Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Te Milupine koje se prave sa vodom sadrze tragove AD..mislim da ti je sigurnije da uzmes one koje idu sa mlekom to su ove..milupa-Zitna-kaSica-riZ-250g.jpg

napravis sa svojim mlekom..cak i ja kojoj beba pije AD od Milupe sam uzela te sa njim jer su sigurnije i prvo se daju te sa mlekom..tako meni reci dr.

I mi smo kupili Milupinu pirincanu kasicu, ali nasa kutija izgleda malo drugacije......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlicite su za trziste EU i nase i ja kad kupim u DM-u bude jedna, a u jednoj Njemackoj drogeriji bude druga ambalaza kao i sve druge stvari, a mozda je i druga kasica..ima jedna samo pirinac ide sa AD jedna ima i kukuruz i pirinc zajedno....i onda klopica, neka Jana uziva :wub:

Hvala! Sutra pocinjemo, jeeeeedva cekamo!!!

E, a to za ovo ili ono trziste....to me uzasava!!! Kao deca koja zive u EU imaju svoju kutiju......ma ajde.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klopali smo!!! Ili smo bar pokusali....ne znam koliko je zavrsilo u njoj, a koliko oko nje, hehehhe!!! Ali u svakom slucaju bas je zabavno!!!

Mislim da je ova kasica malo gusta bila....na kutiji pise na 200 mililitara da se stavi 6-7 kasika, ja sam na 100 mililitara stavila 3 kasike i bas bas gusto je bilo.....naravno nisam ocekivala da sve to poklopa, ali tako mi bilo lakse da odmerim :)

I jos jedno pitanje....obzirom da ona ne sedi jos uvek, ja sam je u kolicima bila hranila u nekom polu sedecem polozaju.....ne znam koliko joj je bilo udobno tako da klopa. U cemu ste vi hranile vasu decicu kada su tako mali bili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje: Da li je neka od vas davala hippovu kašicu dečiji keks,od 5. meseca piše da može da se daje... Ja uzela ali pročitah da sadrži i mali procenat mleka,šećera i svašta nešto...?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jedno i drugo, mila. Nije problem dati detetu ni kukuruzno brasno, a ne griz(palentu). Milupa, Nestle i koje god vec su potpuni konfor, nista drugo. Ja sam Petru mlela zitarice u mlinu za kafu. ;) Pirinac integralni u mlin za kafu i kuvaj, tako isto i jecam i ovas posle. Ti sigurno nemas vremena za to zezanje, pa lepo uzmi Milupu i uzivaj. ;)

I ja sam probala da meljem pirinac pa nije to to , nece ga , nije ukusno kao milupa tako da smo odustali i nastavili sa milupom , sreca pa imamo pasce koje sve sto Marko nece lepo ponjupa inace bi viska bilo ihahaj :D

milupine.

isto smo poceli sa 4 meseca. pirinac, i pirinac i kukuruz.

sad, sa 5 i po meseci, jedemo vec i meso. rucka ovo moje dete sta god mu stavim na kasicicu.

stalno hocu da pitam da li je to dobra mera Stefanu rucak bude puna mala cinijica- sto mislim da je 200ml. ne merim ja nista ali uvek tako nekako bude i kad brojim kasicicom kafenom, znam da bude bas punih jedno 7-9. i on sve smaze.

da dodam, uvece u 19h kada je slatki obrok, sad smo poceli i milupine 7 zitarica i to mu mesam sa vocem- to obozava isto. jedino nisam kupila ulje repice, na pakovanju pise da se stavi i ulje repice pa me zanima jel neko stavlja..

I ja mesam zitarice sa vocem , povrcem , mesom ... otprilike istu meru , nekad smaze sve nekad ne , zavisi kako je raspolozen ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo od 6 krenuli te sa keksom kasice..ali Milupine...Hipp nismo..

Ja sam joj dala malo,sviđa joj se... :) Otkud znam,neće joj ništa biti ali sam ja nekako mirnija kad mi još neko napiše... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje: Da li je neka od vas davala hippovu kašicu dečiji keks,od 5. meseca piše da može da se daje... Ja uzela ali pročitah da sadrži i mali procenat mleka,šećera i svašta nešto...?!

