Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

i mi mo poceli sa 5 meseci da ruckamo, uvodimo jedno po jedno,

uveli smo i drugi obrok, i sto je bitno i mesko, pilece, jagnjece i teletinu

Epa kod nas je to problem. Nema teletine i jagnjetine, jedino sto kaze Yeca da narucim iz sela pa da zamrzne. Ali da li smem da mu dajem zamrznuto?

Yelo, da li da cekam rezultate ks ili smem da uvodim meso? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slobodno koristi zamrznuto, samo sto jednom odmrznes ni u kom slucaju nemoj vise smrzavati, i ja kupim po kilogram pa podelim da ima za jedan obrok i onda tako smrznem, izvadim u frizider da se polako odmrzne, skuvam pojedu i sutra opet

nama je pedijatar bez proveravanja ks rekao da uvedemo meso, a u preporuci svetske zdravstvene organizacije meso se medju prvim uvodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zovem malo pre HALO BEBU, i pitam da li mogu ja mojoj Sari da dajem po malo plazmice...A ona mi kaze, ne nikako do 8 meseca, psenica se daje tek sa punih osam (verovatno je ima u plazmi, pa je zbog toga rekla). Ja se razocarala, bas sam htela po malo da joj ubacujem u slatke kasice.... A vidim da ovde mnogo mladja deca grickaju korice hleba, tako da koja je razlika?! Sta vi mislite o tome? A da, a meso nikako pre punih 7 :angry: Bez veze.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhuhuhuhuh koja razlika u uvodjenju hrane kod nas o ovde u CH

plazmu valjda zbog meda ne bi trebala, med ne smeju do godinu dana

ovako sam ja dobila ovde od patronazne sestre, bazirano na preporukama svetske zdravstvene organizacije i svajcarske pedijatrijske org. (u grubim crtama prevedeno, ako nadjem vremena prevescu sve detaljno):

od 5 do 7 se uvode sve zitarice: proso, kukuruz, pirinac, psenica, ovas, raz, jecam, griz

od 5 do 7 takodje meso: piletina, teletina, junetina, jagnjetina, zec, divljac??? konj i riba

posle 8 meseci: jaje, i jogurt???? zatim brokula, karfiol, keleraba, kuvani paradajz

posle 12 meseci: socivo, grasak, praziluk, boranija i pasulj, spargle, i mleko i mlecni proizvodi se svode na otp.500ml dnevno

sve ostalo voce i povrce se uvodi od 5 do 7 meseca

i ovde se uvodi svo voce prvo jabuke, kruske i banane a onda cak i bobicasto i narandze, mandarine itd.

isto veoma vazno gluten ne sme pre 5 meseca i morao bi da se uvede najkasnije u 7 mesecu, uvodi se u veoma malim kolicinama na pocetku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas su pustili na vikend u sred nedelje, tako da sad kod mame kuvamo i jedemo kasice, a na institut idemo samo na terapiju :D Vracamo se tamo u petak... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko jel izbio zubic Nadji? Aj probacemo i mi tu kajganu. ;)

Nego zene vi pocele i sa mlekom, koje? Kuvate ga? Pa sad se ni jedno vise ne kuva :unsure:

Nije joj izbio zubic,nemamo nijedan :o Ja nisam vise znala sta bih joj dala,a da nisu zitarice,kacamak,popara,i kajganica je super,bas joj se dopalo.

I ja sam u nedoumici jos uvek sto se tice mleka,dajem joj Humanu,mislim da cu sa njom ici do prvog rodjendana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li mogu da joj uvedem Milupa 7 žiitarica,kod nas nisam našla Nestle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam Nadji na puteru umutila zumanac,kao kajganica.Dodala jogurt i krem sir i malo hlebic i ponjopala je zacas,bas joj se dopalo.

Za dorucak smo jutros njupali ovu vasu kajganicu :D Samo sto sam mu u zumanac ubacila maaalo mleka, pa tako kajganu na puteru spremili i ruckali sa krem sirom, mackali smo hlebom :D Mmm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li mogu da joj uvedem Milupa 7 žiitarica,kod nas nisam našla Nestle?

Pa jel ste jeli sve zitarice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel ste jeli sve zitarice?

pirinač,kukuruz i pšenicu kroz koricu hleba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epa kod nas je to problem. Nema teletine i jagnjetine, jedino sto kaze Yeca da narucim iz sela pa da zamrzne. Ali da li smem da mu dajem zamrznuto?

