Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Pogledacu za ovaj puter. Drago mi je da si mi potvrdila ovo za margarin, meni ljudi govorili da je to isto... <_<

Evo ti tema o margarinu:

Informacije o margarinu

Pa ce ti biti mnooooogo jasnije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bundevu nisam davala, nism ni znala da smem. A krompir nikako nije htela da prihvati dok nisam pocela da ga mesam sa drugom hranom. Cak je i mleko pocela da odbija. Ne znam zasto ali sada joj se desi da par dana super rucka a onda evo sad jedva nekako pomalo. Planram sutra da kenem sa pilecom dzigericom p sa zumancetom. Sta jos od hrane mogu da joj dajem kad napuni sedam meseci? I sta je po vama najbolje za veceru od hrane?

Pogledaj tabelu uvodjenja koju sam sada opet postavila ispod tvog posta. Tu ces videti preporuke. Na tebi je da odlucis sta ces. Uglavnom za veceru se daju ugljeni hidrati, mada sam ja znala da dajem i bareno povrce na pari sa zitaricama i malo putera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponovicu post sa predhodne strane. Ono sto je vazno da znate je da smo tabelu podelili po mesecima od uvodjenja cvrste hrane. Dakle, ako vam je ovo drugi mesec od kad ste poceli sa hranom, onda pogledajte tabelu za drugi mesec.

Ne znam zasto nece da mi otvori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po nasem pedijatru moje dete moze da jede sve, nabrojala zena meni sve sto imam u frizideru... :blink: Pa ja to onako, polako jedno po jedno par dana, i za sad ruckimo sve. Probala je i malo dzigerice u pireu i odusevila se, mislim da je tad najvise pojela do sad. Generalno meni se cini da moje dete vise voli slano. Milupine i ostale rize nece nesto, pa joj kuvam pirinac i izgnjecim pa tako jede, ili one pirincane pahuljice sto imaju u zdravoj hrani da se uzmu, potopim da nabubre i omeksaju pa to lepo mljacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto nece da mi otvori...

Posalji mi e mail na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi već treći dan ručkamo šargarepu i super je prihvatila,mnooooogo bolje nego krompirić... i stolica joj je tvrđa nego inače...Posle ćamo na pirinač verovatno... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi već treći dan ručkamo šargarepu i super je prihvatila,mnooooogo bolje nego krompirić... i stolica joj je tvrđa nego inače...Posle ćamo na pirinač verovatno... :rolleyes:

Og sargarepe i jabuke moze da bude tvrdja stolica. U nekim slucajevima se desi i zatvor.

Vreme vam je za zitarice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi već treći dan ručkamo šargarepu i super je prihvatila,mnooooogo bolje nego krompirić... i stolica joj je tvrđa nego inače...Posle ćamo na pirinač verovatno... :rolleyes:

Og sargarepe i jabuke moze da bude tvrdja stolica. U nekim slucajevima se desi i zatvor.

Vreme vam je za zitarice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedemo IMPAMIL mlečnu kašicu sa kukuruzom i bundevom u jadnom obroku i stvarno voli.

Više voli slane obroke.Ujutru joj skuvam palentu sa jogurtom ili pavlakom.Ili 7 milupinih žitarica sa imlekovim punomasnim sirom(zdenka).Ruča povrće sa mesom-žumancem.U voće joj ubacam malo žitarica.Sokove ne pije,pije razne HIPPove čajeve,vodu.

Količinski nikad ne pojede puno,ali zasladi svaki obrok sisanjem.

Uveče sam joj ubacila mleko na flašicu,smanjujem polako dojenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Og sargarepe i jabuke moze da bude tvrdja stolica. U nekim slucajevima se desi i zatvor.

Vreme vam je za zitarice.

Znam,normalno mi je kakila samo je malo tvrđa... A sa žitaricamo počinjemo od sutra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde, navijam za vas. Kad bude proslo 3 dana zitarica, uvedi jabuku ili krusku, pa onda posle mesaj sa zitaricama. Zbava pocinje! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi jedemo dosta toga uglavnom povrce, jer to vise voli, ali uz sve jede kukuruz zitarice :) bar malo joj dodam jer tako mi najbolje pojede prase jedno:) jos koji dan pa krecemo malo mesa da probamo...jeli smo mrkvu, karfiol, krompir, tikvicu, bundevu, pirinac, kukuruz(kase ) jabuku(pecenu, kuvanu), breskvu, bananu, krusku, marelicu, plazmu, ne znam mozda jos nesto, ali ne pada mi sad na pamet..inace ne voli ove zitarice sa okusima, ali kad joj ja spremim i dodam bilo voce ili povrce to tamani kao blesava...

bananu nece kad joj ja izblendiram, a kupovnu kasicu hoce,pokusavala sam svakako da je prevarim malo samo stavim u pirinac, nema sanse, a odmah nakon toga isteresm pola frutek teglice u drugi pirinac pojede i trazi jos, ne znam u cemu je fazon, inace ostalo jede sve domace...

Milice,meni Ahil nije hteo u pocetku bananu nikako...posle par meseci projeo,i sad je obozava,maltene nema dana da je ne jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaborvila sam da kazem da smo probali pirinac pre desetak dana a od voca smo ruckali kajsiju, breskvu,visnju, sljivu, jabuku, bananu, krusku kao sok kasica...Sad odoh da spremim pilecu dzigericu sa piletinom i sargarepicom ... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedemo IMPAMIL mlečnu kašicu sa kukuruzom i bundevom u jadnom obroku i stvarno voli.

Više voli slane obroke.Ujutru joj skuvam palentu sa jogurtom ili pavlakom.Ili 7 milupinih žitarica sa imlekovim punomasnim sirom(zdenka).Ruča povrće sa mesom-žumancem.U voće joj ubacam malo žitarica.Sokove ne pije,pije razne HIPPove čajeve,vodu.

