Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

hvala puno Filipa i Danka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, verovatno znate da su prepeličja jaja mnogo zdravija od kokošjih. Interesuje me da li je neka od vas davala svojoj bebi žumance prepeličjeg jajeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, verovatno znate da su prepeličja jaja mnogo zdravija od kokošjih. Interesuje me da li je neka od vas davala svojoj bebi žumance prepeličjeg jajeta.

Vidis, dobro me podseti ;) Bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam drage moje,lakse mi je malo kad imam podrsku sastrane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He, pa i mi smo u toj fazi :D

Jedan dao obožava to da jede a sutra dan već vadi rukicama iz usta. Isplazi jezik kao kasa fiskalni račun.

Prestala sam da se nerviram i nudim joj ono što je spremljeno, ako neće lepo je operem i ćaooooo!!! Trenutno sam u tom fazonu, he a juče majko mojaaaa derala se ona na mene a i ja na nju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po hemijskom sastavu, jaja japanske prepelice sadrže, u odnosu na kokošja: 5 puta više fosfora i kalija, 7 puta više gvožđa i 10 puta više vitamina B kompleksa. Pored toga, u znatnoj meri sadrže vitamin A i izvestan broj aminokiselina, što ih čini zdravom namirnicom. Ne sadrže holesterol.

Nisu za konzumaciju ona jaja kod kojih je očito oštećena ljuska (iz bilo kojeg razloga) bez obzira na njihovu starost.

Ne vidim razloga zašto bi se favorizovala u ishrani čak više nego kokošija.

Ja na žalost nemam od koga da ih kupujem tako da ih i ne konzumiramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da Jana sad vise iz nekog hira nece da jede. Svaka druga joj je necu,od toga poludim.Da se pohvalim, juce je pojela parce mesa,i danas sam joj skuvala batak i sargarepicu pa cemo videti. Treba imati konjske zivce i iskulirati kad nece da jede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juče skuvala supu, došao Aki i traži supu... sipam mu ja supicu bez povrća ( jer neće to da jede), a on meni kaže da stavim i šargarepice i krompira, stavim mu ja svo povrće iz supe ( i grašak), on seo i sve pojeo :blink: :blink: i sve priča kako je jepoooo :blink: :blink:

Nisam mogla da dođem sebi pola sata... Aki jeo kuvano povrće :lol: :lol: :lol:

A vaspitačica je rekla da je pre neki dan i pasulj jeo... Čini mi se da mi polako, ali sigurno ( napokon) izlazimo iz faze NEjedenja :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to sve "posledica" što ste rešili problem krajnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citrusno voce inace,bar kod nas vazi za zabranjenu namirnicu do godinu dana.

Da li ste vi davali vasim bebama pre navrsene godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citrusno voce inace,bar kod nas vazi za zabranjenu namirnicu do godinu dana.

Da li ste vi davali vasim bebama pre navrsene godine?

Ja jesam i to sa njenih 10-11 meseci. Krenula je sezona gripa pa sam joj počela ubacivati mandarinu, narandžu a kasnije i kivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citrusno voce inace,bar kod nas vazi za zabranjenu namirnicu do godinu dana.

Da li ste vi davali vasim bebama pre navrsene godine?

Iako ima ekcem citrusno voće sam uvela sa 8 meseci i Anđa obožava mandarine i pomorandze :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citrusno voce inace,bar kod nas vazi za zabranjenu namirnicu do godinu dana.

Da li ste vi davali vasim bebama pre navrsene godine?

I ja sam pocela da dajem od 8.meseca.

Limun cedim u jabuku,bananu,ribu.Mandarine sam mu davala pa je onako "sisao"iz moje ruke a nekad mu seckam u kasice.

Pored toga pocela sam da dajem ananas,mango i borovnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja sam danas dala mandarinu,kako je lepo ruckala i bas me bilo strah da ne bude reakcije,ali srecom nista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uveli citrusno voce sa nekih 7 meseci, po savetu pedijatra. U zabranu da godinu dana spadalo je samo crveno voce, riba, belance i med.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodila sam se logikom,kako je starija i kako sto vise jede raznovrsnu hranu, menje su sanse od alergija...uspostavilo se da je tako i u slucaju voca i ribe...,dalje ne eksperimentisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svim mamama ja sam nova na forumu imam bebu 5 meseci i veliki problem pa bih zelela da cujem od iskusnih mama sta da radim po pitanju ishrana moje bebe.Pijemo adaptirano mleko od 4 meseca i tada sam pocela da uvodim cvrstu hranu.Ali problem je VOCE.To nikako nece ni da lizne i ne znam sta da radim.Iimam jos jedno pitanje sta da dajem jos od povrca a probala je krompir,sargarepa,tikvica,brokoli,karfiol i da li smem da krenem sa mesom ili da jos sacekam.Hvala svima unapred :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga...pročitaj prethodne postove..ima puno savjeta...

