Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

To su milupa zitarice sa keksom,za bebe od 8 meseci.I na kutiji pise sadrze celo jaje i gluten.

Od sad citam sve sto puta ;)

auuuu, ja sam jednom kupila neke sa keksom ,ali da me ubijes ako znam cije su... nisam ni citala sastav .... celo jaje??? pa to je stvarno za ne poverovati.... nadam se da je bila Humana kasica, mada ko zna sta li pa oni stavljaju,moracu da pogledam sastav u prodavnici da vidim sta sam sve detetu nesvesno uvela u ishranu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovane članice, vratite se na temu. Svako dalje OT pratiće upozorenje i neodobravanje posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame sa čim spremate mladi sir?

Ja uglavnom to Vuku spremim za dorucak,sa zitaricam i nekad dodam i pecenu bundevu a nekad cveklu.On to bas voli. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uveli smo jos jedan obrok, tako smo pre podne ruckali slano, krompir i tivkicu, a popodne slatko, griz sa bananom

sutra cemo mesano povrce a popodne zitarice sa nektarinama ( Gabi obozava nektarine i kajsije)

i ona je pocela bolje da rucka, pogotovo kad ima nesto slatko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame sa čim spremate mladi sir?

po meni, mladi sir je toliko bezukusan da mozes da ga stavis u sta god .. ja nekad naseckam kockice pa uz rucak malo dam da sama jede ili joj ja dajem... mozes uz palentu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sofija je pojela veliku činiju sa palentom i jogurtom,i nije tražila da sisa.Da li to znači da je zamenila jedan podoj?Da li mogu da joj uvedem drugi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar 3-5 dana treba da ti pojede klopu oko podneva da bi uvodila drugi obrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar 3-5 dana treba da ti pojede klopu oko podneva da bi uvodila drugi obrok.

Hvala Yeco ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Yeco ;)

Da, s tim sto moje svinjce pojede punu cinijicu hrane, popije vodu i posle pola sata trazi da sisa :lol: Sacekacu par dana pa cu mu uvesti i drugi obrok. Danas sam mu dal;a krompir i tikvicu jer nigde nisam nasla brokoli i karfiol. 'Bem ti grad gde nista ne mozes da nadjes <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se daju raz i jecam? I sa cime da ih mesam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, s tim sto moje svinjce pojede punu cinijicu hrane, popije vodu i posle pola sata trazi da sisa :lol: Sacekacu par dana pa cu mu uvesti i drugi obrok. Danas sam mu dal;a krompir i tikvicu jer nigde nisam nasla brokoli i karfiol. 'Bem ti grad gde nista ne mozes da nadjes <_<

E pa prasci su oboje :lol: i ona poslije pola sata potražila siku <_< a ja se taman ponadala.Ju,nema ništa..Ništa ti ne orestaje nego da se baciš u baštovanstvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se daju raz i jecam? I sa cime da ih mesam?

jesi uzela zrno ili ono presovano :D kao pahuljice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesi uzela zrno ili ono presovano :D kao pahuljice?

Nisam jos ni uzela, planiram da kupim veceras ili sutra. kakvo treba da kupim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam uzela one kao pahuljice... ono što ide u musli :D uzela u zdravoj hrani, tako ,mi je preporučila prodavačica :D to stavim u voćni jogurt, izblendam pošto je gusto i tako krka...

a za celo zrno ne znam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se daju raz i jecam? I sa cime da ih mesam?

Ja sam mu kuvala celo zrno pa mlela u blenderu i mesala sa svim kao i palentu. Voce, povrce, rucak sa mesom, bukvalno sve. Najvise je voleo sa bebelakom, kakaom i cimetom. Sad mu vise ne kuvam, jer sam mu uzela Milupa 7zitarica, pa tako jede, a kad ozdravi planiram da mu uvedem Nestle 8zitarica, samo necu dok mi lepo ne ozdravi i ne pocne da jede.

Jecam i raz se bas bas dugo kuvaju :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' moze neko da me posavetuje oko jogurta, ja sam kupovala Imlekov, mada je stvarno kiselkast, i moja Sara ga nece...mislim jede ona jadna malo, pa se sve grci, crveni koliko joj je kiselo, na kraju pocne i da place, pa ja i ne insistiram, pa moram da prekidam, pravim nesto drugo sto znam da jede...Je l' ima neko savet oko tog jogurta? Koji kupiti, a da u opste nema taj kiselkast ukus?

