Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Voce moze sveze ako jedete vise od mesec dana. Menjaj gustinu kasice, mozda ce pojesti vise. Vodu probaj na kasicicu ako nece na cuclu ili obrnuto.

Da, i meni Nađa nece vodu iz flasice nikako vec se mrsti, a na kasicicu popije i po 5-6 kasicica.. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim i drugi put.

Pitaj sve sto ti se ucini nejasno ili nisi sigurna. Ima nas ovde koji smo prosli sve to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i meni Nađa nece vodu iz flasice nikako vec se mrsti, a na kasicicu popije i po 5-6 kasicica.. :mellow:

Odlicno! Ima mama koje nece ni pod tackom razno da uvode deci flasice, pa sa kasicica prelaze brzo na solju. Samo je va da sto cesce pijete vodu kad je vruce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno! Ima mama koje nece ni pod tackom razno da uvode deci flasice, pa sa kasicica prelaze brzo na solju. Samo je va da sto cesce pijete vodu kad je vruce.

Ja joj iz flasice samo dajem caj, i to minimalno. Stvarno sam zadovoljna sto se tako fino navikla na kasicicu..

Ja joj danas i juce nisam uopste davala bilo kakvu kasicu - ni vocnu ni mlijecnu(par puta sam joj davala HIPP-ovu mlijecnu) i dijete nema nikakve reakcije. Njoj je izgleda svejedno sta jede - samo da joj se da kad ogladni :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mu dajes glukozu?

na flašicu. Jedno vreme se gadio na vodu pa mi je doktorka rekla da probam sa glukozom. Od početka sam bila sumnjičava pa sam mu davala veoma malo - 2 ml dnevno. Sada je ta doza 1 ml na svaka 2-3 dana. Čisto da mu nekad zamenim gutljaj vode.

Ne znam da li skroz da mu izbacim glukozu...

Evo ti link, na ovoj strani je YelenaC u opsirnom postu objasnila pocetak uvodjenja nemlecne hrane. Pozdrav!

Hvala :rolleyes: Sad mi je jasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari,ja sam bebcu dala svezu kajsiju,da nisam mozda poranila za njegov uzrast?

Da li kajsija moze da se miksuje sa jos nekim vocem,npr.banana,ili neko drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad kažete bebac može da jede koliko hoće ako nema problem sa stomakom, na šta konkretno mislite? Moj bebac od kad smo počeli sa voćem i povrćem kaki redovno i preko dana je sve ok, ali budi se noću i prducka, vrti se po krevetu,bacaka i vidi se da ga nešto muči. E sad da li se to samo poklopilo sa uvodjenjem čvrste hrane ne znam, jer on je do sad spavao super sa jednim budjenjem za mleko. Mi jedemo voće oko 9 i povrće oko 1, do uveče on sve to svari i iskaki pa mi nije jasno šta ga to muči noću i od čega ima gasove :unsure:

Inače, izgleda da se osuo od brokolija. Mislila sam da je od vrućine ali evo danas mu nisam dala i nema osipa. Probaću sutra ponovo pa ako opet izadje onda ćemo malo da sačekamo sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari,ja sam bebcu dala svezu kajsiju,da nisam mozda poranila za njegov uzrast?

Da li kajsija moze da se miksuje sa jos nekim vocem,npr.banana,ili neko drugo?

ja mislim da nisi poranila, a mi smo bas jutros imali mix kajsija,jabuka i banana i zitarice, , ja ne gledam sta sa cime ide , nego sta imam od voca to umesam, ubacim malo zitarica i eto ga dorucak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad kažete bebac može da jede koliko hoće ako nema problem sa stomakom, na šta konkretno mislite? Moj bebac od kad smo počeli sa voćem i povrćem kaki redovno i preko dana je sve ok, ali budi se noću i prducka, vrti se po krevetu,bacaka i vidi se da ga nešto muči. E sad da li se to samo poklopilo sa uvodjenjem čvrste hrane ne znam, jer on je do sad spavao super sa jednim budjenjem za mleko. Mi jedemo voće oko 9 i povrće oko 1, do uveče on sve to svari i iskaki pa mi nije jasno šta ga to muči noću i od čega ima gasove :unsure:

Inače, izgleda da se osuo od brokolija. Mislila sam da je od vrućine ali evo danas mu nisam dala i nema osipa. Probaću sutra ponovo pa ako opet izadje onda ćemo malo da sačekamo sa tim

mozda je bilo rano za brokoli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mogla da nadjem to unazad za palentu...pa je l' moze neko da mi kaze da li mojoj bebani da pravim kukuruzno brasno ili bas palentu, onu iz zelene kesice? I da li mogu da joj pomesam sa necim, i ako prvi put jedemo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sarararara, ja pravim tu palentu iz zelene kese sa slikom bate koji je jede :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bea, i meni se beba pre neki dan osula od brokolija. I ja sam mislila da je od vrucine prvo. Davala sam joj dva dana i kad joj treci dan nisam dala, sve je proslo. Mada cu opet probati za neki dan da joj dam malo da bih utvrdila da li je to od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel samo ja imam ovakvo dete,koje se ne raduje kašičici? :( Jede al posle par kašičica pljuje neće pa neće,zabavljam je radim sve u svojoj moći ne vredi.Kad čitam vaše postove prosto vam zavidim.

Njoj je jedina radost što se hrane tiče sika,počne da skakuće kad je vreme podoja,uhvati je rukama umjesto što bi hvatala flašicu,Ni vodu neće,Jel imao neko sličan problem,i kako ga rešiti?

