Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

imam ja opet pitanjem0106.gif

Dala sam joj malo zumanca prosle nedelje, kad mogu da joj dam jos malo

Danas opet...slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas opet...slobodno.

Da, ali danas joj dajes meso, pa je to dovoljno. Daj joj sutra i onda ponovo nakon 3 dana. Posle tih obroka od mesa, slobodno joj dan pola zumanceta. Posle toga, neka prodje 3 dana, pa joj daj celo, slobodno.

E, sad vec imas jedan temp ishrane: 1 dan puter, jedan dan meso, jedan dan zumance, pa ako hoces uvedi joj i pilecu dzigericu. i tako u krug. Samo uvodi jos povrca kako stize ovo sezosko i zavrsila si posao. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali danas joj dajes meso, pa je to dovoljno. Daj joj sutra i onda ponovo nakon 3 dana. Posle tih obroka od mesa, slobodno joj dan pola zumanceta. Posle toga, neka prodje 3 dana, pa joj daj celo, slobodno.

E, sad vec imas jedan temp ishrane: 1 dan puter, jedan dan meso, jedan dan zumance, pa ako hoces uvedi joj i pilecu dzigericu. i tako u krug. Samo uvodi jos povrca kako stize ovo sezosko i zavrsila si posao. ;)

Hvala punom1204.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se deci uvodi brasno u ishranu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim i drugi put. :D

A bre Yeki ti si pravi strucnjak...i mi cemo batak onda kad budemo resili da klopamo meso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se deci uvodi brasno u ishranu?

To zavisi kakav imas stav o alergiji na glukozu. Verovatno si mislila na psenicno brasno?

Ne znam pravilo jer je moje dete jelo celo zrno zita sa 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To zavisi kakav imas stav o alergiji na glukozu. Verovatno si mislila na psenicno brasno?

Ne znam pravilo jer je moje dete jelo celo zrno zita sa 6 meseci.

Nasla sam neki recepr za povrce, i pise doda se brasno, a to je recept za decu od 6 meseci, zato pitam, a sta ti mislis da dodam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi kad odlučiš da detetu daš gluten. Ima da se kupi bezglutensko brašno.

Ja bih za integralno još malo sačekala. Ono se ipak teže vari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PhoeniX da li si pripremala kada hleb od razanog brasna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasla sam neki recepr za povrce, i pise doda se brasno, a to je recept za decu od 6 meseci, zato pitam, a sta ti mislis da dodam

Evo, Phoenix ti je rekla isto sto i ja. Ali ipak procitaj i moj komentar dole.

Ako se odlucis da sacekas sa psenicom, mozes da kupis integralni pirinac u zrnu, da ga sameljes u mlinu za kafu i da ga stavis u taj recept koji si nasla. Sumnjam da ce to pokvariti uzitak. ;)

Zavisi kad odlučiš da detetu daš gluten. Ima da se kupi bezglutensko brašno.

Ja bih za integralno još malo sačekala. Ono se ipak teže vari.

Ja sam kupovala zrno zita, mlela u mlinu za kafu i tako kuvala. Znala sam nekad da ga 'prepecem' na suvom tiganju da bih ga brze skuvala i tada ima jos bolji ukus. Integralno brasno koje se kupuje u nasim zdravim hrana je za mene jos uvek "?". Ne verujem im bas. Vise volim da sama sameljem zrno bilo koje zitarice.

Moje dete nije imalo problem sa varenjem takvog brasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PhoeniX da li si pripremala kada hleb od razanog brasna?

Jesam, ali ne od čistog raženog. Već 60% integralno raženo, 40% obično belo. :(

Evo, Phoenix ti je rekla isto sto i ja. Ali ipak procitaj i moj komentar dole.

Ako se odlucis da sacekas sa psenicom, mozes da kupis integralni pirinac u zrnu, da ga sameljes u mlinu za kafu i da ga stavis u taj recept koji si nasla. Sumnjam da ce to pokvariti uzitak. ;)

Ja sam kupovala zrno zita, mlela u mlinu za kafu i tako kuvala. Znala sam nekad da ga 'prepecem' na suvom tiganju da bih ga brze skuvala i tada ima jos bolji ukus. Integralno brasno koje se kupuje u nasim zdravim hrana je za mene jos uvek "?". Ne verujem im bas. Vise volim da sama sameljem zrno bilo koje zitarice.

Moje dete nije imalo problem sa varenjem takvog brasna.

Kod nas u prodaji ne postoji pravo integralno pšenično brašno, jer, verovali ili ne, ne postoji mlin u celoj Srbiji koji bi to mleo! Inače, integralno brašno je tip 1100. Ovo što se kod nas prodaje kao integralno je u stvari tip 850 što je polubelo brašno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, ali ne od čistog raženog. Već 60% integralno raženo, 40% obično belo. :(

Pokusala sam i tako ali nekako ne moze da se ispece,ostane unutra zivi,jer brasno je kao mekinje,uopste nije testasto da se onako razvlaci.Znas vec i sama.

