Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

mi smo to za paru dobili i koristimo ga, ali ga sama nikad ne bih kupila... Ne mislim da je lose, ali nisam imala poja a je toliko dobro.

Mi smo danas prpbali milupa 7 zitarica ;)

ja stvarno ne znam na koji fazon da mu dajem manje od 2x dnevno zitarice. Za dorucak i veceru jede njih, za rucak povrce sa mesom, za uzinu voce... Nemam ideju kako drugacije, a bananu smo skoro izbacili, jede po malo malo, inace ne kaki danima...

... i ja dajem dva puta dnevno zitarice , jednom uz slani, jednom uz slatki obrok ... Zar moze da skodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bebe se nista ne przi! Zamisli kako prze tu ribu u nekoj fritezi u ko zna kakvom ulju? :blink:

Kos kuce pa u rernu!

da,da mislila sam ISPEKU a ne ISPRZE... da prze ne bih ni dovodila u pitanje gde da se sprema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... i ja dajem dva puta dnevno zitarice , jednom uz slani, jednom uz slatki obrok ... Zar moze da skodi?

ne mislim da moze da skodi, ali mozda je puno da ih jede kad vec ima problema jer ne kaki svakodnevno.

Kad je jeo 3 kasice dnevno mogli smo da prodjemo sa jednim obrokom od zitarica, jednim vocnim i jednim povrcem, ali sad nemam ideju sta da mu dajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas jeli dzigericu. Posebno sam kuvala povrce, a dzigericu sam stavila u foliju sa maslacem, zatvorila foliju, u serpicu, pa na ringlu. Brzo stigne, super je ukusno. ;)

ja sam mu do skoro samo kuvala sa povrcem, a sada smo poceli ovako: proprzim malo na puteru crni luk, sada mladi, pa onda dodam malo vode, ubacim dzigericu i prodinstam, ubacim i povrce da se dinsta zajedno, bas bude ukusno. Na kraju malo bibera i persuna moze. Ovako sam mu spremala i piletinu i junetinu, bas bude lepo. A danas sam mu na kraju ubacila razmuceni zumanac, njamiiii :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne ljuštim kožicu, sve u blender i lepo se to izmiksa. Kad joj dajem iz ruke, samo pazim da ne budu veliki komadi i sve ona to lepo pojede.

E da, da se pohvalim! Pre neki dan je lepo jela gnječen ručak, napredujemo ka pakovanju i odlaganju blendera :D

Mi gnjecimo i seckamo :D Pakovanje blendera bi trebalo posebno proslaviti, fuuuj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata mi je malo pre doneo malo borovnica, mozda ih ima za punu saku. Radi kao sumar, nasao je negde to malo i nabrao za Iliju gore u planincini, ne mogu biti cistije i zdravije! Da li smem da mu dam i kako da ih spremim? Sok, kasa? Inace smo anemicni. Molim pooooothitno za savet, dala bih mu sutra, da mi ne propadnu, u frizideru su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mislim da moze da skodi, ali mozda je puno da ih jede kad vec ima problema jer ne kaki svakodnevno.

Kad je jeo 3 kasice dnevno mogli smo da prodjemo sa jednim obrokom od zitarica, jednim vocnim i jednim povrcem, ali sad nemam ideju sta da mu dajem?

Daj mu vise povrca. Zitarice ne skode nikako za probavu. Ne jede on glazirani pirinec vec integralne zitarice pune celuloze. Problem sa stolicom imamo i mi iako imamo raznovrsnu ishranu.

Tata mi je malo pre doneo malo borovnica, mozda ih ima za punu saku. Radi kao sumar, nasao je negde to malo i nabrao za Iliju gore u planincini, ne mogu biti cistije i zdravije! Da li smem da mu dam i kako da ih spremim? Sok, kasa? Inace smo anemicni. Molim pooooothitno za savet, dala bih mu sutra, da mi ne propadnu, u frizideru su.

Jednu borovnicu zgnjeci prsima i namazi mu usta i oko usta. Posle 10ak minuta isperi vodom i vidi ima li reakcija. Mi smo jeli borovnice pre navrsenih 6 meseci. Borovnice nisu alegene. To je puka izmisljotina.

Sutradan izgnjeci sa bananom i daj mu da jede. Bar 5 bobica ako ne vise.

Andjelcicu,uvedi borovnicu makar i zamrznutu zbog probave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj mu vise povrca. Zitarice ne skode nikako za probavu. Ne jede on glazirani pirinec vec integralne zitarice pune celuloze. Problem sa stolicom imamo i mi iako imamo raznovrsnu ishranu.

Jednu borovnicu zgnjeci prsima i namazi mu usta i oko usta. Posle 10ak minuta isperi vodom i vidi ima li reakcija. Mi smo jeli borovnice pre navrsenih 6 meseci. Borovnice nisu alegene. To je puka izmisljotina.

Sutradan izgnjeci sa bananom i daj mu da jede. Bar 5 bobica ako ne vise.

Andjelcicu,uvedi borovnicu makar i zamrznutu zbog probave.

Hvala puno draga! A sa visnjama i tresnjama kad smemo da krenemo inace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto mozete sad ako mene pitas. ;) Sve probaj na istu foru: namazi malo tek iscedjenog soka oko usta i na usta pa vidi ima li reakcije. Nemoj kuvati borovnice ni pod tackom razno. Nemoj ih ni blendati vec gnjeci. Zavidim ti na njima. Mislila sam da one stizu kasnije. Sa koje planine su ti stigle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto mozete sad ako mene pitas. ;) Sve probaj na istu foru: namazi malo tek iscedjenog soka oko usta i na usta pa vidi ima li reakcije. Nemoj kuvati borovnice ni pod tackom razno. Nemoj ih ni blendati vec gnjeci. Zavidim ti na njima. Mislila sam da one stizu kasnije. Sa koje planine su ti stigle?

