Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Sampinjoni zbog načina gajenja nisu bas preporučljivi ;)

Nama receno samo za belance,ovom ostalom jos nismo ni blizu. :D

B.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,nanchika88 je u pravu- zbog načina gajenja se ne preporučuju šampinjoni jer se uzgajaju bukvalno na kompostu pravljenom od kokošjeg izmeta.Bukovače,vrganji,sve to može.

Ana* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kada može da se uvede blitva? I sta sa vodom od kelja, baca se prva kad prokuva pa se ona još malo kuva u drugoj pa je ta ok za kašicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duco, mozete da uvedete blitvu odmah slobodno.

Ja ne bacam nikakvu vodu od kelja, prokuvam ga s drugim povrcem i mesom i to je to. Tako kuvam i kupus, meni je to isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duco, blitvu mozes sa 7 meseci komotno..a ja sam bacala vodu od kelja, posto u njoj ostane nitrata..blah, blah, citala nesto pa kao za svaki slucaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zvanicno probali sve, ukljucujuci i kikiriki, njega je probao bez mog znanja, dao mu tata naravno u nekom prelivu za jelo, nije ni znao da ga sadrzi a nije ni skuzio po ukusu :D (muska posla), elem bez posledica.

paper_moon, Miva i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, pitam zato sto sam spanac vec uvela a onda mi patronazna rekla da ne bi trebalo pre 8 meseca ni blitvu ni spanac ni brokoli :/ Navodno zbog nekih oksalata i nitrata, ili nitrita, nisam sigurna... Hvala vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako i jeste, blitva moze prva, ona i nema nitrata (ili ima nesto minimalno, ne secam se), spanac sa punih 8, kasnije i prokelj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a keleraba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde pise sa punih 8, a negde da moze vec sa 6-7..sve zavisi cime se vodis :D

Ja sam joj dala kelerabu sa 7 i po cini mi se..jako joj se dopalo, sa krompirom i piletinom pomesana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde pise sa punih 8, a negde da moze vec sa 6-7..sve zavisi cime se vodis :D

Ja sam joj dala kelerabu sa 7 i po cini mi se..jako joj se dopalo, sa krompirom i piletinom pomesana..

Strepela sam da ces ovo reci, jer i nju sam vec uvela... :) ali sam posle procitala da je ona vrlo blaga, najblaza od svog zelenog povrca, a kupus i prokelj najjaci... E sad, nadam se da mu nece nista biti... Htela sam da mu uvedem ovih dana Milupa mix 7 zitarica, ali me jedna prijateljica uverava da bi trebalo da sacekam punih 8 meseci jer tu ima zitarica koje sadrze gluten... E a onda vidim da ako cu bas "po knjigama" gluten ne sme do 9. meseca :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duco, ne znam sta da ti kazem, veruj mi da su informacije toliko razlicite..da sad tu ne postoji neka apsolutna istina. Nego je rastegljiv taj pojam kad sta uvesti. Uopste ne znaci da si pogresila sa kelerabom..

Ja recimo nigde nisam procitala da se sa glutenom ceka do 9 meseca..nego se uvodi tokom sedmog meseca ili sa punih 7

Ti vidi kako ces..ali mislim da ti nije rano uopste za gluten..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strepela sam da ces ovo reci, jer i nju sam vec uvela... :) ali sam posle procitala da je ona vrlo blaga, najblaza od svog zelenog povrca, a kupus i prokelj najjaci... E sad, nadam se da mu nece nista biti... Htela sam da mu uvedem ovih dana Milupa mix 7 zitarica, ali me jedna prijateljica uverava da bi trebalo da sacekam punih 8 meseci jer tu ima zitarica koje sadrze gluten... E a onda vidim da ako cu bas "po knjigama" gluten ne sme do 9. meseca :?

Da,gluten tek u devetom mesecu.A najbolje je da uzmes Milupa Bio zitarice 6m+.Koristila sam ih deci u sve i svasta,a najcesce umesto hleba da im zgusnem corbicu ili supicu.Kelerabu forsiraj da gricka svezu,prokelj je super takodje i brzo se skuva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su Milupa bio 6+, onda znaci da sa punih sest mozes da ih das detetu, samo ime kaze. Mi smo ih uveli tada, u 7-om mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam N dala te zitarice sa nekih skoro 7 meseci.Svaki dr savetuje drugacije.Saslusaj savete a onda sama odluci kad mislis da je najbolje uvesti gluten.

Smey i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel smem N da dam ananas? :)

Kada se uvode bademi,lesnici,kikiriki...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si dala kivi, paradajz i to, mozes i ananas, ananas je malo kiseliji ali nije jak alergen, mislim da sam citala da je posle 8 meseci bezbedno da se da, vi ste vec veliki ;) Ako joj bude guza malo crvenija, nemoj se prepasti, to je uobicajeno ali prodje nakon sto proba koji put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, ja sam uvela ananas jos pred kraj zime, nisam ni znala da je, recimo, kiseliji od kivija? Kivi joj nisam dala, na zimu cu.... Uglavnom, nije bilo nikakve reakcije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte predlog sta novo da joj dam..stalno vrtim isto..

banane, jabuke, breskve, kajsije, sljive, dinju ponekad - od voca vrtim

a od povrca krompir, tikvice, sargarepu, (persun, luk, pastrmak i to dodajem pomalo vise kao zacin), grasak, blitvu, cveklu....bUraniju :D tek uvela sad

karfiol, brokoli i kelj dajem redje jer mi se cini da joj je tesko za stomacic, ali dam joj ponekad..

Sta se uopste sledece uvodi sad sa 9-10 meseci? Paradajz cu uskoro..a ne znam sta jos...

Paprika babura, kako se daje? Jel to kuvam, ili presnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao, helen, i ja stalno dumam sta da mu dam. papriku mu dam pecenu pa ljustenu. on je jeo i paradajz, ali kuvan - u varivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, paradajz i ide kuvan prvo..nego ja kao mama streberka cekam punih 10 meseci pa da joj dam :D

Za papriku nisam znala kako..presnu tesko da bi mogla da zvace bas..a da joj blendam je malo suludo :D Kad se skuva, mekana je, pa moze i da se isecka ili izgnjeci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam neki dan M dala papriku, na malo vode sam dinstala sargarepu na kolutice, paradajz i papriku i dodala sitne kockice junetine. Sve sam izmiksala, a uz to napravila pire krompir sa maslacem. Sve je pojeo, jako mu se dopalo. Pitala sam Maju i nanchiku kako da dam, one su kuvale na pari, a ja nemam taj aparat, a svako drugacije kuvanje na pari mi traje citavu vecnost.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam neki aparat za kuvanje na pari, ali to je sranje zivo meni..dok ga operem i ocistim haos..neki da vinchi ili tako nesto

Meni je mnogo bolja varijanta koju koristim nekad na obicnu serpu stavim metalnu cediljku koja sluzi bas za ovo (tako u setu smo dobili) i poklopi se od gore poklopcem, sve lepo nalegne jedno na drugo..

Uzela sam domaci ovseni hleb i sad vec mogu svasta sa njim da joj kombinujem za veceru jupi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel kad kazete dinstanje podrazumevate i ulje? MIslim, to znaci dinstati..prvo proprziti kratko na ulju pa dodati malo vode, a ako se samo kuva pa makar i u malo vode, to je i dalje kuvanje..vec je bilo price oko termina, nego vidim mnogi dinstaju pa pitam na sta mislite tacno :D

Posto ja korisitm maslinovo samo kad se ohladi jelo stavim malo..jos joj nisam nista pekla niti dinstala niti przila i tako to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.