Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Da priupitam. Tisa pije Humanu ujutro i uveče, po otprilike 180 ml. To joj nekako dođe kao meni kafa ujutro, a uveče se uglavnom uz mleko uspava. Dokle to tako? Mislim, dokle da joj dajem mleko ujutro u uveče? Nešto kontam da joj možda izbacim to jutarnje, pa da odmah klopa konkretan doručak ili je još mala za to? Ona jede dosta mlečnih proizvoda dnevno, pa maltene u svakom obroku po nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo kod mojih Markovo parce baste , tu mama seje sve posebno za njega , neprskano. Od prosle godine ni voce ne prskaju zbog Marka , od voca imamo sve sem juznog voca :D Jedino banane , narandze , kivi i limun kupujemo u piljari. Tako da nam je to super ... Ja sam planirala cak i da napravim na jednom delu njene baste , posto nije bas velika, plastenik , bas zbog dece posebno, da imam preko cele godine za njih neprskano povrce ...

Uh, to je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako rano? Pa zasto nista nise bar od mlecnih masti uveli? Masnoce su bitne.

pa sve kao nešto ja to oprezno, polako, jer kao sisa, a počela je da klopa pre nego što je napunila 6 meseci... što se kosi sa savetima ovih novih pedijatara :D

davala sam joj po kap-dve suncokretovog hladno ceđenog ulja, s&s imaju mašine za proizvodnju, pa imamo uvek svežeg... (ako nekom treba nek se javi), u kašici od povrća...

ručkili smo mesance... trunčicu sam joj skuvala sa šargarepom i krompirom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad zavrsis sa mesancem, uvedi obavezno puter pa onda nastavi sa teletinom.

Nema sta da budes oprezna toliko. I ja sam dojila dete pa je poceo da jede sa 4 meseca. Citaj SanjuRusku pa ce ti biti sve jasno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel puter isto što i maslac? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel puter isto što i maslac? :unsure:

Da :rolleyes:

Mi jedemo uglavnom onaj moa kravica, zeleni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da :rolleyes:

Mi jedemo uglavnom onaj moa kravica, zeleni.

Ja sam uzimala Meggle...ima neslani i slani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Belance uveliko jede, a za ove alergene tipa jagoda...čekamo sledeću godinu ili ćemo malo kasnije da pičimo ne zamrznute varijante.

Bila mi je patronaža i rekla je da su na predavanju u novembru rekli da jagode, maline i kupine po novom mogu da se uvedu odmah po uvođenju jabuke u ishranu... za početa probati po jednu-dve a onda povećavati :)

Mi smo juče prvi put probali kašicu od pirinča.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila mi je patronaža i rekla je da su na predavanju u novembru rekli da jagode, maline i kupine po novom mogu da se uvedu odmah po uvođenju jabuke u ishranu... za početa probati po jednu-dve a onda povećavati :)

Mi smo juče prvi put probali kašicu od pirinča.... :D

Super,kako ste prosli?

Hmmm,ovo za jagode i maline mi je cudno,ja to prvi put cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije baš nešto oduševljen, al dobro... navići će se :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila mi je patronaža i rekla je da su na predavanju u novembru rekli da jagode, maline i kupine po novom mogu da se uvedu odmah po uvođenju jabuke u ishranu... za početa probati po jednu-dve a onda povećavati :)

Mi smo juče prvi put probali kašicu od pirinča.... :D

Super! I mi smo 5. juna. Sutra cu mu dati sargarepicu, htela sam i danas ali nismo kupili blender. Sta sledece planiras da mu das?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogla si da izrendas sargarepu pa da je skuvas. i ovako bi mu dala 2 do 3 kasicice sargarepe. Za to ti i ne treba blender.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogla si da izrendas sargarepu pa da je skuvas. i ovako bi mu dala 2 do 3 kasicice sargarepe. Za to ti i ne treba blender.

Sve sam se nadala da ce neko od nas primiti nesto pa da ove nedelje kupim blender. Izgleda da cu tako i morati da spremam dok se ne smiluju da nam uplate plate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice jagoda, malina..nama je receno da probamo po malo i vidimo. Tako smo i uradili. Ako bas pratite najnovije sto je SZO istrazivala je u saglasnosti sa ovim, tj. od 4. do 7. cini mi se meseca bebe treba da probaju sve te alergene jer su u kasnijem dobu vece sanse za nastanak alergije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad zavrsis sa mesancem, uvedi obavezno puter pa onda nastavi sa teletinom.

