Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Da li neko zna kako da cerkici od 10 meseci dam laneno seme? Ima problema sa zatvorom pa mislim da bi pomoglo. Kako da ga pripremim, sa cim da joj dam?

Hvala!

Jesi li probala samo da staviš u doručak sa žitaricama+jogurt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li probala samo da staviš u doručak sa žitaricama+jogurt?

Da, jede to vec trece jutro ali nema efekta. Cini mi se da sam citala negde da seme treba da se samelje, pa me zanima sta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, jede to vec trece jutro ali nema efekta. Cini mi se da sam citala negde da seme treba da se samelje, pa me zanima sta mislite o tome?

Moze i da se samelje presno pa da se kuva kao kasa. Tri dana nije dovoljno da sve proradi. Daj joj vise puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo počeli sa pirinčanim pahulicama (milupinim) koji smo davali u 12h. U početku je to bilo posle podoja a kasnije sam podoj prebacila da bude odmah posle kašice (ako želi).

Posle toga je usledila kuvana jabuka koju sam kombinovala sa milupinom pirinčanom kašom.

Posle pirinčanih Milupini kašica i jabuke ubacila sam kukuruz+pirinač (milupa) isto u tom terminu (oko 12h)...

A ubrzo i šargarepica, tikvica, krompir, brokoli... A od voća banana, breskva, ....

I ja idem ovim redom a milupa pirinac joj se jako svidja, sam sam kupila pirinac sa bananom, jako je lepo, i beba prihvata :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je sasvim svejedno da li je samleveno ili ne već je bitno da se konzumira redovno... i da što češće, bar u dva obroka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja idem ovim redom a milupa pirinac joj se jako svidja, sam sam kupila pirinac sa bananom, jako je lepo, i beba prihvata :lol:

ova moja je JEDVA prihvatila. Taktika nam je bila jedna kašičica kaše pa jedna kašičica jabuke i tako u krug...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova moja je JEDVA prihvatila. Taktika nam je bila jedna kašičica kaše pa jedna kašičica jabuke i tako u krug...

Moja odusevljena, a ovo sa babnanom je jos lepse, meni se svidja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana dokle ste vi stigli sa vasim jelovnikom? ;)

Dobro da si me podsjetila, htjela sam vec da postavim par pitanja u vezi ishrane..

Mi se izgleda vrtimo u krug... n055.gif

Ovako ja izgledam pred rucak- p030.gif

Dorucak i vecera nisu problem, kao ni mlijecni obroci (inace doji samo nocu, nema sanse da mu prinesem siku u toku dana :( pa koristimo AD), ali me rucak brine. Uvijek mu kuvam neko mesance sa povrcem, i islo je dobro jedno vrijeme, dok nije poceo povracati nakon obroka. :o

Inace, otkako mu je moja mama dala jogurt i pavlaku, to uvijek prihvati (hljeb da ne spominjem, obozava ga).

Za dorucak je obicno neka kasica sa zitaricama ili voce. Rucak sam vec spomenula- bilo sta kuvano (ili na izdisaju snaga pavlaka sa hljebom s060.gif ). Vecera je nesto od onih keksolina, frutolina itd

E sad, moje pitanje je- da li je u redu sto mu ponekad dam pavlaku i jogurt? A hljeb mu ne bih davala bijeli, nasla bih neku zamjenu, samo ne znam koji (crni, razeni???)...

Sutra sam mu mislila uvesti tikvicu, nadam se da ce mu se svidjeti. Brokoli ga nije bas odusevio. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana...naravno...Filip stalno jede jogurt i pavlaku.

Ja sam počela da pečem kruh od integralnog brašna, prosto ga obožava. A ne oduzima mi puno vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jogurt je sasvim ok,pavlaka jeste masnija pa bi bilo bolje kasnije,al i to ok.Hleb ja dajem integralni hleb mislim da slobodno mozes,ali ako vec jede zitarice,sto manje hleba.

Borjana super ste napredovali,sad sam veeeliki decko...

Samo opusteno,jedan dan ce da voli jedno drugi dan drugo,samo treba biti strpljiv...i nositi se sa tim njihovim fazicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda mogu da joj dodam par semenki i u rucak, slanu kasicu sa povrcem? Sad ste me zbunile, da li trebam da kuvam mleveno seme ili da ga dodam na kraju pripreme povrca?

Da li znate i koja kolcina je potrebna? Ja joj u jogurt stavljam jednu kasikicu semenki, ne znam da ki je to puno ili malo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, hvala vam puno! :)

Dobro je da nisam pogrijesila (ne vjerujem bas u maminu pricu da to tako treba :D ).

Filipa, jel' mozes da mi kazes na koji nacin pravis integralni hljeb?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda mogu da joj dodam par semenki i u rucak, slanu kasicu sa povrcem? Sad ste me zbunile, da li trebam da kuvam mleveno seme ili da ga dodam na kraju pripreme povrca?

Da li znate i koja kolcina je potrebna? Ja joj u jogurt stavljam jednu kasikicu semenki, ne znam da ki je to puno ili malo?!

Dovoljna je jedna kašika u obrok. Poženo je da bude svež.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

500 grama ječmenog ili integralnog brašna, malo svježeg ili suhog kvasca, šolja(pola mlijeko pola voda), jedna kockica putra i malo soli. Zamijesim, ostavim da se diže i pečem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno, pokusacu i ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala punoo na saveytima, ja sam za sada videla samo te milupine pirincane + kukuruzne, nisam videla samo pirinac, ali nacicu valjda...Ok pocinjem pa cu posle avokado da probam pa javljam kako je proslo, mi ispred kuce imamo super opremljenu prodavnicu koja uvek ima svez avokado tako da mislim da mi je bolje da 1 avodkado platim 280 din nego da joj dam kupovnu kasicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad moze bebi da se uvede paradajz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad moze bebi da se uvede paradajz?

Ja sam dala u sedmom mesecu i ti bez problema mozes,samo oljusti kozicu obavezno kao i kod paprike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dala u sedmom mesecu i ti bez problema mozes,samo oljusti kozicu obavezno kao i kod paprike.

Ok, hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad moze bebi da se uvede paradajz?

Meni su nutricionisti savetovali kada je Emilija imala oko 9 meseci a i tada mu je bila sezona i to samo da se stavi u čorbu (kuvan) tako da Emilija još uvek nije jela sirov (čekamo sezonu ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da i ja sam mislila malo da mu stavim u corbicu da promeni, a valjda ce na leto moci sirov tad ce imati godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Petar je jeo kuvani paradajz sa 8 meseci, a svez je mlatio kao jabuke sa 10 jer ih je tada bilo svezih. U svakom slucaju, probaj prvo malu kolicinu, pa prati reakciju. Sva su deca razlicita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad moze bebi da se uvede paradajz?

Ja sam Anđelini uvela paradajz u 7 ili 8 mesecu...i to svež...e sada nisam sigurna da li je to bili rano...ali je njoj jako prijao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dala u sedmom mesecu i ti bez problema mozes,samo oljusti kozicu obavezno kao i kod paprike.

Znaci li to da mogu polako i papriku da dajem bebcu?Uskoro puni 10 meseci.

Paradajz sam skoro pocela da mu dajem...ovde ima veliki izbor povrca tako da sam sve nesto odugovlacila sa paradajzom. :) Krastavac mu nekad dam onako u ruku pa kao gricka sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,ja Jani uveliko dajem pecenu oljustenu papriku,sa belim lukom i mesom.Odlicno jedu.Kod paradajza i paprike je samo stvar u kozici koju moras oljustiti.

I ja sam se brinula,ali zato su tu bile iskusne mame. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.