Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

povrce sto kuvam- a to je do sad bio krompiric i krompiric i sargarepa pravila sam sa mojim mlekom. malo mleka i malo vodice u kojoj se kuvalo i Stefanu se sve svidja sto se stavi u kasiku. ovih dana smo jeli pecenu jabuku, sutra planiram da odem do pijace po bundevu pa da je pecem-to isto moze sad zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

povrce sto kuvam- a to je do sad bio krompiric i krompiric i sargarepa pravila sam sa mojim mlekom. malo mleka i malo vodice u kojoj se kuvalo i Stefanu se sve svidja sto se stavi u kasiku. ovih dana smo jeli pecenu jabuku, sutra planiram da odem do pijace po bundevu pa da je pecem-to isto moze sad zar ne?

Bundeva je najvaznija!!! Ona treba da bude bas temelj ishrane zbog sastava. Bundevu mesaj sa svim i svacim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, ni ja Stefanu ne dajem nikakve sokice ali zato je danas popio skoro 2 flasice vode , oko 150ml sigurno..

a bundevu-Luki nisam uopste davala valjda iz neznanja a i ja je kao ne jedem, jel treba prvo isto samu da mu dajem. i , nemoj mi se sad smejati, na koliko stepeni da je pecem i kad cu znati da je gotova? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra990, a što su ti rekli da ne možeš sa mlekom?!

Ne moraš da se brineš, ako je naravno sa tvojim mlekom dakle nije reč o "kravici" ili nekom drugom kupovnom mleku. Vrlo je moguće da čak možeš i sa formulom ali to bi već morala da proveriš jer ja nisam koristila formulu.

Ne,nije mi rečeno da mešam sa prihranom,pošto je ja ne dojim.Stavila sam ja vode u kojoj je krompir kuvan,tako sam razblažila,ali nisam stavljala prihranu...Sutra joj opet dajem pa ću joj staviti malo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace, ovo do sad sto ruckimo nisam nista u blenderu miksala, sve sam samo dobro viljuskom ispasirala..

hehehe, nekada mi je tako smesno koliko sam sad bolja i snalazljivija nego sa prvim detetom.. Luki sam sve u blenderu miksala i sreca pa je on lepo presao posle na ne miksanu hranu ali znam da se neka deca naviknu pa kasnije nece nista sto nije miksano..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, ni ja Stefanu ne dajem nikakve sokice ali zato je danas popio skoro 2 flasice vode , oko 150ml sigurno..

a bundevu-Luki nisam uopste davala valjda iz neznanja a i ja je kao ne jedem, jel treba prvo isto samu da mu dajem. i , nemoj mi se sad smejati, na koliko stepeni da je pecem i kad cu znati da je gotova? ;)

Peci je na 180C tako sto ces je uviti u alu foliju. Trebace ti najmanje sat vremena. Bocni viljuskom kroz foliju i kad se poptuno mekana, gotova je. Tako i jabuku peces isto.

Da, daj bundevu samu, sa mlekcem, naravno. Bundeva je vaznija od krompira i mnooooogo zdravija. Cak je i tivica mnogo zdravija od krompira. Krompir u sastavu ima najvise ugljenih hidrata,a najmanje minerala i vitamina. Bundeva ima sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Peci je na 180C tako sto ces je uviti u alu foliju. Trebace ti najmanje sat vremena. Bocni viljuskom kroz foliju i kad se poptuno mekana, gotova je. Tako i jabuku peces isto.

Da, daj bundevu samu, sa mlekcem, naravno. Bundeva je vaznija od krompira i mnooooogo zdravija. Cak je i tivica mnogo zdravija od krompira. Krompir u sastavu ima najvise ugljenih hidrata,a najmanje minerala i vitamina. Bundeva ima sve!

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i tabele uvodjenja cvrste hrane, po iskustvu sa ove teme.

