Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

hvala mnogo..pa hocu polako, jos koji dan pa cemo polako da krenemo prvo tu supicu u kojoj se kuvalo,sa povrcem, pa ako prihvati polako cu joj po malo dati piletine bas to oko koskica...

Nama dzigerica nije prijala... Nije zaspala odkako je poruckala a ni cele noci tako da vise necu da joj je spremam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tek skoro,pre 10ak dana dala kockicu dzigerice,kad smo mi rucali.Licno,ne znam sta da mislim o dzigi,ipak je to organ koji sluzi za prociscavanje otrova..s druge strane,ponekad dati zasto ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes i krompir pire sa zelenisom,zatim da ubacis u poparu u kacamak u supicu u corbicu,sa vovnim jogurtom i zitaricama.Znaces da je gotovo kad promeni boju iz svetlije u tamniju,jasno se vidi razlika.

Hvala. Koliko kombinacija... ;) Mada nikako mi nije jasna komb meso i voce, a procitala sam dosta recepata. Ja to ne bih mogla da jedem,cini mi se :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros svojoj bebani po prvi put dala milupine 7 zitarica sa mlijekom, i ubacila sam pola banane.Super je ruckila. Nije imala za sad nikakve reakcije, samo sto je imala stolicu 2-3 puta u toku dana.

Mene je malo zacudilo, jer juce uopste nije imala, pa me interesuje je li to od ovih zitarica? ili joj tako doslo? ;)

I jos nesto, mogu li joj stavljati u kasicu od jabuke malo cimeta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zitarice su dobre i za probavu tako da je to od njih ,regulisu crevnu floru.Cimeta naravno da moze kao i kakaoa,ali naravno vrlo malo u tragu izmedju prstiju,kasnije ces i malo povecati kolicinu.Mada ipak je to zacin pa ga i ne mozes staviti mnogo u svakom slucaju ne moze skoditi.

Ima tema zacini u ishrani dece pa pogledaj sta jos mozes od zacina da ubacujes u ishranu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima ili dobar dan :rolleyes:

Jutros smo opet napunili pelenu, pa me interesuje smijem li joj i jutros dati milupine 7?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima ili dobar dan :rolleyes:

Jutros smo opet napunili pelenu, pa me interesuje smijem li joj i jutros dati milupine 7?

Sasvim je normalno da beba kaki vise puta dnevno i do 5-6 puta.Kada beba predje sa AD formule na cvrstu hranu tacnije vocne kasice i sl,lakse kaki i metabolizam brze radi,pa je i normalno da ima veci broj stolica.Sve je normalno dok su kake normalne,ako nisu tecne,ako nije proliv.Danas mozes dati nesto drugo preskoci jedan dan zitarice,pa sutra opet.

Uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snowhite, sve je to sasvim normalna reakcija. Crevna flora se postepeno razvija i dok se potpuno ne formira na namernicu koja joj se ubacuje, normalno je da se javi češća stolica nego inače. A generalno 2-3 puta se def. kao sasvim normalan br. stolica. Ništa se ne brini i samo polako napred. Što se tiče preskakanja što pominje Cicana, možeš a i ne moraš jer kao što smo ti napomenule, reakcija kod Andjele je sasvim normalna i uobičajena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima ili dobar dan :rolleyes:

Jutros smo opet napunili pelenu, pa me interesuje smijem li joj i jutros dati milupine 7?

Ako normalno kaki i nema proliv, sve je OK. cisto i ja da ti potvrdim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana i Cicana, hvala puno na ovim informacijama. ;)

Ja sam se isprva zacudila otkud toliko stolica za dan jer prethodnog dana uopste nije imala, bilo je kao bum...a posto sam uvela te zitarice,pretpostavila sam da je od njih. Uz to, nisam panicila jer su stolice bile normalne...ali, rekoh da pitam jer ko pita ne skita ;)

mil_marija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako normalno kaki i nema proliv, sve je OK. cisto i ja da ti potvrdim. ;)

Nema proliv, sve je ok. Grazie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, citala sam malo ovu temu danas ali zaboravih na kojoj strani bjese nesto sto me zaintrigiralo pa da te pitam. rekla si da vitamin C se gubi kada se voce ili povrce kuvaju, a posto ja mojoj bebi jos uvek to kuvam pa u blender, sta bih mogla da joj dajem svjeze i kada?

