Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Majo S je počela da jede isto što jako rano, s tim što sam njoj odvajala pre začinjavanja... onda negde posle prvog rođendana sam prestala i to da radim, tj kad sam prestala da sitnm i blendam hranu... mi ne jedemo slano, pa nisam ni videla problem :)

So nije dobra za bubrege nikad, ni leti ni zimi :)

Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A je poceo tamo negde posle godinu dana da jede isto sto i mi,pomalo sam mu uvodila.Samo sto sam ja njemu posebno spremala,jer smo mi jeli malo slanije..Inace so sam mu stavljala isto posle godinu dana,ali to jako malo,i dan danas mu malo posolim..Inace pre par meseci muz i ja smo isto smanjili so(zbog muzeve jetre),tako da spremam svima zajedno sad..Jedino ima nesto sto muz i ja ne jedemo,a A npr.voli,pa mu posebno spremim.. :)

A so naravno da nije dobra,ali u maalim kolicinama nece da naskodi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvajala sam donedavno, sad sam prestala, ali ne solim nesto previse ni nama tako da kontam da ta kolicina ne moze mnogo da skodi. Ako pravim nesto sto se jace zacinjava a nemoguce je dosoliti naknadno, onda njemu spremim nesto drugo ali u principu jede sto i mi, osim slatkisa.

C*I*C*A*N*A i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste pocele da kuvate na kravljem mleku (sutlijas, griz i slicno) i ako niste pre punih godinu dana, na kom mleku ste kuvale bebama mladjim od godinu dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikad davala nesto sto mora da se kuva, jeo je integralne pahuljice a one su instant, sa adaptiranim mlekom, ono se koliko znam ne kuva, a sutlijasi i to mi nisu iskreno ni pali na pamet :D mada mislim da on to ne bi ni jeo. Griz nisam ni davala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helen ja sam pocela da kuvam oko 9-tog meseca,i to Imlekovo-Moja kravica sa 3,2%mm..I dan danas mu pravim sa tim mlekom...plazma,pa dok je bio manji je obozavao,keksolino,cokolino,medolino..itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala vam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste pocele da kuvate na kravljem mleku (sutlijas, griz i slicno) i ako niste pre punih godinu dana, na kom mleku ste kuvale bebama mladjim od godinu dana?

Ja sam pocela sa 7 mjeseci, i to na kravljem domacem, provjerenom ;)

Naravno, u pocetku sam ga razredjivala sa vodom.

pedagog voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, Luka je poceo nesto pre godine da jede isto sto i mi, s tim sto sam odvajala pre zacinjavanja. Posle prvog rodjendana sam se ja mnogo popalila da mi je dete veliko pa sam krenula sve zivo da mu dajem. :)

Hellen, mozes poceti sa kravljim, ali ja ti iskreno savetujem da griz zaobidjes bar jos neko vreme. Meni se Luka svaki put posle njega ispovracao. A pre toga su mi zene ovde lepo savetovale da mu ne dajem, ali ja sam ipak odlucila da sama proverim :ph34r: pa se zeznula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni vuk jede griz od 7 meseci bez problema, mesam ga i sa jogurticem vocnim da ne bude dosadan ukus samo sa pavlakom, cak kada nemam rizine pahuljice a hocu nemlecni obrok skuvam ga sa vodom i izmiksam sa vocem,,,,sutlijas kuvam ali moram da ga izmiksam bar malo jer mi se nesto zadavljuje...verovatno malo krupnije...sa kravljim sve spremamo AD kravica, a pijemo bebilak ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helen ja sam pocela da kuvam oko 9-tog meseca,i to Imlekovo-Moja kravica sa 3,2%mm..I dan danas mu pravim sa tim mlekom...plazma,pa dok je bio manji je obozavao,keksolino,cokolino,medolino..itd

U zivotu ovo nisam dala deci,kao ni griz ,sem u knedlama.Mislim da je cokolino na listi proizvoda koji sadrze GMO sastojke.

D od kako ne sisa jede kiselo mleko,jogurt,sir,kajmak ali mleko joj ne dajem da pije.J mozda popije svega soljicu za mesec dana.

Takodje plazmu sa mlekom nikada nisam davala.Nekad grickaju plazmu,ali da im pravim sa mlekom i tovim ih bez potrebe nisam poludela.

Ako vec morate da kupujete mleko onda bolje ono u kesama koje se kuva,jer ono dugotrajno je najposnije mleko tacnije je kao voda,tako da time nista ne dobijate.

Deca jedu isto sto i mi,a mm-u so na sto pa soli koliko zeli.Vegetu ne koristim,za przenje koristim svinjsku mast,za salate maslinovo,a ostali zacini su im svakako dobrodosli.

Megi., nanchika88 i Smey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana draga,ja se u potpunosti slazem sa tobom,da ne valja ovo,da ne valja ono..U sustini ne valja nista na ovom svetu,cak ni ovaj vazduh sto udisemo..