Ova tabela ne predstavlja nikakav zvanican spisak niti pravilo za uvodjenje, vec smo analizom postojece teme dosli do rezultata.

Uz ovu tabelu, napominjemo da pogledate i teme:

Masnoce u ishrani dece

Principi ishrane dece..

Recepti za bebe

Zacini u bebinoj ishrani

Sir

Riba

Zacini u bebinoj ishrani

Administartori.

Uvodjenje_namirnica_u_ishranu.pdf

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je već bolje,poslušala sam te,razblažila sam krompirić sa prihranom,malo je bolje prihvatila nego juče mada je i danas slagala one smešne face... :D

A ova tabela je super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadamo se da će vam tabela bar malo pomoći i dati neke osnovne smernice.

Sandra990, prvih dva tri puta će da slaže face a posle ima da traži još ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe,znam,sve znam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

The Nutritional Goodness of Pumpkin (BUNDEVA)

PUMPKIN: (one cup - cooked) Jedna solja kuvane bundeve

VITAMINS:

Vitamin A - 12230 IU

Vitamin C - 11.5 mg

Vitamin K - 2.0

Folate (important during pregnancy) - 22 mcg

Niacin - 1.01 mg

MINERALS:

Potassium - 364 mg

Phosphorus - 74 mg

Magnesium - 22 mg

Calcium - 37 mg

Sodium - 2 mg

Iron - 1.40 mg

Also contains trace amounts of zinc, manganese and copper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce i danas ruckimo bundevicu- super!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ja bih dodoala Nestle sa kakaom 8 zitarica. ;)

Prvo, ja se ne slazem da dete od 7 meseci mora da ima toliko obroka. To je individualno. Ne mora. Moje dete nije imalo uzine sve do prvog rodjendana ,ali je sisao u toku dana. Unos mleka je jos uvek vazan faktor,a ne samo uvece i ujutro.

Ana ti je dala dobre savete, pa i ja da se prikljucim.

Savet 1: ;)

Uvodi joj puter tako sto ces joj bareno povrce preliti mrvicom putera, pa da vidis kako ce da se jede i meso i povrcance u slast. :)

Savet2.

Uvodi zumance ujutro, da vidis reakciju. Mozes joj dati 1/8 ili 1/4 zumanceta uz put dok jede, a mozes ga zamesati sa jogurtom, pavlakom u koju si dodala zitarice. Ne mora dorucak da bude uvek nemlecan i vocni. Moze biti od mlecnih preradjevina sa zitaricama. Mozes i sa kravljim mlekom kad pravis kasice nor. Nestle sa kakaom :P . To nije kolicina mleka koja moze da smeta. Ipak, uvek sve namirnice koje uvodis, daj joj ujutro i po jednu.

Savet 3.

palentu ili kacamak mozes isto da skuvas na vodi i da dodas mrvicu putera, pa kad se ohladi malo, dodas mladi sir.

Savet 4.

Jogurt i sve melcne preradjevine sa sto vise % masti za pocetak.

Savet 5.

Uvedi maslinovo ulje.

Recepte imas na temi "Recepti za bebe", o masnocama imas temu "Masnoce u bebinoj ishrani"... a na ovoj temi imas puno toga da procitas do sada. ;)

I ja mislim da je to mnogo obroka za sad, mi praktikujemo 3.

Kad kazes puter na sta mislis? Da mi preporucis neki?

I jos nesto, nije mi bas jasna razlika izmedju jogurta i kisjelog mlijeka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. ne računajući rani jutarnji i pred spavanje - pet (doručak oko 9, užina oko 12, ručak oko 14-15h, užina oko 17h i večera oko 19h)

2. ja sam (a često i sada) skuvam npr jabuku i od te kompot-vodice spremam žitarice (npr Milupina 8 žitarica kaša ili obična Milupina pirinčana-kukuruz kaša) i na kraju samo dodam skuvanu jabuku i sve izblendujem.

