Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Da ne poverujes! Sanjam ovu temu! :blink:

Hvala Shveco ;)

Ja sam od onih koji vole da im se objasni SVE DO DETALJA :D

Miva uglavnom svi krecemo sa pirincanom kasom.Milupa pirinac koju mesas sa svojom mlekom,ili mozes da kupis integralni pirinac,obaris,izblendas i isto pomesas sa svojim mlekom.Pirinac nije alaegen i lepo se vari,zato se krece prvo sa tim.Od sargarepe neke bebe dobiju zatvor.Isto sam je hranila u autosedistu,polusedeci polozaj.Dajes mu vodice,a prvi put mu das dve,tri kasicice pirincane kase,a sutra povecaj duplo.Nece ti se zagrcnuti,kasicicu mu stavi polako na sredinu jezika,neka ti bude malo redja kasa,da kaplje sa kasicice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva uglavnom svi krecemo sa pirincanom kasom.Milupa pirinac koju mesas sa svojom mlekom,ili mozes da kupis integralni pirinac,obaris,izblendas i isto pomesas sa svojim mlekom.Pirinac nije alaegen i lepo se vari,zato se krece prvo sa tim.Od sargarepe neke bebe dobiju zatvor.Isto sam je hranila u autosedistu,polusedeci polozaj.Dajes mu vodice,a prvi put mu das dve,tri kasicice pirincane kase,a sutra povecaj duplo.Nece ti se zagrcnuti,kasicicu mu stavi polako na sredinu jezika,neka ti bude malo redja kasa,da kaplje sa kasicice.

E to ja volim, objasnjeno do detalja ;)

Gde ima da se kupi Milupa pirinac? To je instant pirinac? On se ne kuva, samo se pomesa sa mlekom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to ja volim, objasnjeno do detalja ;)

Gde ima da se kupi Milupa pirinac? To je instant pirinac? On se ne kuva, samo se pomesa sa mlekom?

Imas ga i u apoteci i u Liliju.Da instant pirinac.Nemoj da citas upustvo,tamo pise da se pravi prevelika kolicina,samo da bi sto pre potrosila i kupila drugu :lol:

Izmuzes malo svog mleka,oko 30 ml,ne znam koliko ce ti trebati za prvi put,i recimo jednu kasiku pahulja i sama ces videti koliko je gusto,pa po potrebi dodajes mleka ili pahulje.Za prvi put mu napravi redje,kao sto malopre rekoh,pa mu das dve,tri kasicice,ponudis vode.I posle toga sika obavezno.Sutra povecaj kolicinu,prekosutra jos vise povecas kolicinu,a cetvrti dan mu uvedes recimo sargarepicu i isti postupak uvodjenja.Da li me razumes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas ga i u apoteci i u Liliju.Da instant pirinac.Nemoj da citas upustvo,tamo pise da se pravi prevelika kolicina,samo da bi sto pre potrosila i kupila drugu :lol:

Izmuzes malo svog mleka,oko 30 ml,ne znam koliko ce ti trebati za prvi put,i recimo jednu kasiku pahulja i sama ces videti koliko je gusto,pa po potrebi dodajes mleka ili pahulje.Za prvi put mu napravi redje,kao sto malopre rekoh,pa mu das dve,tri kasicice,ponudis vode.I posle toga sika obavezno.Sutra povecaj kolicinu,prekosutra jos vise povecas kolicinu,a cetvrti dan mu uvedes recimo sargarepicu i isti postupak uvodjenja.Da li me razumes?

Da, da. Znaci dobroh mesec dana taje uvodjenje svih namirnica, jedna po jedna? Par dana jedna, pa par dana druga i sve tako. Kada krece jedan ceo obrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da. Znaci dobroh mesec dana taje uvodjenje svih namirnica, jedna po jedna? Par dana jedna, pa par dana druga i sve tako. Kada krece jedan ceo obrok?

Kada uvodis novu namirnicu,dajes po dve tri kasicice,prvi put.Ovako,npr,uvela si mu jabuku i sargarepu,jeo ti je to odvojeno,onda mozes da spojis te dve namirnice i napravis mu recimo 100 gr.pa koliko ti pojede,odmah posle toga sika.Ceo obrok se smatra zamenjenim kada ti pojede 200-250 gr.i ne trazi siku.Da,par dana mu dajes sargarepicu npr.pa uvedes jabuku,das mu dve,tri kasicice,a ostatak mu das ono sto si uvela do tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada uvodis novu namirnicu,dajes po dve tri kasicice,prvi put.Ovako,npr,uvela si mu jabuku i sargarepu,jeo ti je to odvojeno,onda mozes da spojis te dve namirnice i napravis mu recimo 100 gr.pa koliko ti pojede,odmah posle toga sika.Ceo obrok se smatra zamenjenim kada ti pojede 200-250 gr.i ne trazi siku.Da,par dana mu dajes sargarepicu npr.pa uvedes jabuku,das mu dve,tri kasicice,a ostatak mu das ono sto si uvela do tada.