Nema sta da budes oprezna toliko. I ja sam dojila dete pa je poceo da jede sa 4 meseca. Citaj SanjuRusku pa ce ti biti sve jasno :D

:wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! I mi smo 5. juna. Sutra cu mu dati sargarepicu, htela sam i danas ali nismo kupili blender. Sta sledece planiras da mu das?

Prvo uvodim žitarice pa ću posle povrće... sledeći nam je kukuruz na meniju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam se nadala da ce neko od nas primiti nesto pa da ove nedelje kupim blender. Izgleda da cu tako i morati da spremam dok se ne smiluju da nam uplate plate.

sargarepu mozes da propasiras kroz najobicniju cediljku bude ko iz blendera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hihi, cestitke Widi na novom tikeru, sad primetih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruckali smo danas tresnje, divlje neprskane, Ilija je odusevljen :D

Nego treba mi savet- Donela mi je mama domacu mladu cveklu. Volela bih da mu ujutru za dorucak dan rendanu, da je ne kuvam. SA CIME BIH MOGLA DA JE KOMBINUJEM??? I DA LI JE LIST CVEKLE JESTIV? KAKO GA SPREMATI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cveklu možeš sa jabukom i šargarepom da iscedis... ja sam pila taj sokic dok sam bila trudna, fantazija je... ali stavi neku kiselu jabuk, jer sveža cvekla miriše na zemlju, pa da kiselo ubije taj miris... za list ne znam....

a kod nas je danas dan za puter :) uzela sam imlkeov... jel da joj umutim u kašicu? jel mogu puter u voćnu kašicu, na šta će to da liči?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cveklu možeš sa jabukom i šargarepom da iscedis... ja sam pila taj sokic dok sam bila trudna, fantazija je... ali stavi neku kiselu jabuk, jer sveža cvekla miriše na zemlju, pa da kiselo ubije taj miris... za list ne znam....

a kod nas je danas dan za puter :) uzela sam imlkeov... jel da joj umutim u kašicu? jel mogu puter u voćnu kašicu, na šta će to da liči?! :D

Slazem se za cveklu za Shvecom,super ide sargarepa i jabuka.Za nas velike se doda i limun.

Da,puter mozes u kasicu da ubacis u blender i zajedno smuckas,a mozes i na kraju da ga ubacis.I naravno i u slatku kasicu ubacis puter,npr.zitarice,neko voce,puter i mozes i cimet,vanilu ili kakao da ubacis i divna slatka kasica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam kupila nekoliko Hipovih kasica, za zalihu. Ostavila sam ih u gepeku od auta, pokrivene jednim cebencetom. S obzirom na to da je vani bilo 40 stepeni :angry: , jesu li se mogle pokvariti (na pakovanju pise da se cuvaju na sobnoj temperaturi do 25 stepeni)?

Bocice su bile skoro mlake (ne tople, ali tu su negdje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da su dobre. Znaces kad otvoris da li ce poklopac pri otvaranju da 'pukne', tj. da napravi zvuk pucanja, ako me kapiras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam kupila nekoliko Hipovih kasica, za zalihu. Ostavila sam ih u gepeku od auta, pokrivene jednim cebencetom. S obzirom na to da je vani bilo 40 stepeni :angry: , jesu li se mogle pokvariti (na pakovanju pise da se cuvaju na sobnoj temperaturi do 25 stepeni)?

Bocice su bile skoro mlake (ne tople, ali tu su negdje).

kada pritisnes poklopac ako se udubi pokvarene su, ako je cvrst dobre su.

Ja sam u apoteci kupila kasicu danas od bundeve, dade mi je iz police do izloga, tooopla... Ja iz sale pitala je l smem to da mu dam, ona kaze "ma da, taman je ne moras podgrevati".

U apoteci topla kasica... Bas sam bila u cudu, a posle kontam, ako mogu biti nesavesni pedijatri, hirurzi, ginekolozi, babice... Sto bi se farmaceuti razlikovali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno tako <_< Samo mi roditelji moramo da budemo nekad bolje obavesteni od njih zbog njihovog nesavrsnestva :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.