Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

I da pitam samo, tunjevina iz konzerve, da ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi danas probali kako i griz, a sutra cu da dam neko voce u toj kombinaciji i da molim Boga da oce da jede! Ovih dana cu da probam neku ribu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk je slabo jeo danas. Brokoli i krompir sam mu dala. Posto nije mnogo jeo, malopre sam mu dala jogurt i popio je trevinu one case.

Vec par dana non stop sisa gornju usnu, kao da sisa. I cim vidi da mi jedemo krene to da radi. Da nije gladan? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel davao neko od vas deci proso, ovde se to puno koristi pa cu ujutru probati da im dam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da verujem.

Evo nas na institutu za majku i dete, Milan dobija njihove kasice. A kasice su retke jer po njima treba da se daju na flasicu (retko je kao gust sok) iako Milan za 3 dana puni 10meseci. Ove njihove vocne kasice on pije kao sokic, a sve ostale ne jede jer su u fazonu: bistar griz kuvan u punomasnom kravljem mleku, keks u kravljem mleku, blendovana piletina u mleku... I to sve dobijamo u staklenim flasama, retko kao gust sokic.

I posto ja nemam pojma sta ima sve u tim kasicama, a nemaju ni oni, uglavnom kupujemo kasice. Sto je najgore, uopste nemaju frizider, pa da neko moze da mi napravi i donese, jos su me gledali kao sa kruske da sam pala kad sam pomeula frizider...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel davao neko od vas deci proso, ovde se to puno koristi pa cu ujutru probati da im dam

Ja mu dajem od sedmog meseca proso, kuva se pola sata, moze i u slane i u slatke kase super je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da verujem.

Evo nas na institutu za majku i dete, Milan dobija njihove kasice. A kasice su retke jer po njima treba da se daju na flasicu (retko je kao gust sok) iako Milan za 3 dana puni 10meseci. Ove njihove vocne kasice on pije kao sokic, a sve ostale ne jede jer su u fazonu: bistar griz kuvan u punomasnom kravljem mleku, keks u kravljem mleku, blendovana piletina u mleku... I to sve dobijamo u staklenim flasama, retko kao gust sokic.

I posto ja nemam pojma sta ima sve u tim kasicama, a nemaju ni oni, uglavnom kupujemo kasice. Sto je najgore, uopste nemaju frizider, pa da neko moze da mi napravi i donese, jos su me gledali kao sa kruske da sam pala kad sam pomeula frizider...

Ja mogu da ti napravim al da donesem tesko, mozda do zeleznicke stanice :(

Koji debili pa treba da jede a ne da pije to. Vilin isto kad m napravim retku kasu nece da jede, samo plazi jezik i izbacuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk je slabo jeo danas. Brokoli i krompir sam mu dala. Posto nije mnogo jeo, malopre sam mu dala jogurt i popio je trevinu one case.

Vec par dana non stop sisa gornju usnu, kao da sisa. I cim vidi da mi jedemo krene to da radi. Da nije gladan? :unsure:

Milim da sisa usnu zbog zuba (probaj to da radis i videces koji efekat proizvodi, da nemas zube tako bi trljala desni :) ) a jede slabo verovatno zbog vrucine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu dajem od sedmog meseca proso, kuva se pola sata, moze i u slane i u slatke kase super je :)

proso ovde uvode kao jednu od prvih zitarica, ja sam uzela pahuljice kao za musli, i probala ih, super je, nadam se da ce ujutru jesti

uh andjelcicu, nista ti drugo ne preostaje sem kupovnih kasica i poneke sveze vocke, pasterizovane su i makar malo znas sta rucka

zelimo vam brz oporavak i bezite kuci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:

Smeje se dete dok ga hranim i to ti je! Ne znam sta mu je smesno. ali 'ajde... :lol:

?

to radimo i mi odnodsno David, smeje se na kasicicu, pokusava da prica punim ustima, hvata kasicicu, a tek kad kine punih ustiju leti kasica na sve strane a njemu smesno

posle svakog obroka se presvlacimo

dok Gabi kad hoce ona rucka i kad vise nece zatvori usta nema sanse da joj nesto strpas vise, a kad se napije mleka onda punim ustima vice brrrrrrrrrrr, i ono prska na sve strane pa opet uzme gutljaj dva i vice brrrrrrrrrr, mogla bi se sat tako igrati hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dede hvala!

