Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

ja sam joj jutros u jogurt cipala sokic i dodala dve kasike onih milupa7corn i jela je bez problema nego joj mukici usta po malo popalve pa mi zao

Mozda je onda previse hladan...ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bundeva je zakon,meni je zamzrivac pun bundeve...ja htedoh da pitam mame koje doje s cim mesate kasicu sa 7 zitarica...ja sam Ivi davala s jogurtom al malo mi je bezveze jer je jogurt uvek hladan iz frizidera
Ja uvek kada stavljam jogurt,stavljam iz frizidera...citala sam jednom da je Yelena tako radila i njen Petar nije nikada imao problema sa grlom,naviklo se grlo na hladnije.Tako i ja radim.Mozes jogurt,mozes sa vodom da ih rastvoris,pa ubacis putera malo i voce.

Istina. Bolje pamtis sta sam ja pisala nego ja sama :lol: Meni je dr. tako i savetovala.

ja sam joj jutros u jogurt cipala sokic i dodala dve kasike onih milupa7corn i jela je bez problema nego joj mukici usta po malo popalve pa mi zao

Mozes da sipas jogurt u casu, pa tu casu stavis u posudu sa toplom vodom da se smalci.

Ja sam Peri davala 7 corn i sa kravljim mlekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istina. Bolje pamtis sta sam ja pisala nego ja sama :lol: Meni je dr. tako i savetovala.

Pamtim,pamtim...ono sto ti napises,a sto mene interesuje,pamtim kao slon.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pamtim,pamtim...ono sto ti napises,a sto mene interesuje,pamtim kao slon.... :lol:

Cool!!! Znas, nekad sebe uhvatim da se ponavljam i da stalno odgovaram na ista pitanja. Sad cu da se oslanjam na tebe. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame, sta da radim sa paradaj(I)zom ..? za pocetak znam da treba da ga skuvam , ali kako izgleda kada se skuva, jel se skasi? jel cu moci da ga seckam i onda ili ce biti suvise kasast ?? znam samo da treba da mu skinem ljusku, a neko mi rece da mogu samo da ga prelijem vrelom vodom i da ce ljuska lako da se skine, ali zar mi onda ne ostaje svez plod unutra?? da li da ga ubacim u rucak i kuvam sa ostalim povrcem... boze, sama sebi sam konfuzna sa ovim pitanjima ali nadam seda ce neko skontati sta je pisac hteo da kaze :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam kuvala paradajz. samo sam ga ljustila i seckala na sitne komadice. Prvi dan sam mu dala jednu krisku a sutra dan sa klopom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo prošli super sa mladim graškom, nije nas boleo stomak.... sad bih da joj dam avokado, ali ne znam kako da joj to spremim :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Avokado se daje svez. nemas sta da ga spremas. Problem je kod avokada sto moras da ga kupis zrelog, da bude slatkast,a ne gorak. Ja ga zbog toga ne volim. ;) Ako nije zreo, ostavi ga jedan dan da szri ilid va, van frizidera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam kuvala paradajz. samo sam ga ljustila i seckala na sitne komadice. Prvi dan sam mu dala jednu krisku a sutra dan sa klopom.

a od kog meseca? zasto ga mame uopste kuvaju, ako moze odmah svez??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako, u vasem uzrastu smo bili kad je pocela sezona paradajza. Vidis da je razlika izmedju nase dece skoro tacno 2 godine? :)

Nemam pojma zasto ga kuvaju ako deca vec jedu sveze voce i povrce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta mislis o krastavcu svezem? ja kupila jedan i stoji mi sto god u frizideru nikako da se lepo raspitam da li mozemo i njega svezeg (kuvan nismo ni probali,nema ni potrebe), naravno kupicu drugi... neko mi dade ideju krastavac i jogurt,pa to i ja koja ne volim krastavac u slast smazem leti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krastavac smo isto jeli u ovo vreme, samo sam ja njemu sekla na stapice pa je grickao. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel mi sad smemo spanac,blitvu? Imamo mlad svez spanac u basti pa se razmisljam da joj skuvam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes. Probaj za pocetak malo, pa ako nema problema sa varenjem, skuvaj rucak. Glupo je da 'preskoci' period mlade blitve i spanaca, pogotovo iz baste. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel mi sad smemo spanac,blitvu? Imamo mlad svez spanac u basti pa se razmisljam da joj skuvam.

i ja sam to isto pitala negde :)

mislim da u tom tamno lisnatom povću ima nešto (valjda nitrati), pa to sprečava bebama da vežu gvožđe za hemoglobin....

valjda je tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes. Probaj za pocetak malo, pa ako nema problema sa varenjem, skuvaj rucak. Glupo je da 'preskoci' period mlade blitve i spanaca, pogotovo iz baste. ;)

a eto... ipak može :D

straaaava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuku sam vec davala spanac iz baste i nije imao problema,a cula sam da je krastavac tezak i da sacekam domaci iz baste jer ovi rani na pijaci su mozda prskani.

