Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Moje malo cudo je danas dok sam joj pravila sok od cvekle i ostalog povrca i voca,maznula cetvrt limuna, posisala ga i na kraju pojela do korice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Trebala si ju uslikati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje malo cudo je danas dok sam joj pravila sok od cvekle i ostalog povrca i voca,maznula cetvrt limuna, posisala ga i na kraju pojela do korice :lol:

BRAVOOOOOOOOOt2019.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela sam...ali mi je aparat bio gore

a imam jednu kada je imala oko 18meseci...naci cu je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete obožava nar, to me je baš iznenadilo. Verovatno joj je i zanimljivo što su kuglice. Jedino ne znam koliko smem da joj dajem, jel neko možda zna. Ima dve godine, nedavno je počela da ga jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame imam bebca od pet meseci, stalno se budi uplakan , uplasen...tj . ni ne probudi se vec u snu place i vristi...tesko ga razbudim , probala sam sa umivanjem, ne znam da li je to normalno i da li neko jos ima sl. problem, P.s. i dalje jedemo nocu...pa sam pocela sa odvikavanjem ali on tesko podnosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam primetila da bas voli sokove i samim tim odbija vodu,ponekad i hranu,mesala sam malo sokica sa vodom,npr. 10ml na 100ml vode,tako da sada nemam problema. Uglavnom je ponudim vodom ili cajem,mada naidju dani kada to odbija i tada opet pomesam sa sokicem.

I moja ćerka je obožavala sokove (i ništa drugo) dok nije napunila godinu dana. Sada sokove neće ni da pogleda, pije samo vodu i mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame imam bebca od pet meseci, stalno se budi uplakan , uplasen...tj . ni ne probudi se vec u snu place i vristi...tesko ga razbudim , probala sam sa umivanjem, ne znam da li je to normalno i da li neko jos ima sl. problem, P.s. i dalje jedemo nocu...pa sam pocela sa odvikavanjem ali on tesko podnosi

Mozda ga muce zubi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame.....

Moja devojcica ima 13 meseci i dve nedelje.... Vec dve nedelje lose spava nocu..... Cini mi se da se budi na svakih 20 minuta i place..... Stvarno nemam vise snage, totalno sam iscrpljena..... A vec nedelju dana jako lose jede. Do sada je po ceo dan nesto zvakala..... Imala je svoje obroke, ali kada bi videla nas da jedemo odmah bi dosla i trazila da je uzmeme da jede..... Ali vec par dana nista, jedva da nesto pojede u toku celog dana..... Sta god da joj ponudim ona odmahuje glavom, i pravi takve face kao da se gadi :rolleyes::) Cini mi se da poceo dan spremam nesto ne bi li bar nesto pojela,,,,,,,ali nista.... :(:( I ono sto je obozavala da jede sada nece ni da pipne. Mnogo je tesko, odmah mislim nesto lose....... Ali ona je super raspolozena, nije bolesna to je ocigledno. Ali ipak, mnogo se brinem.,.... Sreca je pa bar mleko i dalje pije, uvece pred spavanje i ujutru..... Da li je neka od vas imala slicne probleme? Nadam se da je samo jos jedna faza, i da ce brzo proci.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BUBILI...šta se događa sa zubićima i da li je primila nedavno neku vakcinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubili u zadnja dva dana i mi sa Emilijom imamo problem ali mnogo blaze vrste nego vi. Ona inace obozava da jede i bas je prava halapljivica ali od pre par dana pojede samo pola svog obroka i posle toga pocne da "besni" odnosno mase besno rukicama vrti glavu levo desno i rukicama rasipa hranu... Ali ubedjena sam da su zubici jer (pored toga sto je pre par dana izbila donja dvojka) gornji desni oko keceva (koji nam jos uvek nisu izasli) su mnooogooo oteceni. Cak i na sam pogledm mi deluje bolno :( ali dobro i to ce proci... mora se...