Doneli su mi moji gomilu kupovnih kasica. Bas tako Ivancice, jede kupovne kasice i pomalo sveze voce (jabuku, breskvu...), a te njihove vocne popije kao sok i posle trazi da jede :D

ma smorio me je taj njihov jelovnik za bebe gde je uglavnom keks u mleku, redak griz, opet nesto u mleku... I to sve u kravljem mleku. Pa oni bi prvi trebali da prave normalan zdrav jelovnik, a ne da mi detetu daju cokolino?! Dobro, i ja mu dajem cokolino kod kuce, ali ovo nije hotel i izlet nego bolnica gde valjda treba da se jede zdravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam Nadji na puteru umutila zumanac,kao kajganica.Dodala jogurt i krem sir i malo hlebic i ponjopala je zacas,bas joj se dopalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas dok sam doruckovala, Vuk, kada je video jogurt, poceo je da sisa usnu da pruza rukice prema jogurtu i da place, jadaaaaan, a juce kada nije hteo da jede, dala sam mu jogurt i super je jeo. Da mu uvedem kiselo mleko?

Koliko cesto smem da mu dajem mlecne proizvode?

Danas cu da mu uvedem drugi obrok i sve se nesto plasim da nismo zakasnili sa hranom :huh: Bas se plasim da nisam pogresila sto ranije nisam krenula da mu dajem da jede. Kakve posledice zbog toga moze imati?

Inace, nemamo nikakav red sa sisanjem i to me uzasava <_< on sisa na sat i po do dva, po malo, uspavljuje se na siki i ja uopste ne znam koliko je jeo i da li je sit <_<

Nasla sam mlin za kafu pa cu da meljem zitarice, ako uspem da ocistim lepo ovaj mlin od kafe.

I jos nesto sam htela da pitam, imam ovaj instant milupa pirinac sto se sprema sa mlekom, ali mu vise ne ubacujem moje mleko u hranu, mogu li da ga spremim sa vodom ili jednostavno da ubacim u obrok? Koliko kasika tog pirinca je dovoljno po obroku. Recimo, kada jede palentu, stavim mu dve kasike na 200ml vode i ubacim jos nesto )vocku, jogurt) ali to nece sve da pojede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas dok sam doruckovala, Vuk, kada je video jogurt, poceo je da sisa usnu da pruza rukice prema jogurtu i da place, jadaaaaan, a juce kada nije hteo da jede, dala sam mu jogurt i super je jeo. Da mu uvedem kiselo mleko?

Koliko cesto smem da mu dajem mlecne proizvode?

Danas cu da mu uvedem drugi obrok i sve se nesto plasim da nismo zakasnili sa hranom :huh: Bas se plasim da nisam pogresila sto ranije nisam krenula da mu dajem da jede. Kakve posledice zbog toga moze imati?

Inace, nemamo nikakav red sa sisanjem i to me uzasava <_< on sisa na sat i po do dva, po malo, uspavljuje se na siki i ja uopste ne znam koliko je jeo i da li je sit <_<

Nasla sam mlin za kafu pa cu da meljem zitarice, ako uspem da ocistim lepo ovaj mlin od kafe.

I jos nesto sam htela da pitam, imam ovaj instant milupa pirinac sto se sprema sa mlekom, ali mu vise ne ubacujem moje mleko u hranu, mogu li da ga spremim sa vodom ili jednostavno da ubacim u obrok? Koliko kasika tog pirinca je dovoljno po obroku. Recimo, kada jede palentu, stavim mu dve kasike na 200ml vode i ubacim jos nesto )vocku, jogurt) ali to nece sve da pojede.

