Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Masimoto, pitam onako, cisto da znam, beba ima 10 meseci, imam neki recept za ovsene keksice u koje ide kakao, pa da proverim kad mogu da ih pravim za dete.

Znas kako, ja se nisam drzala striktno redosleda uvodjenja. Sa nekim stvarima smo pozurili, sa nekim smo okasnili, ali do sada nikada nije odreagovala ni na jednu namirnicu. Mislim da su sa 10 meseci dovoljno veliki da moze da proba. Mozda mozes da smanjis kolicinu kakaa da bi bila sigurnija.

Mozes i da nam napises recept pa da i mi klopnemo :-)

NanaKV voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, recept je mnogo komplikovan, umuljas 2 banane, ovsene pahuljice, suvo grozdje ( sta vec imas) kakao, i peces keksice, vrlo brzo budu gotovi, imas sto varijanti sta sve moze da se stavi unutra, al ipak cemo sacekati sa keksovima bar jos mesec dana, zvace ona super, kao velika, al dosta mi je stresova oko hrane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba kakao i mleko samim tim sto kakao ima gvozdja u sebi,a mleko sprecava apsorbciju. Mozes ga mesati sa cim god hoces jer je gorkastog ukusa.

A sto se tice kandide, znam da smeju kisele jabuke,i ne mogu da se setim sta jos. Pitacu komsinicu bas ona stalno ima problema sa tim je ne moze latkisim da se odupre. Po cemu misli da ti beba ima kandidu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, recept je mnogo komplikovan, umuljas 2 banane, ovsene pahuljice, suvo grozdje ( sta vec imas) kakao, i peces keksice, vrlo brzo budu gotovi, imas sto varijanti sta sve moze da se stavi unutra, al ipak cemo sacekati sa keksovima bar jos mesec dana, zvace ona super, kao velika, al dosta mi je stresova oko hrane :)

E znam za ovaj recept, cak sam ga i pravila. M ih je jela, ali se meni nisu dopali. Previse mi je slatko zbog banane, a i nekako su mi bili mlitavi. Ali je super fora za zdravi slatkis. Ima bas raznih varijanti, mogu i orasasti plodovi kad se uvedu, a neko stavlja i med... mogu misliti koliko bi bili slatki u toj varijanti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice kandide, znam da smeju kisele jabuke,i ne mogu da se setim sta jos. Pitacu komsinicu bas ona stalno ima problema sa tim je ne moze latkisim da se odupre. Po cemu misli da ti beba ima kandidu

Hvala ti puno, ali mislim da sam otkrila pravi razlog. M je dva dana imala oko 6 stolica dnevno, malo prolivaste, a malo kasaste. Nocu takodje. Ojed je bio grozan. Odneli smo na analizu i rezultati su u verovatno u subotu.

Medjutim, jedan dan sam je ostavila sa babama i eto sta se desilo. Jedna joj je dala grasak (ocigledno prezacinjen), a druga joj je dala pitu sa jabukom, masnom i preslatkom. Od juce je pod mojim celodnevnim nadzorom i vec je danas daleko bolje... da je kandida ne bi se smirilo u tako kratkom periodu vec je jedino moglo da bude od hrane.

Mada, nije tako lose ispalo... naplasila sam babe da im vise nece pasti na pamet da joj daju nesto sto nije u skladu sa mojim pravilima :ph34r:

pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babe, babe... Moje dete zahvaljujuci babi (mojoj mami), ne ispusta hleb iz ruku. Sad moram da joj dam hleb u ruku sta god da jede, al nekako je prevarim, pa ne pojede vise od dva tri zalogajaa. Valjda joj je bilo interesantno kada je videla bas malecko dete kako zvace, i svasta joj davala, cak i plazmu, sad je pod mojim nadzorom stalno. Bar je batalila dudu.

Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno, ali mislim da sam otkrila pravi razlog. M je dva dana imala oko 6 stolica dnevno, malo prolivaste, a malo kasaste. Nocu takodje. Ojed je bio grozan. Odneli smo na analizu i rezultati su u verovatno u subotu.

Medjutim, jedan dan sam je ostavila sa babama i eto sta se desilo. Jedna joj je dala grasak (ocigledno prezacinjen), a druga joj je dala pitu sa jabukom, masnom i preslatkom. Od juce je pod mojim celodnevnim nadzorom i vec je danas daleko bolje... da je kandida ne bi se smirilo u tako kratkom periodu vec je jedino moglo da bude od hrane.

