Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Maro za ribu i nije rano.Imas dorih predloga u temi riba.Mislim da dca generalno jako vole te vrste sireva.Moja Jana jako voli trapist,a pogotovo zdenku.Mada jede i fetu i obican domaci sir.

Opet zdenku najvise voli i to kupujemo neku austrijsku mnogo je ukusna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima koliko slanih obroka dnevno bi trebala da jede beba sa 8 mjeseci. Ja sam mojoj počela da uvodim tri slana obroka, pored toga popije 4 flašice mljeka, gricka keksiće, smoki i sl. i poneku voćkicu za užinu, ili grizolino, rižolino i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima koliko slanih obroka dnevno bi trebala da jede beba sa 8 mjeseci. Ja sam mojoj počela da uvodim tri slana obroka, pored toga popije 4 flašice mljeka, gricka keksiće, smoki i sl. i poneku voćkicu za užinu, ili grizolino, rižolino i sl.

A koliko sve to ukupno izađe obroka?

Ne računam ovo što gricka, jer to jede posle obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima koliko slanih obroka dnevno bi trebala da jede beba sa 8 mjeseci. Ja sam mojoj počela da uvodim tri slana obroka, pored toga popije 4 flašice mljeka, gricka keksiće, smoki i sl. i poneku voćkicu za užinu, ili grizolino, rižolino i sl.

Doručak, ručak...slani obroci.

Večera može biti palenta, griz, voćna kašica...

Meni se čini da pije dosta mlijeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze da ima 3 slana obroka, jednu do dve uzine, uglavnom vocne i da popije 500ml mleka dnevno.

Ako je u toku dana uspsvljujes sa mlekom, zbog flasice, pokusaj da joj dajes caj umesto mleka. Pred nocno spavanje i ujutro joj daj mleko.

Izbegavaj smoki, cokolino, grizolino ako je ikako moguce. Sve to goji,nezdravo je i nepotrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

predpostavljam da se tih 500 ml odnosi na jutarnje i ono pred spavanje mleko, e mene sad zanima posto moja cicka ne popije vise od 130-150 mx cini mi se da ce tako i ostati jedostavno nije ljubitelj...jel ja tih 500 rasporedim nekako u toku dan ai na dnevno spavanje inace se uspavljuje na flasu ili ostavim samo za jutarnje i vecernje spavanje pa koliko popije a preko dana dam caj ili moze mleko i tad taman namirimo tih 500 ml :) kad krene toliko slanih obroka imati, znam da je rano, ali to me zanima bas :D

A zašto mora popiti 500 ml dnevno? Ja smatram da je sasvim OK ujutro i pred spavanje po 130 ml...

Po danu ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posto mi ovde nemamo cesto preglede i dr nam da samo onako nabacno na papiru i pise oko 500 ml kad krenu redovna 3 obroka +2 uzine pa reko da pitam znas kad pojma nemam :D

Ja mislim da je OK taj raspored sa obrocima i užinama, ujutro i uveče mlijeko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba da pije vise od 500ml dnevno mleka. Moze manje ako u ishrani ima drugih mlecnih proizvoda svakodnevno zastupljeno.

Milice, potraznja za mlekom kod dece varira. Videces i sama kako ces rasporedjivati kad dodje vreme. Bice dana kada nece hteti mleko uopste, a onda ce biti i kad ce samo mleko traziti. Ima vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad obarim i ispasiram krompir, sargarepu i karfiol da li da u to dodam malo mleka, ili samo ovako da joj dam? Dr mi kaze da joj ubacim i tikvicu u obroke, a posto je ja ne jedem pojma nemam kako se sprema, izdinstam na pari i da ubacim u nesto? I ako ima neko savet, sigurno postoji neka literatura vezana za ishranu bebe i kasnije dece, pa da mi preporuci? Ne kazem ima sve to na netu ali sam ja uvek navikla iz kuvara i knjiga, ovako mi je nepregledno, mozda ima vec i odgovor na ovo sto sam pitala ali ne mogu da nadjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka mleko mozes da dodajes u kasice u bilo koje.Tikvicu obaris,pa mozes kao slanu sa krompirom,sargarepom itd,a mozes i kao slatku sa jabukom ,bananom.Uklapa se dobro u sve. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, hvala, mi mesarosi pa mi se ovo neko brckanje s tim povrcem, trebace mi neko vreme da se snadjem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko sve to ukupno izađe obroka?

