Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Uveli smo skampe i mnogo mu se svidjaju :)

I meni se sviđaju :) a i SOfiji,ona obožava te morske plodove.Jeli smo lignje,škampe i dagnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Keleraba je odlicno prosla, bas joj se dopalo :)

Puter treba da uvedem, jel se to dodaje isto kao i maslinovo, na kraju, kad se skuva rucak..i koliko, pola kasikice male ili?

puter stavljas po malo ili maslinovo ulje u povrcne kasice svaki put moze cimpocnes sa cvrstom hranom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao mame i bebe evo nas kod vas opet...imamo 5ipomeseci sa dohranom poceli sa puna 4mesesca i to sa povrce,papamo lepo pijemo malo slabo mleko na ad smo ali je ok vazno smo dobro puno bolje nego sto smo bili...pocela sam davati voce ali se vratio problem sa povracanjem pa iz savetovalista rekli da voce pocnemo kasnije da sacekamo jos malo...inace vise volimo da papamo nego da pijemo mleko ;-) a za spanacom smo xixixi ko bi reko da ce ga obozavati ;-) zato mame savet pocnite sa povrcem od blutkastog ukusa prema sladjeg ukusa pa cete videti kako ce bebe lepo jesti i necete imati problema sa hranom,jel moze neko od vas staviti vasu semu za dohranu htela bih da vidim razliku...inace kod nas paskanat stoji na listi iza 6meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

petra nisam stigla da vidim sve postove ali ukratko ako ti beba nije prihvatila kasice da pojede cele nemoj zuriti da joj uskracujes mleko ni pod raznom ne slusaj doktore budale koje vecina njih eksperimentise slsaj svoju bebu ona ce ti najbolje reci kad je spremna i za sta je spremna...ako pojede kasicu od 100gr umesto vode daj joj caja od kamilice to ce je malo drzati ami svejedno beba hoce i mleko sa nama je isto,nekad odmah popije flasicu mleka a nekad ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI smo neplanski uveli jagnjetinu :D

Moja mama pravila pa sam joj ubacila komadic krtine iz sredine u tikvicu..i fino usitnila..pojela je sve lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po kom receptu pravite projicu za bebe? Dajte neki bez puno ulja :) Da li mogu da stavim u zamrzivac parcice proje,pa da joj odledjujem po potrebi? Suprug i ja slabo jedemo proju,a pleh mi veliki,pa uvek pola bacim. Ne bih je drzala dugo u zamrzivacu,mozda mesec najduze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ste davale jogurt prvi put i koji? da pomesam sa hranom, ili da pije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drina,ja pravim proju tako sto stavim tri jaja,solju kiselog mleka,solju obicnog brasna i solju projnog prasna i prasak za pecivo.I pola solje ulja.Sir koji volite.

Hellen ja sam jogurt uvela sa sest meseci.Kupi sa sto vise %mm.Daj joj da pije jogurt.Posle sam mesala sa vocem,sa zitaricama,stavljala ga u makarone,poparu...

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci 3.2% da uzmem..a kako da pije, iz solje da je nudim direkt, posto je gust?

Nekako mi ne ide jogurt na pisak ili cuclu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam joj iz čaše od početka davala jogurt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako uvesti paradajz,da li je potrebna termicka obrada? :-) A kada se daje krastavac?

Paradajz je jako alargen,zato pazljivo sa njim.Kao sto je rekla Cicana,prvo namazi oko usta,pa ako nema nikakve reacije,slobodno ga daj.
My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sam i pitala sta i kako da radim.Hvala na savetu.

Paradajz je jako alargen,zato pazljivo sa njim.Kao sto je rekla Cicana,prvo namazi oko usta,pa ako nema nikakve reacije,slobodno ga daj.

Hvala na savetu,zato sam i pitala sta i kako da radim.Cekala sam domaci iz pradedine baste,nisam zelela da kupujem onaj plasticni na pijaci. :wub:

A krastavac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paradajz na pocetku je bolje termicki obradjivati za bebe jer se tako njegova kiselost smanjuje a samim tim je laksi za varenje i u kontaktu paradajza sa kozom (oko usta) i u kontaktu stolice s kozom posle, manja je mogucnost pojave crvenila. Inace, crvenilo i osipi nakon jedenja paradajza kod beba uglavnom nisu alergija kao sto se cesto misli, nego upravo ta kiselost zna malo da nadrazuje, to s vremenom prestaje. U svakom slucaju prvo mazanje oko usta je dobra ideja, pa ako se crvenilo pojavi, onda probati ponovo nakon nekog vremena.

