Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

jos jedno pitanje (mada cu se potruditi da sve procitam ;) ) moja Mila bukvalno slisti sa veeeeeeelikim uzivanjem celu teglicu i doktor nam je rekao da je to skoz ok. sad sam procitala negde da daju po par kasicia :unsure: ja joj dam sve sto ona sa zadovoljstvom i pojede i posle mi trazi mleko tek posle 2 sata ( popije 150ml 2-3 sata pre kasice)

jel smo mi normalne ili :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek se nesto sto je novo daje po par kasikica da se vidi kako ce dete regovati, ja sam isla principom dam npr. sargarepu par dana, onda dam 2 kasike jabuke, ili jabuke i sargarepe, i dam joj same sargarepe da se najede, i tako sam uvodila nove namirnici, uvek sam novo mesala sa onim sto je vec probala.

dete voli da rucka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek se nesto sto je novo daje po par kasikica da se vidi kako ce dete regovati, ja sam isla principom dam npr. sargarepu par dana, onda dam 2 kasike jabuke, ili jabuke i sargarepe, i dam joj same sargarepe da se najede, i tako sam uvodila nove namirnici, uvek sam novo mesala sa onim sto je vec probala.

dete voli da rucka ;)

tako smo i mi krenuli.. po par kasicica ali smo isli po nedelju dana samo sa jednom kasicom. kada smo videli mm i ja da dobro reaguje i da uvek zine ko cavka onda smo poceli da joj dajemo sve. a da, zaboravna mama :lol: , dr nam savetuje da krenemo i sa grizom

vise nisam pametna... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj jos malo sa grizom , ja ga nisam davala do 7 meseca zbog mleka, izbegavala sam ga ;)

pa i ja sam mojoj davala da se najede, al sam uvek i sad kad joj dajem nesto novo prvo joj dam 2 kasike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako smo i mi krenuli.. po par kasicica ali smo isli po nedelju dana samo sa jednom kasicom. kada smo videli mm i ja da dobro reaguje i da uvek zine ko cavka onda smo poceli da joj dajemo sve. a da, zaboravna mama :lol: , dr nam savetuje da krenemo i sa grizom

vise nisam pametna... :blink:

Ja sam griz u početku kuvala sa vodom, a onda naknadno dodam malo mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam griz u početku kuvala sa vodom, a onda naknadno dodam malo mleka.

Moj mali je jeo griz samo sa vodom, nije mu se dopadao sa mlekom... :)

Sad ga nešto ne miriše... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam griz u početku kuvala sa vodom, a onda naknadno dodam malo mleka.

pa ovde na pakovanju pise da se sprema sa vodom

sacekaco onda jos koju nedelju B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markic je prilicno krupna beba , nije buca nego je dugacak pa samim tim i tezi od bebica svog uzrasta ( genetika,tata ima skoro dva metra :) ) i stalno mi deluje kao da mu je to sto mu dajem malo , ne kolicinski nego kalorijski ... juce sam mu dala prvi put mesnu kasicu , povrce i teletina ... delovao mi je jako zadovoljan i sit ... pa me interesuje kako bih mogla sama da mu pripremim teletinu i koliko kolicinski ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni mislim da je jako rano da se krene sa mesom, al ti znas najbolje, ja sam prvo krenula sa piletinom, pa posle sa teletinom kuvala sam je sa pvrcem i onda izmiksala i dodala malo te supice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja ,moj ti je savet da izbegavas kupovne kasice,koliko je moguce.