Ok, hvala macko mazo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ce neko reci da sam luda ali ja sam mog sina na bundevu namamila sa smokijem :D Njega obozava a za bundevu sam cula je da je mnogo zdrava i dobila je bas dosta ali on je nije hteo ni omirisati ... I ja ga namamim da zine na smoki a gurnem mu pecene bundeve u usta i tako dok se se ne iznervira posle par kasika i pocne da place , onda mu dam jedan smoki pa opet par kasika bundeve ... Posle par takvih obroka je hteo i samu bez smokija :D A mozes i sa nekim zitaricama koje voli da je mesas ... Ja npr sve vocne obroke mesam sa ovim oeu-1001.jpg

a slane sa ovim zitaricama o2v-milupa.jpg

tako mi omaze ceo obrok uvek ... Pa pokusaj da nadjes caku :)

evo ja sam na temi recepti za bebe bas o ovome pisala malo pre :) I da dodam da ja zitarice ne pripremam u mleku nego u vodi ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sam na temi recepti za bebe bas o ovome pisala malo pre :)I da dodam da ja zitarice ne pripremam u mleku nego u vodi ....

Ima dve vrste zitarica,jedne se mesaju sa vodom jer u sebi vec sadrze mleko a druge se mesaju sa mlekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima dve vrste zitarica,jedne se mesaju sa vodom jer u sebi vec sadrze mleko a druge se mesaju sa mlekom.

Sve milupine zitarice imaju uputstvo za pripremu i sa mlekom i sa vodom ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja ih pripremam sa vodom iz razloga sto ne zelim da prelazim onu preporucenu kolicinu mleka u toku dana ako bas ne moram ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve milupine zitarice imaju uputstvo za pripremu i sa mlekom i sa vodom ....

Jeste, imaju uputstvo za pripremu i sa mlekom i sa vodom ali i postoje i sam pirinac i pirinac kukuruz i jedne i druge tj. one koje ne sadrze u sebi mleko i one koje ne sadrze. Ja svima toplo preporucujem da citaju SASTAV i uzmu uvek one koje ne sadrze mleko bar u pocetku jer je moj bebac ( a nije jedini) odreagovao na te koje sadrze mleko. Ja ne izmuzam mleko za zitarice mesam mu sa bebelakom jer na njega ne reaguje, a te koje sam ja uzela pirinac kukuruz pisalo je da sadrze adaptirano mleko i OBRANO MLEKO U PRAHU (ne znam i dalje da li je to adaptirano nisam se udubljivala )!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Dali sam ja pricala o tome sta sadrze ili kako ih pripremam ? :blink: Ne razumem u cemu je stvar , videla sam da se prica o uvodjenju i prihvatanju novih ukusa pa sam podelila svoje iskustvo koja mozda i nije skorz dobro ali je upalilo , cisto ako bi nekom mozda bilo od pomoci .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Dali sam ja pricala o tome sta sadrze ili kako ih pripremam ? :blink: Ne razumem u cemu je stvar , videla sam da se prica o uvodjenju i prihvatanju novih ukusa pa sam podelila svoje iskustvo koja mozda i nije skorz dobro ali je upalilo , cisto ako bi nekom mozda bilo od pomoci .

:lol: Ma ja sam samo iskoristila priliku da upozorim zene :)

Izvini sto sam navela tvoj odgovor bilo mi je zgodno jer pitaju kako da pripreme pa onda kazu ima i sa mlekom i sa vodom. Samo sam htela da naglasim da moze da se sprema i na jedan i na drugi nacin ali i da obrate paznju na sadrzaj. Nisam nista lose mislila da si ti rekla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Ma ja sam samo iskoristila priliku da upozorim zene :)

Izvini sto sam navela tvoj odgovor bilo mi je zgodno jer pitaju kako da pripreme pa onda kazu ima i sa mlekom i sa vodom. Samo sam htela da naglasim da moze da se sprema i na jedan i na drugi nacin ali i da obrate paznju na sadrzaj. Nisam nista lose mislila da si ti rekla :)

:rolleyes: oke :rolleyes: meni je delovalo da me svi nesto opovrgavaju a ja samo hocu da dam savet ,pa sam malo ispala sa shina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to ja volim, objasnjeno do detalja ;)

Gde ima da se kupi Milupa pirinac? To je instant pirinac? On se ne kuva, samo se pomesa sa mlekom?