Ne računam ovo što gricka, jer to jede posle obroka.

Ima 5 - 6 obroka u toku 24h

Doručak, ručak...slani obroci.

Večera može biti palenta, griz, voćna kašica...

Meni se čini da pije dosta mlijeka...

I ja mislim da pije puno mljeka, počeću od sada da joj dajem samo ujutro i navače pred spavanje mljeko a u toku dana ću joj davati čaj pred spavanje + 3 slana obroka i za užinu neku voćnu kašicu. I ja sam primjetila da ona meni ima puno obroka u toku dana, ali tek skoro sam joj uvela neki raspored obroka i spavanja, sve do prije mjesec dana, nisi znao kada će tražiti da jede kada da pije vodu, kada da spava i bila je nervozna i plačljiva, ali kada sam joj ja napravila red sve je super, sada ću postepeno je navikavati na ovakav raspored obroka. Znam da sam ovo sve trebala mnogo ranije ali nisam znala kako, srećom imam vas da me posavjetujete ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smem bebi da dam belance?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smem bebi da dam belance?

Nama su rekli pred prvi rodjendan, ja jos nisam dala sve se milslim ovih dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC šta bi mi ti preporučila umjesto smokija i ovih lino proizvoda da joj dajem, pored voćnih kašica između obroka? Recimo ja njoj nekada dam Jabuku da gricka, ustvari sada još uvijek samo žulja desni jer ima jedan zubić pa joj to i godi, a ponekad izvuče malo i sokića iz jabuke, ali ne znam šta bih joj još mogla dati tako da gricka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smem bebi da dam belance?

Ja sam mojoj dala pre neki dan cjelo jaje, napravljeno kao kajgana sa sirom i sve je pojela, a nije joj ništa bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,i ja sam bebi stvarno sve davala i sve voli da jede,nego za belance nisam bas bila sigurna sto kazu da ne treba,ali dacu mu onda.

Hvala vam zene. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj dala pre neki dan cjelo jaje, napravljeno kao kajgana sa sirom i sve je pojela, a nije joj ništa bilo...

Meni je Maša jela žumance od 6+,počela je po malo da kašljuca,pa postepeno dobila opstrukcije,gušila se i u 10. mesec uradimo alergo test i ona alergična na jaje i dr.

Ne mora da znači kod tebe ni sad kod moje Nede,ali sam se opekla i sad baš pazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC šta bi mi ti preporučila umjesto smokija i ovih lino proizvoda da joj dajem, pored voćnih kašica između obroka? Recimo ja njoj nekada dam Jabuku da gricka, ustvari sada još uvijek samo žulja desni jer ima jedan zubić pa joj to i godi, a ponekad izvuče malo i sokića iz jabuke, ali ne znam šta bih joj još mogla dati tako da gricka...

Ja mom detetu dajem da kricka keksice od rize, meni nisu ukusni ali ona obozava

12393521099222.jpg dobila sam ovo iz Austrije kad mi je sestra bila, sad nemogu njih da nadjem da kupim, ali ima drugih ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je zdravije, teletina ili piletina?

Hocu da mojoj bebi pravim supice pa me eto interesuje sa cim prvo da pocnem. Ili je svejedno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je zdravije, teletina ili piletina?

Hocu da mojoj bebi pravim supice pa me eto interesuje sa cim prvo da pocnem. Ili je svejedno....

Ja sam pocela sa piletinom ;) sad jede i jedno i drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supa od koke nezamjenjiva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je zdravije, teletina ili piletina?

Hocu da mojoj bebi pravim supice pa me eto interesuje sa cim prvo da pocnem. Ili je svejedno....

I ja sam mojoj prvo kuvala piletinu pa onda teletinu, mada naš dr savjetuje više crveno meso zbog željeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.