My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A krastavac nisam davala, on je previse tvrd a moj bebac nema dovoljno zuba da bi usitnio toliko tvrdu namirnicu. Ko hranu blendira ili cije dete to moze sazvakati, ok je, sto da ne, nisam cula da je nesto opasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad i da li se daje pšenični griz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad i da li se daje pšenični griz?

zasto bi dala detetu griz? moje dete ga jos nikad nije jelo iz razloga sto je to namirnica koja samo moze da zasiti dete a nema korisnih materija u sebi ;) a ako bas insistiras na istom mozes ga dati ako ste uveli gluten ;)

sincica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad i da li se daje pšenični griz?

Koliko ja znam psenicni griz se ne daje pre 8-mog meseca..

Moj je bio jednom probao i to oko 9-tog meseca,i nije mu se svidelo i od tad mu ne dajem..A i sto kaze Mala nema korisnih materija u sebi...Mada nece nista skoditi ako das po nekad... :);)

sincica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paradajz je jako alargen,zato pazljivo sa njim.Kao sto je rekla Cicana,prvo namazi oko usta,pa ako nema nikakve reacije,slobodno ga daj.

Maja mene kulira ,no to nema veze.

Nice je u pravu.Paradajz nije alergen ,vec moze da smeta zbog kiselosti i tesko svarljive kozice.Zato se ljusti i termicki obradjuje,mada ja mojoj deci nisam,jer sam im sve davala sveze.Krastavac zasto da ne.

My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja mene kulira ,no to nema veze.

Nice je u pravu.Paradajz nije alergen ,vec moze da smeta zbog kiselosti i tesko svarljive kozice.Zato se ljusti i termicki obradjuje,mada ja mojoj deci nisam,jer sam im sve davala sveze.Krastavac zasto da ne.

Hej ne kuliram te.Ulazim preko telefona,mislila sam da sam ti odgovorila. :-( Ali ocigledno nisam.Hvala na savetu,prvo cu tako,pa cu onda svez.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam davala griz, ja to slabo koristim i retko kad imam u kuci. Bilo je govora ranije o tim grizovima, je li bolji psenicni ili kukuruzni, i zasto, ja iskreno na kraju opet nisam povezala nista :D Detetu svakako tesko da ce sta da se desi ako pojede ponekad griz ali moje skromno misljenje je da je pored tolikih silnih pahuljica integralnih sto za bebe, sto onih za nas odrasle koje se isto mogu skuvati pa dati, griz nepotreban.

sincica, mala007 i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego je li neko davao masline i ako da, kakve dajete? Ja bih mu dala da proba, one su zdrave ali koje god kupim, nekako mi bas mnogo slane, cak i meni koja volim slanije :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego je li neko davao masline i ako da, kakve dajete? Ja bih mu dala da proba, one su zdrave ali koje god kupim, nekako mi bas mnogo slane, cak i meni koja volim slanije :huh:

Mi smo bas juce jeli uz ribu,obicne zelene,onako pogrickaju.D je juce pojela celu pastrmku.

mala007, takica, Mejja i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Mi uskoro krecemo sa cvrstom hranom. M ima 4,5 meseca i pije Aptamil, tako da sam resila da joj uvodim hranu a i dr nam je to posavetovala. Rekla mi je da prvo dam pirinac 3 dana, pa krompir 3 dana, pa sargarepu. Posto nisam mogla da citam bas sve postove, molim mame da mi daju savet kako da spremim sama bebi pirinac, da ne kupujem one milupine pahuljice. Ili vise preporucujete njih? Nisam pametna sta da radim. Za povrce ne brinem, moja mama ime sve u basti i nije prskano, ali me ovaj pirinac buni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pirinac integralni,skuvas malo redje,kasastije za bebu i to je to.

Milupine zitarice su dobre mozes da ih uzmes,ali sada nema potrebe.Njih preporucujem tek od sestog meseca onih Milupa Bio 7 zitarica i njih mozes da mesas u corbice,jogurt,sa vocem itd.

Smizlica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam 2 pitanja i cekam vase odgovore :D:) Kada je dete pocelo da jede isto sto i vi?I kada ste poceli da solite bebi hranu?Vec su poceli da me ubijaju u pojam sa tim da treba da joj solim,da je dobro za bubrege,leti zbog znojenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.