Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Nisam se hvalila: danas smo poceli sa jagnjetinom! Ispunila se tajina zelja i vrlo srecno ga je nahranio!

Puno mi se petlja u bebin jelovnik u poslednje vreme i mnogo mi je drago sto ga interesuje i ta strana uloge roditelja i rado je obavlja. Bebin kuvar je iscitao vise puta, a kupuje casopis "ishrana dece" sto nisam ni znala! :o videla sam te casopise u kuci, ali sam kontala da je to info materijal iz porodilista, dok nisam skontala da mi je malo nepoznato... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bas lepo! vrlo je vazno da tate ucestvuju u tom delu razvoja. Inace, puno toga i naucimo svi mi dok deci uvodimo namirnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada pritisnes poklopac ako se udubi pokvarene su, ako je cvrst dobre su.

Ja sam u apoteci kupila kasicu danas od bundeve, dade mi je iz police do izloga, tooopla... Ja iz sale pitala je l smem to da mu dam, ona kaze "ma da, taman je ne moras podgrevati".

U apoteci topla kasica... Bas sam bila u cudu, a posle kontam, ako mogu biti nesavesni pedijatri, hirurzi, ginekolozi, babice... Sto bi se farmaceuti razlikovali?

Poklopci ne mrdaju :rolleyes: A sjutra cu provjeriti cuje li se i ono "glop" prilikom otvaranja :rolleyes:

Hvala, naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, kada ga ostavim mmu na cuvanje, uglavnom kupim kasicu ako ne stignem da skuvam. A u poslednje vreme je i mm poceo da ih kuva, kaze: malo li je kupiti 4kasice dnevno. Mada ga i dever hrani, mm sa odusevljenjem skuva za bebu, pa se posle hvali kako mu je dete veselo i srecno od njegove kasice :D ma on je siz totalno, i nama je uveo poseban rezim ishrane uglavnom na maslinovom ulju umesto obicnom, povrce sveze a ne "frikomovo"... :) ma toliko sam mu pricala i hvalila se oko bebine ishrane, da je morao da padne pod uticaj, sad i on ucestvuje u jelovniku, a sto mi je smesan kad me uvece pita "a sta cemo za bambija sutra?" :D

ponosni tata :P

mali Idjos, izgleda im niste dali dovoljno vremena da se pokvare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uvek vocke mesam sa pirincanim pahuljicama.Da li mogu vocke da se mesaju sa kukuruznim pahuljicama,da li to moze zajedno?

Juce sam pravila kasu od ovsenog brasna,bezuspesno.Zagorela mi serpica,stvorile se odmah grudvice,i bez obzira na mesanje,nista nisam napravila.Ne znam da li smem da bebcu uvedem Milupine 7 zitarica,bez predhodnog navikavanja na ovas ,raz,jecam i psenicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uvek vocke mesam sa pirincanim pahuljicama.Da li mogu vocke da se mesaju sa kukuruznim pahuljicama,da li to moze zajedno?

Juce sam pravila kasu od ovsenog brasna,bezuspesno.Zagorela mi serpica,stvorile se odmah grudvice,i bez obzira na mesanje,nista nisam napravila.Ne znam da li smem da bebcu uvedem Milupine 7 zitarica,bez predhodnog navikavanja na ovas ,raz,jecam i psenicu?

Naravno. Ja sam tako i najčešće pravila.

Što se tiče kašice koja ti je zagorela, ja prvo izmešam sa malo gladne vode pa spojim sa vodom ili kuvanim voćem (a kasnije i sa mlekom) koja je na šporetu.

Pšenica se "preporučuje" tek od 8 meseca zbog eventualne reakcije na gluten. Ali vi imate još malo do 8 meseca. Ako do sada nije bilo nekih alerg.reakcija na namernice možeš probati odmah i sa Milupinom kašicom 7 žitarica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nismo kupili blender <_< ali nas to nije sprecilo da jedemo sargarepicu :)

Skuvala sam je, izgnjecila, dodala moje mleko i da budem iskrena, plasila sam se da se ne zagrcne jer ono nije bas licilo na kasu, ali je on gutao sa zadovoljstvom. Kada sam krenula da mu stavljam portiklu, on je krenuo da otvara usta i da mljacka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice, prvo vi probajte bar psenicu i jecam, pa onda predjite na Milupu. Ipak, ako beba nije jela od 7 zitarica 4 je mnogo. Bar neka proba jos dve odvojeno pa onda cepajte po Milupi ;)

Mozes ti i palentu da spremas sa vocem. Jos ako dodas malo cimeta ili vanile, super je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske, jel moze neko samo da mi kaze caskom kako se koriste stapici vanile i da li je isto kupiti ih u maxiju i u zdravoj hrani ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nismo kupili blender <_< ali nas to nije sprecilo da jedemo sargarepicu :)

Skuvala sam je, izgnjecila, dodala moje mleko i da budem iskrena, plasila sam se da se ne zagrcne jer ono nije bas licilo na kasu, ali je on gutao sa zadovoljstvom. Kada sam krenula da mu stavljam portiklu, on je krenuo da otvara usta i da mljacka :D

Mislim da ti je pametnije da, ako već hoće da ručka gnječeno, ni ne kupuješ blender :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve jedno gde kupujes stapice vanile, ali je dobro kupiti one skuplje, pakovane u staklenoj epruveti. kada kuvas nesto, ubacis komadic oko 0,5cm zadnjih 5 minuta. Izvadis komadic stapica, operes ga pod hladnom vodom i ponovo mozes da ga koristis sve dok ne 'izlapi'. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se hvalila: danas smo poceli sa jagnjetinom! Ispunila se tajina zelja i vrlo srecno ga je nahranio!

