Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

E znas onda kako je nama sad :-)

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja, i ja :D Na početku mi je bila malo frka, sad sam mnogo opuštenija, onoliko koliko mu se jede dam mu, kad neće ne šopam ga na silu, ni mi odrasli nismo uvek usto raspoloženi za hranu pa ne vidim što bi i oni bili :) Mada je mom detetu bitno samo da se nešto jede, nije probirljiv za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako, ako nece, nece, ok. Jesce kasnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma porascemo i mi :)

vreme brzo leti, kao da je juce bilo kad sam se porodila i mucila da joj stavim bradavicu u usta da ruca... dusa mala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas jeli i paskanat.Tacnije kuvala sam za nas corbu sa piletinom i masnocom od curke,iz nje izvadila krompir,sargarepu i paskanat,malo dodala one corbice i super.Naravno pre solenja.U corbici je jos bio crni,beli luk,paradajz.

Moja beba skoro da uvek pojede sve sto joj napravim ili ostane vrlo malo,ali ona jos uvek jedva jede.Tacnije ne otvara usta,vec i dalje sisa kasicicu.Mi smo vec presli na guste,bas guste kasice,pa proleti i poneko parcence.Njeno hranjenje odprilike traje i po 20-tak min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mora da sam imbecil, pošto nema šanse da pronađem tabelu za uvođenje nemlečne hrane koliko god kliktala na link iz YelenaC-inog posta! Može li neko da mi je pošalje kao poruku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da potvrdim ono sam pisala vezano za hranu i raspoloženje dece. Napravim ja danas detetu sva srećna kašicu od jabuke s ovsenim pahuljicama, jabuke slatke i mekane, ma prste da poližeš a on inače obožava tu kašicu. I tako, stavim ja njega u stolicu, ma ni probati. Samo zatvori usta i kao prkosno sa sve stavom gleda u mene. Ajd kontam probaću ponovo, nije gladan. Za pola sata ga ponovo pokušam nahraniti, ajd sad kao malo i jede. U to začujem zvono na vratima, skočim da otvorim, dok sam došla on sav sretan svu onu kašicu prosuo po tacni od stolice :o znači bukvalno za sekund. Isprljao ruke, kosicu, portiklu, navlaku od stolice :D veli čovek kakva jabuka daj nešto konkretno t1943.gif

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da potvrdim ono sam pisala vezano za hranu i raspoloženje dece. Napravim ja danas detetu sva srećna kašicu od jabuke s ovsenim pahuljicama, jabuke slatke i mekane, ma prste da poližeš a on inače obožava tu kašicu. I tako, stavim ja njega u stolicu, ma ni probati. Samo zatvori usta i kao prkosno sa sve stavom gleda u mene. Ajd kontam probaću ponovo, nije gladan. Za pola sata ga ponovo pokušam nahraniti, ajd sad kao malo i jede. U to začujem zvono na vratima, skočim da otvorim, dok sam došla on sav sretan svu onu kašicu prosuo po tacni od stolice :o znači bukvalno za sekund. Isprljao ruke, kosicu, portiklu, navlaku od stolice :D veli čovek kakva jabuka daj nešto konkretno t1943.gif

Nice tako si mi simpatična kad nešto opisuješ-ja sve zamislim u glavi :D Moja je sinoć za večeru pojela 2 kruške,domaće,sa rižinim pahuljacama.Mislila sam da će joj biti teško za želudac,al je spavala kao bela lala.Govorili su mi da kruška nema nikakve vitamine,pa sam malo obnovila štivo i evo šta sam našla

"Opskrbljena vitaminima A i B, kruška crpi svoje unutarnje bogatstvo kako bi osigurala prirodne koristi koje su našem organizmu potrebne. Beta-karoten i vitamin E (0.5mg/100g) savršeno idu s vitaminom C (5mg/100g) koji se nalazi u kruški."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam joj kao uzinu dala sljivu i ubacila malo zitarica. Onda smo oko pola sata nakon toga izasli i u kolima je sve povratila. Posle kasice je grickala stapic sa maslinovim uljem, koji obozava, i vjerovatno joj se sve to stumbalo???

Nisam joj davala veceru, nego sam je samo podojila i zaspala je oko jedan posle ponoci :wacko:

Nego, mogu li da napravim bakin kolac, pa da dam bebi? Pa bih napravila bez secera (a ide i prasak za pecivo u tijesto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam joj kao uzinu dala sljivu i ubacila malo zitarica. Onda smo oko pola sata nakon toga izasli i u kolima je sve povratila. Posle kasice je grickala stapic sa maslinovim uljem, koji obozava, i vjerovatno joj se sve to stumbalo???