Mada, nije tako lose ispalo... naplasila sam babe da im vise nece pasti na pamet da joj daju nesto sto nije u skladu sa mojim pravilima :ph34r:

Sigurno je od hrane, jadnica garant se namucila sa stomacicem. Cim vidis da je u slicnoj situaciji a ti udari po probiotiku ,koji ne moze da joj skodi. Ima onaj bebi koji mozes da joj rastvoris u svemu sto pije il jede. Bacih kutiju sad kad sam spremala za slavu ne mogu da se setim imena. Tako je moja sveki zeznula stomak moje najmladje bebe prosle god . Ja ostala sa H u bolnici ,beba imala 2m.i ona kuvala mleko za G i M, i dala i maloj mrzelo je da joj pravi ad. i to vise puta uradila. Beba se namucila sa stomakom najstrasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babe, babe... Moje dete zahvaljujuci babi (mojoj mami), ne ispusta hleb iz ruku. Sad moram da joj dam hleb u ruku sta god da jede, al nekako je prevarim, pa ne pojede vise od dva tri zalogajaa. Valjda joj je bilo interesantno kada je videla bas malecko dete kako zvace, i svasta joj davala, cak i plazmu, sad je pod mojim nadzorom stalno. Bar je batalila dudu.

kako ja sina da odviknem od dude,izludeh vise. Bez cebeta i dude nigde. Ne znam cega cu ga pre odviknuti,dude ili pelena. A cebe moram i u zabaviste da nosim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pricalice,polako odvici ce se..

ako mu silom uskratis zadovoljstvo zvano duda,mozda ce sisati palac-pa opet muka sa odvikavajem

Mašimoto i pricalica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ja sina da odviknem od dude,izludeh vise. Bez cebeta i dude nigde. Ne znam cega cu ga pre odviknuti,dude ili pelena. A cebe moram i u zabaviste da nosim.

Pa ja i nemam neki savet da ti dam, bila mi je mama skoro dve nedelje, i u tom periodu je duda postala nezanimljiva, zamenili smo je korom hleba, sto opet nije sjajno, al ajd :) sada u setnju nosim kiflu umesto dude, ili banane :D

pricalica i ddaca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,onda da mu dam ja koru hleba ili bananu dok se mazi sa cebetom da zaspi :D

Sve mi je nekako lakse sa devojcicama bilo.

NanaKV voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha :)

Dobro, mi smo jos mali, pa se uspavljujemo sisanjem. Pa ne znam sta bih ti rekla, izbacuj dudu postepeno, manje je stresno za dete, mozda samo dok se uspavljujete za pocetak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricalice, verovatno mislis na onaj probiotik imuno kid (ili tako nekako). Nama je pulmolog prepisao tri meseca taj probiotik zbog ekcema. Ja nisam htela da joj dajem jer se tokom leta povukao, ali kako je zahladnelo opet joj se zarumeneli obrazi tako da cu ovih dana da pocnem da joj dajem :-)

A sto se dude tice... ne znam koliko cesto je koristi?! M koristi dudu, ali sam za uspavljivanje, tokom dana uopste, a i nocu je cesto odbaci. Posto nije bas toliko zavisna (nekad se desi da zaspi i bez dude), ne planiram jos da joj ukidam to zadovoljstvo. A kad dodje do toga, nemam pojma kako cemo to resiti :-)

pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..beban jutros jeo japansku jabuku sa ovsenim zitaricama i susamom :Dotlnq8.jpg

Kako si pripremila? Nemam pojma, nikad je nisam jela :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

spremanje

..ma nista specijalno :D hteli smo da probamo

posto jos uvek zitarice za bebana malo prokuvam,predhodno sam oljustila jap.jabuku (kao paradajz ima ljusku) i nju 2-3. min obarila,dodala zitarice i susam na jos 5 min. pa sve to u blender

bebac sve poklopao

Starijoj deci ne treba predhodno barenje ni vocke,ni zitarica

Slatkasto je kao nasa najzrelija breskva a miris podseca na bundevu

i ja sam je prvi put probala-svidja mi se :)

juce jeo kompot od dunje sa grizom, seckanom suvom smokvom

..eto ideje za obroke :D

Mašimoto voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze pomoc? Trazim tabelu uvodjenja cvrste hrane i nesto mi ne polazi za rukom.. Nekad sam je imala snimljenu na racunaru, al sad nema.. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazim i ja :) Gledala sam na netu, al sam izguglala par razlicitih,i onda ne znam ni na koju foru su smisljene, kad se toliko razlikuju.  Pa po savetu od Munche potrazih i ovde al ne nadjoh. Ako ima neko, bila bih zahvalna :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila je ovdje nekad, tj na ovoj temi.. I ja snimim sebi, ali pao sistem nekad i sve otislo.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću da pročačkam sama, da ne budem lenja,pa ako ne nadjem il' me forum ne zanese na neku stranu (jer tako je uvek,krenem da tražim jedno onda završim čitajući sve druge teme) onda ću da pitam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel sam našla tu, pravu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisalo je da su teme spojene i gdje se nalazi tabela, to je pisalo i prije ali nema posta gdje je tabela.. Ili ja ne vidim.. :ph34r:

A nesto mi sitna slova crnokosa i u ove tvoje tabele.. Moracu proguglati.. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde jedino cudno zasto krompir i sargarepa sa 8 meseci tek, kad su to namirnice koje mogu i prve da se uvode? Inace ja sam uvek kombinovala 101 tabelu i savet, pa napravim neku svoju semu. Blizi nam se uvodjenje :)

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde jedino cudno zasto krompir i sargarepa sa 8 meseci tek, kad su to namirnice koje mogu i prve da se uvode? 

Mislim zbog nitrata koje apsorbuju iz veštačkog djubriva/prskanja, al nemoj me držati za reč. 

 

Meni je ovo vrlo konfuzno u odnosu na pre tri god kad sam uvodila N. Neke od namirnica bi prvo sebi trebala da uvedem tipa kinou, amarant, batat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.