Ti posto dojis uzmi one koje se rastvaraju s vodom :) inace kad sam za 1.maj bila u Za ubili smo se trazeci kasicu po apotekama, vecina nije ni cula nit zna sta trazis...mislim da je moja mama nasla u onoj bebi radnji kod opstine al ne drzi me za rec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti posto dojis uzmi one koje se rastvaraju s vodom :) inace kad sam za 1.maj bila u Za ubili smo se trazeci kasicu po apotekama, vecina nije ni cula nit zna sta trazis...mislim da je moja mama nasla u onoj bebi radnji kod opstine al ne drzi me za rec

Ako uzme one koje se rastvaraju sa vodom, to znaci da imaju u sebi AD mleko,a posto Miva doji, bolje sa svojim mlekom da ih pravi. Dakle, ja bi ipak preporucila one koje se prave sa mlekom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako uzme one koje se rastvaraju sa vodom, to znaci da imaju u sebi AD mleko,a posto Miva doji, bolje sa svojim mlekom da ih pravi. Dakle, ja bi ipak preporucila one koje se prave sa mlekom. ;)

Ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko pravio mozda kasicu od ovsenog ili jecmenog brasna?

Da li je ok prokuvati 10 minuta,i to je to,kasica spremna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko pravio mozda kasicu od ovsenog ili jecmenog brasna?

Da li je ok prokuvati 10 minuta,i to je to,kasica spremna?

Milenice ja sam juce Nadji spremila od heljdinog brasna kacamak i tako sam ga spremila,oko 10 min.mi je kljucalo.

A ovsene sam pahulje kuvala na taj nacin sto sam kada su se skuvale,ostavila pola sata u toj vodi i onda blendala.A ako ti imas vec brasno,ja mislim da je to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice ja sam juce Nadji spremila od heljdinog brasna kacamak i tako sam ga spremila,oko 10 min.mi je kljucalo.

A ovsene sam pahulje kuvala na taj nacin sto sam kada su se skuvale,ostavila pola sata u toj vodi i onda blendala.A ako ti imas vec brasno,ja mislim da je to ok.

Super! Bas sam htela da te pozovem da me podsetis kako si ti spremila sa pahuljicama .Mama bi trebalo da mi poslje ovsenog brasna,pa da probam tako da napravim kasicu,pa polako i da uvodim onih milupinih 7 zitarica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: oke :rolleyes: meni je delovalo da me svi nesto opovrgavaju a ja samo hocu da dam savet ,pa sam malo ispala sa shina :D

Ni ja nisam nista lose mislila,samo sam takodje dala savet i nadovezala se na tvoju pricu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milenice jesi li uvela zumance?

Vuku sam pre neki dan skuvala ovas i proso,nisam mu blendala,dodala rendanu jabuku i olizao sve.Pocela sam da mu gnjecim hranu,nema vise kasica,sudova,..

kada ste poceli da im dajete hleb,da li prvo da napravim poparu ili da mu izmrvim.

Posto ja pravim integralni da li mogu taj da mu dam,ne bih stavila soli u njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milenice jesi li uvela zumance?

Vuku sam pre neki dan skuvala ovas i proso,nisam mu blendala,dodala rendanu jabuku i olizao sve.Pocela sam da mu gnjecim hranu,nema vise kasica,sudova,..

kada ste poceli da im dajete hleb,da li prvo da napravim poparu ili da mu izmrvim.

Posto ja pravim integralni da li mogu taj da mu dam,ne bih stavila soli u njega

ja sam Ivi pre par dana dala prvi put poparu od integralne kifle, prvi put sam stavila jogurt a drugi put sir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel tikvica sme u zamrzivac i kako da je stavim?Ne moze da pojede sve odjednom pa ne znam kako da je sacuvam da ostane koliko toliko sveza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako pricamo o onoj mladoj (maloj tikvici sto lici na veci krastavac) , ja pola stavim u rucak danas , a ostatak uvijem u foliju pa u frizider za sutra... tako svaki put uradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.