Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

mi isto glodjemo koricu hleba, milupine bebi biskvite umesto plazme, danas cemo komad jabuke ili kruske, a nemamo nijedan zubic, jos se nisu zagrcnuli, lepo tope u ustima i gutkaju pomalo, jeste da posle izgledaju kao mali prasci al nema veze

kad ste dali jogurt, pavlaku i koje masnoce za pocetak

Moja već odavno "glođe" jabuku,i čim vidi da uzmem jabuku vrišti,i sa slašču je glođucka.Obožava da isisava sok iz nje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiram sutra prekosutra da uvedem i drugi obrok :) Samo mi recite, da li se tada, oko 17-18h daje iskljucivo slatko, znaci vocke, zitarice ili moze i povrce?! Raz i jecam se koristi isto kao i pirinac, sa svime se mesa ili? I jos nesto, koji jogurt preporucujete da pocnem da joj dajem, ili pavlakica??? Ili je jos rano? Jos malo pa mesec dana jedemo....

jogurt sa sto vise mlecne masti. drugi obrok sta god hoces od namirnica koje ste vec jeli. Zitarice ostale jedete kao sto ste jeli pirinac.

Nema teletine u celom gradu, sta ces kada smo zabitina teska <_< o jagnjetini i da ne govorim...

Smem onda vec danas da mu dam koricu hleba? :D ruckamo vec mesec dana pa cu da krenem i sa ostalim namirnicama i po nekim zacinima.

Neka glodje. Moras negde naci u selima da kupis polutku jagnjeta, teleta ;)

Moja već odavno "glođe" jabuku,i čim vidi da uzmem jabuku vrišti,i sa slašču je glođucka.Obožava da isisava sok iz nje..

Jabuka je jako vazna jer kiselina iz nje utice pozitivno na bolne desni beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jogurt sa sto vise mlecne masti. drugi obrok sta god hoces od namirnica koje ste vec jeli. Zitarice ostale jedete kao sto ste jeli pirinac.

Neka glodje. Moras negde naci u selima da kupis polutku jagnjeta, teleta ;)

Jabuka je jako vazna jer kiselina iz nje utice pozitivno na bolne desni beba.

Ja to nisam znala,majčinski instikt :lol: obožava Greni Smit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas vam hvala za odgovor za keksic :lol: Divne ste!

Salim se, nema veze.

Nego, juce smo tek uveli cveklu. Juce sam je kuvala, a sad je evo pecem. Koliko se pece otprilike? Isjekla sam je na komadice, pa u foliju. I da li dio ispecene cvekle moze da stoji do sjutra? I jos ovo, smaram znam, uz sta bih mogla da joj dam cveklu? Juce je vila kombinacija cvekla-sargarepa-jabuka sa malo zitarica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jogurt sa sto vise mlecne masti. drugi obrok sta god hoces od namirnica koje ste vec jeli. Zitarice ostale jedete kao sto ste jeli pirinac.

Neka glodje. Moras negde naci u selima da kupis polutku jagnjeta, teleta ;)

Jabuka je jako vazna jer kiselina iz nje utice pozitivno na bolne desni beba.

Da, da, mogu tako pa u zamrzivac. Znaci moze mesce iz zamrzivaca? Svezeg nema da se kupi.

Bas vam hvala za odgovor za keksic :lol: Divne ste!

Salim se, nema veze.

Nego, juce smo tek uveli cveklu. Juce sam je kuvala, a sad je evo pecem. Koliko se pece otprilike? Isjekla sam je na komadice, pa u foliju. I da li dio ispecene cvekle moze da stoji do sjutra? I jos ovo, smaram znam, uz sta bih mogla da joj dam cveklu? Juce je vila kombinacija cvekla-sargarepa-jabuka sa malo zitarica.

Mi smo jeli zivu cveklu sa jabukom, a posle sa sargarepom.

Danas sam mu izblendala dve breskve sa pirincem. Pojeo je oko 150gr i vise nije hteo. Za par dana uvodimo jos jedan obrok, otpasce mi grudi od tolikog dojenja na sat i po vremena :lol:

Sutra cu bas da mu dam da glodje koricu hleba da vidim kako ce mu se dopasti B)

Sledece sto uvodim je jogurt, pa maslinovo ulje, njaaaaaaaaam :rolleyes::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ima zatvor jadan, samo se napinje. Moracu da mu skuvam sljivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili uvedi breskvu da se ne naviknu crevca na sljivu samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili uvedi breskvu da se ne naviknu crevca na sljivu samo.

