Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

I dalje slabo pije vodu a ima dva nemlecna obroka.Stvarno me izludjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje slabo pije vodu a ima dva nemlecna obroka.Stvarno me izludjuje.

Mi smo sve probali, nista nije uspelo. A onda je sam poceo da pije vodu na flasicu kada su bile velike vrucine. Probaj kupovnu vodu sa onim produzetkom za decu. Probaj sve, pa ako ne uspe, strpi se. Kada beba bude htela, prihvatice vodu sama. U medjuvbremenu joj nudi vode kad god mozes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu od mm da poludim! Uvrteo covek sebi u glavu da je Vuk odrastao vi da moze sve da jede. Malopre mu je dao sladoled, napravila sam scenu u prodavnici, sada me je malo sramota, ali je stvarnmo preterao! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze neko od mama koje su davale testeninu bebama,da mi napisu sa cime bi mogla da napravim testeninu(konkretno makarone),da li moze sa nekim vocem npr.?Samo da nije nista mlecno ,jer bebac ima alergiju na proteine kravljeg mleka.Uvela bi i makarone,ali ne znam sa cime da pomesam .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze neko od mama koje su davale testeninu bebama,da mi napisu sa cime bi mogla da napravim testeninu(konkretno makarone),da li moze sa nekim vocem npr.?Samo da nije nista mlecno ,jer bebac ima alergiju na proteine kravljeg mleka.Uvela bi i makarone,ali ne znam sa cime da pomesam .

paradajz na primer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razmisljam i ja za veceru da spremim...da nije paradajz kuvani mozda malo ne tako dobro resenje za veceru...i kako spremiti...ako ne stavis luka, glupo je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razmisljam i ja za veceru da spremim...da nije paradajz kuvani mozda malo ne tako dobro resenje za veceru...i kako spremiti...ako ne stavis luka, glupo je :D

Pa nije rekla da je za veceru. Ja obozavam testeninu sa paradajz sosom pa sam mislila da je dobro resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije rekla da je za veceru. Ja obozavam testeninu sa paradajz sosom pa sam mislila da je dobro resenje.

nije rekla, nego ja razmisljam za veceru da joj dam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu od mm da poludim! Uvrteo covek sebi u glavu da je Vuk odrastao vi da moze sve da jede. Malopre mu je dao sladoled, napravila sam scenu u prodavnici, sada me je malo sramota, ali je stvarnmo preterao! :angry:

Hahaha sad se sjetih moje prijateljica.Ja ližem sladoled,Sofija gleda,kaže ona daj detetu sladoled vidi kako te samo gleda.Samo što nije plakala,da dam Sofiji od 4 mjeseca sladoled.A ovaj moj joj krišom sipao so u kašice,jer mu mama jelte rekla da tako treba.Sva sreća pa je moj prag osjetljivosti na so visok,i malu mrvu osjetim.Više mu na pamet pasti neće.

Miva ja sam mojoj malo iscijedila sok od pomorandže u kašice zbog gvožđa.Meni je dr rekla da može.Mada to je voće s naših prostora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je ova tema prikladnija, kad ste me vec izbacili sa caskanja i prebacili mi pitanje u temu o visini i tezini beba blink.gif

Ovo je od sinoc:

"Ako ne uspijem da je naviknem da pije iz flasice, sta cu joj davati pred spavanje kad prestanem da je dojim (i ako uopste i uspijem u tome u narednih mjesec)?

Dosadna sam, znaaaam.

Sanjajte bezbrizno, drugari nasi!"

Ko ti je prebacio post i gde? :angry:

Mozda ces je naviknes na flasicu od Iva vode ili tako neku ako ne prihvata cuclu.

Odvikavanje od dojenja, ukoliko beba nije spremna, zna da bude poprilicno neprijatan proces.

