Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

ja nista nisam znala za ovo,,,a prosle sedmice sam svojoj djevojcici samo umutila jaje,citavo,i malo ga proprzila na maslinovom ulju,bez ikakvih zacina,,,i tako joj davala,bez kruha,,,nije cijelo pojela,,,a za prosli vikend smo ja i mm jeli za dorucak jaja na oko,i ja uvijek ispecem malo prijesnije,da se zumance ne stvrdne,i njoj sam malo kruha umocila u zumance i dala,,,al samo malo...a ne znam dal je jela i meso tih dana... :(

Ej, bez brige...sada si pročitala, pa znaš za ubuduće, ako njoj nije bilo ništa, onda samo napred... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo do sad jeli krompir,sargarepu,karfiol.tikvice,jabuku,krusku,sljive,probali avokado sa ostalim vocem...od banane tvrdo kakimo i muci nas pa smo je batalili za neko vreme! probali smo jogurt i mnogo nam se svidja,probali zumance i sve super ide

!!!jedemo i milupine zitarice i palentu!!!! za sad nam se sve dopada i jako smo halapljivi!!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas 21god!!!!!!!!!!!!!!Pa,sta ti znas kako se beba hrani :D

Salim se,naravno!

Nase jedino povrce su,za sada,sargarepa i krompir,..........sargarepu joj dajem i sa jabukom,a krompir sam joj dala samo dva puta do sada!plasim se da joj se ne smuci!Zato te moje pitanje o povrcu nervira,jer ja ne znammmmmmmmmm sta da joj dam :(

Ali,kao sto kazes,furamo vockice,palentu i ovo povrce barem jos dve nedelje.

Mene treba neko,s vremena na vreme,da malo osvesti i spusti na zemlju-ipak je moja Lenka mnogo mala!

Lutkice,za taj period pored svega toga mozes da dajes i bundevu,tikvice,pirinac...super im je bundeva za ukus,sladak a zdrav...recimo skuvas krompir,sargarepu i bundevu predivno..probaj....

ja moram da se pozalim da moja jedna devojcica ima alergiju od palente,bas mi zao a bas je jela lepo prvi put i svidelo joj se ali sta da radim ne smem dfa joj dam...probacu za mesec-dva!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećna, kako se manifestovala alergija na palentu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,mene jutros pokolebala zena na pijaci,kaze da kruske nadimaju,pa sam zato odlucila da se prvo sa vama posavetujem!

Naravno da nadimaju i nepotrebne su tako maloj bebi ;)

Ja sam tek na jesen (kad je krenula i sezona) a Emilija je tada imala nekih 9 meseci.

Dugo smo se vrteli samo sa jabukom, bananom, breskovm i kajsijom dok nisu krenula i sezonska voća i kako je išla sezona tako sam joj i davala to voće (izuzev jagodičastog voća)

Mislim da je najpametnije konzumirati kruške kada im je 'sezona' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lutkice,za taj period pored svega toga mozes da dajes i bundevu,tikvice,pirinac...super im je bundeva za ukus,sladak a zdrav...recimo skuvas krompir,sargarepu i bundevu predivno..probaj....

ja moram da se pozalim da moja jedna devojcica ima alergiju od palente,bas mi zao a bas je jela lepo prvi put i svidelo joj se ali sta da radim ne smem dfa joj dam...probacu za mesec-dva!!!

Srecna,hvala ti puno za savet,ruckamo ovo povrce,dobro nam ide,bundeva joj se bas svidja :)-mada kazu da je bundeva voce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros dala barene suve kajsije sa jabukom.Sve je pojeo,ali je iskakio u dva navrata(do guse,sto bi se reklo).Nije proliv,iste je koenzistencije kao i sto je bila kasica.Kao da mu je samo proslo kroz crevca i izaslo dole:(Help!Je 'l to neki problem?

