Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

mi smo klopali brokoli i super smo prosli :) mislim da ona vise voli slane kasice od slatkih

za Yelenu: Jecko ja se pridrzavam tvog recepta za dojenje i mislim da pocinje da nadolazi jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete definitivno vise voli slane kasice!mislim da je meso u pitanju-obozava ga.Sad je poceo i po 300ml za obrok da jede.Ne bljucka,povraca,nista!

Pocela bih za nedelju dana da mu dajem psenicne proizvode,tipa griz,i neka kasica tako.Ima saveta?

Pocela bih i sa zumancem.Koliko za pocetak da dam i koliko dana?Kako posle ide:koliko dana meso,a koliko zumanac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, a koliko ti pojede kasice po obroku a koliko mleka i koliko prodje posle kasice kada ponovo trazi da klopa? meni se cini da ona jede na 3h bez obzira da li je mlecni obrok ili kasa...a pojede 125ml kase a 180ml mleka u proseku po obroku, ali nije napredovala ni gram 7 dana :((((

e da i danas mi je kakila onako malko redje, a od kako sam uvela kasice kakila je bas bas tvrdo, sta to moze da bude..inace je jakooo vesela i zivahna, samo trpa stvari u usta nenormalno, da nisu zubici ili je pokvarila stomacic?? idemo u utorak na kontrolu i vakcinu pa cu videti ali ako imate neki savet javljajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fleki da li si daval bebi sokica?

Maro sto se tice zumanceta,mozes sa krompir pireom malo putera ili maslinovog ulje.

Nemoj svaki dan vec svaki drugi treci.

A evo i koliko za pocetak.

Mozes sa pireom, mozes sa zitaricama, mlekom ili jogurtom, mozes u palenti, sve jedno. Pocni sa 1/3 zumanceta.

Npr 3 puta na 3 dana das po 1/3,zatim isto tako po pola pa onda celo.Dok vidis reakciju.

Ali posto je tvoj mali bas koliko vidim jesan(cuk,cuk) mislim da nece biti problema.

A sto se tice luka,za pocetak ga dobro dinstaj jer luk moze da im osteti sluzokozu zeluca dok su tako mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro ja sam mojima prvi dan dala samo mrvicu zumanceta da probaju,pa onda drugi dan 1/4 pa treci dan pola zumanceta sa jogurtom pa im nisam davala danima zumance,pa sam ga pre neki dan pravila sa brokoliem i odlepili su od jela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam jos davala sokice i mislim da necu jer nema potrebe, dajem joj vocne kasice a bolje da pije vodu nego sok...u ovo ne racunam sokove koje mame same prave od cistog voca bez secera, vec one kupovne, skroz sam protiv toga..

e ja jos nisam planirala da uvodim ni zumance ni meso...sve nesto cekam da napuni punih 6 pa onda...mi to natenane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fleki pitala sam da li dajes sokic,pa zbog toga mozda ima malo redju stolicu,al posto ne dajes ne znam od cega bi moglo biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fleki,moj mali pije po 150ml mleka,a i to jedva na jedva,i promenili smo mleko ali mrka kapa.Lud je za slanim obrocima,po 300ml pojede,valjda mu se mesko svidja.Sad je poceo da mrljavi i sa mlecnim kasicama.Od prekjuce mu dajem voce sveze,ali ga nesto nece,dok je kuvanu jabuku i krusku bas lepo jeo.Kad jede voce,ogladni brzo,pa na 2,5 sata vec ruca,ali posle rucka je sit,pa i prodje 3,5 sata a on nece da jede.

Dala sam mu danas da proba pavlaku,i mnogo mu se dopalo,dve kasicice je pojeo,i hteo je jos,ali ja rekoh da ga ne opteretim.

Niste mi rekle za karfiol,da ga dajem ili ne?Sa cim da ga mesam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da karfiol moze i mesaj ga sa sargarepom ,pavlakom, palentom, puterom, maslinovim uljem...

Inace mi smo samo onaj dan imali retku stolicu i sad je sve ok ...ko zna sta je to bilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro karfiol mozes za pocetak vrlo malo,sa zumancetom i ako dajes brokoli mozes i sa njim da pomesas,ako si davala do sada.

Vrlo malo karfiola,dve one cubice su dovoljne.