Količinski nikad ne pojede puno,ali zasladi svaki obrok sisanjem.

Uveče sam joj ubacila mleko na flašicu,smanjujem polako dojenje.

Jogurt i pavlaku sa koliko mm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jogurt i pavlaku sa koliko mm?

Sa najvecim procentom mm u pocetku. Posle kako budete jeli druge masnoce, smanjujes mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa najvecim procentom mm u pocetku. Posle kako budete jeli druge masnoce, smanjujes mm.

Ja sam mislila sa malo masnoce... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deca rastu, a za razvoj im trebaju masnoce. Kasnije, ako se i goje, goje se samo zbog viska ugljenih hidrata. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu li ove milupine zitarice da se jedu sa kisjelim mlijekom?

Inace, kako se prave? Procitala sam ovo ( na brzaka, priznajem)al mi nista nije jasno :rolleyes:

Moze li voce da se doda ako se napravi sa mlijekom? ili povrce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zitarice u kojima nema AD mleka mogu da se mesaju sa cim god hoces. Ja ih stavljam u sve sto mi padne na pamet. Dakle, samo gledaj da li na kutiji pise da se prave sa mlekom ili sa vodom. Ako se prave sa mlekom, znaci da u njima nema nikakvih dodataka, ako se prave sa vodom, onda unutra ima i AD mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zitarice u kojima nema AD mleka mogu da se mesaju sa cim god hoces. Ja ih stavljam u sve sto mi padne na pamet. Dakle, samo gledaj da li na kutiji pise da se prave sa mlekom ili sa vodom. Ako se prave sa mlekom, znaci da u njima nema nikakvih dodataka, ako se prave sa vodom, onda unutra ima i AD mleka.

Ok, hvala. Mislim da su ove bez mlijeka. Reci mi jos ovo, da li se mogu mijesati meso i mlijeko u jednom obroku, kasici...?

Uvela bih i zelenis nego ne znam koliko se kuva, kako ...u vodi ili mlijeku? Mislim na spanac ili blitvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spanac, blitva i zelje se kuvaju u vodi, oko 5-10 minta. Nakon toga ih iscedis od vode, pritisnes da se dobro ocedi(jako je vazno da ne ostane puno vode od kuvanja ovog povrca), iseckas sitno i mesas sa mlekom. Mozes i da ukuvas jos malo u mleku ukoliko zelenis nije bas mlad. Mora biti mekan i uvek ga spremaj sa mlekom. To je jedino povrce koje treba spremati sa mlekom.

Mozes da mesas meso sa mlekom, ali za tim nemas potrebe. Mleko i ovako pije jos uvek dosta da bi ga stavljala u svu hrnu dalje. Bolje mesaj sa jogurtom kad uvedes jogurt ili sa pavlakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spanac, blitva i zelje se kuvaju u vodi, oko 5-10 minta. Nakon toga ih iscedis od vode, pritisnes da se dobro ocedi(jako je vazno da ne ostane puno vode od kuvanja ovog povrca), iseckas sitno i mesas sa mlekom. Mozes i da ukuvas jos malo u mleku ukoliko zelenis nije bas mlad. Mora biti mekan i uvek ga spremaj sa mlekom. To je jedino povrce koje treba spremati sa mlekom.

Mozes da mesas meso sa mlekom, ali za tim nemas potrebe. Mleko i ovako pije jos uvek dosta da bi ga stavljala u svu hrnu dalje. Bolje mesaj sa jogurtom kad uvedes jogurt ili sa pavlakom.

E hvala ti. Znaci spanac ili blitvu skuvam, ocijedim, isjeckam i pomijesam sa mlijekom tako joj dajem? nije potrebno da ga stavljam u blender? Nego, da li bih ovo povrce mogla da ubacim u kasicu koju pravim od mesa, krompira i sargarepe? Ili neko drugo povrce da ubacim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti. Znaci spanac ili blitvu skuvam, ocijedim, isjeckam i pomijesam sa mlijekom tako joj dajem? nije potrebno da ga stavljam u blender? Nego, da li bih ovo povrce mogla da ubacim u kasicu koju pravim od mesa, krompira i sargarepe? Ili neko drugo povrce da ubacim?

Da. Mozes, naravno! Mozes da da ga pomesas sa pavlakom i sa zumancetom. Ima kombinacija koliko hoces. Pogledaj temu Recepti za bebe. Mozda tamo nadjes nesto jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala. Mislim da su ove bez mlijeka. Reci mi jos ovo, da li se mogu mijesati meso i mlijeko u jednom obroku, kasici...?

Uvela bih i zelenis nego ne znam koliko se kuva, kako ...u vodi ili mlijeku? Mislim na spanac ili blitvu.

Mozes i krompir pire sa zelenisom,zatim da ubacis u poparu u kacamak u supicu u corbicu,sa vovnim jogurtom i zitaricama.Znaces da je gotovo kad promeni boju iz svetlije u tamniju,jasno se vidi razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko je to istina, pogotovo sto joj dajes kuvano voce. Da je sveze, pa da je ometa vitamin C u smislu da ne moze da zaspi i da bude preaktivna, to mogu da razumem.

Nije pileca dzigerica neophodna, osim u slucajevima anemije, ali i to je zastarelo. I ovde sve vise pedijatara ne preporucuje pilecu dzigericu.

Moj predlog pre uvodjenja mesa da skuvas neki deo od pileta sa koskom i da joj prvo das samo tu supicu u kojoj se kuvalo. Na primer, uzmes jedno krilce pa skuvas. U supicu stavi poznato povrce i malo zitarica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.