Jelena,kazi mi je li po preporuci lekara dajes zumance i jogurt?Ili na svoju ruku?Posto je ova moja dr rekla da ne dajem do godine dana :huh: Jel jogurt dajes u obliku u kakvom ga mi pijemo,ili ima neki za bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros dala barene suve kajsije sa jabukom.Sve je pojeo,ali je iskakio u dva navrata(do guse,sto bi se reklo).Nije proliv,iste je koenzistencije kao i sto je bila kasica.Kao da mu je samo proslo kroz crevca i izaslo dole:(Help!Je 'l to neki problem?

Jelena,kazi mi je li po preporuci lekara dajes zumance i jogurt?Ili na svoju ruku?Posto je ova moja dr rekla da ne dajem do godine dana :huh: Jel jogurt dajes u obliku u kakvom ga mi pijemo,ili ima neki za bebe?

Maro izgleda da je u pitanju razlicito misljenje doktora!!! nasa doktorka nam je rekla da je ok da dodajem jogurt u kasice i da je ok da jedu zumance,a belance posle god.dana!!!jogurt im dajem ovaj obican koji i mi pijemo-ili SERGAL ili AGNO zavisi sta nadjem u marketu!!! dala sam im prvi dan po kasicicu,pa sledeci dan po 2,pa sam im posle davala sa pola zumanceta!!!! misljenja su izgleda skroz razlicita od dr do dr!!!

moja dr mi sinoc rece da im cedim po 20-30ml soka od narandze i da im ga dajem u kasicu od voca-kaze da je u grckoj skroz ok da se radno daju narandze-eto ni to nisam imala pojma!!!verovatno bi neki drugi dr rekao ne nikako-ko ce im verovati vise!!!!ja u principu pokusavam da vidim sta oni hoce i zele i sta im prija ,a sta ne!!!vidim da im se jogurt jako svidja pa bi nastavila da im ga dajem i kad bi mi dr rekla da prestanem-jer ne vidim da im je ista od njega bilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narandzu mi je rekla od godinu dana,a limun mu vec cedim u rucak sa mesom i povrcem.Mislim,ja bih njemu sve to davala,ali me mm nervira jer hoce da slepo pratimo dr(izjava-ako je vec placamo treba i da slusamo...i-u Srbiji me bas briga sta rade,mi zivimo u GR).A,i ovde vidis svi drugacije misle.Ja cu da poludim!

Ne rece mi sta mislis-te o ovim suvim kajsijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su suve kajsije to doprinele. Meni one obavezno to isto učine. Imam jedan predlog... Sutra daj opet jabuku (da vidiš da slučajno nije od nje- ali sumnjam) a onda prekosutra ubaci jabuku i najviše jedan kom. suve kajsije. A onda sledeći put dva komada suve kajsije... Tako ćeš najbolje pratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je curica povracala od celog zumanceta,inace postepeno do tada uvedenog.Ima li neko jos ovakvo iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tea3, moj bebac je povratio kada sam mu samo mrvicu zumanceta ubacila, tako da sam ga odlozila za vrijeme kada on napuni godinu dana.

Mozda nije od zumanceta povracala... Pokusaj jos jednom, pa ako se ponovi situacija, onda sigurno znas da trebas sacekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda da ponovo probaš postepeno?!... Vrlo je moguće da je bilo teško da ga svari u tom momentu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kad sme grasak da se da i kako ga ispasirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ce se ostale sloziti samnom, cini mi se da je vecina ovde ranije pocela sa tim, ja sam sve mahunarke pocela da dajem prilicno kasno. Mozda tek sa 9, 10 meseci. Naravno po savetu naseg pedijatra, ona kaze da su mahunarke teske za bebin stomacic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kad sme grasak da se da i kako ga ispasirati

Ja sam grasak davala sa 6 meseci, tako mi doslo :D Pasirala sam ga preko cediljke, da bude bez ljuske. Lakse je ako ga skuvanog stavis u blender na kratko, da ne usitni opnu do kraja, ali ipak da ga izgnjeci, pa tek onda na cediljku i gnjecis kasikom,a dodajes preko graska vodicu u kojoj se kuvao da bi lakse prolazilo kroz cediljku.

