Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Od punih 4 meseca, po savetu pedijatra, davali smo: 1. sok od jabuke, 2. kašica od jabuke, 3. pirinčane pahuljice sa mlekom (može maminim), 4. kašica od jabuke i banane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo juce probali prvi put belo meso.i to samo mrvicu.od silne kolicine krompira,sargarepe i karfiola nisam sigurna ni da li ga je osetio!?ali evo jutros je imao neki polu proliv i sad neznam da li je to od mesa(domaceg,ne kupovnog) ili ce mu zubici pa je zbog toga!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage mami ja sam kao i mnogo vas upravo kliknula na ovu temu jer trazim zanimljive i svakodnevne recepte za moju bebu naravno slatke slane.. dorucak rucak i vecera...

ja imam bebu staru 8 ipo mj. vrloje vesela i razigrana lepo papa. medutim postali su bar meni dosadni i monotoni obroci, znaci dorucak griz medolino rizolino i evntualno palenta. rucak je i dalje standardan sve kuvano u vodi a vecera plazma i mleko ono sto je ostalo od rucka sa dodatkom jogurta. toliko od mene sad da pitam vas dali upotrebljavate ulje i kakve ideje imate za dorucak i veceru znaci za bebu od 8 ne stariju.. pisite :P

I moj bebac ima 8 meseci. Što se tiče ulja ja upotrebljavam maslinovo. U više časopisa sam čitala da je ono za bebe jako zdravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a šta radite kad dete neće da jede - da li ga terate na silu, sačekate malo pa mu ponudite opet ili ga ostavite tako do sledećeg obroka?... ja sam odlučila da Nađi ne dam da jede do sledećeg obroka, osim naravno voća koje joj i inače dajem kao užinu između obroka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo juce probali prvi put belo meso.i to samo mrvicu.od silne kolicine krompira,sargarepe i karfiola nisam sigurna ni da li ga je osetio!?ali evo jutros je imao neki polu proliv i sad neznam da li je to od mesa(domaceg,ne kupovnog) ili ce mu zubici pa je zbog toga!?

ne verujem da je od belog mesa... bar nisam do sada čula da je neko dete imalo proliv od toga... ali možeš da sačekaš par dana pa da mu onda opet daš pa ćeš videti šta će se desiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne verujem da je od belog mesa... bar nisam do sada čula da je neko dete imalo proliv od toga... ali možeš da sačekaš par dana pa da mu onda opet daš pa ćeš videti šta će se desiti...

tako sam i mislila da uradim,ali,reko,da vidim prvo i sa vama.Poludecu od uvodjenja mesa u njegovu ishranu-prvo ono vristanje od 3 dana sa pilecom dzigericom,sad ovaj proliv(AKO je od belog mesa)....Pocecu da razmisljam da napravim vegeterijanca od njega :):D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako sam i mislila da uradim,ali,reko,da vidim prvo i sa vama.Poludecu od uvodjenja mesa u njegovu ishranu-prvo ono vristanje od 3 dana sa pilecom dzigericom,sad ovaj proliv(AKO je od belog mesa)....Pocecu da razmisljam da napravim vegeterijanca od njega :):D:)

joj smešna si stvarno... ma preguraćete vi to uvođenje mesa, nije to tako strašno... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj uvijek hoce da jede, ali kolicina varira! On prvo kaze "necu", ja ga pitam da li je siguran i ponudim opet ako i dalje odbija to je uglavniom kraj obroka. U principu je nama jedino problem kada je u drustvu jer onda nema vremena da jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bebi sme da se daje sveže voće ( ne kuvano, ili pečeno)?

Za sada jedino dajem bebcu svežu bananu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, cini mi se da sam ja pocela da dajem svjeze voce negdje na proljece, sto znaci da je maleni imao nekih 8,9 mjeseci...Nismo imali nikakvih problema i dan danas obozava svo voce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesna sam i samoj sebi kako panicim,ali kad se on bas"nenormalno" ponasa kad jede to meso. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 8 meseci i još nismo probali dzigericu. Planirala sam ovih dana ali se razmišljam jer nemam domaću nego samo iz mesare. Ne znam da li da mu dam tu ne proverenu? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 8 meseci i još nismo probali dzigericu. Planirala sam ovih dana ali se razmišljam jer nemam domaću nego samo iz mesare. Ne znam da li da mu dam tu ne proverenu? :mellow:

ja mu ne bi davala tu iz mesare.Doduse nama nije isli ni sa ovom domacom tako da ja bas i nisam merodavna da delim savete sto se toga tice. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 8 meseci i još nismo probali dzigericu. Planirala sam ovih dana ali se razmišljam jer nemam domaću nego samo iz mesare. Ne znam da li da mu dam tu ne proverenu? :mellow:

ja mom detetu nisam smela da dajem tu iz mesare... koliko sam ja slušala i čitala, a i dr mi je rekla, bolje ne davati nikakvu, nego tu ne proverenu... džigerica može da bude veoma opasna za bebe i malu decu... tako sam ja čula, ali ti se raspitaj još kod nekoga pa sama odluči...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bebi sme da se daje sveže voće ( ne kuvano, ili pečeno)?

Za sada jedino dajem bebcu svežu bananu.

