Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Cveklu operes, ne ljustis, umotas u alu foliju i stavis u rernu na 200C i peces. Bocnes viljuskom da vidis kad je mekana. Kad se ohladi, oljustis i izgnjecis. Dodas mleko ili pavlaku ili jogurt, puter, sta god si vec uvela i cool!

A koliko je zdrava ALU folija? AJ, molim te, prmesti u odgovarajuću temu, ili me uputi. :) Volela bih da čujem još mišljenja... I alternative (zamene za foliju) a da se pri tome zadrže sastojci hrane pri pečenju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko je zdrava ALU folija? AJ, molim te, prmesti u odgovarajuću temu, ili me uputi. :) Volela bih da čujem još mišljenja... I alternative (zamene za foliju) a da se pri tome zadrže sastojci hrane pri pečenju....

Jesmo negde spominjali alu foliju i foliju za pecenje, ali sad nemam vremena da vidim koja je tema. Sorry. Znam da je neko pisao da sve pece u vatrostalnim posudama. Meni to nije isto. Ne znam nista o stetnosti alu folije jer kad bih krenula da se raspitujem verovatno bih se vrlo brzo pitala i kog su sastava serpe, lonci, tiganji, plehovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!

Kako ste spavale? ;) Mi danas jedemo piletinu sa povrcem, pa posto kombinujemo teletina - piletina, razmisljam da probamo junetinu ili jagnjetinu i me interesuje mogu li ? I ako mogu, sta da trazim u mesari, sta je najsladje za bebana?

I jos nesto, citala sam da zamrzavate ruckove.Kolike su te porcije, u cemu ih pakujete? Ja sam do sada radila ovako - skuvam danas jedan batak, pa pola iskoristim danas a ostatak ostavim u frizider za sjutradan.

Ja sam uglavno pisala da zamrzavam meso u porcijama. Jednostavno, lakse mi je da kupim 1/2kg teletine, na primer, da je izdinstam i da je podelim u pocije za obrok. Povrce uvek kuvam kad je vreme rucku, a izvadim porciju mesa iz zamrzivaca uz to povrce. Tako mi je bilo prakticnije i brze za kuvanje rucka. Pakovanja sam pravila od 30-50gr u kesice za zamrzivac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesmo negde spominjali alu foliju i foliju za pecenje, ali sad nemam vremena da vidim koja je tema. Sorry. Znam da je neko pisao da sve pece u vatrostalnim posudama. Meni to nije isto. Ne znam nista o stetnosti alu folije jer kad bih krenula da se raspitujem verovatno bih se vrlo brzo pitala i kog su sastava serpe, lonci, tiganji, plehovi...

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja npr uzmem kilogram teletine za Janu isecem na male kockice kao za gulas,poredjam na veliki pleh i zaledi,kad se zalede sve ih sastavim u jednu kesu i po potrebi vadim jednu po jednu.(ovako nece da se zalepe jedna za drugu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može bez problema da počneš sa junetinom a onda i sa jagnjetinom. Što se tiče "slađeg" dela mesa, ja uglavnom uzimam od junetine - ribić jer je idealno za kuvanje i šnicle a od jagnjetine na žalost šta imaju jer je izbor dosta loš ali uglavnom su to delovi od buta a jednom i deo duž kičme. Ali da ti ne komplikujem ja uvek "iskoristim" i napomenem da mi je da bebu pa ako može da mi "preporuči" ;) Napraviš se blesava a ujedno i "proveriš" ga da li je korektan mesar.

Sta je ribic? To prvi put cujem. A svidja mi se ovo za mesara, i ja to ponekad radim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ribić je deo mesa uz samu kost i zna da bude "prošarano" što je po meni idealno za kuvanje jer tako pusti malo masnoću i savršeno omekani da može čak i beba bez zuba da ručka (jer se baš zna raskuvati).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uveli i pirinač,i jabuku,i brokoli... sad mešam krompir,šargarepu,pirinač...jer mi neće sam krompir ( a i ko bi :D ),ubacim malo jabuke i super ručka... Mada joj ja ne dajem puno i nismo još zamenili jedan obrok,još se privikavamo na ukuse... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uveli i pirinač,i jabuku,i brokoli... sad mešam krompir,šargarepu,pirinač...jer mi neće sam krompir ( a i ko bi :D ),ubacim malo jabuke i super ručka... Mada joj ja ne dajem puno i nismo još zamenili jedan obrok,još se privikavamo na ukuse... :)

Nemoj krompir i pirinac da mesas. To je puno ugljenih jidrata u jednom obroku. Tako se prave kupovne kasice, ali od toga se bebe goje i imaju previse energije. Krompir sa nekim povrcem je dovoljno. Da li si ''blizu'' da uvedes neke masnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm.... ja njoj dam samo par kašičica toga ali imaću to ne umu za ubuduće...

Pa ovo što sam do sada uvela ću joj davati još 10-ak dana dok se ne posavetujem sa doktorkom,da vidim kako dobija na kilaži i tako dalje...

Što,misliš da je vreme?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm.... ja njoj dam samo par kašičica toga ali imaću to ne umu za ubuduće...

Pa ovo što sam do sada uvela ću joj davati još 10-ak dana dok se ne posavetujem sa doktorkom,da vidim kako dobija na kilaži i tako dalje...

Što,misliš da je vreme?!

I napisala sam da imas na umu, kao i svi ostali ako neko procita. Pa za jedno 7 dana, mozes po 2,3 kapi maslinovog ulja. Ona ce da dobija na kilazi bez obzira na uvodjenje jer je na mleku generalno. Uopste ne moras da brines. Jos vi niste zamenili obrok, a tek tada ce se videti kako napreduje. Opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj krompir i pirinac da mesas. To je puno ugljenih jidrata u jednom obroku. Tako se prave kupovne kasice, ali od toga se bebe goje i imaju previse energije. Krompir sa nekim povrcem je dovoljno. Da li si ''blizu'' da uvedes neke masnoce?