Nisam joj davala veceru, nego sam je samo podojila i zaspala je oko jedan posle ponoci :wacko:

Nego, mogu li da napravim bakin kolac, pa da dam bebi? Pa bih napravila bez secera (a ide i prasak za pecivo u tijesto).

Jel moraš prašak za pecivo?Ja bih ga izbjegavala barem do druge godine.A kakav je to štapić sa maslinovim uljem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel ima neko ko je dao bebi belance pre prve godine?

sveki dala Sari kiflicu sa sirom, u kojoj ima belanaca, pa ne znam da li je belance sada uvedeno, pošto nema reakcija ili da čekam još dva meseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim još malo da krenem sa žumancem, za belance ti ne znam ništa pametno kazat, verujem da je ta količina u kiflici minimalna ali verovatno dovoljna da izazove reakciju, šta znam t1840.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uveli zumance i to celo..Ako ima reakciju ,imace i na cetvrtinu i na celo,svejedno.

Belance sam uvela u desetom mesecu prvoj bebi u to prvo u supici.

Ja se ne plasim toliko alergije,vec samo gledam da li su 'zrela' creva za tu namirnicu ili ne.

J je imala reakciju na ribu,tako da se to sigurno necu usuditi da dam pre prve godine.Crveno i sumsko voce,belance,citrusno voce i ostalo oko osmog meseca ,mada sve zavisi i sta je beba pre toga probala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shveco ja sam uvela pre dva dana celo belance.Prvo sam joj davala tako preko nekih kiflica,a onda kajganicu sa celim jejetom napravila.Hvala Bogu nista.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad pocinju djeca da jedu tjesteninu?mislim na makarone i tome sl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad pocinju djeca da jedu tjesteninu?mislim na makarone i tome sl?

Kad god ti hoces.Nema striktnog pravila.Zavisi da li se drzis pravila da detetu ne dajes namirnice sa glutenom.Ako ne postujes to pravilo,onda mu daj kad god hoces.

Moja beba i dalje jako slabo prihvata cvrstu hranu.Tacnije ona hoce da jede i vidim da joj se dopada,ali ne ume.Tako da je svaka kasici mucenje.

Marijachi ti si imala problem.U kom smislu tvoja beba nije prihvatala cvrstu hranu i kada je odprilike pocela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ujutru jedemo malo jogurta i hleba pre mleka,a uvece so uveli griz sa cokoladom Hipp-ovu kasicu za laku noc i evo dve noci mi bolje spava malo,budi se ali ga ne nosam do iznemoglosti.Uveli smo kravlji sir u kasice,a danas cu mu u povrcnu dodati i malo zumanca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, ne dajem ono sto je zdravo,brinu me alergije,ali zato cu toviti bebu hlebom :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li valja da ostavim kuvano parče piletine u frižideru i da je ubacim sutra u kašicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pocesmo.

Pojela je 3 kasicice. Napravila sam bas bas retko. I sta sad? :D

Sutra pravim malo gusce, jel? A prekosutra jos gusce? Nista ne znam.

I kad prodju ova tri dana, kako joj posle dajem sargarepu? Dve tri kasicice, pa pahuljice pa siku?

Preznojila sam se kao da sam trcala maraton :D

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Megi :) i mi se znojimo jos uvek, ja kontam prvo da joj dam i kukuruzne pahuljice, pa onda povrce i voce... Moja pojede jako malo, otprilike 30 ml i onda pocne da place i trazi da siki :) Dam joj i tako se obraduje kao da nista nije jela pre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A recite mi sa cime razblazujem povrce, sa mojim mlekom ili sa vodicom u kojoj se kuvalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes i jedno i drugo.

Megi i ostale mame koje ste tek pocele sa uvodjenjem.Kako vase bebe prihvataju kasiku.Ne mislim na hranu,vec samu kasiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu ti to reci za par dana. Danas kad joj prinesem kasiku otvori usta, a onu kasu mljacka, ne bas kao kad sisa ali slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[

Da li valja da ostavim kuvano parče piletine u frižideru i da je ubacim sutra u kašicu?

Mozes, ja jesam i nikad nam nista nije falilo :)

Drina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.