Puno mi se petlja u bebin jelovnik u poslednje vreme i mnogo mi je drago sto ga interesuje i ta strana uloge roditelja i rado je obavlja. Bebin kuvar je iscitao vise puta, a kupuje casopis "ishrana dece" sto nisam ni znala! :o videla sam te casopise u kuci, ali sam kontala da je to info materijal iz porodilista, dok nisam skontala da mi je malo nepoznato... :D

E takodje! I ne samo u jelovnik vec u sve :D Dodje mi nekada da posizim od njega. A svekrva mi svakog dana prica kako treba da mu dajem sokove. Danas je izjavila da ne moram da mu dajem po par kasicica nove namirnice, da ako hoce da jede, da mu dam koliko moze da pojede.

Mislim da ti je pametnije da, ako već hoće da ručka gnječeno, ni ne kupuješ blender :)

Probacemo tako. Koliko sam iz postova od ranije mogla da skapiram, bolje je tako jel?

Htela sam da vas pitam. Imamo visnju u dvoristu koja je neprskana pa bih ostavila u zamrzivac za Vuka kada bude mogao da ih jede. Da li smem da mu dajem povrce i voce iz zamrzivaca? Takodje sam htela da vas pitam gde kupujete kukuruz? :huh: Onaj frikomov smrznuti ili ima opet neki instant kukuruz? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve jedno gde kupujes stapice vanile, ali je dobro kupiti one skuplje, pakovane u staklenoj epruveti. kada kuvas nesto, ubacis komadic oko 0,5cm zadnjih 5 minuta. Izvadis komadic stapica, operes ga pod hladnom vodom i ponovo mozes da ga koristis sve dok ne 'izlapi'. ;)

ok, a jos da pitam gde ga ubacujete.. ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E takodje! I ne samo u jelovnik vec u sve :D Dodje mi nekada da posizim od njega. A svekrva mi svakog dana prica kako treba da mu dajem sokove. Danas je izjavila da ne moram da mu dajem po par kasicica nove namirnice, da ako hoce da jede, da mu dam koliko moze da pojede.

Probacemo tako. Koliko sam iz postova od ranije mogla da skapiram, bolje je tako jel?

Htela sam da vas pitam. Imamo visnju u dvoristu koja je neprskana pa bih ostavila u zamrzivac za Vuka kada bude mogao da ih jede. Da li smem da mu dajem povrce i voce iz zamrzivaca? Takodje sam htela da vas pitam gde kupujete kukuruz? :huh: Onaj frikomov smrznuti ili ima opet neki instant kukuruz? :D

Imas kukuruzni griz ili palentu. U drugom obliku i ne treba da mu sada dajes. ima Milupa pirinac kukuruz instant, ali vi vec jedete pirinac pa je logisno da kuvas palentu.Skuvas je u vodi, pa kad se prohladi dodas svog mlekca.

ok, a jos da pitam gde ga ubacujete.. ??

E imas fenomenalan spisak na temi Recepti za bebe. Pogledaj, pliz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas kukuruzni griz ili palentu. U drugom obliku i ne treba da mu sada dajes. ima Milupa pirinac kukuruz instant, ali vi vec jedete pirinac pa je logisno da kuvas palentu.Skuvas je u vodi, pa kad se prohladi dodas svog mlekca.

Ok, onda cemo to posle sargarepice ;)

Kako da termicki obradim bananu? :huh:

Da mu prvo uvedem zitarice i povrce, pa tek onda voce?

Kada uvedem krompir, sargarepu, paskanat, pirinac, da li posle mogu da mesam po dve namirnice ili da cekam kada zamenimo obrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Banana se ne obradjuje termicki i rano je za bananu da mislis bar mesec dana.

Naravno, mesas po 2 namirnice.

Sad si pravila pirinac pa sargarepu, jedan obrok neka bude pirinac sa sargrepom zajedno. Sledece sve sto uvodis od voca ili povrca (tvoja odluka-a po meni bi trebalo red ovog red onog ;) ) dodajes sa zitaricama koje ste vec jeli. Samo krompir dajes bez zitarica jer on u sebi ima dovoljno ugljenih hidrata. Njega mozes lako sa sargarepom da das posto ste vec jeli sargarepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Banana se ne obradjuje termicki i rano je za bananu da mislis bar mesec dana.