Nemas samo ti, ne brini ;) Ima i vecih sto je jos uvek ne vole, doduse, ako nije nesto sladunjavo u njoj :lol: promenice se i to. Mozda su i zubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemas samo ti, ne brini ;) Ima i vecih sto je jos uvek ne vole, doduse, ako nije nesto sladunjavo u njoj :lol: promenice se i to. Mozda su i zubi.

ja sa mojom muku mucim :D, al sika je njena najbolja prijateljica, pocela je i da joj prica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad u tabeli pise da sme sezonsko voce osim jagoda,kupina... da li to znaci da smem da joj dam lubenicu? Ona je dosta lagana ali nisam sigurna da li smeju bebe da je jedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad u tabeli pise da sme sezonsko voce osim jagoda,kupina... da li to znaci da smem da joj dam lubenicu? Ona je dosta lagana ali nisam sigurna da li smeju bebe da je jedu.

lubenica je povrće ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lubenica je povrće ;)

Niko je svrstava u povrce a neko u voce kao i mnoge druge namirnice. :) Jel to znaci da sme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad kažete bebac može da jede koliko hoće ako nema problem sa stomakom, na šta konkretno mislite? Moj bebac od kad smo počeli sa voćem i povrćem kaki redovno i preko dana je sve ok, ali budi se noću i prducka, vrti se po krevetu,bacaka i vidi se da ga nešto muči. E sad da li se to samo poklopilo sa uvodjenjem čvrste hrane ne znam, jer on je do sad spavao super sa jednim budjenjem za mleko. Mi jedemo voće oko 9 i povrće oko 1, do uveče on sve to svari i iskaki pa mi nije jasno šta ga to muči noću i od čega ima gasove :unsure:

Inače, izgleda da se osuo od brokolija. Mislila sam da je od vrućine ali evo danas mu nisam dala i nema osipa. Probaću sutra ponovo pa ako opet izadje onda ćemo malo da sačekamo sa tim

meni se cini da i mi imamo slican problem...Kada sam pocela da joj dajem kasice mislim da joj se poremetio san. Dva dana joj nisam davala kasicu, samo da siki i ponovo je normalno spavala. Juce sam joj opet dala kasicu i sinoc se citavu noc budila, obrcala, bas je bila nemirna.. Moze li biti da joj kasice bas ne prijaju, da smo poranili?? :unsure:

osim toga...meni se dijete i dalje budi u toku noci svaka 3 sata da siki :huh: . Kako vama spavaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bea, i meni se beba pre neki dan osula od brokolija. I ja sam mislila da je od vrucine prvo. Davala sam joj dva dana i kad joj treci dan nisam dala, sve je proslo. Mada cu opet probati za neki dan da joj dam malo da bih utvrdila da li je to od toga.

Jao, pa i meni se bila osula neki dan, i sada kada razmislim - tada je jela brokuli. I to je jela HIPP-ovu kasicu na kojoj pise 4+? i bas joj se svidjela.. moracu da probam da joj dam brokuli opet da testiram jos jednom da li ce se osuti...mozda je slucajnost.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je slucajnost, a mozda ga i prskaju sa ko zna cime... Ali probacemo jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja isto sad kad vratim film unazad vise meseci kada smo krenuli sa nemlecnom ishranom vidim da smo i mi krenuli sa nocnim budjenjem od 5og meseca kada sam i pocela da joj dajem milupu pirinac pa redom... do tada je sokila + ad i zaspi u 21h budi se u 6h..

negde sam citala da je za bebe veliki korak tj velika promena to uvodjenje u ishranu necega sto nije vise samo mlekce pa to ume da privremeno poremeti san.. mada se kod nas to nikada i nije vise vratilo na zlatno doba nebudjenja od 21-06h ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko je svrstava u povrce a neko u voce kao i mnoge druge namirnice. :) Jel to znaci da sme?

Probaj manju količinu,pa ćeš i sama vidjeti.A kako si joj mislila dati lubenicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas jedemo palentu. Uopste ne znam kako i u koliko vode da je skuvam :lol: sa cime mesate palentu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas jedemo palentu. Uopste ne znam kako i u koliko vode da je skuvam :lol: sa cime mesate palentu?

Miva stavis jednu solju vode da ti prokljuca i pomesas u posebnoj cinijici palentu sa vodom,da ti se ne bi stvorile grudvice.Ja stavim dve kasike palente.Ubacis u prokljucalu vodu i malo ga ukuvas.Neka ti bude malo redja,jer dok se hladi,ona se zgusnjava.Nemoj je napraviti gusto,jer ti nece jesti sigurno gustu.Prvi put mu das samo palentu,a sutra mozes sa vocem da mesas i npr.cimetom.Ja je mesam sa sirom i jogurtom,pavlakom,ali vi to jos ne ruckate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva stavis jednu solju vode da ti prokljuca i pomesas u posebnoj cinijici palentu sa vodom,da ti se ne bi stvorile grudvice.Ja stavim dve kasike palente.Ubacis u prokljucalu vodu i malo ga ukuvas.Neka ti bude malo redja,jer dok se hladi,ona se zgusnjava.Nemoj je napraviti gusto,jer ti nece jesti sigurno gustu.Prvi put mu das samo palentu,a sutra mozes sa vocem da mesas i npr.cimetom.Ja je mesam sa sirom i jogurtom,pavlakom,ali vi to jos ne ruckate.

hvala :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.