Ali hocu da kazem da,prvo polazim od svog deteta.posto je imao faze,i dan danas ih ima,da nece da jede ovo,ono..a verujem da ima jos takve dece,a ima ih sigurno..A ako nece ja njega ne mogu da teram,dajem primer zitarice itd..ako nece.

A to sto sam mu ponekad davala keksolino,cokolino,medolino ne vidim nista lose u tome..Jer mu od toga nece biti nista,A ni sto mu dajem plazmu i mleko ponekad isto..Inace jede povrce,voce,meso,mlecne proizvode(jogurt,kiselo mleko,pavlaku,mladi sir),itd..ono sto je najvaznije.I gledam da se zdravo hrani,a ako mu nekad dam nesto tako...ne vidim stvarno nista lose,i da mu je bilo nesto od toga.

Fala bogu ziv,zdrav lepo napreduje,cak i vise nego sto neka deca koja su terminski rodjena..

A sto se mleka tice ako cemo iskreno najbolje je pravo domace mleko,a ne bilo koje kupovno,dal to bilo dugotrajno ili u kesi..sve je to isto na neki nacin.. ;)

Naravno svako hrani svoju decu kako hoce,i kako misli da treba..i to da li ce mu davati nesto od toga nekad,to je do njih.. ;)

pedagog voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se slazu zitarice (milupa 7 corn) sa jogurtom recimo za veceru? :D

Dinja, lubenica? Kad ste uvele? CItam da moze sa punih 8 meseci..pa sam planirala da joj dam ovih dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen,nama su Milupa i jogurt bili standardna vecera ;)

A lubenicu i dinju cemo ovih dana! I ja sam ih se uzelela :)

Smey, Hellen i be positive volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana draga,ja se u potpunosti slazem sa tobom,da ne valja ovo,da ne valja ono..U sustini ne valja nista na ovom svetu,cak ni ovaj vazduh sto udisemo..

Ali hocu da kazem da,prvo polazim od svog deteta.posto je imao faze,i dan danas ih ima,da nece da jede ovo,ono..a verujem da ima jos takve dece,a ima ih sigurno..A ako nece ja njega ne mogu da teram,dajem primer zitarice itd..ako nece.

A to sto sam mu ponekad davala keksolino,cokolino,medolino ne vidim nista lose u tome..Jer mu od toga nece biti nista,A ni sto mu dajem plazmu i mleko ponekad isto..Inace jede povrce,voce,meso,mlecne proizvode(jogurt,kiselo mleko,pavlaku,mladi sir),itd..ono sto je najvaznije.I gledam da se zdravo hrani,a ako mu nekad dam nesto tako...ne vidim stvarno nista lose,i da mu je bilo nesto od toga.

Fala bogu ziv,zdrav lepo napreduje,cak i vise nego sto neka deca koja su terminski rodjena..

A sto se mleka tice ako cemo iskreno najbolje je pravo domace mleko,a ne bilo koje kupovno,dal to bilo dugotrajno ili u kesi..sve je to isto na neki nacin.. ;)

Naravno svako hrani svoju decu kako hoce,i kako misli da treba..i to da li ce mu davati nesto od toga nekad,to je do njih.. ;)

Koliko dete napreduje uopste nije merilo zdrave ishrane.Ako cemo bas to da gledamo onda bolje napreduju fizicki u ovom uzrastu deca koja se nezdravo hrane.Ona koja se hrane zdravo vise napreduju intelektualno. :DTakodje u ovom periodu se ne odrazava vidno njihova zdrava ili nezdrava ishrana.Posledice nastaju tek kasnije kada vise ne budu deca. ;)Ja ne kazem da ti ili bilo ko drugi hrani decu nezdravo,vec govorim sta ja radim ili ne radim.I moja deca ponekad pojedu nesto sto ne bi trebalo,ali postoje namirnice kod kojih sam iskljuciva,sto znaci nikad ih ne jedu ili piju. :D

A sad sto se mleka tice nijedno nije dobro.Otprilike nam donosi vise stete nego koristi. :DTakodje ne bih mogla da poredim dugotrajno ili u kesi,jer ako si ikada skuvala mleko iz kese videces da moze da se odvoji kajmak,dok sa dugotrajnog ne moze.Jedini razlog zbog kojeg dajem deci mlecne proizvode je iskljucivo zbog prirodnih zdravih masti,tako da mi je u tu svrhu sve bolje od obicnog skuvanog mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana,svaka cast na stavovima! Delim tvoje misljenje,narocito za mleko! Svi mi trube kako preterujem,ali ne dam se :D

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanchika :wub:

Sto se tice lubenice i dinje slobodno.To su najobicnije tikve,jer se i jedna i druga kaleme na tikvu.Lubenica moze da bude opasna ako stoji dva,tri dana.Moze da izazove proliv i povracanje,bukvalno kao trovanje.A obicno deca i od zdrave lubenice imaju redju stolicu,sto je i donekle normalno i logicno.

