Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Ja bih sada uvela spanac, ali ne znam na koji nacin da ga spremim... :unsure:

Nama ga spremam sa mlijekom, ali ne znam da li mogu njemu sa AD?

Grasak jede (oljusten) u kasici sa sargarepom, krompirom i pilecim mesom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sada uvela spanac, ali ne znam na koji nacin da ga spremim... :unsure:

Nama ga spremam sa mlijekom, ali ne znam da li mogu njemu sa AD?

Grasak jede (oljusten) u kasici sa sargarepom, krompirom i pilecim mesom.

Boki, skuhaš špiinat, baciš ga na maslinovo ule, skuhaš krumpir, sve zgnječiš sa špinatom i kašika pavlake. Ne moraš mlijeko dodavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedemo samo pirincane i kukuruzne pahuljice.A kajsiju sam bas lepo izblendala,nije bilo komadica...da mu je dajem i dalje ili ne?Bas mu se dopala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki, skuhaš špiinat, baciš ga na maslinovo ule, skuhaš krumpir, sve zgnječiš sa špinatom i kašika pavlake. Ne moraš mlijeko dodavati.

Pavlaku prosto obozava, ali smo je morali izbaciti, kao i sve ostale mlijecne proizvode... :(

Vratio mu se ekcem... :(

Ne znam zbog cega, ali se najvise moze povezati sa hranom, pa smo od toga krenuli. Moram da ga odvedem na testove, da vidimo na koju vrstu hrane je alergican, ali mm je ubijedjen da je zbog mlijeka (kravljeg, jer je to pio dok smo bili u Bijeljini), i mlijecnih proizvoda...

Sada mu vise u kasice ne stavljam ni puter, a jako mi je zao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba obavezno da uvedes zumance ako vec nisi i posle toga meso. To su najbolji izvori gvozdja. Sad, kad je krenulo zelje, ako nisi probala, probaj. Znam koliko sam se ja namucila sa gvozdjem. ;)

Pa trebala bi posle Uskrsa da je vodim na vakcinu pa cu videti sta dr kaze, a i ja kontam da joj uvedem, a pileca dzigerica, jel moze ona, i kako?

Joj ja sam tebe vec udavila, evo samo jos ovo i necu vise, obecavam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki, skuhaš špiinat, baciš ga na maslinovo ule, skuhaš krumpir, sve zgnječiš sa špinatom i kašika pavlake. Ne moraš mlijeko dodavati.

I ja bi ga uvela al neznam jel mi rano za pavlaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama su u savetovalistu rekli da ni slucajno ne smemo davati spanac do godinu dana posto ima puno nitrata,nitrita,nemam ti pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sad sam i proverila...zbog nitrata ceka se uvodjenje spanaca do 9-og meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sad sam i proverila...zbog nitrata ceka se uvodjenje spanaca do 9-og meseca

Nisam to znala, pitacu dr dal da joj dam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećna, kako se manifestovala alergija na palentu?

pa u 5 mesecu sam pocela da im dajem neki milupin serijal od kukuruza...i detetu se pojave sve tackice tj kao bubuljice na ledjima i na ruci,jedna na obrazu....prvo sam mislila da je od plazme...i naravno prestala i jedno i drugo.Posle par dana krenem opet sa keksom i nista...nakon toga krenem opet sa tim i ponovo istoo.U 6 mesecu mi zaova kaze da moze palenta i ja daam i naravno isto po telu svuda crvene bubuljice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna,hvala ti puno za savet,ruckamo ovo povrce,dobro nam ide,bundeva joj se bas svidja :)-mada kazu da je bundeva voce!

hehehe,sta god da je bitno da im se svidja ....nista,drago mi je da vam se dopalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna,hvala ti puno za savet,ruckamo ovo povrce,dobro nam ide,bundeva joj se bas svidja :)-mada kazu da je bundeva voce!

Ej bre Lutkice pa nasa deca imaju ista imene?Moj stariji sin se zove Aleksa, a devojcice tj jedna starija Lena(tek sam sad videla)......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej bre Lutkice pa nasa deca imaju ista imene?Moj stariji sin se zove Aleksa, a devojcice tj jedna starija Lena(tek sam sad videla)......

STVARNO?Nemas tiker,pa nisam videla!Aleksa je moj izbor,a Lena tatin! :)

Mi uskoro punimo 5 meseci,tada ce biti skoro mesec dana kako smo uveli ne mlecnu ishranu..............posto palentu obozava,da li da joj dodam maloooooooooo pavlakice u nju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STVARNO?Nemas tiker,pa nisam videla!Aleksa je moj izbor,a Lena tatin! :)

Mi uskoro punimo 5 meseci,tada ce biti skoro mesec dana kako smo uveli ne mlecnu ishranu..............posto palentu obozava,da li da joj dodam maloooooooooo pavlakice u nju?

I ja sam u nedoumici za pavlaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sada uvela spanac, ali ne znam na koji nacin da ga spremim... :unsure:

Nama ga spremam sa mlijekom, ali ne znam da li mogu njemu sa AD?