Ja sam joj dala malo,sviđa joj se... :) Otkud znam,neće joj ništa biti ali sam ja nekako mirnija kad mi još neko napiše... ;)

Naravno da joj nece nista biti od takve kasice, samo je pitanje tvog principa. Moj princip se svodio da detetu kao prvu hranu dajem ono sto je najprirodnije, a ne industrijsko. Sve kupovne kasice sadrze secer i gomilu ugljenih hidrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec tri dana klopamo pirincanu kasicu. Prvi dan smo bili malo zbunjeni, ali juce i danas pojede sve sto joj spremim i trazi jos :), a zatim popije i celu flasicu :blink: ?!?!?!

Bojim se da joj je to previse, ali ona jede, jede, jede......

Ona ima 5 obroka dnevno, tj 5 puta pije formulu i to po 180 mililitara. Danas sam joj napravila kasicu sa 60 mililitara mleka i jedno 3 cajne kasikice pahuljica, sve je poklopala, a zatim popila punih 180 mililitara, i zaspala, i evo spava vec 2 sata :) .

Da li je to previse?

I da, zanima me kada se ceo jedan mlecni obrok menja nemlecnom hranom.....kada prestajem da joj dajem flasicu nakon klopice???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da joj nece nista biti od takve kasice, samo je pitanje tvog principa. Moj princip se svodio da detetu kao prvu hranu dajem ono sto je najprirodnije, a ne industrijsko. Sve kupovne kasice sadrze secer i gomilu ugljenih hidrata.

Ona meni već dugo jede povrće,voće...sve sam to ja kuvala i davala joj ali reko ajde da uzmem tu.... I moje mišljenje je da treba da jedu i kupovne jer ima dosta dece koja posle kad krenu negde,mame kupe kupovnu a dete neće ni da pogleda... Tako da ja voćne uglavnom dajem kupovne a slane ja spremam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto..moja vocnu domacu nece..samo pecenu jabuku, slanu kupovnu nismo jos probali, ali moram da navikne bar jednom pre nego budemo isli na put... za sad gledamo da rucamo kod kuce slano pa se onda damo u lunjanje :D

Nego zene koliko moze da stoji spremljena kasica domaca sa mesom i povrcem na sobnoj temp.

Kasica mozeda stoji 2 sata,mada mislim i vise,ako je vrela pa joj treba vise vremena da se ohladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec tri dana klopamo pirincanu kasicu. Prvi dan smo bili malo zbunjeni, ali juce i danas pojede sve sto joj spremim i trazi jos :) , a zatim popije i celu flasicu :blink: ?!?!?!

Bojim se da joj je to previse, ali ona jede, jede, jede......

Ona ima 5 obroka dnevno, tj 5 puta pije formulu i to po 180 mililitara. Danas sam joj napravila kasicu sa 60 mililitara mleka i jedno 3 cajne kasikice pahuljica, sve je poklopala, a zatim popila punih 180 mililitara, i zaspala, i evo spava vec 2 sata :) .

Da li je to previse?

I da, zanima me kada se ceo jedan mlecni obrok menja nemlecnom hranom.....kada prestajem da joj dajem flasicu nakon klopice???

Vrlo jednostavno: daj joj kasice koliko hoce jer je ocito dete koje hoce da jede. Napravi duplo vise kasice za sutra pa vidi koliko ce posle toga popiti mleka. Povecavaj obrok sve dok ne izbaci mleko. I ne brini koliko jede. Sad joj je uspon u razvoju i neka jede koliko hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo jednostavno: daj joj kasice koliko hoce jer je ocito dete koje hoce da jede. Napravi duplo vise kasice za sutra pa vidi koliko ce posle toga popiti mleka. Povecavaj obrok sve dok ne izbaci mleko. I ne brini koliko jede. Sad joj je uspon u razvoju i neka jede koliko hoce.

Hvala YelenaC!