Pa to mi je i cudno, ovo je treci dan da jedemo breskvu i ima zatvor. Tek malopre je kakio i to se bas dobro namucio da se iskaki bas tvrdo. Jeli smo dva dana krusku-breskvu a danas breskvu sa malo pirinca. Sutra cu da uvedem jogurt pa planiram da pomesam sa sljivom. Koliko jogurta smem da mu dam za pocetak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam jogurt uvela tako što sam u kašicu sa voćem stavila jedno tri kašike jogurta, i onda je to ispalo kao voćni jogurt... i to obožava... a dam joj uvek jogurt iz frižidera, to je i rashladi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam jogurt uvela tako što sam u kašicu sa voćem stavila jedno tri kašike jogurta, i onda je to ispalo kao voćni jogurt... i to obožava... a dam joj uvek jogurt iz frižidera, to je i rashladi....

Tako sam i ja htela. Pa napravicemo i mi onda jedan vocni jogurt od sljive i beskve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je prste da poližeš :) ja joj dodam nekad i neke žitarice i milina bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Batali pirinac i daj mu samo breskvu bez iceg. Sutra probaj da mu u breskvu stavis 2,3 kasicice jogurta, pa sledeci dan napravi palentu sa jogurtom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, je l' mozes samo ukratko zasto se mlecni proizvodi daju sa sto vise mlecne masti?! Ja da nisam na ovom forumu, verovatno bih kupila onaj sa 1% m.masti :lol: Ja i moja logika :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima skoro 5 meseci.Pre dvadesetak dana pocela sam da joj dajem prvo zitarice(pirinac i palenta),zatim povrce(krompir,sargarepa,tikvica),sada krecem sa vocem.Interesuje me da li jedanput dnevno treba da ima nemlecni obrok ili treba da joj dajem posebno povrce a popodne voce sa zitaricama ili obrnuto.Inace je dojim i u kasice dodaje moje mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tvoja logika vec logika svih odraslih jer mi ne bi trebalo da unosimo toliko masti dok bebe i deca su u razvoju moraju jer njima sve masti jako trebaju za razvoj. Nema rizika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi cemo sutra probati jogurt sa nekim vocem, bas me interesuje kako ce jesti

ovde ima jogurt od 0,9%, 1,9% i grcki 10% masnoce i posle ima pavlaka, ja cu probati ovaj 1,9% nekako mi je on najblazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Batali pirinac i daj mu samo breskvu bez iceg. Sutra probaj da mu u breskvu stavis 2,3 kasicice jogurta, pa sledeci dan napravi palentu sa jogurtom.

t2720.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima skoro 5 meseci.Pre dvadesetak dana pocela sam da joj dajem prvo zitarice(pirinac i palenta),zatim povrce(krompir,sargarepa,tikvica),sada krecem sa vocem.Interesuje me da li jedanput dnevno treba da ima nemlecni obrok ili treba da joj dajem posebno povrce a popodne voce sa zitaricama ili obrnuto.Inace je dojim i u kasice dodaje moje mleko.

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=40&hl=

Ovo je tema za tebe :)

Nema potrebe da dodajes mleko u kasice. To se radi samo u pocetku. Mislim da je bolje da zitarice dajes pre podne, zbog varenja, ali iscitaj ovu temu par stranica unazad, pisali smo o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tvoja logika vec logika svih odraslih jer mi ne bi trebalo da unosimo toliko masti dok bebe i deca su u razvoju moraju jer njima sve masti jako trebaju za razvoj. Nema rizika.

Oket :lol: Jasno! A bas sam sad isla do Idea-e, i najvise masnoce u jogurtu ja nadjoh 3,2... Imlekov je 2,8, a Meggle je 3,2...Ne znam da li postoji jos vise masnoce, ali meni je nepoznato?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oket :lol: Jasno! A bas sam sad isla do Idea-e, i najvise masnoce u jogurtu ja nadjoh 3,2... Imlekov je 2,8, a Meggle je 3,2...Ne znam da li postoji jos vise masnoce, ali meni je nepoznato?! :huh:

Ja sam kupila kravicu, ali cu sutra do maxija da vidim ima li sa jos vise ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epa kada srocim nesto iznerviram samu sebe <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila kravicu, ali cu sutra do maxija da vidim ima li sa jos vise ;)

:D Ja mislim da nema, ne znam, meni je inace nepoznato da postoji jogurt sa vise od 3,2%...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva probaj i sa muskatnom tikvom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate kravicu u casicama sa 6% m.m. Zuti je poklopac :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.