Pih ludice,a zasto me nisi poslusala kada sam ti rekla da pocnes sa 4 meseca da mu uvodis hranu..Nemoj brinuti,pa nisi ni kasno toliko krenula,samo sto se sada malo pozuruje sa uvodjenjem hrane,treba da se unose sto vise svezih,pa se malo preskace i sl.Uglavnom,ne panici.Mlecne proizvode mu dajes,posto imas dva obroka,imaces rucak i veceru tamo oko sest npr.Napravis mu vocni jogurt ili kacamak sa kiselim mlekom,poparu od integralne kifle sa mladim sirom...Oko cetiri puta nedeljno.To ti je sve okvirno.Ja sam taj pirinac mesala samo na pocetku sa mojim mlekom,posle sve sa vodom i davala joj uz voce ili pomesala sa vodom i ubacila u povrce i mesce za rucak.Opet kazem,okvirno stavim oko dve kasike tog pirinca i vode po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva ima li ti dete koji zub?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pih ludice,a zasto me nisi poslusala kada sam ti rekla da pocnes sa 4 meseca da mu uvodis hranu..Nemoj brinuti,pa nisi ni kasno toliko krenula,samo sto se sada malo pozuruje sa uvodjenjem hrane,treba da se unose sto vise svezih,pa se malo preskace i sl.Uglavnom,ne panici.Mlecne proizvode mu dajes,posto imas dva obroka,imaces rucak i veceru tamo oko sest npr.Napravis mu vocni jogurt ili kacamak sa kiselim mlekom,poparu od integralne kifle sa mladim sirom...Oko cetiri puta nedeljno.To ti je sve okvirno.Ja sam taj pirinac mesala samo na pocetku sa mojim mlekom,posle sve sa vodom i davala joj uz voce ili pomesala sa vodom i ubacila u povrce i mesce za rucak.Opet kazem,okvirno stavim oko dve kasike tog pirinca i vode po potrebi.

Tako sam i mislila, oko dve kasike. Nama su pedijatri rekli sa 5.5 - 6 meseci da uvodimo hranu <_< on je generalno dobro napredovao, ne znam da li moze imati neke druge posledice <_< sada cemo se malo ubrzati... Ja kapiram da, da sam mu uvela hranu sa cetiri, sve bi to islo mnogo sporije, a sada ako malo ubrzam, stici cemo vrsnjake koji su krenuli ranije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i mislila, oko dve kasike. Nama su pedijatri rekli sa 5.5 - 6 meseci da uvodimo hranu <_< on je generalno dobro napredovao, ne znam da li moze imati neke druge posledice <_< sada cemo se malo ubrzati... Ja kapiram da, da sam mu uvela hranu sa cetiri, sve bi to islo mnogo sporije, a sada ako malo ubrzam, stici cemo vrsnjake koji su krenuli ranije :)

Jeste li vadili krv i proveravali ks?To je uglavnom vezano za hemoglobin,ukoliko je manji to je zbog hrane,jer dojena deca uglavnom imaju manjak hb,a on je bitan za razvoj krupne motorike,zato se krece sa 4.mesecom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li vadili krv i proveravali ks?To je uglavnom vezano za hemoglobin,ukoliko je manji to je zbog hrane,jer dojena deca uglavnom imaju manjak hb,a on je bitan za razvoj krupne motorike,zato se krece sa 4.mesecom.

Nismo, dr je rekla da ne treba, pa cu na sledecoj kontroli traziti sama uput <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li vadili krv i proveravali ks?To je uglavnom vezano za hemoglobin,ukoliko je manji to je zbog hrane,jer dojena deca uglavnom imaju manjak hb,a on je bitan za razvoj krupne motorike,zato se krece sa 4.mesecom.