Dobrodošla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svim mamama ja sam nova na forumu imam bebu 5 meseci i veliki problem pa bih zelela da cujem od iskusnih mama sta da radim po pitanju ishrana moje bebe.Pijemo adaptirano mleko od 4 meseca i tada sam pocela da uvodim cvrstu hranu.Ali problem je VOCE.To nikako nece ni da lizne i ne znam sta da radim.Iimam jos jedno pitanje sta da dajem jos od povrca a probala je krompir,sargarepa,tikvica,brokoli,karfiol i da li smem da krenem sa mesom ili da jos sacekam.Hvala svima unapred :huh:

Samo bih mogla da te posavetujem da su brokoli i karfiol malo tezi tj izazivaju grcenje creva i gasove pa bi ti preporucila da to ostavis bar posle 6 meseci.Sto se tice mesa polako mozes jagnjetinu,curetinu,teletinu,piletinu....polako uvodis,a sto se tice voca jesi probala bananu?Bas cudno da nece vockice....probaj malo da pomesas sa Milupa zitaricama kukuruz-riza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svim mamama ja sam nova na forumu imam bebu 5 meseci i veliki problem pa bih zelela da cujem od iskusnih mama sta da radim po pitanju ishrana moje bebe.Pijemo adaptirano mleko od 4 meseca i tada sam pocela da uvodim cvrstu hranu.Ali problem je VOCE.To nikako nece ni da lizne i ne znam sta da radim.Iimam jos jedno pitanje sta da dajem jos od povrca a probala je krompir,sargarepa,tikvica,brokoli,karfiol i da li smem da krenem sa mesom ili da jos sacekam.Hvala svima unapred :huh:

Ne sekiraj se,moja Anđelina je voće počela da jede u 7 mesecu...laganice i to samo jabuku,mandarinu i kivi,bananu je zavolela tek sa godinu dana :rolleyes: ....a da zabotravila sam šljivu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Treba mi savet oko uvodjenja hrane za bebu od 4.5 meseca. Naime, znam ja da neki kazu da treba poceti sa zitaricama, neki sa vocem i sokicima , dok amerikanci sad zagovaraju da se krene sa avokadom ili krompirom ... ja sam se odlucila za pirincane pahuljice, ali bih molila neke iskusne mame da mi napisu koji prvo obrok su uvele, koliko kolicinski se daje , koji se sledeci obrok uvodi, da li dajete prvo mleko pa kasicu ili obrnuto...Juce sam gledala neku spansku televiziju i oni kazu prvo mleko pa 1h pauza pa kasica....ko ce ga znati..treba mi neki oproban sistem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo pocela sa humaninom pirincanom kasicom u 5 mesecu mislim da sam mu davala oko 12 uglavnom bolje da novu hranu pocnes uvek ujutru ako bi imali neke reakcije da vidis u toku dana. posle 15-ak dana sam pocela krompir, sargarepu, tikvice, od slatkih sam kupovala posto je bila zima pa nije bilo sveze: breskvu, sljivu, krusku, kajsiju, tikvu..mozes da skuvas jabuku, izgnjecis bananu...Mozes u tu pirincanu kasu da ubacis bananu bude ukusnije. A kolicinski koliko god sad da napravis beba ce ti pojesti par kasicica, pise ti na kutiji uputstvo al bolje pravi pola mere jer ces verovatno baciti i iz dana u dan povecavaj ma sve ces videti po detetu. A citala sam da je avokado mnogo zdrav i da se preporucuje bas u tim prvim mesecima, mada ne znam ovde ni jednu mamu koja ga daje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Treba mi savet oko uvodjenja hrane za bebu od 4.5 meseca. Naime, znam ja da neki kazu da treba poceti sa zitaricama, neki sa vocem i sokicima , dok amerikanci sad zagovaraju da se krene sa avokadom ili krompirom ... ja sam se odlucila za pirincane pahuljice, ali bih molila neke iskusne mame da mi napisu koji prvo obrok su uvele, koliko kolicinski se daje , koji se sledeci obrok uvodi, da li dajete prvo mleko pa kasicu ili obrnuto...Juce sam gledala neku spansku televiziju i oni kazu prvo mleko pa 1h pauza pa kasica....ko ce ga znati..treba mi neki oproban sistem :)

I mi smo počeli sa pirinčanim pahulicama (milupinim) koji smo davali u 12h. U početku je to bilo posle podoja a kasnije sam podoj prebacila da bude odmah posle kašice (ako želi).

Posle toga je usledila kuvana jabuka koju sam kombinovala sa milupinom pirinčanom kašom.

Posle pirinčanih Milupini kašica i jabuke ubacila sam kukuruz+pirinač (milupa) isto u tom terminu (oko 12h)...

A ubrzo i šargarepica, tikvica, krompir, brokoli... A od voća banana, breskva, ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana dokle ste vi stigli sa vasim jelovnikom? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako da cerkici od 10 meseci dam laneno seme? Ima problema sa zatvorom pa mislim da bi pomoglo. Kako da ga pripremim, sa cim da joj dam?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.