Tako da je mozda moguce da i nju muce zubici pa da joj je mozda bolno da jede a opet mleko joj prija zato sto ne mora da zvace. A jel odbija npr griz ili neku hranu koju moze samo da guda?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zubi, nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da primila je vakcinu pre dve nedelje. Otprilike tada i krecu problemi..... A i cini mi se da ce uskoro gornje trojke da porastu. Danas sam gledala, natecene su desni,i dok smo jele musli danas ja sam joj slucajno kasicicom dodirnula desni i ona je pocela da place i vise nije htela da jede..... Mislim da je sve to pomalo....... Ali mnogo je tesko......Poceo dan je nervozna, i place za svaku sitnicu...... Da covek poludi :)...... Ali preguracemo valjda i to :) Taman jedno prodje nesto drugo dodje :)

Hvala vam......Lakse je kad covek zna da i neko drugi ima slicne probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!

Moja beba ima 4 meseca i htela bih da vas pitam da li neko moze da mi kaze da li mogu neku kasicu ili ako znate nesto drugo sto bih mogla da dam mojoj bebi da rucka,sem adaptiranog mleka!Prestao je da sisa pre nekoliko dana,jer ja nisam imala dovoljno mleka!Inace sissao ja mesec dana bez adaptiranog mleka,ali sam videla da nije sit da hoce jos,pa nakon podoja sam mu davala i adaptirano mleko!Pre nekoliko dana sam presla na dr mleko malo jace i sada popije flasicu i nakon sat vremena place ponovo je gladan!Zelim da mi neko kaze sta da radim,da li da promenim adaptirano mleko,za neko jace ili neki dodatak + ili kasice!Hvala i pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U niz tema su dati predlozi i iskustva mama a evo par linkova gde bi mozda mogla naci odgovor za tvoju bebicu.

Uvodjenje cvrste hrane <--klik

Recepti za bebe <--klik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!

Moja beba ima 4 meseca i htela bih da vas pitam da li neko moze da mi kaze da li mogu neku kasicu ili ako znate nesto drugo sto bih mogla da dam mojoj bebi da rucka,sem adaptiranog mleka!Prestao je da sisa pre nekoliko dana,jer ja nisam imala dovoljno mleka!Inace sissao ja mesec dana bez adaptiranog mleka,ali sam videla da nije sit da hoce jos,pa nakon podoja sam mu davala i adaptirano mleko!Pre nekoliko dana sam presla na dr mleko malo jace i sada popije flasicu i nakon sat vremena place ponovo je gladan!Zelim da mi neko kaze sta da radim,da li da promenim adaptirano mleko,za neko jace ili neki dodatak + ili kasice!Hvala i pozdrav za sve!

Moj bebac ima cetiri meseca i za sada ga samo dojim.Sisa na svaka dva sata.Ponekad,ali samo ponekad prodje vise od dva sata izmedju obroka.Na zadnjoj kontroli doktorka nam je preporucila da krenemo sa sveze cedjenim sokicima od sargarepe i jabuke,ali ja cu jos malo da sacekam..

Prvo dete sam pocela da dohranjujem sa pet i po i prvo sto je jela,bila je sargarepica...Znam da se vodi polemika oko toga sta prvo dati detetu i ja sam smatrala da je sargarepica broj jedan..Tako i tebi preporucujem da sama po sopstvenom izboru das svojoj bebici ono sto ti smatras da je najbolje...Sigurna sam da neces pogresiti.Prijatno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E danas sam Emiliji prvi put dala nar.

Od jednog nara kojeg sam ocistila i izblendirala dobili smo kasicu od 250ml. Posto je malo gursca (nisam cedila) dala sam joj na kasicu. Fenomenalno je prihvatila. E sad mislim da moze i da se procedi na cediljku ako neko bas zeli sokic a posto je kod mene politika "nista se ne baca" ja sam sve dala da lucka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni nije nikad palo na pamet da probam i nar da joj dam :blink:

ove nedelje cim ga nadjem stavljam u sokovnik ;)

thanks na ideji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vuk je poceo da jede kasice. I sve lepo prihvata, ali slatko. Imam problem sa "slanim" kasicama. Naime, on ih jede i ne brani se ali posle nekoliko zalogaja sve povrati i tako u krug. Sa slatkim se ovo ne desava.