A drugo pitanje je vezano za maslinovo ulje...Kad kazete stavi kap, dve u hranicu, to se misli u vodu u kojoj se kuva npr. povrce, ili sta?

A treceeee je...Sta od zacina mogu da joj stavljam u hranu? Posto ona nista sto je bljutavo NECE da jede, a sve sto ima neki ukus smaze za cas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kupi od drugih proizvodjaca po casu pa probaj, to sam i ja radila i mislim da je Suboticki ok, ako se ne varam, blazi i gusci.

Maslinovo mozes direkt na slanu kasicu ili u vodu kad kuvas zitarice.

Od zanica u slane persun, biber, slatke vanilu, cimet...imas posebnu temu o zacinima potrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas temu o zacinima u bebinoj ishrani. Maslinovo ulje prelijes preko jela kada je gotovo. Svaki jogurt je kiselkast-to je jogurt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se daju raz i jecam? I sa cime da ih mesam?

ja sam uzimala i pahuljice i u zrnu. Uvek ti je bolje u zrnu,ali lakse kao pahuljice jer nema smarackog kuvanja od 100 sati :)

a dajem uz dorucak, u to samo narendam sveze voce... tj ako su pahuljice sipam prvo malo vruce prokuvane vode (mozes i neki sokic,kompot) da omeknu, pa onda rendam, mada ce i voce vec pri rendanju da pusti sokic, malo nek ti odstoji da upije... ne blendam nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci u zrnu i kuvanje pa blendanje. Da ga drzim prvo u vodi pre kuvanja i da ga dobro operem? U jednoj vodi se kuva? :D Kako znas kada je kuvano? Uh... Mrzim te stvari koje se kuvaju godinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti ako imas sa cim samelji ih u brasno i onta ti je lako, kuvas kao palentu. A vidi ima da se uzme mozda i samleveno u zdravoj hrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti ako imas sa cim samelji ih u brasno i onta ti je lako, kuvas kao palentu. A vidi ima da se uzme mozda i samleveno u zdravoj hrani.

Ok, hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' moze neko da me posavetuje oko jogurta, ja sam kupovala Imlekov, mada je stvarno kiselkast, i moja Sara ga nece...mislim jede ona jadna malo, pa se sve grci, crveni koliko joj je kiselo, na kraju pocne i da place, pa ja i ne insistiram, pa moram da prekidam, pravim nesto drugo sto znam da jede...Je l' ima neko savet oko tog jogurta? Koji kupiti, a da u opste nema taj kiselkast ukus?

A drugo pitanje je vezano za maslinovo ulje...Kad kazete stavi kap, dve u hranicu, to se misli u vodu u kojoj se kuva npr. povrce, ili sta?

A treceeee je...Sta od zacina mogu da joj stavljam u hranu? Posto ona nista sto je bljutavo NECE da jede, a sve sto ima neki ukus smaze za cas...

1. nemam pojma, ja samo imlekov pijem i dajem bebi,ne buni se. mozda joj je rano za jogurt,tj mozda nije jos spremna za kiselkaste ukuse...

2. stavis kada je kasica gotova, ja kad izblendiram onda prelijem

3. mislim da ste zvanicno jos mali za zacine, jer kao oni idu tek od 8og, ali mnoge mame ovde su davale i ranije ... meni kada moja zabusava ja izvadim iz frizidera pavlaku ili kis mleko i ili mesam u kasu ili joj dajem zalogaj kase, pa pola kasicice pavl. ili k.mleko.. upali svaki put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci u zrnu i kuvanje pa blendanje. Da ga drzim prvo u vodi pre kuvanja i da ga dobro operem? U jednoj vodi se kuva? :D Kako znas kada je kuvano? Uh... Mrzim te stvari koje se kuvaju godinama...

jecam se kuva oko pola sata, obavezno mu stalno dodaj vodu i mesaj jer (bar meni domacici) zagori za cas.. ja ne drzim nista u vodi, odma u serpu i kuvanje... properi samo prvo. ja mislim da se raz krace kuva (nikada nisam kuvala raz) pa ti je onda malo nezgodno zajedno, jedno ce se ranije skuvati (mozda gresim);

probas, ako je lepo i mekano a zrno ostalo celo onda je gotovo (ako krene da se raspada zrno znaci da je prekuvano)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.