Yelo, da li da cekam rezultate ks ili smem da uvodim meso? :rolleyes:

Nisam Yela...................ali nema veze. :)

Uvodi meso nemas razlog da cekas rezultate. Mozes da krenes sa piletinom. ;)I naravno da sme zamrznuto, nista meso i povrce ne gube zamrzavanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pirinač,kukuruz i pšenicu kroz koricu hleba..

Ja mislim da prvo uvedes ovas i raz. Pa onda.

Nisam Yela...................ali nema veze. :)

Uvodi meso nemas razlog da cekas rezultate. Mozes da krenes sa piletinom. ;)I naravno da sme zamrznuto, nista meso i povrce ne gube zamrzavanjem.

Hvala. Danas sam uvela puter, pa cu za dva dana meso ;)

Da li smem da uvodim namirnice na dva dana? Malo me smori ovo na tri dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja piskaram na ovoj temi ko da pricam sama sa sobom :lol:

Kupila sam u zdravoj hrani jecam, oljusten, organski. Davacu mu jos dva dana puter, pa cu uvesti meso. tj. bujon.

danas sam mu prvi put dala drugi obrok, breskvu i pirinac, pojeo je 200gr, pio 10 kasicica vode i sisao :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a tu smo i mi, vise citam nego sto piskaram, obicno u pola posta naprave guzvu pa onda obrisem pa kad stignem ajd jovo nanovo,

miva blago tebi kad on tako lepo rucka, D jedva i 160 pojede, a G po 60-70, gutnu malo vodice, al im nikako ne nudim mleka posle dok sami ne traze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li mogu da joj uvedem Milupa 7 žiitarica,kod nas nisam našla Nestle?

Ja sam mojoj, nakon pirinca i kukuruza, uvela tih 7 zitarica odjednom (prvi dan pola kasicice). I nije bilo reakcija. A i dr nam je prije toga rekla da mozemo slobodno te zitarice odjednom nakon 6. mjeseca.

Pa procijeni. Valjda ni vi necete imati problema.

PS Inace, tonu Nestle zitarica sa kakaoom smo kupili u Srbiji i trt :rolleyes: Bebi se ne dopada uopste, samo malo joj ih ubacim u kasice, eto da bi pojela kakao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da prvo uvedes ovas i raz. Pa onda.

Hvala. Danas sam uvela puter, pa cu za dva dana meso ;)

Da li smem da uvodim namirnice na dva dana? Malo me smori ovo na tri dana...

Mi smo uvodili na 2, nekad i brze, kada nisu alergene namirnice u pitanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj, nakon pirinca i kukuruza, uvela tih 7 zitarica odjednom (prvi dan pola kasicice). I nije bilo reakcija. A i dr nam je prije toga rekla da mozemo slobodno te zitarice odjednom nakon 6. mjeseca.

Pa procijeni. Valjda ni vi necete imati problema.

PS Inace, tonu Nestle zitarica sa kakaoom smo kupili u Srbiji i trt :rolleyes: Bebi se ne dopada uopste, samo malo joj ih ubacim u kasice, eto da bi pojela kakao.

ni mojoj se nije dopalo u pocetku, pa sad kao i jede... kombinuj sa vocem, mozda upali... ta kasica je bas dobra i zdrava, bez secera pa steta da vam stoji ili da se slabo trosi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj, nakon pirinca i kukuruza, uvela tih 7 zitarica odjednom (prvi dan pola kasicice). I nije bilo reakcija. A i dr nam je prije toga rekla da mozemo slobodno te zitarice odjednom nakon 6. mjeseca.

Pa procijeni. Valjda ni vi necete imati problema.

PS Inace, tonu Nestle zitarica sa kakaoom smo kupili u Srbiji i trt :rolleyes: Bebi se ne dopada uopste, samo malo joj ih ubacim u kasice, eto da bi pojela kakao.