Kako to da resim? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana...pokušaj sljedeće...

Skuhaš rižu, dodaj mladi sir i malo plazme...dobra slana kašica koju rado prihvataju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaK da mozda to nije znak alergije?! Koje povrce ste do sada ubacili i kako ih spremas?! A mozda se samo prejede. Jel tako reaguje i kada bi mu dala samo dve tri kascice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je Aki bio mali ja sam cedila nar na cediljku i dodavala ga soku od narandže ( sveže ceđenom naravno ), a sada jednostavno ogulim nar, stavim u činiju i on se oduševi majim civenim bonama ( malim crvenim bonbonama :lol: :lol: :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni nije nikad palo na pamet da probam i nar da joj dam :blink:

ove nedelje cim ga nadjem stavljam u sokovnik ;)

thanks na ideji

E pa probaj kao Marica, da joj "prezentujes" kao bombonice da se ne maltretiras jos i sa blendovanjem i cedjenjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AKO TI BEBA DOBRO NAPREDUJE,LEPO SPAVA I SISA,NE ZURI.TO JE RANO.DO 5,5-6 MESECI NEKA SISA PA POLAKO POCNI SA UVODJENJEM CVRSTE HRANE-KAZEM TI IZ ISKUSTVA.NJOJ NECE SAD SKODITI I AKO JOJ UVEDES ALI ONA JOS NE ZNA NISTA,MALA JE BEBA,ZELUDAC JOJ JE KAO LESNIK,A PRITOM SMETNJE MOZES KASNIJE DA OSETIS...NE ZURI,POLAKO,MOZDA SI NESTRPLJIVA,ALI VERUJ DA JE TO BOLJE ZA TVOJU BEBU....KISS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOJA BEBA IMA SAD 6 MESECI,SISA A SA HRANOM SMO POCELI SA 5,5 MESECI I SMATRAM DA NE TREBA RANIJE AKO BEBA LEPO SIKI,SPAVA I NAPREDUJE!MAJCINO MLEKO JE NAJZDRAVIJE I NAJBITNIJE ZA BEBE DO 6 MESECI!DECA TAD IMAJU JACI,MAJCIM IMUNITET,A PPOSLE STVARAJU SVOJ.MI SMO POCELI SA SLANIM.SAMO KROMPIR 3 DANA-SA MOJIM MLEKOM MESAN I MALO MASLACA,I TAKO IZBLENDAM.ZATIM SARGAREPA,PA 3 DANA,PA TO MESANO,PA ZATIM TIKVICA POLAKO,BUNDEVA.TO JE OD POVRCA,A STO SE VOCA TICE JABUKA,BANANA,KRUSKA,ISTO POSTEPENO,PA POSLE MESANO.BEBA MI IMA JEDAN SLANI OBROK-OKO 12,PA POSLE TOGA,OKO 3 VOCNI OBROK.KORISTIMO I MILUPINU PIRINCANU KASU-PONEKAD UBACIM 2,3 KASIKE U VOCKU.NAJVISE JOJ PECEM BUNDEVU I JABUKU,JER TAKO NE GUBE VITAMINE I JAKO VOLE TO BEBE.PODOJI NA ZAHTEV BEBE,CESTO I VODA-POLA SATA POSLE OBROKA!TAKO DOK NE UDJE U 8 MESEC,PA ONDA KARFIOL,BROKOLI,SPANAC,ITD!SAVETUJEM MAJKAMA DA KUPE ILI NADJU NA INTERNETU KNJIGU-KUVAR ZA BEBE,IZDAVAC VODIC ZA RODITELJE-JA BOLJU STVAR NISAM VIDELA,SAVRSENA KNJIGA!!!!KISS ZA SVE MAME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.