O nama kilogrami fale... Ja dodajem pirinac piletini sa sargarepom i krompirom... Meni Una nece nesto pavlaku, jogurt, palentu i poparu. Kako je tvoje dete prihvatilo? Dodajem i kasicicu maslinovog ulja... Jel nije mnogo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj krompir i pirinac da mesas. To je puno ugljenih jidrata u jednom obroku. Tako se prave kupovne kasice, ali od toga se bebe goje i imaju previse energije. Krompir sa nekim povrcem je dovoljno. Da li si ''blizu'' da uvedes neke masnoce?

ako ne pirinac, mogu li zitarice, ove 7 sto koristim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Tara :* Prijatno ti bilo :) Ti već uvela pavlaku? Ja baš razmišljam ovih dana o tome, ali ću ipak sačekati kontrolu sled.nedelje pa ću pitati našu dr, jer ona ako slučajno nešto uradim kako ona nije rekla odmah galama :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O nama kilogrami fale... Ja dodajem pirinac piletini sa sargarepom i krompirom... Meni Una nece nesto pavlaku, jogurt, palentu i poparu. Kako je tvoje dete prihvatilo? Dodajem i kasicicu maslinovog ulja... Jel nije mnogo?

Polako. Daj joj neko vreme samo maslinovo ulje uz povrce, pa uvedi umesto maslinovog puter, pa onda pavlaku. Do tada ce ti vec prihvatiti pavlaku. Nema postrebe za zurbom.

ako ne pirinac, mogu li zitarice, ove 7 sto koristim?

Krompir je pun ugljenih hidrata kao i zitarice. Ili jedno ili drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako. Daj joj neko vreme samo maslinovo ulje uz povrce, pa uvedi umesto maslinovog puter, pa onda pavlaku. Do tada ce ti vec prihvatiti pavlaku. Nema postrebe za zurbom.

ok... ne znam kako ide redom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tabeli za uvodjenje hrane pored pirinca pise kukuruz. Na koji se kukuruz misli, secerac onaj u zrnu ili na palentu ?

Izvinjavam se, ali eto, bolje pitati nego skitati :)

Palenta ili instant. Ima cak i mesavina pirinca i kukuruza. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, sad sam dosadna. Jel ti mislis na one decije zitarice tipa milupa itd. ili bas na palentu kao palentu i pirinac kao pirinac ?

Sta ces, nekad nekom treba i nacrtati :unsure:

I jedno i drugo, mila. Nije problem dati detetu ni kukuruzno brasno, a ne griz(palentu). Milupa, Nestle i koje god vec su potpuni konfor, nista drugo. Ja sam Petru mlela zitarice u mlinu za kafu. ;) Pirinac integralni u mlin za kafu i kuvaj, tako isto i jecam i ovas posle. Ti sigurno nemas vremena za to zezanje, pa lepo uzmi Milupu i uzivaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, sad sam skontala. :) Dala si mi sad dobru ideju, a ideja nikad dosta. :)

Uvek pitaj, sta ti je tesko. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam danas brokoli, karfiol i blitvu u glavicama. E sad me interesuje na koji nacin ovo treba zamrzavati i pakovati da bi se koristilo kasnije tokom dana ili u narednih nekoliko dana? Takodje, kolike bi te porcije trebale biti da bi bilo prakticnije i brze za spremanje? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam danas brokoli, karfiol i blitvu u glavicama. E sad me interesuje na koji nacin ovo treba zamrzavati i pakovati da bi se koristilo kasnije tokom dana ili u narednih nekoliko dana? Takodje, kolike bi te porcije trebale biti da bi bilo prakticnije i brze za spremanje? :rolleyes:

JA sam bas pre neki dan kupila sve to, dobro oprala i podelila u kesice na kolicinu koliko pojede za pola porcije , jer uglavnom kombinujem povrce sa mesom ... Za mesec dana sve te namirnice ce biti iz plastenika i nece biti tako zdrave kao ove sto su rasle na suncu ...

A mi smo danas prvi put jeli pilecu dzigericu , skuvala sam je i pomesala sa sargarepom i izblendirala , lepo je prihvatio , ja sam mislila da nece hteti posto ja dzigericu mrzim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA sam bas pre neki dan kupila sve to, dobro oprala i podelila u kesice na kolicinu koliko pojede za pola porcije , jer uglavnom kombinujem povrce sa mesom ... Za mesec dana sve te namirnice ce biti iz plastenika i nece biti tako zdrave kao ove sto su rasle na suncu ...

A mi smo danas prvi put jeli pilecu dzigericu , skuvala sam je i pomesala sa sargarepom i izblendirala , lepo je prihvatio , ja sam mislila da nece hteti posto ja dzigericu mrzim :P

Super, hvala ti :rolleyes: Interesuje me jos da li prije zamrzavanja, namirnice treba obarati? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, hvala ti :rolleyes: Interesuje me jos da li prije zamrzavanja, namirnice treba obarati? :unsure:

Ja sam ih zamrzavala sveze , sve ... i povrce i voce i meso ... pa onda kako mi sta treba odmrznem i obarim ... nekako mi je to logicnije , sveze pripremljeno jede , ne znam , mozda jos neko da se oglasi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bih mogla da krenem da dajem bebi živa jaja od prepelice da pije?

Čula sam da je jako zdravo,ali ne znam od kada oni smeju da piju živa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije poželjno pre 3 godine zbog salmonele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.