Htela sam Jani da pravim poparu od razanog hleba ali ne uspevam da ga ispecem. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e devojke ja mislim da mozete da probate sa integralnim italijanskim testeninama, probate da napravite sa npr integralnim fussilima neku vrstu popare..mislim to je samo predlog jer su one 100% integralne a sigurno ima i od drugih zitarica

nego, moju bebu su danas prvi put cuvali baka i deka 6 sati ili ti 2 obroka..i mama me i ne pita i da detetu da klopa neku kasicu od mesanog povrca (karfiol, grasak, sargarepa i svasta jos..) a mi pola od toga nismo uveli..moja beba je to probala i pocela da place i vristi , u stilu "aaaa mama pomagaj , ovi me hrane necim cudnim :) i na kraju su morali da joj daju kasicu od sargarepice koju je smazala u slast hahaha pa znaju i oni tako mali sta je red :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STVARNO?Nemas tiker,pa nisam videla!Aleksa je moj izbor,a Lena tatin! :)

Mi uskoro punimo 5 meseci,tada ce biti skoro mesec dana kako smo uveli ne mlecnu ishranu..............posto palentu obozava,da li da joj dodam maloooooooooo pavlakice u nju?

Ma nesto ne umem da napravim taj tiker a bas mi se dopada...hehehehe kod nas je obrnuto Aleksa je tatin i Lena moj izbor, Sara je tetkin izbor a i mami se dopalo,nekako mi islo LENA & SARA.....e,meni je pedijatar rekla da sa tim sacekam jos barem do 9 meseca....ja neznam kakvo je stanje tih jogurtica u Srbiji ali ja imam ovde ,male jogurte kisele za bebe od 6 meseci tako da im ja to dajem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nesto ne umem da napravim taj tiker a bas mi se dopada...hehehehe kod nas je obrnuto Aleksa je tatin i Lena moj izbor, Sara je tetkin izbor a i mami se dopalo,nekako mi islo LENA & SARA.....e,meni je pedijatar rekla da sa tim sacekam jos barem do 9 meseca....ja neznam kakvo je stanje tih jogurtica u Srbiji ali ja imam ovde ,male jogurte kisele za bebe od 6 meseci tako da im ja to dajem...

Idi u teemu tickere naces sve kako sta ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bi bebi da dam knedle iz domace kokosije supice,ali su od belanceta.Pa ne znam da li smem da dam te knedle ili ipak da cekam da napuni godinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam svojoj davala knedlice,ali domace,mislim sto sam ja pravila po preporuci FILIPE i Makija...a i jaje sam joj kompletno davala,ono umuckano pa malo proprzeno,,,i nikakvih problema...

Auuuuuuuuuuuuuu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam svojoj davala knedlice,ali domace,mislim sto sam ja pravila po preporuci FILIPE i Makija...a i jaje sam joj kompletno davala,ono umuckano pa malo proprzeno,,,i nikakvih problema...

Moj Filip je jeo supicu sa domaćim rezancima vrlo rano, možda sa nekih 7 mjeseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta sad buljis... :P ...sta ti nije jasno... :lol:

Nije mi jasno belance tako maloj bebi.

Dajem joj supicu od petog meseca,ali se sada dvoumim za KNEDLE,koje su od belanceta.

Ti si buljko :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da dodam,,,ne dajem joj bjelance kada je ispeceno ono sto bi se reklo na oko ili kuhano,,,njoj kada pecem jaje,bjelance se i ne vidi,i slabije ispecem da ne bude ko plastika,nego da joj se topi u ustima...

Mama mazo...bez uvrede...kod vas i jesu plastična jaja :lol: ...

Šalim se, naravno, meni je nekako bilo žao da mu ne dajem domaće rezance što ih moja mama sa takvim strpljenjem radi. U rezancima je i belance i žumance, da se razumijemo. Nikada nije pokazao alergološku reakciju, a mogao je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj sada kratko recept za knedlice,jer ja pravim sa svinjskom masti,a to tek ne mogu da joj dam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noklice: Oštro brašno, jaje i mutiš, mutiš...možeš dodati sjeckanog peršuna u to. Bitno je da se masa fino odvaja i ukuhavaš u supu.

Može i tarana, isti sastojci, bez peršuna, samo tvrđe, renda se na krpu, suši i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj sada kratko recept za knedlice,jer ja pravim sa svinjskom masti,a to tek ne mogu da joj dam.

nesto sam prolupala.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh da isprobam,znaci samo jaje i griz i muc,muc,muc,muc i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuuuu zene koliko recepata,blago meni idem da pravim i svakoj cu da namenim po jednu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.