Upravo tako, u majcinom mleku nema gvozdja, a beba ga ima u rezervi od rodjenja do nekih 5, 6 meseci, tako da bi u tom periodu trebalo vec da jede meso i sto sta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da ima neki da nije kiseo. <_< Ako otkrijes koji je reci mi, jer ni moj sin nece da pije jogurt.

Pokusaj prvo da mesas sa nekom hranom, pa kasnije da ga pije. :)

Nadjoh :rolleyes: Mlekara Sabac, ABT Probiotik sa 2,8% mlec.masti. Bas je blag, nije kiseo...doduse mi smo se malo mucili, ali je pojela sve na kraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam Nadji na puteru umutila zumanac,kao kajganica.Dodala jogurt i krem sir i malo hlebic i ponjopala je zacas,bas joj se dopalo.

ja sam to jednom napravila ali nekako mi je to jaaako malo kolicinski... pa ono zumance jedno kada se umuti ispadne kao ja kad zavrsim sa obrokom kajgane pa ostanu onako parcici koje nisam uspela da skupim u zalogaj :) ne znam, mozda da joj dam 2 zumanca ali da li je puno?

mi smo jos uvek na slatkom dorucku, tj zitarice i voce...

a i mi slabo jedemo ovih dana, pripisujem to vrucini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam to jednom napravila ali nekako mi je to jaaako malo kolicinski... pa ono zumance jedno kada se umuti ispadne kao ja kad zavrsim sa obrokom kajgane pa ostanu onako parcici koje nisam uspela da skupim u zalogaj :) ne znam, mozda da joj dam 2 zumanca ali da li je puno?

mi smo jos uvek na slatkom dorucku, tj zitarice i voce...

a i mi slabo jedemo ovih dana, pripisujem to vrucini

Jeste malo kolicinski kada je samo kajgana i pitanju,zato sam joj ja i dodala hlebac malo,krem sir i jogurt i bilo joj je dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske?

Andjelcic pa kad izlazite? Mogu tvoji kad dolaze da ponesu taze skuvano povrce i mesce pa odma da mu das da rucka a za ostalo moze i kasice dok ne dodjete kuci.

Wido kako tvoja smizla? Ti?

Miva kazi jesi uspela da sameljes zitarice? Ja sam mlela u multipraktiku. Ove Milupine sam ja dodavala cisto da zgusnem kasicu po potrebi. Ove kad sameljes mesaj sa vocem i povrcem, ujutru i uvece, to je super za krvnu sliku. Meni su bas dugo trajale, ovas, jecam, proso, sad sam uzela raz al u pahuljicama. Ne brini i mi smo krenuli sa punih 5m.;)

Macko jel izbio zubic Nadji? Aj probacemo i mi tu kajganu. ;)

Ivana70a pa ja mislim da je dva zumanca ipak puno.

Sarararo znaci pronasla si jogurt, super.! Sabac a ja rekla Subotica.

Nego zene vi pocele i sa mlekom, koje? Kuvate ga? Pa sad se ni jedno vise ne kuva :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Nutricionsti tvrde da zaista blagotvorno deluje, pre svega na želudac, slezinu i gušteraču, ali preporučuje se i onima koji piju antibiotike, zato što pomaže obnavljanje crevne flore. Zbog znatnih količina vitamina (E, provitamin A, vitamin B, niacin) proso efikasno ulepšava naš ten, kosu i nokte. Takođe, dobro je za malokrvne osobe, jer ima puno magnezijuma i gvožđa. Od ukupno 4 % masnoće u prosu, čak 2/3 čine nezasićene masne kiseline, dakle one koje su dobre za nas organizam. Proso ima i zavidan broj kalorija, oko 320 na 100g – ali bez brige, kada ova količina nabubri tokom kuvanja, dobija se obilata količina hrane, koja će vas dugo držati sitim. "

mozete ga mesati i u slano i u slatko, ovde se daje bebama od 5 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi mo poceli sa 5 meseci da ruckamo, uvodimo jedno po jedno,

uveli smo i drugi obrok, i sto je bitno i mesko, pilece, jagnjece i teletinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.