Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Ja sam pitala za sokice ;) Dobili smo i cuvamo ih, a Yeca je rekla da ih mozemo ubaciti u pirinac i eto obroka. Ili ovako kako je rekla SanjaRuska. I ja imam odbojnost prema sokovima i mene okolina osudjuje zbog toga <_<

kao sto Shveca rece okolina samo zna da smara... kaze meni jednom tetka kada je cula da bebi ne dajem secer: " zasto joj ne dajes secer, eeej pa znas li ti koliko su ugljeni hidrati vazni?!" :D A gljenih hidrata hvala bogu u svemu i svacemu ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako ste dobili paketic :)

Ne vidim kada je rodjena beba, bebice rodjene u Julu dobijaju poklon..jer je u Julu godisnjica akcije Dm Baby bonus ili kako se bese zove pa kao da pocaste ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vidim kada je rodjena beba, bebice rodjene u Julu dobijaju poklon..jer je u Julu godisnjica akcije Dm Baby bonus ili kako se bese zove pa kao da pocaste ...

Aaaaaa, e onda samo ja mogu da dobijem paketic jer sam ja u julu rodjena :)

Vilin je u septembru, al hvala u svakom slucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego kako kuvate cveklu? Tj posto se kuva osamsto sati da li je bolje da je kuvam u ljusci ili bez ljuske izrendanu kako ne bi bas sve iz nje isparilo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego kako kuvate cveklu? Tj posto se kuva osamsto sati da li je bolje da je kuvam u ljusci ili bez ljuske izrendanu kako ne bi bas sve iz nje isparilo ?

Ja je samo operem, stavim u vodu i kuvam recimo pola sata-40 minuta ako su manje. Ako su vece, mozes i sat vremena. Ne moras duze. Onda sacekam da se malo ohladi i onda je oljustim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre dva dana jeli milupa zitarice i Vuku su iskocile 3 fleke na celu i dve na ruci.Da li je to alergija posto sam mislila da ga je ujelo nesto,ali ne lici na ujed,bas kao pecat.Nista novp osim tih zitarica nismo jeli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je samo operem, stavim u vodu i kuvam recimo pola sata-40 minuta ako su manje. Ako su vece, mozes i sat vremena. Ne moras duze. Onda sacekam da se malo ohladi i onda je oljustim.

Hvala probacemo sutra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego kako kuvate cveklu? Tj posto se kuva osamsto sati da li je bolje da je kuvam u ljusci ili bez ljuske izrendanu kako ne bi bas sve iz nje isparilo ?

Ja je dajem zivu, jednom sam je kuvala. Iseckala sam je sitno i prokuvala kratko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros u stolici vidim crvene komade.Izgledalo mi je kao ugrušci krvi.Davala sam joj nektarinu prije tri dana,pomislih,tako da od nje nije.već se spremam kod doktora.A onda se setih da je juče žvakala lubenicu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros u stolici vidim crvene komade.Izgledalo mi je kao ugrušci krvi.Davala sam joj nektarinu prije tri dana,pomislih,tako da od nje nije.već se spremam kod doktora.A onda se setih da je juče žvakala lubenicu :lol:

:lol:

Jesi li joj davala koricu hleba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego kako kuvate cveklu? Tj posto se kuva osamsto sati da li je bolje da je kuvam u ljusci ili bez ljuske izrendanu kako ne bi bas sve iz nje isparilo ?

U ljusci,oko sat vremena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drustvance,sta kazete za dinju? Da li sme da se uvodi u 8om mesecu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Jesi li joj davala koricu hleba?

Prava si vidovnica..Malopre sam joj dala,uživala je dok je žvakala..Sad čekam reakciju na gluten :P hahah,prevazišla sam svoje strahove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drustvance,sta kazete za dinju? Da li sme da se uvodi u 8om mesecu?

Ja sam je davala upravo početkom 8.meseca bez ikakvih problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad se uvodi drugi obrok?moja nikako da zameni jedan podoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dinja je super, samo pazite ima isti efekat kao i šargarepa. Boji u narandžasto.

Ja juče pitala moju dr za lubenicu i kaže može, samo ne zna kako bi bebac to jeo zbog same teksture. Ja pitala da li može da se napravi kao sokić od lubenice i reče ona da može. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prava si vidovnica..Malopre sam joj dala,uživala je dok je žvakala..Sad čekam reakciju na gluten :P hahah,prevazišla sam svoje strahove..

TOGA SE JA BOJIM AAAAAA KOJI SAM JA PARANOIK!!!

kad se uvodi drugi obrok?moja nikako da zameni jedan podoj

Ni Vuk. Yela nam je rekla da jede par dana ovako i da uvodim drugi, ali on dasa ponjupa sve sto mu spremim, vodu ni da lizne, a sisi se raduje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dinja je super, samo pazite ima isti efekat kao i šargarepa. Boji u narandžasto.

Ja juče pitala moju dr za lubenicu i kaže može, samo ne zna kako bi bebac to jeo zbog same teksture. Ja pitala da li može da se napravi kao sokić od lubenice i reče ona da može. :)

Ja dala parče hladne lubenice,sisala je gnječila po rukama,nisam pravila sokić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dala parče hladne lubenice,sisala je gnječila po rukama,nisam pravila sokić

Mene je mnogo strah da se ne zadavi. Inace, lubenicaq mislim da nema nikakvih nutritivnih vrednosti, dacu mu cisto iz njegove radoznalosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceli smo da jedemo meso :) Davala sam joj belo meso i danas junece ali cini mi se da nije bas osoba koja voli meso,jedva pojede par kasicica a npr. kad joj dam tikvicu i pavlaku ona se odusevi i sve se vuce da joj dam jos.U nedelju idemo na Zlatibor pa cu joj tamo kupiti mladi kajmak da probamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TOGA SE JA BOJIM AAAAAA KOJI SAM JA PARANOIK!!!

mi smo gluten uveli greskom, nestle integralne zitarice sadrze gluten, nikakve reakcije nije bilo

danas smo opet jagnjetinu nisu bas odusevljeni, al nema veze, probacemo sledece nedelje teletinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skuvala sam vecu kolicinu ovasa... Koliko moze tako skuvan da stoji u frizideru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedostaje Yeca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

не знам да л трипујем ал моја ћерка кад једе боранију буквално има експлозије гаса :), додуше ја јој ставим две бораније, па нисам сигурна да л је од тога

јуче сам јој убацила грашак са све опном, ал свега неколико зрна...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.