I on se iznenadio kad ih je nasao, a sa Kucajskih planina su :D Namazala sam mu oko usta, liznuo zovek i tapka trazi da rucka, svidjaju mu se : sad cemo da vidimo ima li reakcije. Ako nema mozemo li sad ili ipak sutra da ih poruckamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra, sutra. Sigurnije je. Za svaki slucaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi probali dzigericu :) Svekrva je prepodne zaklala mlado pile (nase domace) i ja joj dala,svidelo joj se i lepo je prihvatila.Jel smem da joj dam i mladi grasak? Takodje nas svez iz baste. zao mi da jede posle iz zamrzivaca kad je ovaj mladi najlepsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes, samo bi bilo dobro da ga izgnjecis preko cediljke, da nema ljuskicu. Ljuskica graska je za bebe teska kao ljuskica od pasulja. Stavi obavezno mirodjiju jer sa njom se lakse vari. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde kupujete sargarepicu, krompir, tikvice? Na pijaci ili u supermarketu, piljari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupovala sam na pijaci povrce,a sad imaju moji u basti pa ne uzimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde kupujete sargarepicu, krompir, tikvice? Na pijaci ili u supermarketu, piljari?

Ja kupim gde stignem i na pijaci u piljari ili marketu nekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra, sutra. Sigurnije je. Za svaki slucaj. ;)

Ruckali smo borovnice i svidjaju mu se bas :D Izgnjecila sam mu sa bananom, dodala malo milupa 7 zitarica. Reci cu definitivno tati da tako kad ponovo naleti nabere i donese nam. Mozda nadje jos nesto lepo :D Donosi cesto po malo divljih jagoda, kad ih ima naravno, jedva cekam da i to sme da rucka. Pecurke kada smemo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proverene pecurke mozeete.Lisicarke, vrganje. Sampinjoni nisu preporucljivi jer se gaje na kompostu, izmetu kokosaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proverene pecurke mozeete.Lisicarke, vrganje. Sampinjoni nisu preporucljivi jer se gaje na kompostu, izmetu kokosaka.

Mislila sam da mo on donese isto, bas vrganje i lisicarke, i ja njih volim. Godinama ih bere, imam potpuno poverenje u njega sto se toga tice i zaista ih volim. A moja majka se onesvesti kad vidi da ih ponovo donosi, niti voli da ih sprema niti da ih jede :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih da počnem sa mesom i mlečnim proizvodima... ne znam da li nam je rano ?! :unsure: i žitarice sa glutenom :unsure:

imamo već dva obroka... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde kupujete sargarepicu, krompir, tikvice? Na pijaci ili u supermarketu, piljari?

kako kad, nekad na pijaci nekad u maxiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih da počnem sa mesom i mlečnim proizvodima... ne znam da li nam je rano ?! :unsure: i žitarice sa glutenom :unsure:

imamo već dva obroka... B)

Kako rano? Pa zasto nista nise bar od mlecnih masti uveli? Masnoce su bitne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde kupujete sargarepicu, krompir, tikvice? Na pijaci ili u supermarketu, piljari?

Mi imamo kod mojih Markovo parce baste , tu mama seje sve posebno za njega , neprskano. Od prosle godine ni voce ne prskaju zbog Marka , od voca imamo sve sem juznog voca :D Jedino banane , narandze , kivi i limun kupujemo u piljari. Tako da nam je to super ... Ja sam planirala cak i da napravim na jednom delu njene baste , posto nije bas velika, plastenik , bas zbog dece posebno, da imam preko cele godine za njih neprskano povrce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeli smo pasulj konačno :) Svaki put kad ga napravim nekako mi se izjalovi, ili prekasno bude gotov, ili ga zapržim bez razmišljanja...Sad je sveki napravila neki bljutavi sa šargarepom, bez zaprške (ja to u ludilu ne bih pojela) a ona je poćopala ko velika. Nikakvih problema, tako da ja sad mislim da ću da je metnem sa nama za astal i da dete počne da jede ko čovek :D Pasulj i onaj šaran su mi nekako znak da mogu sve da joj dam :) Belance uveliko jede, a za ove alergene tipa jagoda...čekamo sledeću godinu ili ćemo malo kasnije da pičimo ne zamrznute varijante.

Što se tiče one sprave na paru, mislim da je Miva pitala, mi smo to dobili za svadbu i ja sam se tripovala par puta da sve u tome spremam. Ali, nešto nisam ja za to. Dok ja sipam vodu, dok se ona para napravi, pa dok proradi...već sam pet puta ručak napravila :) Onda dok ga rasklopim, pa operem. Lepo sam ga spakovala i eno ga čeka srećnija vremena, kad budem u penziji pa imam više vremena. Inače većinu klope spremam u onom Spajder pen tiganju, bez ikakve masnoće. Sve se pravi u sopstvenom soku i bude super. Ili u rerni u foliji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bogami cim je poceo da jede cvrstu hranu seli za sto ... pa i ako mu nije vreme za jelo , mada ja uvek namestam da jede kad i mi tj mi kad i on , ja ga i onda stavim pa mu dam koricu od hleba da guli poosto to obozava ali uvek svi zajedno sedimo za stolom , makar jedan obrok dnevno mada uglavnom bude dva , rucak i vecera ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.