj posle rucka, pa nije gladna, nego joj dam ujutru kada se probudi, a ona kao da nije gladna, nece, 50 popije a zatim se borimo..... Jel to tako ide?

Dešava se. Deca smanjuju mleko kad počnu da jedu...

Moj mali je sa 10 meseci počeo sve da jede, a mleko nije hteo ni da okusi. Davala sam mu kad zaspi, a ubrzo nije hteo ni tako... Ni sad ga neće... Traži, dam mu, uzme gutljaj i ostavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dešava se. Deca smanjuju mleko kad počnu da jedu...

Moj mali je sa 10 meseci počeo sve da jede, a mleko nije hteo ni da okusi. Davala sam mu kad zaspi, a ubrzo nije hteo ni tako... Ni sad ga neće... Traži, dam mu, uzme gutljaj i ostavi.

Ali oni bi trebali da piju mleko........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali oni bi trebali da piju mleko........

Znam... Da ne pišem muke i moju patnju što neće.... Jedva sam pregurala...

Tešim se jer sve od mleka obožava da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali oni bi trebali da piju mleko........

A o kom mleku pričate? Jel o formuli, dojenju ili kravici?

Ako je kravica u pitanju, lično mislim da baš i ne mora da pije (pre god.dana) već bolje formula. I Emilija je u početku obožavala mleko i sve što je pravljeno sa mlekom a sada mleko konzumira JEDINO kada pravim Nestele-ovu kašicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A o kom mleku pričate? Jel o formuli, dojenju ili kravici?

Ako je kravica u pitanju, lično mislim da baš i ne mora da pije (pre god.dana) već bolje formula. I Emilija je u početku obožavala mleko i sve što je pravljeno sa mlekom a sada mleko konzumira JEDINO kada pravim Nestele-ovu kašicu.

Formula - Novalac AR posto bljuckamo jos uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam... Da ne pišem muke i moju patnju što neće.... Jedva sam pregurala...

Tešim se jer sve od mleka obožava da jede.

Formula - Novalac AR posto bljuckamo jos uvek.

Slažem se sa Ivančicom ali bi u 5 mesecu i dalje trebala da ima "čist" mlečni obrok. Ne znam da li si možda probala sada da promeniš Formulu, možda će bolje prihvatiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo smo otišli OT ;)

Koleginice izvini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav OT?! Pricamo o svim problemima koji se javljaju kad se uvodi nemlecna ishrana.

Naravno da bi trebalo da pije mlekce jos uvek i to dosta. Moguce je da je muce zubici (vreme im je!) pa da joj vucenje kroz cuclu predstavlja muku i onda popije koliko da je zasiti malo i odustaje. Moze da bude i faza u smislu da sporije vari nemlecnu hranu, pa je osecaj sitosti mnogo duzi. Ako se to ponavlja 3 dana za redom, ja bih joj izbacila popodnevni obrok i videla da li pije vise mleka pred spavanje i ujutro. Ako je situacija ista, vratila bih obrok i taj obrok bih uvek spremala sa mlekom. Odnosno oba obroka bih spremala uvek sa mlekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav OT?! Pricamo o svim problemima koji se javljaju kad se uvodi nemlecna ishrana.

Naravno da bi trebalo da pije mlekce jos uvek i to dosta. Moguce je da je muce zubici (vreme im je!) pa da joj vucenje kroz cuclu predstavlja muku i onda popije koliko da je zasiti malo i odustaje. Moze da bude i faza u smislu da sporije vari nemlecnu hranu, pa je osecaj sitosti mnogo duzi. Ako se to ponavlja 3 dana za redom, ja bih joj izbacila popodnevni obrok i videla da li pije vise mleka pred spavanje i ujutro. Ako je situacija ista, vratila bih obrok i taj obrok bih uvek spremala sa mlekom. Odnosno oba obroka bih spremala uvek sa mlekom.

Hmmm.... ovde se kod nas zgranjavaju ako mešaš kašice sa mlekom svojim mlekom ili formulom,jer kako oni kažu "toviš" previše dete... <_<

Ja retko kad mešam formulu jer ona lepo jede kašice ali još nismo uspeli da zamenimo jedan obrok...ona ne konta da je kašica ustvari obrok već pojede par kašika i onda plače,hoće mleko... Slatke naravno da hoće,mada i njih nešto kilavi... :unsure:

Nisam joj još uvela meso,samo žumance smo uveli još odavno ali meso nisam,sve odlažem,ne znam ni zašto,zadnjih par dana je bila prehlađena pa je uopšte kilavila sa kašicama... ali vreme je već da joj uvedem...

Jedno pitanje,da li smem da joj uvedem plazmu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje,da li smem da joj uvedem plazmu?!

Plazma,sadrzi gluten,med i psenicno brasno.U njoj nema nista dobro hranljivo,e to je samo tov.Jede da se zasiti i nista drugo.Na tebi je dal ces dati ili ne.Neko je uvodi sa 4 meseca neko tek posle godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm.... ovde se kod nas zgranjavaju ako mešaš kašice sa mlekom svojim mlekom ili formulom,jer kako oni kažu "toviš" previše dete... <_<

Ja retko kad mešam formulu jer ona lepo jede kašice ali još nismo uspeli da zamenimo jedan obrok...ona ne konta da je kašica ustvari obrok već pojede par kašika i onda plače,hoće mleko... Slatke naravno da hoće,mada i njih nešto kilavi... :unsure:

Nisam joj još uvela meso,samo žumance smo uveli još odavno ali meso nisam,sve odlažem,ne znam ni zašto,zadnjih par dana je bila prehlađena pa je uopšte kilavila sa kašicama... ali vreme je već da joj uvedem...