RadmilaM, nisam ispratila, koliko tvoja beba sad ima meseci? Kad joj dajes ta dva nemlecna obroka, a sta je u sutini problem sa hranom? Ako nije problem, napisi sve.

za vodu kapiram da odbija. Kako si probala? Na kasicicu, na solju, na glasicu od vode? Koju vodu joj nudis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije rekla, nego ja razmisljam za veceru da joj dam :)

I ja o veceri razmisljam,da uvedem ponekad testeninu,naravno paradajiz lepo ide uz to...pa me interesuje da li ima jos neka kombinacija.ja bi sebi dodala maslinovo ulje,luk i pecurke :D ,ali bebcu necu da uvodim jos pecurke ,a meso mi je jako za veceru da mu dam .Znam da neki prave slatke makaarone,pa ne znam da li ima neki takav recept sa vocem,i da li to uopste moze da se iskonbinuje nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, da li mogu da mu dam pomorandzu ili da ipak sacekam sa citrusnim vocem do god. dana? Naplasio me taj hgb pa pocinjem da razmisljam non stop o vit c. :D

To sa citrusnim vocem je toliko podeljeno misljenje da ne znam sta da ti kazem. Ja sam sigurno Peri dala citrusno pre 1. rodjendana, ali ne secam se tacno kad. Ako hoces bas vitamin C, onda je za to najbolja jabuka, borovnica, breskva. U pomorandzi nema mnogo vise vitamina C nego u mnogom drugom vocu. Kivi? Moze kivi, on je bas bogat vitaminom C. Na kraju, nekuvano povrce obiluje vitaminom C.

Hemoglobin se resava mesom i jajima najpre,a uz to vitamin C. pogledaj temu Anemija i ishrana, bice ti jasno.

Ja cu od mm da poludim! Uvrteo covek sebi u glavu da je Vuk odrastao vi da moze sve da jede. Malopre mu je dao sladoled, napravila sam scenu u prodavnici, sada me je malo sramota, ali je stvarnmo preterao! :angry:

Bas sam htela da otvorim temu Ishrana i tate. Stalno se desavaju sukobi. Nisi jedina.

Da li moze neko od mama koje su davale testeninu bebama,da mi napisu sa cime bi mogla da napravim testeninu(konkretno makarone),da li moze sa nekim vocem npr.?Samo da nije nista mlecno ,jer bebac ima alergiju na proteine kravljeg mleka.Uvela bi i makarone,ali ne znam sa cime da pomesam .

Obako: mozes da ih prelijes maslinovim uljem u koje si zgnjecila suncokretove pecene semnke i od bundeve, dodas svezeg bosiljka ili origana. Mozes da zapeces sa jajima ili zumacetom sa biljnom slatkom pavlakom, mozes da napravis paradajz sos, sto neko rece, mozes sa barenim povrcem i persunom i maslonovim ili bundevinim uljem, mozes sa pecenim paprikama.

Slatke mozes sa jabukama i cimetom. Bude kao pita od jabuka. dodas malo suvog grozdja i super je.

Ne pada mi vise nista na pamet trenutno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, makarone/testenine sa proprzenim integralnim brasnom psenice i kakaom. Kad se ohladi, dodas bananu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sa citrusnim vocem je toliko podeljeno misljenje da ne znam sta da ti kazem. Ja sam sigurno Peri dala citrusno pre 1. rodjendana, ali ne secam se tacno kad. Ako hoces bas vitamin C, onda je za to najbolja jabuka, borovnica, breskva. U pomorandzi nema mnogo vise vitamina C nego u mnogom drugom vocu. Kivi? Moze kivi, on je bas bogat vitaminom C. Na kraju, nekuvano povrce obiluje vitaminom C.

Hemoglobin se resava mesom i jajima najpre,a uz to vitamin C. pogledaj temu Anemija i ishrana, bice ti jasno.

Bas sam htela da otvorim temu Ishrana i tate. Stalno se desavaju sukobi. Nisi jedina.