I jos nesto, kako dobija ovaj vit, u kojoj hrani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nesto, mi za sada imamo 3 obroka a nekad i 4. Problem je u tome sto posle rucka, popodne, ja joj dam vocnu kasicu ali to joj nije dovoljno pa joj dam kasnije i veceru.

E sad posto ide na spavanje oko 21h, rucak je oko 15-16h, u tom 'medjuprostoru' da praktikujem jedan ili dva obroka? sto je bolje?

da joj pomijesam voce sa nekim zitaricama ( dakle, jedan obrok?)

I jos nesto, mogu li ja ove milupine zit dodavati u kasice koliko god, kasiku, dvije...? Pitam jer na ovoj kutiji pise upozorenje-ukoliko se ne sprema prema uputstvu rizikujete da ostetite zdravlje djeteta!????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto, mogu li ja ove milupine zit dodavati u kasice koliko god, kasiku, dvije...? Pitam jer na ovoj kutiji pise upozorenje-ukoliko se ne sprema prema uputstvu rizikujete da ostetite zdravlje djeteta!????

Evo ja cu na ovo odgovoriti.

Zitarice mozes mesati sa svim i svacim bez problema.Npr da se zgusne corbica(umesto hleba),sa jogurtom u vocne kasice itd kako god zelis.Mi jos uvek koristimo te zitarice i prosto su mi kao desna ruka u Janinoj ishrani.To sto na kutiji pise,to prosto mora da pise. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja cu na ovo odgovoriti.

Zitarice mozes mesati sa svim i svacim bez problema.Npr da se zgusne corbica(umesto hleba),sa jogurtom u vocne kasice itd kako god zelis.Mi jos uvek koristimo te zitarice i prosto su mi kao desna ruka u Janinoj ishrani.To sto na kutiji pise,to prosto mora da pise. ;)

Slazem se sa Cicanom. Rizikujes samo ako napravis pregustu kasicu, pa da se beba ne zagrcne, zadavi. Sto se tice kolicine nema sta da brines. Bar zitarice mogu da se jednu neograniceno i svuda. I ja ih jos uvek imam, sto kaze Cicko, jos uvek su mi desna ruka za klopu. Pre njih nego hleb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super, hvala vam! Ja sam joj nocas skuvala jabuku, u blender, stavila jednu kasicicu zitarica i prstohvat cimeta, super je ruckila. Sad je baba raskomotila, skace li skace... :rolleyes:

Mozda je OT al cu ipak reci da sam joj dala da pije onu vodu od jabuke iz case, cisto onako da vidim kako ce se snaci, i zivota mi otpila je nekoliko gutljaja...tako da ce mama brzo u soping da joj kupi solju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super, hvala vam! Ja sam joj nocas skuvala jabuku, u blender, stavila jednu kasicicu zitarica i prstohvat cimeta, super je ruckila. Sad je baba raskomotila, skace li skace... :rolleyes:

Mozda je OT al cu ipak reci da sam joj dala da pije onu vodu od jabuke iz case, cisto onako da vidim kako ce se snaci, i zivota mi otpila je nekoliko gutljaja...tako da ce mama brzo u soping da joj kupi solju. ;)

Ma da joj iz soljice za kafu da pije. Sve dok ne nauci sama da drzi flasicu, casicu, mozes da joj ti dajes iz solje, pa polako vezbajte posle da sama drzi solju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!

Kako ste spavale? ;) Mi danas jedemo piletinu sa povrcem, pa posto kombinujemo teletina - piletina, razmisljam da probamo junetinu ili jagnjetinu i me interesuje mogu li ? I ako mogu, sta da trazim u mesari, sta je najsladje za bebana?

I jos nesto, citala sam da zamrzavate ruckove.Kolike su te porcije, u cemu ih pakujete? Ja sam do sada radila ovako - skuvam danas jedan batak, pa pola iskoristim danas a ostatak ostavim u frizider za sjutradan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!