Grasak jede (oljusten) u kasici sa sargarepom, krompirom i pilecim mesom.

Nemoj spanac,precenjen je. Zelje ili blitvu, to je mnogo bolji izbor.Maslinovo ulje i mozes da ubacis zumnace i nista vise. Forsiraj maslinovo ulje.

Jedemo samo pirincane i kukuruzne pahuljice.A kajsiju sam bas lepo izblendala,nije bilo komadica...da mu je dajem i dalje ili ne?Bas mu se dopala.

Ako voli kajsiju, daj mu i ne brini. Mozes da mu mesas kajsiju sa jabukom ili kruskom. Odlicno za kukuruzne pahuljice.

Pa trebala bi posle Uskrsa da je vodim na vakcinu pa cu videti sta dr kaze, a i ja kontam da joj uvedem, a pileca dzigerica, jel moze ona, i kako?

Joj ja sam tebe vec udavila, evo samo jos ovo i necu vise, obecavam :rolleyes:

Nisi me udavila, naprotiv ;) Posle vakcine, prvo joj uvedi zumance, pa pilecu dzigericu i pilece/curece meso. Pavlaku mozes i sad kao i jogurt, bez problema.Uvodi i maslinovu ulje, jako je vazno kao izvor omega 3 masnih kiselina i minerala.

evo sad sam i proverila...zbog nitrata ceka se uvodjenje spanaca do 9-og meseca

Slazem se za spanac. Poprilicno precenjen, vise nije kao sto je nekad bio, uglavnom tretiran svim i svacim jer je osetljiva biljka u odnosu na zelje i blitvu. Zelje je zakon! zelje sa pavlakicom je fenomenalno!

STVARNO?Nemas tiker,pa nisam videla!Aleksa je moj izbor,a Lena tatin! :)

Mi uskoro punimo 5 meseci,tada ce biti skoro mesec dana kako smo uveli ne mlecnu ishranu..............posto palentu obozava,da li da joj dodam maloooooooooo pavlakice u nju?

Pavlaku ili jogurt, sta god hoces. Jogurt punomasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena jesi li nabrala zelja kada si bila kod mame.Mi smo se ovog proleca razvalili od zelja tj.Jana.Svaki dan joj u kasicu ubacim.Samo zeleno kaki. :lol:

A i zaru tamani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au ljudi ala ste se vi raspisali , mene nije bilo neko vreme pa da se vratim u pricu kad vidim vi ispisali 5 strana :)

mi na putu nismo nista novo isprobavali vec smo se drzali poznatog jabuka, banana, sargarepa, pahuljice i bundeva...sad je vreme za nesto novo krecemo sa palentom od sutra i probacu malo sljive ajde ako nekoga (Yelenu ne mrzi pls :) da sumira onako redom sta sve ide u kom mesecu ja znam za ovaj pocetak ali ne znam za kasnije

4-5 meseca: pirincane i kukuruzne pahuljice, krompir, bundeva, jabuka, banana, sargarepa, sljiva, avokado

5-6 meseca: palenta, pavlakica, malo maslinovog ulja, kajsije, breskve, brokoli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super za zelje, imam ga u maminoj basti, sada za praznike ce i Mihailo da ga proba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena jesi li nabrala zelja kada si bila kod mame.Mi smo se ovog proleca razvalili od zelja tj.Jana.Svaki dan joj u kasicu ubacim.Samo zeleno kaki. :lol:

A i zaru tamani.

Joj, ne da smo nabrali, nego smo se odvalili :D Ja ne znam koje dete ne voli zelje i stvarno je jako zdravo. Perica je brao sa nama, posle cistio i prao...uzivanjcija. Ja mu ne dajem svaki dan, ali cesto jede i najvise voli uz ribu.

Sta si ti uradila po pitanju ribe inace? Jel Jana probala nesto jos osim pastrmke?

Fleki, hocu, ne mrzi me...samo da iskopam gde sam sve zapisivala.Ovako, kroz pricu sa vama ja se setim, ali bez inicijative, imam blokadu u mozgu :lol: Uglavnom, napisacu kako smo mi sta uvodili, a vi birajte shodno potrebama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jela je sarana i oslic i uvek malo vise bljucne posle te dve ribe,i onako se oseca na povracku.Danas je jela riblju corbu i isto.

Pastrmka joj najvise prija.Obozava je i ne izbacuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ...bas mi to znaci da imam na jednom mestu pa da mogu da biram sta cu da uvodim...

kad uopste ide ta riba ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da jos nesto, na koliko sati hranite bebe kad pojedu celu porcijicu za ruckic npr 125g...posle koliko ide mlecni obrok, nekako mislim da ne mogu da joj dajem i mlecni i ne mlecni na 3h nije mi logicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da će malo glupavo zvučati, ali koje povrće podrazumjevate pod zeljem?Ovdje je zelje kupus, valjda :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je mlecni obrok posle uzine tri sata,a posle rucka cetiri sata. za sada imamo ta dva obroka nemlecne ishrane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.