Ma meni je sada totalna konfuzija u glavi sta kad i kako?!?!? Ne znam da li je svim mamam tako.....ali meni bas jeste :)

Reci mi molim te, sad dam joj ja i sutra kasicu, i ona poklopa koliko hoce, i popije mleka koliko hoce......i sve ok! I onda dolazi na redi sargarepica, pa krompiric pa tako dalje..... A sta je onda sa pirincanim pahuljicama? Kada njih da joj dajem??? Ona meni ima 5 obroka, pa mi nije jasno do kada ce svih 5 biti mleko......tipa, da li sad kada prihvati kasicu ja joj ceo jedan obrok zamneim da umesto mleka to klopa, tipa tamo negde popodne,a nastavim ujutro sa uvodjenjm povrca, pa kada usvoji povrce onda joj i drugi obrok zamenim da ne pije mleko nego jede povrce, pa voce.....itd???? Ili kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby jasna mi je tvoja briga...:) Malo si ovo sve konfuzno napisala ali stvari stoje ovako: Kad uvodis nove namirnice nemoj sledecu novu odmah bas za tri dana, neka to bude period od sedam dana, nigde ne zuris. Das bebi jedan ne mlecni obrok onoliko koliko hoce da jede i mislim da joj posle toga ne nudis mleko da ne stvori naviku da posle ne mlecnog obroka pije malo mleka. Primetices kad bude gladna ponudi joj mleko pa neka je to i za dva sata. Kad pocnete sa malo vise vrsta hrane bice sitija i nece bas hteti da jede svaki cas, ali veruj mi znaces da ispratis njen ritam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tabela << ovde smo bas iz tog razloga i izveli tabelu po iskustvu sa ove teme. Tu su ti saveti kako i sta.

Znam da si zbunjena ali ce ti uskoro sve biti lako kad se malo opustis. ;)

Pogledaj tabelu, pa pitaj ako ti nesto nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tabela << ovde smo bas iz tog razloga i izveli tabelu po iskustvu sa ove teme. Tu su ti saveti kako i sta.

Znam da si zbunjena ali ce ti uskoro sve biti lako kad se malo opustis. ;)

Pogledaj tabelu, pa pitaj ako ti nesto nije jasno.

Evo gledam ovu tabelu.......e sad, sta mi nije jasno.....gledam ovaj prvi mesec....ispada da bebe treba da ima 7 obroka dnevno?!?! Moja ima samo 5! Da li je to malo? U tabeli pise 6 puta fomula, da li treba vise mleka da pije nego sto joj ja dajem, plus taj jedan obrok sa uvodjenjem hrane???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tabela je napravljena da bi gledala šta se uvodi koji mesec a ne koliko podoja ili obroka treba da ti ima dete....oni su dole otprilike naveli a ti sama između obroka uvedi čvrstu hranu ili zameni jedan obrok. Ako ti je dete normalno dobijalo na težini neće ti niko drugi određivati koliko obroka ona treba da ima,ona sama zna kad je gladna i tada ti valjda i jede.Tako i što se količine tiče.Valjda vidiš sama koliko je njoj dosta i toliko joj i praviš,ako ona traži više,ti joj napravi još.Moja na primer pije već 2-3 meseca 150ml i neće više,ponekad popije 180 a nekad neće ni 150,zavisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da napišem da smo juče bili na kontroli i da možemo da uvedemo i žumance i piletinu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tabela je napravljena da bi gledala šta se uvodi koji mesec a ne koliko podoja ili obroka treba da ti ima dete....oni su dole otprilike naveli a ti sama između obroka uvedi čvrstu hranu ili zameni jedan obrok. Ako ti je dete normalno dobijalo na težini neće ti niko drugi određivati koliko obroka ona treba da ima,ona sama zna kad je gladna i tada ti valjda i jede.Tako i što se količine tiče.Valjda vidiš sama koliko je njoj dosta i toliko joj i praviš,ako ona traži više,ti joj napravi još.Moja na primer pije već 2-3 meseca 150ml i neće više,ponekad popije 180 a nekad neće ni 150,zavisi...