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi lubenicu ne jedemo ako stoji duze od 1-2 dana,a obavezno odsečemo onaj sloj koji je "na otvorenom" . Moj deka je imao lubenice i baba mi priča kako su jeli samo srce,a ostalo bacali,koliko ih je bilo!

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne kazem da ti ili bilo ko drugi hrani decu nezdravo,vec govorim sta ja radim ili ne radim.

Eh,da.To je nešto što nikako ljudi da shvate.

Ja sam već pričala 100 puta zašto lino proizvodi nisu dobri,i to su činjenice.Da li ima GMO ne znam,jer nije provjereno i neću da pričam o neprovjerenim informacijama.Ali,jedno je sigurno,previše je tu ugljenih hidrata.Nema potrebe za tolikim ugljenim hidratima,pored namirnica koje možemo dati detetu.

Isto tako ako dete ne jede,ja mu ni slučajno ne bih dala nešto što bi možda jelo,a smatram da nije ok.Poznajem ljude koji dođu u situaciju zbog takvom mišljenja da dete odbija sve osim toga što mu se "sviđa".Dok su bebe male,možemo koliko-toliko kontrolisati njihovu ishranu.I prve tri godine su temelj za ubuduće.Tada se formira imunitet,tada se izgrađuju u najvećoj mjeri vitalni organi,mozak,i naravno da je bitno od čega se sve to gradi.Ljudi nisu ni svesni kako pogrešna ishrana u tako ranom periodu može rezultovati kasnije kad je čovek odrastao.

Prekomeran unos šećera,za bebu,svakako da nije dobar.Njen metabolizam ne može s tim da se izbori,i kasnije dolazi do problema.Kao da je velika stvar da joj naseckam voćku umjesto da umutim neki instant proizvod,ili da joj dam da gricka hlebčić,umjesto smokija,treba da budemo i oprezni a ne samo e šta da se radi sve je otišlo dođavola,pa hajde da se ne opterećujemo još i ishranom.

Nek se niko ne uvredi,govorim uopšteno,zašto i samo to-zašto je bitno u ovako ranom uzrastu raspodeliti uh,masti,bjelančevine ravnomerno,unositi vitamine,jer vi sada njima gradite temelj za ceo život.I ova tema služi da se informišemo,ako ja mislim da je nešto ispravno volim da imam i argument za to.

nanchika88, mala007, Smey i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a vi ste sve odrasle na vazduhu :)

(nemoj da shvatite pogreshno, ali brate ispadate sebicne. Vi jeli, vama nista ne fali, a ne date deci...)

makki 78 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ni lubenice nisu dobre :D

Od kako sam došla na forum saznala sam da kravlje mleko ne valja, da pirinač nije zdrav i da su lubenice i dinje bezveze :D

Ja sam zaista za zdravu ishranu, i trudim se da sve pravim sama i da ne kupujem smeće.. ali brate mili :) lubenice i dinje su takooooo ukusne i divne, i zaista ne vidim tragediju u tome da ih jedem mesec dana godišnje :)

Nije zdravo ni biti toliko isključiv... dajte sebi malo oduška, deci malo zanimacije... ne kažem da to treba da bude princip i pravilo i da se ne misli o ishrani ni malo... neka sveže voće, povrće, domaće paštete i ostali zdravići :D budu pravilo, a ovo neka bude izuzetak...

i ne znam što se odmah diže prašina kada neko kaže da je dao detetu keksolino... mislim jel idu vaša deca na neke rođendane, u goste? kad se jede torta i piju sokići i kad je na stolu činija puna štapića jel ona grickaju jabuku i šargarepu sa strane?

i naravno obavezna rečenica, nek se niko ne ljuti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas pojeli 40 grama milupe i mnogo nam se svidja, samo jos ne znamo sta je kasicica i kako se koristi :)

Sto se tice mleka, pedijatar rece sa punih 6 meseci mlecni proizvodi, plazma sa punih 7 zbog psenicnog brasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas pojeli 40 grama milupe i mnogo nam se svidja, samo jos ne znamo sta je kasicica i kako se koristi :)

Sto se tice mleka, pedijatar rece sa punih 6 meseci mlecni proizvodi, plazma sa punih 7 zbog psenicnog brasna.

Ako smem da pitam, sto ste tako rano poceli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mom djetetu davam i voće i povrće i pravim domaće kašice ali isto tako davam mu i čokolino,irižolino davala sam i griz i keks i mljelo dvjema starijim .Dimitriju nedavam često keks i mljeko ni griz jer je buckast .Ali nisam primjetila na ovim starijim da im je škodilo pa i ja sam odgajana na tom keksu,grizu .....Pa nevidim da mi nešto hvali.Svak ima pravo da dava svom djetetu šta hoće i šta misli da je za njega najbolje bio to čokolino ili samo povrce i voce neznam čemu blaga rasprava i nametanje mišljenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako smem da pitam, sto ste tako rano poceli?

Tako smo se dogovorili pedijatar, tata, mama i Strahinja.:D I cini mi se da smo potrefili tajming ;)

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.