Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

HAHAHAHA nemogu da se zustavim. o Boze strasno hahahahaha, Pa da za masinu hahaha. A imam ga u kupatilu sto je najgore. Kako bi pasta za zube? Recite mi da ja opet ne pogresim. Joj nagovoricemo zenu da detetu maze calgon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wu4-400244.jpg

b0201.gif

Boli me stomak od smeha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha e ovo definitivno da ide u temu "izjave za ponoviti" Mama Dy i ja zajedno :D

7ps-calgel.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pasta za zube bi bila Colgate

colgate-total_header1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo gel za zube-ne pomaze:(na svaka tri sata mu mazem,al slaba vajda.Ovde inace nema bundeve,a i dr mi je rekla da mu ne dajem.Na pijaci ima voca,ali nema breskvi(dok jagoda kolko hoces,al nam to ne treba),nadam se da ce uskoro za mesec dana,sa Krita da stignu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Maro, stvarno ti svasta savetuju ove nase zenice, bas sam se ismejala, lude ste skroz... :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, zene, ovde se vode ozbiljni razgovori :lol: Velika je problematika u pitanju, nemojte se zezati ;)

Maro, izbaci taj obrok u 15h neko vreme i nudi mleko. Ako vec ne pije vodu, mora tecnosti da unosi puno. Jos je to mala bebica. ;) Isto tako, bebica ti je super. Uopste ta kilaza nije zabrinjavajuca, cak sta vise. Moj Petar je imao isto toliko kg sa 6 meseci. Proverila sam. Nema brige.

Fleki, sve sto radis meni deluje savrseno. Uopste ne moras da brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet nije hteo mleko!Cekala sam da se uspava.pa da mu dam...i na kraju nije popio sve.A pelene mu suve skoro ceo dan,sem sto kaki po 3-4-5 puta.Izludeh.Napisala sam vec u drugoj temi,da nece ni caj,ni sok,ni vodu:(

Izgleda da ga zubi mnogo muce,glodje sve zivo,kada mu dajem flasicu,ne pije vec grize cuclu i cesa zube.

P.S. Dajte mi neki predlog za narednu vocku,sta da jedemo...za sada je samo jabuka,kruska i ne tako omiljena banana.Jel moze da jede palentu?I ako moze,da stavljam mleko u nju?

Probaj Humana vodu za bebe, ona se daje ne prokuvana , meni ona samo tu hoce, ostale pljuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro blago tebi ti si u Grckoj hocu i jaaaaaaaaaaaaa...Mi idemo na Tasos ove godine pa sta nam bog da :) , pravicu u hotelu kasice to sam resila i kupujem onaj frizider pa da imam i na plazi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da ljudi, meni beba postala malo nezainteresovana za sisanje (a naravno nemam nameru da joj dajem flasicu do 6.) sve se vrti, smeje , guce, kao da jedva ceka da ide da se igra..pa kako i ne bi kad mi je kuca postala igraonica..a kasice jede super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama jelovnik izgleda ovako>

5h sisanje

7h sisanje

9h vocna kasa

11h sisanje

13h slana kasa(ako bas nece, dam joj sa zitaricama )

16h sisanje, pa jos malo neke kase

Ona popodne slabo hoce da jede kase.

18h hippova, humanina ili milupina kasa sa zitaricama

20h sisanje

0h sisanje

3h sisanje

Kristina nece sokove, a ni vode nece bas puno, pa joj dajem da sisa na tako male razmake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da ljudi, meni beba postala malo nezainteresovana za sisanje (a naravno nemam nameru da joj dajem flasicu do 6.) sve se vrti, smeje , guce, kao da jedva ceka da ide da se igra..pa kako i ne bi kad mi je kuca postala igraonica..a kasice jede super

Fleki to je samo faza.Ona je sada radoznala i pocinje da istrazuje okolinu.To se javlja i kod dece koja jedu na flasicu,samo sto mame mogu da vrte flasicu,gde ona pomera glavu.

Moras biti malo strpljiva.U tom periodu Jana je nekad jela flasicu i do citav sat i vise.

Ako bas nemas strpljenja pokusaj nekad da joj zamracis prostoriju samo dok jede ili je okreni ka nekom zidu gde nema nikakvog sarenila ili sl.sto bi joj odvuklo paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fleki to je samo faza.Ona je sada radoznala i pocinje da istrazuje okolinu.To se javlja i kod dece koja jedu na flasicu,samo sto mame mogu da vrte flasicu,gde ona pomera glavu.

Moras biti malo strpljiva.U tom periodu Jana je nekad jela flasicu i do citav sat i vise.

Ako bas nemas strpljenja pokusaj nekad da joj zamracis prostoriju samo dok jede ili je okreni ka nekom zidu gde nema nikakvog sarenila ili sl.sto bi joj odvuklo paznju.

I nama se desava to stalno,okrece glavu da vidi sve.Ja mu dajem mlekce u poluzamracenoj sobi,gde nema sta mnogo da gleda,ali ipak gleda u zidove,mm se sali da vidi duhove :lol:

Jutros je,inace,pojeo 130ml mleka(i vec nekoliko dana oko stotke).Je l' to ima veze sa tim sto smo poceli sa cvrstom hranom?Inace je jeo po 180ml.

Napravila sam mu kasicu jutros od jedne jabuke,parceta banane i kasike pirincanih pahuljica-sve je pojeo,prevarih ga na bananu;)

Ovde,inace postoje neke sljive koje se zovu vanile,velicine kajsije,okrugle.Ne znam da li da probam da mu dam?Sa cime moze sljiva da se mesa?

Inace,od kako se vreme pomerilo,par dana,imamo problem,pa ne spava u 9,vec oko 10,u 9 nije hteo sinoc ni da jede mleko.Preko dana mu treba razmak izmedju obroka i po 3,5 sata.

