Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Obrisah kilometarski post! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Kruske + pola beskve sa pirincem oko 12h, to sam ukratko htela da kazem, videcu da li ce hteti tada jer je navikao oko 24h da jede. Potopila sam breskvu u sodu bikarbonu. Inace juce je jeo oko 14h i onda tek oko 18:45 :blink: prejeo se za rucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK. Samo ako pojede sve, daj mu vodu, a ne da sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja jutros u 9 jela bundevu, posle sisala i zaspala, oko 1 cu da joj napravim kacamak, a popodne oko 5 dobice i povrce sa mesom

ovih dana je ekstremno malo jela, normlano je sisala, a raste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo uveli piletinu, par dana ranije nego planirano

vec treci dan ruckaju i super nam ide, cak i Gabi lepo rucka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja jutros u 9 jela bundevu, posle sisala i zaspala, oko 1 cu da joj napravim kacamak, a popodne oko 5 dobice i povrce sa mesom

ovih dana je ekstremno malo jela, normlano je sisala, a raste....

bundeva, mi ih imamo gomilu, prosle godine se rodilo nekih 100 komada, s&s cuvaju za bebce a oni ne jedu bundeve, imaju posle grceve od nje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK. Samo ako pojede sve, daj mu vodu, a ne da sisa.

Ostalo je par zalogaja u cinijici, dala sam mu vodu i popio je par gutljaja ;) da li to znaci da smo uveli obrok? Pojeo je 4 kruske i pola breskve (kruske su one male domace) i kasiku irinca. Ukupno 250gr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora bar da jede tako par dana da bi sigurno znala da je zamenio sisanje. Neka bude bar jedno 5,6 dana tako, pa onda polako uvodis drugi obrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja jutros u 9 jela bundevu, posle sisala i zaspala, oko 1 cu da joj napravim kacamak, a popodne oko 5 dobice i povrce sa mesom

ovih dana je ekstremno malo jela, normlano je sisala, a raste....

Gledaj u buduce da joj obrok sa mesom bude u 1h ili 2h popodne, ne u 17h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledaj u buduce da joj obrok sa mesom bude u 1h ili 2h popodne, ne u 17h.

тако ми је било раније, а онда ми педијатар каѕе да обрнем ????

сутра ћу да обрнем

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meso se najsporije vari i logicno je da se vari kada je beba aktivna a ne pred spavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila je zatvor od riže.Da li dinja kao i bundeva pomažu?Inače je pomerila red sisanja,jer je poremetila i san,pa mi preko dana više spava.Tako da mi je teško da odredim kad će da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila je zatvor od riže.Da li dinja kao i bundeva pomažu?Inače je pomerila red sisanja,jer je poremetila i san,pa mi preko dana više spava.Tako da mi je teško da odredim kad će da jede.

Mi smo suvom sljivom resili zatvor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila je zatvor od riže.Da li dinja kao i bundeva pomažu?Inače je pomerila red sisanja,jer je poremetila i san,pa mi preko dana više spava.Tako da mi je teško da odredim kad će da jede.

Sigurno ces uhvatiti termin za jelo izmedju 11h i 15h, pa uklapaj. Ima sad vec i svezih sljiva, pa joj daj pre nego li i bundevu i dinju. Mozes i breskvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno ces uhvatiti termin za jelo izmedju 11h i 15h, pa uklapaj. Ima sad vec i svezih sljiva, pa joj daj pre nego li i bundevu i dinju. Mozes i breskvu.

hvala jeco.baš se muči sva pocrveni i plače..napreže se jako.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, da nije to mnogo krusaka? Hoce da muci stomak od njih. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, da nije to mnogo krusaka? Hoce da muci stomak od njih. :unsure:

Pa nemam pojma, bas su male :unsure: sad si me zabrinula. Valjda nece :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nemam pojma, bas su male :unsure: sad si me zabrinula. Valjda nece :huh:

Ma neee da brines! :lol: Ti si sou. Nego su one takve da nekog khm, proteraju a nekog kao npr. mene obrnuto. Cisto proprati da bi znala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neee da brines! :lol: Ti si sou. Nego su one takve da nekog khm, proteraju a nekog kao npr. mene obrnuto. Cisto proprati da bi znala. ;)

nama su kruške dobro prošle..mada sa malim grčićima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama su kruške dobro prošle..mada sa malim grčićima..

Ti grcic mogu da budu i od kolicine ;) Vezbajte, jedite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neee da brines! :lol: Ti si sou. Nego su one takve da nekog khm, proteraju a nekog kao npr. mene obrnuto. Cisto proprati da bi znala. ;)

Ti me zezas, a ja se zabrinula :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam joj skuvala šljive,i lepo je pojela.A onda je popila puno soka od kuvanih šljiva!A vodu neće <_< Posle toga se momentalno iskakila,baš sam se namučila dok sam oprala pelenu,baš je riža zatvorila.Ceo dan se naprezala i mučila,bukvalno je vrištala i nisam mogla da je gledam kako se muči.Al to je izgleda sastavni deo prelaska na čvrstu hranu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam joj skuvala šljive,i lepo je pojela.A onda je popila puno soka od kuvanih šljiva!A vodu neće <_< Posle toga se momentalno iskakila,baš sam se namučila dok sam oprala pelenu,baš je riža zatvorila.Ceo dan se naprezala i mučila,bukvalno je vrištala i nisam mogla da je gledam kako se muči.Al to je izgleda sastavni deo prelaska na čvrstu hranu..

Uvedi kukuruz. Jeste sastavni deo ucenja na hranu, ali gledaj da zamenis pirinac sa kukuruzom,pa vidi. Sok od sljive imej neko vreme uvek. Bolje i to da pije nego nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti me zezas, a ja se zabrinula :P

Ma ne se sekirati :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvedi kukuruz. Jeste sastavni deo ucenja na hranu, ali gledaj da zamenis pirinac sa kukuruzom,pa vidi. Sok od sljive imej neko vreme uvek. Bolje i to da pije nego nista.

Kukuruz kao palentu ili kukuruzno brašno?Da skuvam pa pomešam sa voćem?Hvala Yeco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne se sekirati :*

;) Neuhvatljiva nam draga kaze da sam ja fiju, fiju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.