Jedno pitanje,da li smem da joj uvedem plazmu?!

Sandra, moj savet se odnosio na bebe koje odbijaju mleko, a imaju 5 meseci. To nije savet za sve bebe generalno. Drugo, bebe se ne "tove" (mada nikad ne bih upotrebila izraz za svinje za decu, al neka!) mlekom, pogotovo ne majcinim, ali i inace. Bebe mogu da dobiju visak kilograma samo ako im se daje previse ugljnih hidrata.

O plazmi i ostalim industrijskim stvarima ti nista necu reci. To sama odlucuj.

Maslinovo ulje, puter, meso, zumance je neki logicki redosled uvodjenja masnoca.

I, po ko zna koji put: nemojte decu da lisavate masnoca- jako su vazne za razvoj, ali samo zdrave masnoce: ne margarini, industrijsko obicno ulje i druge biljne masti koje se nalaze u industrijskim proizvodima kao keks, na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra, moj savet se odnosio na bebe koje odbijaju mleko, a imaju 5 meseci. To nije savet za sve bebe generalno. Drugo, bebe se ne "tove" (mada nikad ne bih upotrebila izraz za svinje za decu, al neka!) mlekom, pogotovo ne majcinim, ali i inace. Bebe mogu da dobiju visak kilograma samo ako im se daje previse ugljnih hidrata.

O plazmi i ostalim industrijskim stvarima ti nista necu reci. To sama odlucuj.

Maslinovo ulje, puter, meso, zumance je neki logicki redosled uvodjenja masnoca.

I, po ko zna koji put: nemojte decu da lisavate masnoca- jako su vazne za razvoj, ali samo zdrave masnoce: ne margarini, industrijsko obicno ulje i druge biljne masti koje se nalaze u industrijskim proizvodima kao keks, na primer.

Samo ti sad meni objasni zašto ti meni ovo objašnjavaš... nisam ja to tebi lično pričala nego uopšte govorim kako naši doktori kažu,jer se ja uopšte ne slažem sa njima i ovo sam napisala TOVIŠ jer se oni tako izražavaju... Ne razumem zašto se nađete prozvanim,kopirala sam tvoj text jer mi je zapala za oči ta rečenica na koju sam htela da dodam šta su meni lično rekli.Svašta,ispade da sam ja neka debilka koja svoje dete tovi i ne znam šta radi. <_<

Nebitno,u svakom slučaju hvala na savetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok bre! ;) Uopste mi nije bila namera da pisem nesto kako bi tebe nagrdila. Naprotiv!

Moja jedina namera da ako neko procita moj post u tvom postu ne ispadne da je pravilo da se bebama pravi uvek kasica sa mlekom.

Jasno je da si i ti u tvom postu stavila pod navodnike "tovila" kao i ja, zato sam i napisala ono u zagradi jer znam da si mislila na druge 'dusebriznike."

No, no, draga moja...nisam stvarno nista lose mislila. sorry!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok bre! ;) Uopste mi nije bila namera da pisem nesto kako bi tebe nagrdila. Naprotiv!

Moja jedina namera da ako neko procita moj post u tvom postu ne ispadne da je pravilo da se bebama pravi uvek kasica sa mlekom.

Jasno je da si i ti u tvom postu stavila pod navodnike "tovila" kao i ja, zato sam i napisala ono u zagradi jer znam da si mislila na druge 'dusebriznike."

No, no, draga moja...nisam stvarno nista lose mislila. sorry!

Ma opušteno... tako sam shvatila tvoj post... nismo se razumele... Nemoj mi se izvinjavati bre! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maslinovo ulje, puter, meso, zumance je neki logicki redosled uvodjenja masnoca.

Mi smo danas bile kod doktora, i rekla nam je da za desetak dana uvedemo meso!!! Jedva cekam! Tada ce Jana taman napuniti 6 meseci.

E sad, pitanjce, obzirom da kazes da prvo idu puter i maslinovo ulje, da joj to dodam u kasicu od povrca??? Kuvam u maslinovom ulju, ili u izblendanu kasicu pa kapnem ulje? Isto pitanje i za puter :)!

I jos jedno, da li da joj pre uvodjenja mesa prvo kuvam meso sa ostalim povrcem, pa izbacim meso a dodam vodicu u kojoj se sve to kuvalo ili nema potrebe za to?

I jos......sa piletinom da pocnem, jel da? Koji deo pileta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baby maslinovo ulje se termicki ne obradjuje,ves samo za pocetak sipas u kasicu jednu kafenu kasicicu.Na puteru mozes dinstati sa vodom ili ga takodje mozes dodati u kasicu.

Sto se tice mesa,mogla bi prvo da joj kuvas supicu od koscica sa povrcem pa to povrce sa tom vodicom da joj das.Najbolje koscice od pileta,krilca sa sve onom zutom kozicom ili koske od teleta,ako imas pa mozes malo tog mesca da skines sa koscica i ubacis sa povrcem.

Pocni sa piletinom ili curetinom,deo od bataka ili karabataka,kasnije jagnjetina i teletina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.