A ti,Fleki,dobrodosla u GR, kada budes dolazila javi se da svratis do Soluna na kaficu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro ja se uvek vodim onim,jedu koliko mogu i koliko im je dosta.Moja beba sada jede po 180ml mleka.Obicno deca u njenom uzrastu jedu po 230/250.Tako da opusteno.

A sljuvu mozes da kombinujes sa jabukom.Mada sljiva je teza za stomak pa mozes vrlo malo da mesas sa kuvanom jabukom.

Maro da sam na tvom mestu,davala bi sve od svezeg voca sto ima tamo.Verovatno sada ima i veci izbor nego ovde.Po meni svo to voce mozes davati,jer ipak vi ste ne tom podneblju,koje nema veze sa Srbijom.

Prosto ako mu je vreme i ako ga ima svezeg tamo,pa slobodno daj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja pre neki dan razmisljam i banana je egzoticno voce pa je dajemo, sto onda drugo voce ne bi moglo.

Nego probacu ja to sa zamracenom prostorijom, jer ovako ne vredi zvera i smeje se..mozda to ima veze sa kasicama, ja jutros zvala halo bebu da pitam a ona mi kaze , zasto ste uveli tu kasicu, treba dete samo do 6. da sisa, mi tako preporucujemo ima vremena ona da jede kasice ??!!! jojjjjjjjj

E sad opet imam pitanje - da li kasica, domaca od krompira,sargarepice i malko mleka ad moze da stoji od danas do sutra u frizideru, napravila sam malko vise a glupo mi da bacam ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama se desava to stalno,okrece glavu da vidi sve.Ja mu dajem mlekce u poluzamracenoj sobi,gde nema sta mnogo da gleda,ali ipak gleda u zidove,mm se sali da vidi duhove :lol:

Jutros je,inace,pojeo 130ml mleka(i vec nekoliko dana oko stotke).Je l' to ima veze sa tim sto smo poceli sa cvrstom hranom?Inace je jeo po 180ml.

Napravila sam mu kasicu jutros od jedne jabuke,parceta banane i kasike pirincanih pahuljica-sve je pojeo,prevarih ga na bananu;)

Ovde,inace postoje neke sljive koje se zovu vanile,velicine kajsije,okrugle.Ne znam da li da probam da mu dam?Sa cime moze sljiva da se mesa?

Inace,od kako se vreme pomerilo,par dana,imamo problem,pa ne spava u 9,vec oko 10,u 9 nije hteo sinoc ni da jede mleko.Preko dana mu treba razmak izmedju obroka i po 3,5 sata.

A ti,Fleki,dobrodosla u GR, kada budes dolazila javi se da svratis do Soluna na kaficu:)

Drzim te za rec i onako sam planirala da nateram m da skoknemo malo u shopping u solun :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,kako reaguju stomacici vasih beba na uvodjenje nemlecne ishrane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,kako reaguju stomacici vasih beba na uvodjenje nemlecne ishrane?

Lutkice,mi nemamo problema,sem gasova,ali,gasove ima malecki jos od prvog dana,i to mnogo...tako da to ne pripisujem hrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni zavisi kako od koje hrane, pirinac, kukuruz, krompir, bundeva super, bukvalno nista, kaki lepo i sve..a avokado ...uzas, mada ja mislm da sam ja preterala sa kolicinom mozda ga treba mesati sa necim, a voli ga jako

Inace ova malecka je danas super ruckala kromir-sargarepu poruckala sve

Neka mi neko pls odgovori koliko moze kasica da stoji u frizideru (krompir ,sargarepa imalo ad mleka, jer moze do sutra??)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sargarepa i krompir bi moglo,ali za ad mleko nisam sigurna.

Procitaj na nekoj odg.temi koliko moze da se cuva ad mleko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koji jos nacin spremas ove zitarice?

Uglavnom sam mu spremala sa kuvanim zumancetom i jogurtom(dodam persuna ili vlasca) za dorucak, pekla zumnce (sad vec celo jaje) kao omlet sa zitaricama i nekim sirom-uglavnom parmezanom, kao vocni jogurt(slatka varijanta-dodam vanile i malo muscvado secera), stavljam u corbu kad mi je retka i pravim sa kompotom od bilo kog voca(dodam cimeta). Petar nikad nije hteo da ih jede u mleku,pa ih tako ni ne pravim. Ti mozes u mleko i dodas malo vanile, mozda ce hteti tvoje dete. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za Yelenu, u kom obliku kupuješ vlasac, svjež ili sušen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i radim a nekad i mama pojede visak povrca koje ostane bebi. :D Danas je npr.jeo spanac sa belim lukom preliven puterom.Veoma je ukusno...jela sam tokom cele trudnoce.

Kad si vec spomenula kuvanje na pari,na koji nacin kuvas?Mislim ono standardno,sipas malo vode i ukljucis laganu vatru?

Ja imam babycook,kuvar i mikser u jednom ali nekad mi dosadi da svaki dan ukljucujem i perem svaki deo,iako je super stvar.

Ima da se kupi dodatak za kuvanje na pari.

323_a121467a_0808.jpg

A ima u katalogu Home marketa na 4.oj stranici:ovde

Vrlo je jdnostavan princip, lako se odrzava a moze u bilo koju serpu da stane. Ove u Homecentru su malo manje, pa mogu i za male serpe sto je odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZNAM DA IMA TEMA SIR,ALI HOCU OVDE DA PITAM: OD KADA STE DAVALI BEBAMA TRAPIST,KACKAVALJ,TOPLJENI SIR???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krompir ne bi trebalo da se podgrejava. A AD mleko, ja mislim, ne valja da stoji za sledeci obrok a kamoli do sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.