Odlican odgovor. Svako mora da isprati potrebe svog deteta. Uvodjenjem nemlecne ishrane, polako se izbacuje jedan po jedan obrok mleka. Tempo odredjuje beba u zavisnosti koliko ce kolicinski pojesti nemlecne ishrane. Vrlo je inedividualno.

Zaboravih da napišem da smo juče bili na kontroli i da možemo da uvedemo i žumance i piletinu... :rolleyes:

Bas lepo! Sad ce tek da se uziva! ;) Ziveli proteini!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uveli smo i žumance... sad ću da napravim razmak od 3 dana pa ću više malo da joj uvedem... Super je sve...a i piletinu ću za koji dan... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi jos nismo zumance, 17 idemo na kontrolu i kontam da moze ali, ajde sacekacu.

ostalo, povrce i meso, teletina i piletina. cak sam mu pre par dana i dzigericu pilecu dala. znam da su misljenja podeljenja ali, ipak sam mu dala, sa krompiricem napravila lep pire i jako lepo je pojeo.

my baby, mogu potvrditi sto su devojke vec rekle. pisala sam ti vec nas primer, ovaj moj malac sve jako lepo jede. u pocetku je i nama bio problem, mislim malo mu pa dam i mleko, pa se iskilavi i nijedan obrok nije kako treba.

on sad sisa ujutro 2-3 puta, ruca, sisa, vecera, sisa i to je to kod nas.

u zavisnosti kad je jeo, ako duze spava pa poremeti nesto, ako mi je dugo da ceka rucak npr, dam mu malo kao uzinu samo voce..

pirincane i sad vec mnoge druge pahuljice mu spremam za veceru, koja je u 19h, nekad mozda malo ranije..

cim ustalite neki ritam stvarno ces uzivati. Stefan sad za rucak pojede 200-250g i stvarno je dete koje vise voli da jede nego da sisa, dok je sa starijim bilo drugacije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o

qk4-karame.jpg hb5-lino.jpgavi-153658.jpgj3p-0.jpg 57x-1c8489.jpg pdk-133ae5.jpg xed-01.jpg xkv-a2a617.jpg

Luki sam rizolino i keksolino stavljala uvece u mleko u flasicu, kad je prestao da sisa.. jednom sam probala frutolino-ja bas probala i to mi je delovalo tako prazno. radije sam mu miksala voce sa plazmom pa davala nego to..

znam puno dece kojima su mame redovno za dorucak i veceru nesto od toga davale, mi ipak nismokoristili kao taj vid hrane, vec samo da pojacamo mleko pred spavanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vise puta napomenula da treba dobro pogledati sadrzaj Lino proizvoda. Na mnogima pise da sadrze 40% SECERA!

Mnogi Lino proizvodi sadrze samo psenicne pahuljice dok Milupa i Nestle imaju mix zitarica koji je mnogo zdraviji.

Kuvajte bebama osvene, jecmene kase. Samljite integralne zitarice i skuvajte.To je mnogo zdravije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vise puta napomenula da treba dobro pogledati sadrzaj Lino proizvoda. Na mnogima pise da sadrze 40% SECERA!

Mnogi Lino proizvodi sadrze samo psenicne pahuljice dok Milupa i Nestle imaju mix zitarica koji je mnogo zdraviji.

Kuvajte bebama osvene, jecmene kase. Samljite integralne zitarice i skuvajte.To je mnogo zdravije.

Palenta sa raženim pahuljicama... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o

qk4-karame.jpg hb5-lino.jpgavi-153658.jpgj3p-0.jpg 57x-1c8489.jpg pdk-133ae5.jpg xed-01.jpg xkv-a2a617.jpg

Koristiti SAMO kada nemate drugog izbora, ali sam sigurna da u kući uvek imate bar palentu. Moram da priznam da sam koristila frutolino i čokolino ali sam "se zaustavila". Kad idem u kupovinu namerno ih više ne kupujem. Od tih "pahuljica" kupujem jedino one coornfelsk sa medom (najobičnije) i nestleove sa kakkaom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.