Kako ste spavale? ;) Mi danas jedemo piletinu sa povrcem, pa posto kombinujemo teletina - piletina, razmisljam da probamo junetinu ili jagnjetinu i me interesuje mogu li ? I ako mogu, sta da trazim u mesari, sta je najsladje za bebana?

I jos nesto, citala sam da zamrzavate ruckove.Kolike su te porcije, u cemu ih pakujete? Ja sam do sada radila ovako - skuvam danas jedan batak, pa pola iskoristim danas a ostatak ostavim u frizider za sjutradan.

Junetina :)

Ja nisam zamrzavala, stavljala sam u frižider... Meso, baš ovako kao ti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razmisljam da probamo junetinu ili jagnjetinu i me interesuje mogu li ? I ako mogu, sta da trazim u mesari, sta je najsladje za bebana?

Može bez problema da počneš sa junetinom a onda i sa jagnjetinom. Što se tiče "slađeg" dela mesa, ja uglavnom uzimam od junetine - ribić jer je idealno za kuvanje i šnicle a od jagnjetine na žalost šta imaju jer je izbor dosta loš ali uglavnom su to delovi od buta a jednom i deo duž kičme. Ali da ti ne komplikujem ja uvek "iskoristim" i napomenem da mi je da bebu pa ako može da mi "preporuči" ;) Napraviš se blesava a ujedno i "proveriš" ga da li je korektan mesar.

I jos nesto, citala sam da zamrzavate ruckove.Kolike su te porcije, u cemu ih pakujete? Ja sam do sada radila ovako - skuvam danas jedan batak, pa pola iskoristim danas a ostatak ostavim u frizider za sjutradan.

Dok je Ema bila mala ja sam zamrzavala uglavnom sezonske namernice tipa izdinstane tikvice ili obaren karfiol pa onda samo to odmrznem i dodam neko meso. A u slučaju "kompletnog" ručka, baš retko i uglavnom u zamrzivač kesice u malim porcijama (koliko da ima samo za jedan obrok).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba mi pomoc :) juce sam kupila cveklu da joj dam pa ne znam kako se sprema. :) koliko dugo kuvam jel prvo ogulim ili kako ja to ni nama nikad nisam kuvala pa pojma nemam i sa cim mogu da je dam ? hvala :**

Ja sam davala pečenu. Dobro operem pre pečenja, a oljuštim posle pečenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Originalan recept: z2s-kasica.jpg

a ti možeš izvršiti korekciju u skladu sa tim kako i šta je do sada ručkala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba mi pomoc :) juce sam kupila cveklu da joj dam pa ne znam kako se sprema. :) koliko dugo kuvam jel prvo ogulim ili kako ja to ni nama nikad nisam kuvala pa pojma nemam i sa cim mogu da je dam ? hvala :**

Milice cveklu nikako nemoj da ljustis,jer gubi sve hranljive sastojke.

Mozes i da uporedis,kada kuvas sa korom,posle toga oljustis ona je inutra modra-crvena.Kada bi kuvala oljustenu ona prosto posvetli i svi sokovi ispare izadju u vodu.

Oljusti nakon kuvanja,kuva se oko sat i po.

Evo kako sam ja jela kao mala tako je i sad pripremam,za Janu.Zivu cveklu izrendam sa zivom sargarepom i zasladim medom. :rolleyes: Jos ste mali za ovo,ali cisto da imas na umu za kasnije,nista zdravije za krvnu sliku.

Za bebicu mozes probati sa kuvanom ili pecenom jabukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za vas:skuvas iseces na kriskice,malo ulja,seckanog belog luka,malo persuna,rendane sargarepe malo malkice sirceta mrvicu i sluzis kao salatu,njam njam,dobro ide uz posni pasulj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cveklu operes, ne ljustis, umotas u alu foliju i stavis u rernu na 200C i peces. Bocnes viljuskom da vidis kad je mekana. Kad se ohladi, oljustis i izgnjecis. Dodas mleko ili pavlaku ili jogurt, puter, sta god si vec uvela i cool!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.