Naravno, mesas po 2 namirnice.

Sad si pravila pirinac pa sargarepu, jedan obrok neka bude pirinac sa sargrepom zajedno. Sledece sve sto uvodis od voca ili povrca (tvoja odluka-a po meni bi trebalo red ovog red onog ;) ) dodajes sa zitaricama koje ste vec jeli. Samo krompir dajes bez zitarica jer on u sebi ima dovoljno ugljenih hidrata. Njega mozes lako sa sargarepom da das posto ste vec jeli sargarepu.

Hvala Yecko na strpljenju. Ja bas znam da udavim :D Ne zameri ;) Javljam se ja ubrzo sa novim pitanjima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Yecko na strpljenju. Ja bas znam da udavim :D Ne zameri ;) Javljam se ja ubrzo sa novim pitanjima :D

:lol: :lol: :lol: Secam se nekih(jos uvek po malo pristnih ovde :P ) koji su ostavljali pitanja i vise puta dnevno. Pa tu smo da pomazemo koliko mozemo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, meni je bas super kad mi se petlja, upucen covek, na nedelju dana bih mu mogla ostaviti dete :)

jedino mi je smor sto me je dugo davio oko prokuvavanja vode i serpica za bebu (a i ja ga preterah sa otkuvavanjem rose do 6-7m, pa onda jos i on nastavio da ga sterilise...).

Sad je poceo sve vise da izrazava zelje sto se bebinog jelovnika tice, on bi da sa sinom jede isti rucak, pa mu cak ponekad u usta krisom uvali neko parcence hrane... Najbolje je kad mu je dao da gricne krofnu! A na krofni samo kvadratic fali sa donje strane gde ima dva zubica... Da ne znam da li da placem sto dete mora da proba sve sto mu tata jede (navadio ga mm) ili da se smejem koliko slatko zvace istu krofnu... :D

poslednja tajina zelja je da sa sinom jede ribu, a meni se tako ne ukljucuje rerna... Probao je sa 6m losos i nije mu se svideo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Secam se nekih(jos uvek po malo pristnih ovde :P ) koji su ostavljali pitanja i vise puta dnevno. Pa tu smo da pomazemo koliko mozemo. ;)

ju, ja sam se ovde pronasla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ju, ja sam se ovde pronasla :lol:

:P Kad se samo setim :lol: Eto, sad si dzomba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Secam se nekih(jos uvek po malo pristnih ovde :P ) koji su ostavljali pitanja i vise puta dnevno. Pa tu smo da pomazemo koliko mozemo. ;)

:wub:

Miva, meni je bas super kad mi se petlja, upucen covek, na nedelju dana bih mu mogla ostaviti dete :)

jedino mi je smor sto me je dugo davio oko prokuvavanja vode i serpica za bebu (a i ja ga preterah sa otkuvavanjem rose do 6-7m, pa onda jos i on nastavio da ga sterilise...).

Sad je poceo sve vise da izrazava zelje sto se bebinog jelovnika tice, on bi da sa sinom jede isti rucak, pa mu cak ponekad u usta krisom uvali neko parcence hrane... Najbolje je kad mu je dao da gricne krofnu! A na krofni samo kvadratic fali sa donje strane gde ima dva zubica... Da ne znam da li da placem sto dete mora da proba sve sto mu tata jede (navadio ga mm) ili da se smejem koliko slatko zvace istu krofnu... :D

poslednja tajina zelja je da sa sinom jede ribu, a meni se tako ne ukljucuje rerna... Probao je sa 6m losos i nije mu se svideo.

MM je dao Vuku da lizne krem sir kada je imao 3 meseca, svadja je trajala celog dana! :D Stalno kuka "A kada cemo ja i sin da idemo na cevape"? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P Kad se samo setim :lol: Eto, sad si dzomba ;)

ma ja vise nisam znala kako da ga nahranim da me nocu ne bi budio... A stvarno smo prerano poceli sa kasicama i imala sam grizu savesti kao da trujem jadno nevino dete :D

eto, i dan danas se budi bar jednom, a najcesce 2x nocu da jede, na sve se covek navikne... :D

i da mi je nekad neko rekao da ce mm da kuva bebi kasice, smejala bih se, jer nista nije smelo da prodje bez mog nadzora :D

a sad kad ga vidim da uzima serpice da mu kuva, sva se istopim, mislim moj savrseni muz... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojacali smo povrce i nije bas odusevljen! Uspela sam da ga predjem: krompir, tikvica, kakao. Pojeo je misleci da je nesto mnogo interesantnije :P

a nalazite li vi negde bundevu? Mi smo poceli da kupujemo juvitana bundevu i da je mesamo sa jabukom, bananom, tikvicom... Sa cim stignem :D

a inace je toliko bistra da moze na flasicu da ide, pa kad jede samo nju, moram da je zgusnem zitaricama.

A glavni nam je hit milupa 7zitarica za dorucak u jogurtu, ili cokolino u jogurtu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mani bre cokolino! Jesi videla koliko ima secera u 100gr cokolina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.