Da li si mu uvela zumance?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probali smo piletinu i povrce kasicu ali nece , kao ni curetinu niti krompir :( ponekad mu spremim 2-3 vrste jela za jedan obrok dok nesto ne prihvati :( Muka ziva ... do pre neki dan nije hteo nista na kasiku , sve smo pravili za flasicu da bi jeo , evo sad smo uspeli sa tom teletinom ... Milupine zitarice super rucka ali na flasicu , probusili smo cucu jace da moze da prodje inace nista od jela ... da poludis ... Pokusacu da mu sama napravim piletinu tako kako kazes i teletinu pa sta prihvati ... Ipak on ima 9 kg i mislim da su mu mlecni i vocni obroci slabi za njega .... Bebandza moja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nece na kasiku zato sto jos nezna kako da jede, i to ide polako i postepeno, videces da uskoro savladati i da ce hteti, necu sad ja nesto da pametujem al mislim da moras da ga ucis kako da jede na kasiku a ne da mu das flasicu i cim savlada kako da jede da ne blendiras i ne kupujs kasice vec da mu das izgnjeceno viljuskom pa posle i seckano inace ces imati problem da nece da zvace ;) Nije mu malo povrce i voce neverujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa B.mamom. Budi strpljiva, dok nauči i dok prihvati nove ukuse. Za početak mu daj sasvim malo, na vrh kašike. Što se tiče povrćnih kupljenih kašica, ako ti je za utehu, Vasilije je od njih jeo jedino šargarepu. Možda mu se ne sviđaju. Ali zato sad imaš dobar izbor svežeg povrća pa možeš da mu praviš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mu davala zumance ... Kasika je stalno pored nas vec mesec dana , davala sam mu je i da se igra sa njom i vodu na kasiku i svaki dan mi pokusavamo ali hrana zavrsi svuda sem u ustima pa ja onda napravim duplu porciju da bi nesto pojeo , uglavnom juce smo prvi put pojeli ceo obrok ( tu teletinu ) sa kasikom i mislim da napredujemo , danas cu probati milupa zitarice na kasiku opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvedi mu sad i zumance ;)

Pa to ti kazem treba mu vremena da nauci da jede sa kasikom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kako meso pre zumanceta, kako vam je dr rekao da uvodite hranu, tu mi nesto cudno tako rano meso :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja prvo zumance i to postepeno po 1/3 zumanceta,pa pola pa celo,pa tek onda meso.

Drugo mislim da si zaista pozurila i poranila.Samo polako,pa njemu je tek 5 meseci.Kakvi sam da jede,pa dete od godinu dana ne ume da pogodi usta,a kamoli od 5 meseci.

Sanja samo polako,uvodjenje cvrste hrane je jako dug proces,treba dosta istrajnosti i strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kako meso pre zumanceta, kako vam je dr rekao da uvodite hranu, tu mi nesto cudno tako rano meso :blink:

I mi smo meso uveli pre žumanceta, tako su nam rekli. Mada smo i jedno i drugo uveli kasnije. Meso sa 5,5-6 meseci, a žumance sa 7. Je l' kod vas bilo obrnuto? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo meso uveli pre žumanceta, tako su nam rekli. Mada smo i jedno i drugo uveli kasnije. Meso sa 5,5-6 meseci, a žumance sa 7. Je l' kod vas bilo obrnuto? :unsure:

Da al to je mozda i zbog niskog hemoglobina, ma i mi smo tako poceli da ruckamo meni je ovo nesto jako rano sa 5 meseci meso :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[/codebox]

Niste znali da je riza zdrava i kao maska za lice ?! :D Da vam lice bude kao kod beba ... :D

E TAKO IZGLEDA NASE JELO NA KASIKU :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala da sme zumance , evo upravo mu kuvam sargarepicu i krompir u nadi da prihvati krompir vec jednom ... da mu dodam tu 1/3 zumanceta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala da sme zumance , evo upravo mu kuvam sargarepicu i krompir u nadi da prihvati krompir vec jednom ... da mu dodam tu 1/3 zumanceta ?

Moze al jos nesto taj dan kad dajes zumance ne dajes meso ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da to za zumance i meso znam ... onda cemo danas zumance posto smo juce njapali meso ... Hvala vam zene !!! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dragicka :P njapali smo na KASIKU

zumance+sargarepica+krompir=bljuc :(

sve je povratio kad smo dosli do zadnje kasike , jos ja se radujem mislim evo gaaa kad ono bljuc :( probacemo sutra ponovo pa sta bude ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja deci moze da se javi reakcija na zumance.Tako da ti je moj savet da sacekas par dana,pa onda ponovo da probas sa vrlo malom kolicinom zumanceta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.