Slobodno u grasak stavi malo mirodjije. Ona je odlicna za pospesivanje varenja i deca je obozavaju. ;)

Pasulj je odlican izvor gvozdja, a na isti nacin moze da se daje bibama od 6 meseci. ;) U pasulj, persunov list kao zacin.

Uzivajte u novim ukusima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ce se ostale sloziti samnom, cini mi se da je vecina ovde ranije pocela sa tim, ja sam sve mahunarke pocela da dajem prilicno kasno. Mozda tek sa 9, 10 meseci. Naravno po savetu naseg pedijatra, ona kaze da su mahunarke teske za bebin stomacic.

Vidis, nas pedijatar je 'starog kova' i zbog niskog hemoglobina je upravo preporucivala sve mahunarke samo bez opne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis, nas pedijatar je 'starog kova' i zbog niskog hemoglobina je upravo preporucivala sve mahunarke samo bez opne.

I mojoj je nizak hemoglobin, sacekacu onda jos par dana do 6 i dacu joj. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo počeli grašak da ručkamo sa nekih 8 meseci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvek bebi ljustim pasulj.Potopim u vodu dan ranije i bukvalno svaku grasku oljustim rucno.Tako i grasak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam dala kajsiju ali malo.Opet je iskakio kao juce,samo prosla kroz crevca neizmenjena.Sta da radim?Da je manem?

Probali smo malo boranije danas,super je prihvatio:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro kada bas mala beba proguta mali komadic hrane,ona to bukvalno tako i izbaci,jer ne moze da svari. Mislim da je to i u vasem slucaju sa kajsijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mojoj je nizak hemoglobin, sacekacu onda jos par dana do 6 i dacu joj. Hvala

Treba obavezno da uvedes zumance ako vec nisi i posle toga meso. To su najbolji izvori gvozdja. Sad, kad je krenulo zelje, ako nisi probala, probaj. Znam koliko sam se ja namucila sa gvozdjem. ;)

Mi smo počeli grašak da ručkamo sa nekih 8 meseci :rolleyes:

Da, ali vi ste uvodili nemlecnu ishranu sa 6 meseci, zar ne? Tako mu dodje da si joj davala grasak posle mesec dana od pocetka nemlecne ishrane? Ili se varam?

Ja jos uvek bebi ljustim pasulj.Potopim u vodu dan ranije i bukvalno svaku grasku oljustim rucno.Tako i grasak.

Joj, Danka, moj Petar i sada ima grceve kad pojede grasak ceo. Pasulj ne, ali grasak je pakao. :( A 'ljustila' sam grasak do godinu dana, pa sam posle bezbroj puta pokusavala da mu dajem. Nevolja je sto dete voli "zelene kuglice"...ama bas kuglice. :)

Danas sam dala kajsiju ali malo.Opet je iskakio kao juce,samo prosla kroz crevca neizmenjena.Sta da radim?Da je manem?

Probali smo malo boranije danas,super je prihvatio:)

Maro, Danka ti je lapo rekla. Nije problem sto se to desava sve dok on nema problema u vidu grceva ili proliva. Da li si mu uvela neke kukuruzne pahuljice? Sta mu dajes od zitarica jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kada cu ja ljustiti grasak i pasulj.Mada sada mi i Jana pomaze u tome. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kada cu ja ljustiti grasak i pasulj.Mada sada mi i Jana pomaze u tome. :lol:

Ali stvarno nemam odgovor na to. Ljustices dok jednom ne resis da probas da joj das sa ljuskom, da vidis reakciju. Ja se ne secam kad sam probala prvi put.

Super je sto se 'igrate' sa hranom. To je uzivanjcija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.