Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Dinstanje koliko znam nije s uljem vec sa malom kolicinom vode, tako bar ja dinstam.

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dinstam na malo masnoce i malo vise vode. :) A samo na vodi barim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel kad kazete dinstanje podrazumevate i ulje? MIslim, to znaci dinstati..prvo proprziti kratko na ulju pa dodati malo vode, a ako se samo kuva pa makar i u malo vode, to je i dalje kuvanje..vec je bilo price oko termina, nego vidim mnogi dinstaju pa pitam na sta mislite tacno :D

Posto ja korisitm maslinovo samo kad se ohladi jelo stavim malo..jos joj nisam nista pekla niti dinstala niti przila i tako to..

A je l' jede maslac? Mi smo dinstali na maslacu ili maslac sa vodom, sad ne znam da li je to najzdravije, ali ja sam tako radila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice paradajza, njega sam ubacila u vrelu vodu i izvadila da se odvoji kora ili ti ljuska, kad sam oljustila dinstala sam na malo maslaca i posle u to dodala jaje (tu negde posle 10 meseci smo tek uveli jaje). Budite oprezne sa kolicinom paradajza, jer on moze da bude jak alergen :) Mi ga sad sa 22 meseca jedemo bas bas puno, po nekoliko paradajza dnevno cak pojede, ali sam mu u pocetku nekoliko meseci davala bas oprezno, po malo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen,mi smo jedino jaje pekli na puteru,ostalo jede bareno jos uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte neki recept kako da napravim proju koju N moze da jede,da ne bude onako suva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dinstam mu na malo vode, ali sam mislila da pocnem sa maslacem i vodom, bas kao sto je vevericica napisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nesto mi pobrljavio forum, izvinjavam se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos nista nisam dinstala,jedino sam joj kajganu pravila na maslacu :)

a za kuvanje na pari koristim serpu,metalnu cediljku(42491.jpg ) i poklopac :lol: :lol: :lol:

Hellen jel si davala patlidzan?

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, ja imam jedan jedini recept za proju, nije suva valjda zbog jogurta koji se stavlja u nju.

3 jaja

3 soljice mleka

1 soljica ulja

3 soljice kukuruznog brasna

2 soljice obicnog brasna

1 prasak za pecivo

1/2 l jogurta

1 kasicica soli

sir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jede maslac, naravno. Nego, otkud znam, nisam pekla nista jos..

A nanny, to onda nije dinstanje..dinstanje je delimicno przenje (sa uljem) delimicno kuvanje :D

http://www.kuvajsam....uvarski-recnik/

:P

Pardoniram :P ja sam mlada kuvarica i nisu mi poznati kuvarski termini :D

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos nista nisam dinstala,jedino sam joj kajganu pravila na maslacu :)

a za kuvanje na pari koristim serpu,metalnu cediljku( http://www.fackelman...productlist_pi1[item]=571&tx_fackelmannproductlist_pi1[view]=detail ) i poklopac :lol: :lol: :lol:

Hellen jel si davala patlidzan?

Zasto ja prvo vidim oklagiju? I svasta jos sto nema veze s kuvanjem na pari? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam patlidzan jos, znam da moze, nego ne bih cesto tu hranu sto je teska za stomak da joj dajem..

Ma, za par meseci ce da rucka skoro sve sto i mi.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pravila Miki proju koju i nama, al' nije bas bila suva. Sa kukuruznim zutim brasnom, ali ne grizom.

250gr kukuruznog brasna

250gr psenicnog brasna

1solja ulja

1 solja mleka (ja stavljam ulje)

1 solja vode

1 jaje (ja staljam 2)

malo soli (ja stavim pola kasicice)

1 prasak za pecivo (ja stavim ponekad umesto toga jednu kasiku sode bikarbone)

Bez sira i slicnog, mada moze da se ubaci :) Jeste li vi uveli ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen, ja kad dinstam, dinstam na puteru par minuta pa dodam vodu. Ipak je malko drugaciji ukus nego samo kad se kuva, pa mi to dodje kao neka promena od uobicajenog, kuvanog. Na pari me smara da kuvam, znam da je zdravije, ali radim to jako retko... kad kuvam, kuvam normalno u vodi...

A neke stvari grilujem, znaci stavim na gril tiganj, samo minijaturnu kockicu putera da ne uhvati povrce i onda grilujem. Uglavnom patlidzan i tikvice, ali moze jos stosta, naravno i meso. Imamo neki dobar gril tiganj, tefalov, nista se ne lepi....

E sad sto to kod nas sve posle ode u blender, pa dobijes kasicu k'o kasicu, sta cu, nemamo zube :D

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proju pravim tako sto stavim

solju kukuruznog

solju belog

1,5 solja jogurta

pola solje ulja

1 jaje

prasak za pecivo(ne stavljam joj kad pravim)

sira odokativno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas uveli karfiol. Svidelo joj se, pojela je sve sto sam joj napravila.

Vidim da ste vi svi veliki i da jedete svasta nesto. M za sad jede pirinac, krompir, sargarepu, tikvicu, bananu i jabuku (koju ne voli ali sam joj na kraju uvalila u kombinaciji sa sargarepom) i pije sok od jabuke ( sto mi nikako nije jasno zasto sok hoce a kasicu ne). Najvise voli sargarepu definitivno.

Od voca planiram da joj uvedem breskvu i kajsiju uskoro.

Sta jos moze da se uvede bebi od 5.5meseci od povrca? Dajte neki predlog.

I jos nesto, ja njoj uvek dajem koliko hoce da pojede, a ona uglavnom hoce da pojede punu cinijicu. Vodim se time da bi odbila ako ne moze vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to sto si joj uvela je otprilike to (krompir, tikvice, sargarepa)..uglavnom ostalo povrce ide kasnije..ne moras zuriti, kombinuj te namirnice sto si uvela do sad, pa polako..

Mozes i avokado, on isto ide sa prvim namirnicama ako bas zelis novo da uvedes..i kruska..nije povrce, ali ok..

Smizlica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci bila sam u pravu za dinstanje.

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlice na pocetku se daju bundeva i cvekla, ali tesko da ces to sad naci.

Smizlica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas uveli karfiol. Svidelo joj se, pojela je sve sto sam joj napravila.

Vidim da ste vi svi veliki i da jedete svasta nesto. M za sad jede pirinac, krompir, sargarepu, tikvicu, bananu i jabuku (koju ne voli ali sam joj na kraju uvalila u kombinaciji sa sargarepom) i pije sok od jabuke ( sto mi nikako nije jasno zasto sok hoce a kasicu ne). Najvise voli sargarepu definitivno.

Od voca planiram da joj uvedem breskvu i kajsiju uskoro.

Sta jos moze da se uvede bebi od 5.5meseci od povrca? Dajte neki predlog.

I jos nesto, ja njoj uvek dajem koliko hoce da pojede, a ona uglavnom hoce da pojede punu cinijicu. Vodim se time da bi odbila ako ne moze vise.

Mozes sljivu posto vidim da nisi napisala. Brokoli od povrca.

Smizlica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlice na pocetku se daju bundeva i cvekla, ali tesko da ces to sad naci.

Mi imamo cveklu u basti,verovatno se moze naci. Budeva ce biti kasnije.

Smizlica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.