Mozes bebi da ubacis kasicicu kakaoa u neku slatku kasicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja javim na ovu temu, konsultovala sam se sa pedijatrom i rekao mi je da počinjem lagano sa čvrstom hranom. Nisam htela da žurim i da išta uvodim na svoju ruku, međutim pošto je dete sad samo na AD mleku, kaže da nema razloga da ne počinjem lagano sa žitaricama, najbolje pirinčem. Posle toga on predlaže mrkvu, krompir i bundevu, pa onda zeleno povrće, voće tek posle. Razlika je što ovde preporučuju pauzu od najmanje 5 dana pre uvođenja nove namirnice. Probaću pa ćemo videti, držite nam palčeve. Nešto mi se javlja da ću počesto tražiti savete na ovoj temi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uvodili na 2, nekad i brze, kada nisu alergene namirnice u pitanju :D

Hvala Me me :)

Evo da se i ja javim na ovu temu, konsultovala sam se sa pedijatrom i rekao mi je da počinjem lagano sa čvrstom hranom. Nisam htela da žurim i da išta uvodim na svoju ruku, međutim pošto je dete sad samo na AD mleku, kaže da nema razloga da ne počinjem lagano sa žitaricama, najbolje pirinčem. Posle toga on predlaže mrkvu, krompir i bundevu, pa onda zeleno povrće, voće tek posle. Razlika je što ovde preporučuju pauzu od najmanje 5 dana pre uvođenja nove namirnice. Probaću pa ćemo videti, držite nam palčeve. Nešto mi se javlja da ću počesto tražiti savete na ovoj temi :)

Uh, pet dana? Videces kako je to dosadno. Imas tabelu ovde i preuzmi je. Mi smo sa 5 poceli da ruckamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je ova tema prikladnija, kad ste me vec izbacili sa caskanja i prebacili mi pitanje u temu o visini i tezini beba :blink:

Ovo je od sinoc:

"Ako ne uspijem da je naviknem da pije iz flasice, sta cu joj davati pred spavanje kad prestanem da je dojim (i ako uopste i uspijem u tome u narednih mjesec)?

Dosadna sam, znaaaam.

Sanjajte bezbrizno, drugari nasi!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj, nakon pirinca i kukuruza, uvela tih 7 zitarica odjednom (prvi dan pola kasicice). I nije bilo reakcija. A i dr nam je prije toga rekla da mozemo slobodno te zitarice odjednom nakon 6. mjeseca.

Pa procijeni. Valjda ni vi necete imati problema.

PS Inace, tonu Nestle zitarica sa kakaoom smo kupili u Srbiji i trt :rolleyes: Bebi se ne dopada uopste, samo malo joj ih ubacim u kasice, eto da bi pojela kakao.

znači ni ti nisi mogla naći ovdje?nema veze,lepo ručki milupinih 7 žitarica,sve je to isto.Mi još uvijek nismo dodale kakao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj da joj daš iz one čaše sa pipkom... možda to upali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja još nisam kupila te žitarice.... još uvek joj dajem ove pahuljice u voćni jogurt...

@Miva nisam ni ja uvodila tri dana, smara to... često sam joj samo ubacila novu namirnicu u kašicu kao da nije nova :D

inače, ona samo to hoće da jede... povrće i meso ič, par kašičica na prevaru i kraj... plače... uvela sam joj i začine, mirođiju, peršun i bosiljak, pa sam joj i to stavljala da kao zamiriše, ma neće, pa joj dodavala pavlaka, neće ni tako.... neće ni slatke kašice bez jogurta... ne znam šta da radim :( taman smo kao uveli tri obroka, a ona neće da ih jede, pa onda joj dam da sisa, pa smo sad sve poremetile :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja još nisam kupila te žitarice.... još uvek joj dajem ove pahuljice u voćni jogurt...

@Miva nisam ni ja uvodila tri dana, smara to... često sam joj samo ubacila novu namirnicu u kašicu kao da nije nova :D

inače, ona samo to hoće da jede... povrće i meso ič, par kašičica na prevaru i kraj... plače... uvela sam joj i začine, mirođiju, peršun i bosiljak, pa sam joj i to stavljala da kao zamiriše, ma neće, pa joj dodavala pavlaka, neće ni tako.... neće ni slatke kašice bez jogurta... ne znam šta da radim :( taman smo kao uveli tri obroka, a ona neće da ih jede, pa onda joj dam da sisa, pa smo sad sve poremetile :(

Znam kako ti je, evo danas ni Vuk nece da jede, vodu nece da pije, samo da sisa. A sta sam mu sve ubacila u rucak... I bas je bio ukusan <_<

Samo jogurt dolazi u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.