E a vrlo lepo ide sa pilecom supicom i pilecim mesom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo jeli brokoli jos,a zumance cu da pocnem uskoro.Idemo sutra u Srbiju,pa cemo domace da probamo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti je brokoli laksi od karfiola , tako da bolje to prvo probaj...

ja sam danas inace imala muku sa mamom tatom i svekrvom, hteli su dete da mi hrane kolacima i supom i sargarepom zacinjenom biberom, kao ma sta ce joj biti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet je povracala tri sata posle zumanceta.Ima li jos neko bebu koja je na ovaj nacin reagovala,da je utvrđena alergija ili jos bolje da su prevazisli reakciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tea, moj savjet je da više ne forsiraš jaje.

Obavezno dijete odvedi na alergo test, možemo mi svašta nešto govoriti i pisati, ali dok se ne vidi u čemu je problem nemoj davati jaje i proizvode koji ga sadrže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo probali zumance :wub: doduse mrvicu samo, al nam se svidja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo probali zumance :wub: doduse mrvicu samo, al nam se svidja

Bravo za Stašu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo klopali brokoli i super smo prosli :) mislim da ona vise voli slane kasice od slatkih

za Yelenu: Jecko ja se pridrzavam tvog recepta za dojenje i mislim da pocinje da nadolazi jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Ne zanemarujte boraniju zbog probave!

Flekice draga, ti znas da je tako najbolje. Samo nek nas Iskricak siki sto duze. Vi ste male hrabrice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete pocelo da odbija mleko kad vidi flasicu pocne da place :( ali kassiku voli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete pocelo da odbija mleko kad vidi flasicu pocne da place :( ali kassiku voli

Onda ti preostaje da pravis mlecne kasice sto cesce jer je mleko jako bitno jos uvek. A nocu? Ne pije mleko preko noci? Ujutro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

b0224.gif na mamu samo da se rucka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ti preostaje da pravis mlecne kasice sto cesce jer je mleko jako bitno jos uvek. A nocu? Ne pije mleko preko noci? Ujutro?

Pije pred spavanje, jos jednom po noci, i ujutru ( ali jutros nije htela ) pa sam joj dala zitarice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pije pred spavanje, jos jednom po noci, i ujutru ( ali jutros nije htela ) pa sam joj dala zitarice

Dobro, zitarice sa mlekom su isto OK, ali ja mislim da ce se ona vratiti na mleko sigurno.

Zadnji put kad sam se videla sa nasom doktorkom, pricale smo o Vigantolu pa mi je rekla da cak i male bebe koje piju malo vise od 500ml mleka dnevno ne moraju da uzimaju Vigantol (ili sta je sad vec po sredi). Samim tim smo se 'zakacile' za tih 500ml mleka i ona mi je rekla da je jako vazno odrzavati tu meru, ne manje od toga sve do 2 godine. Bar tako pokusaj da 'izracunas' koliko popije ili pojede mleka u toku 24 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa popije ona tu kolicnu ujutru, uvece i po noci po 180 ml, a jel se u tu kolicnu ubraja i jogutri mlecne kase?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa popije ona tu kolicnu ujutru, uvece i po noci po 180 ml, a jel se u tu kolicnu ubraja i jogutri mlecne kase?

Sto se tice ishrane da, a sto se tice vitamina D ne. Ako popije vise od 500ml AD, dobija dovoljno vitamina D. Dojene bebe moraju da ga dobijaju kao suplement.

Posto je tvoja beba jos malena, dobro je da popije bar 500ml mleka plus mlecnih proizvoda, sve do godinu dana.

Hocu da kazem da je OK da ukupno unosi mleka i mlecnih proizvoda vise od 500ml do prvog rodjendana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mleko skroz nadoslo :) pa sad nas dnevni meni izgleda ovako

07:00 podoj

09:00 kratak podoj - uspavljivanje

10:30 posle pajkenja, kasica (ja ovde dajem slanu jer mi jos nemamo rucak)

13:30 podoj ili ad zavisi od zaliha

17:00 kasica (kacamak sa raznim dodacima ili pirincane pahuljice koje MRZIMO!!!"

19:00 podoj

e sad me zanima , da li ja da joj uvodim rucak ili ne?? i koliko je dovoljno da pojede jer se meni cini da je njoj malo 125ml kasice (to je ona manja teglica) ona to smaze ocas posla i kao da hoce jos, a ja ne znam da li da joj dam...

dajte vase primere dnevnog menija da uporedimo malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.