Ja sam pitala pedijatra sa 7 meseci isto pitanje i rekao mi je da vec tada mogu da pocnem sa svezim vocem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su savetovali u savetovalistu da dam bebi kasicu od rize,ali ne znam koju,on sada ima 3.5 meseca...Da li da mu dam?I koju?

Meni su rekli da počnem sa 4 meseca sa tom kašicom. Ja sam koristila Milupa kašicu od pirinča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za dorucak uglavnom plazmu i mleko,poneki put griz,pa cokolesnik,i to je to,,, a za veceru isto to mozda poneki put sutlijas,... Dok starijem sinu poneki put isto dam plazmu ,ili cokolesnik a poneki put jaje,eurokrem sa mlekom,virlsei kuvano jaje,a za veceru zavisi uglavnom istto plazmu i cokolesnik.. poneki put nesto drugo.. Mladji sin mi ima 11meseci a stariji 2godine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOj sin obozava sve da rucka! Samo sisanje do 6meseca,posle polako sam pocela prvo sa povrcem,i sad sve jede! i dzigericu koju ja ne podnosim ,ali to nije bio razlog da njemu ne dam,najvise voli da jede za uzinui kivi i bananu sa malo jogurta mu izblendiram !mmmm bas je slatko ! A i puno vitamina! Za rucak obicno neko povrce sa mesom,ali ne jede meso bas svaki dan,uglavnom sama smislim ,ne gledam u neki kuvar,stavim mu svo povrece i to je to,a ima dana naravno kad pogledam na net i spremim mu nesto sto posle sve porucka.Za rucak mnogo voli pire od krompira i sargarepe,a ono sto nam ostane to ostavimo za sutra,a ako i sutra ostane onda bacimo.Dok moj stariji sin nista nece da pomirise od onoga sto mladjem spremam ...Kad mu kuvam povrece gledam da mu sto manje kuvam,samo dok ne omeksa toliko da moze da se zgnjeci.I dok ga hranim na licu mi osmeh jer znam da se zdravo hrani i unossi puno vitmina! A kupovne kasice nikad nismo probali.. meni nikad nije tesko da mu spremim! So mu nisam stavljala sve dok nije sam poceo da trazi..bilo mu sve bljutavo..sada mu stavljam samo u vodu gde mu kuvam.. A SAD idem da probam da mu dam malo cveklu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milica ima 8 meseci i 1 nedelju i jedemo ovako ujutro oko 7-8 sisanje oko sat i po posle palena sa jogurtom i sl. oko 13 ručak pietina .ćuretina i sl sa povrćem oko 16 ako ostane nešto od ručka i slatka kašica i pred spavanje oko 8 sisanje i naravno budi se noću oko 2 da sisa ,šat mislite da li negde gešim ili je to to !? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas varijantu sa selektivnim budjenjem, da ga budis prije nego sto se on budi inace i da to postepeno odlazes, da mu razblazujes mlijeko postepeno dok ne dodje na vodu i zbog toga se nece buditi a najefikasnija je da ga pustis da otplace

hvala, nadam se da ce mi uspeti. veceras cu pokusati da ga pustim da otplace, uspavam ga, ne dam mu da jede,koliko god to strasno zvuci. joooooooj,kako cu to,imam tremu.mislim da ce se posle pola sata ponovoprobusiti? plasim se dam mu dam vodu, navicie se da se budi zbog vode? :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, nadam se da ce mi uspeti. veceras cu pokusati da ga pustim da otplace, uspavam ga, ne dam mu da jede,koliko god to strasno zvuci. joooooooj,kako cu to,imam tremu.mislim da ce se posle pola sata ponovoprobusiti? plasim se dam mu dam vodu, navicie se da se budi zbog vode? :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

ne sekiraj se probaj tako kako si naumila i biće sve ok ! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pitala pedijatra sa 7 meseci isto pitanje i rekao mi je da vec tada mogu da pocnem sa svezim vocem...

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni beba ima 8,5 meseci.ako moze neko da mi pomogne oko pahuljica.kupila sam 3 pakovanja koja se spremaju sa vodom,u medjuvremenu beba je pocela da jede plazmu sa kravljim mlekom,pa me zanima da li ove sa vodom sto se prave mogu da napravim i sa mlekom,jaci ce joj biti taj obrok uvece.Inace beba samo sisa,ali dr.nam rekla da u obrocima mozemo davati i kravicu.??????????????????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni beba ima 8,5 meseci.ako moze neko da mi pomogne oko pahuljica.kupila sam 3 pakovanja koja se spremaju sa vodom,u medjuvremenu beba je pocela da jede plazmu sa kravljim mlekom,pa me zanima da li ove sa vodom sto se prave mogu da napravim i sa mlekom,jaci ce joj biti taj obrok uvece.Inace beba samo sisa,ali dr.nam rekla da u obrocima mozemo davati i kravicu.??????????????????????

nama je doktorka isto rekla da možemo kravlje mleko koristiti za pravljenje kašica i moja beba isto sisa tako da možeš koristiti malo mleka za pravljenje obroka ! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je doktorka isto rekla da možemo kravlje mleko koristiti za pravljenje kašica i moja beba isto sisa tako da možeš koristiti malo mleka za pravljenje obroka ! :rolleyes:

a jel mogu i u onim pahuljicama koje su namenjene da se prave sa vodom,njih imam,a bolje mleko da stavim nego vodu?HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.