3. Mišljenja su podeljena po pitanju % masnoće kod mlečnih proizvoda, ja sam koristila sa manje %mm po preporuci nutricioniste a sada iskreno ne gledam koliko ima %. Pošto nisam ispratila priču da li si negde napomenula ali da li si ubacila kiselo mleko? Ako nisi možda prvo to da ubaciš pa tek onda jogurt

4. Ja sam koristila onu na kojoj je nacrtano dete g7f-index.jpg

5. Nije rano, može parmezan ili mladi sir domaći (naravno ako imaš od nekog "proverenog" ko pravi) ili tzv krem sir.

Palenta ili kukuruzni griz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palenta ili kukuruzni griz, to je isto.

Da, kod vas je jogurt jako gust kao kod nas kiselo mleko. I to je po meni sve jedno. Mislim da jogurt zdraviji.

Puter ili maslac. Ne znam da li kod vas ima da se kupi Imlek maslac u plavom pakovanju. Ako ima, on je OK. Samo nemoj nista davati sto pise da je margarin! To je velika razlika Puter nije margarin niti je margarin puter. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palenta ili kukuruzni griz, to je isto.

Da, kod vas je jogurt jako gust kao kod nas kiselo mleko. I to je po meni sve jedno. Mislim da jogurt zdraviji.

Puter ili maslac. Ne znam da li kod vas ima da se kupi Imlek maslac u plavom pakovanju. Ako ima, on je OK. Samo nemoj nista davati sto pise da je margarin! To je velika razlika Puter nije margarin niti je margarin puter. ;)

Pogledacu za ovaj puter. Drago mi je da si mi potvrdila ovo za margarin, meni ljudi govorili da je to isto... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala sam ovu tabelu za uvodjenje hrane. S obzirom da sam ja mojoj Andjeli od zitarica davala samo pirinac, kako da uvedem druge vrste, mislim na raz, jecam...? Da li i za njih vazi da se uvode postepeno?

Mogu li da odmah probam ove Milupine7?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve se uvodi postepeno da bi videla eventualne reakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palentu smo uveli pre 7 dana.Skuvam joj na vodi,onda stavim kašičicu pavlake i mnjam....

Sta sve od hrane spremas bebici i kako izgleda vas dnevni jelovnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je najbolje da koristim maslinovo ulje, u kojoj hrani i koliko? I moze li ono ital MONINI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze Monini. Kada napravis slanu kasicu, dodas na kraju maslinovog ulja, jednu kafenu kasicicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bundeva je najvaznija!!! Ona treba da bude bas temelj ishrane zbog sastava. Bundevu mesaj sa svim i svacim. ;)

Ja bundevu nisam davala, nism ni znala da smem. A krompir nikako nije htela da prihvati dok nisam pocela da ga mesam sa drugom hranom. Cak je i mleko pocela da odbija. Ne znam zasto ali sada joj se desi da par dana super rucka a onda evo sad jedva nekako pomalo. Planram sutra da kenem sa pilecom dzigericom p sa zumancetom. Sta jos od hrane mogu da joj dajem kad napuni sedam meseci? I sta je po vama najbolje za veceru od hrane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i tabele uvodjenja cvrste hrane, po iskustvu sa ove teme.

Ova tabela ne predstavlja nikakav zvanican spisak niti pravilo za uvodjenje, vec smo analizom postojece teme dosli do rezultata.

Uz ovu tabelu, napominjemo da pogledate i teme:

Masnoce u ishrani dece

Principi ishrane dece..

Recepti za bebeZacini u bebinoj ishrani

Sir

Riba

Zacini u bebinoj ishrani

Administartori

Ponovicu post sa predhodne strane. Ono sto je vazno da znate je da smo tabelu podelili po mesecima od uvodjenja cvrste hrane. Dakle, ako vam je ovo drugi mesec od kad ste poceli sa hranom, onda pogledajte tabelu za drugi mesec.

Uvodjenje_namirnica_u_ishranu.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.