Obako: mozes da ih prelijes maslinovim uljem u koje si zgnjecila suncokretove pecene semnke i od bundeve, dodas svezeg bosiljka ili origana. Mozes da zapeces sa jajima ili zumacetom sa biljnom slatkom pavlakom, mozes da napravis paradajz sos, sto neko rece, mozes sa barenim povrcem i persunom i maslonovim ili bundevinim uljem, mozes sa pecenim paprikama.

Slatke mozes sa jabukama i cimetom. Bude kao pita od jabuka. dodas malo suvog grozdja i super je.

Ne pada mi vise nista na pamet trenutno....

ovo je sve super, samo nemoj da koristis biljne pavlake imaju kazein u sebi a to je kravlji protein :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je sve super, samo nemoj da koristis biljne pavlake imaju kazein u sebi a to je kravlji protein :)

Molim da se ovo upamti. Nisam imala pojma. Sorry!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od deneska i nie pocnavme da voveduvame nemlecna hrana mu dadov gotova hipp kasicka od morkov i super pocna da si jade no bidejki za prvpat mu dadov samo tri cetiri lazicki utre ke dobie poveke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, kada ste pocele da uvodite bebama jogurt u ishranu?

moja lena slabo pije mleka a i sa kasicama se nije proslavila pa reko da probam i jogurt da joj uvedem mozda joj se svidi :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, kada ste pocele da uvodite bebama jogurt u ishranu?

moja lena slabo pije mleka a i sa kasicama se nije proslavila pa reko da probam i jogurt da joj uvedem mozda joj se svidi :unsure:

Mi smo poceli da jedemo cvrstu hranu sa 5 meseci, a jogurt sa 6.YelenaC, konkretno nas tata jedva ceka da ode sa sinom na cevape i ne shvata da je on beba i da ne sme rostilj i pecenje, ideja o temi je sjajna, a pretvorice se u kutak za jadanje :DJedemo breskvu svakog dana, naravno svezu. Ubacicu kivi onda. Povrce neretko dam sveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, kada ste pocele da uvodite bebama jogurt u ishranu?

moja lena slabo pije mleka a i sa kasicama se nije proslavila pa reko da probam i jogurt da joj uvedem mozda joj se svidi :unsure:

Ja sam uvela sa pet meseci.A sa sest kiselo mleko i pavlaku.Gledaj da ti jogurt bude malo hladniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam devojke!!! mi smo poceli sa cvrstom hranom sa 4. meseca a poceli smo i meso polako da jedemo....... tako da ce danas da proba jogurt ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je sve super, samo nemoj da koristis biljne pavlake imaju kazein u sebi a to je kravlji protein :)

Jeste super.Probala bih prvo ove sa jabukama,cimetom i suvim grozdjem...samo da pitam da li sme grozdje da se uvede sada,pre god.dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste super.Probala bih prvo ove sa jabukama,cimetom i suvim grozdjem...samo da pitam da li sme grozdje da se uvede sada,pre god.dana?

Neko je pitao, mozda cak i ja par posotova iznad. Moze, domace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od deneska i nie pocnavme da voveduvame nemlecna hrana mu dadov gotova hipp kasicka od morkov i super pocna da si jade no bidejki za prvpat mu dadov samo tri cetiri lazicki utre ke dobie poveke :D

A da li ti bebu dojis? nekim bebama bude tesko da kake zbog mrkve. Nadam se da kod vi nemate problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC nie sme na AD mleko mu davam na Hipp Combiotik poslednava nedela imavme prolivce i se kakase po 7 8 pati na den sto mnogu me plasese i zatoa resiv da mu dadam morkovce malku pred da napolnime 4 meseci eve deneska sme super nemame proliv i se iskakavme samo 4 pati deneska mu ja dodavav celata kasicka sto mu ostana od vcera se razbira ne naednas tuku tri pati vo tekot na denot se i utre ke mu dadam od morkovce pa zadutre ke smenime tikvicka ili nes dr od zelencuk Pozdravce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha! Nisam znala da imate problem sa prolivom. Tikvica, pa jabuka isto dobro deluje na proliv. Jabuka je dobra da se ispece u rerni.

slagjana-elena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.