Tri dana sam Vuku davala po malo pavlake i nije imao reakcije pa sam mu jutros umesala malo sa zitaricama i lepo se naruckao.Ipak necu preterivati sa mlecnim,jednom -dva puta nedeljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuku sam vec davala spanac iz baste i nije imao problema,a cula sam da je krastavac tezak i da sacekam domaci iz baste jer ovi rani na pijaci su mozda prskani.

Tri dana sam Vuku davala po malo pavlake i nije imao reakcije pa sam mu jutros umesala malo sa zitaricama i lepo se naruckao.Ipak necu preterivati sa mlecnim,jednom -dva puta nedeljno.

Hocu da uvedem zumance,pa ne znam kada prvi put dajem zumance,da li da ga dam posebno ,ili da ga ubacim u hranu? Ako npr danas dam osminu zumanceta,kada da dam sledeci put? Sutra ili posle nekoliko dana?I da li i drugi put da dam osminu,ili malo povecavam? Bas mi je frka od zumanceta,valjda sto ima alergiju na proteine kravljeg mleka,pa imam frku i od zumanceta i od glutena...al bice ok ,nadam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da uvedem zumance,pa ne znam kada prvi put dajem zumance,da li da ga dam posebno ,ili da ga ubacim u hranu? Ako npr danas dam osminu zumanceta,kada da dam sledeci put? Sutra ili posle nekoliko dana?I da li i drugi put da dam osminu,ili malo povecavam? Bas mi je frka od zumanceta,valjda sto ima alergiju na proteine kravljeg mleka,pa imam frku i od zumanceta i od glutena...al bice ok ,nadam se

Kad sam uvodila zumance prvo sam mu dala bas malo,samo zumance.Posle dva dana sam mu vec ubacila u hranu ali opet malo.Nisam davala svaki dan,otprilike svaki treci-cetvrti i svaki put malo vise.Tek sam mu nedavno dala celo.Sad rucka dva puta nedeljno zumance a pet dana meso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes. Probaj za pocetak malo, pa ako nema problema sa varenjem, skuvaj rucak. Glupo je da 'preskoci' period mlade blitve i spanaca, pogotovo iz baste. ;)

Ubacila sam joj danas malo u rucak i normalno je kakila popodne,ne primecujem da ima nekih problema.Da nastavim normalno da joj dajem par dana?Ja sam ga samo skuvala sa krompirom,bez icega a sledeci put cu staviti i malo pavlake.

A kad sme kajsija? Kupila sam joj danas kasicu od kajsije a nisam sigurna da li sme.Njih koristimo kad nismo kuci kao veceru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubacila sam joj danas malo u rucak i normalno je kakila popodne,ne primecujem da ima nekih problema.Da nastavim normalno da joj dajem par dana?Ja sam ga samo skuvala sa krompirom,bez icega a sledeci put cu staviti i malo pavlake.

A kad sme kajsija? Kupila sam joj danas kasicu od kajsije a nisam sigurna da li sme.Njih koristimo kad nismo kuci kao veceru.

Daj joj, neka jede. Vazno je da nema problema sa varenjem,

Kajsiju sam ja uvela u vidu kasice odmah u 5. mesecu jer smo imali problem sa zatvorom. Kajsiju mozes da dajes bez problema kao i sljivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko rece da melje zitarice u mlinu za kafu. Mi imamo mlin u kome se mlela kafa jako dugo, sad me zanima kako da ga potpuno ocistim od kafe :unsure: ili moram da kupim nov? Imam i onaj rucni - starinski :lol:

Za par dana krecemo sa hranicom pa me zanima kako je izgledao vas prvi obrok? To su bila verovatno 2-3 zalogaja jedne namirnice, npr. sargarepe? Koje ste posudje za bebca kupili? Videla sa u apoteci neke lepe cinijice i kasicice-kao set :rolleyes: U kom polozaju je bebac dok jede? U polusedecem? Sta ako se zagrcne? Da li ga dizete da podrigne posle obroka?

Znaci znam, delujem kao sizofrenik. Ok. Vi nemate pojma koliko sam opterecena ishranom. aucila sam onu tabelicu napamet i citam kao luda ove postove svakog dana. Ne zamerite. Muz hoce da se razvede zbog bebca :lol: Da li mleko izmlazavate neposredno pred obrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko rece da melje zitarice u mlinu za kafu. Mi imamo mlin u kome se mlela kafa jako dugo, sad me zanima kako da ga potpuno ocistim od kafe :unsure: ili moram da kupim nov? Imam i onaj rucni - starinski :lol:

Za par dana krecemo sa hranicom pa me zanima kako je izgledao vas prvi obrok? To su bila verovatno 2-3 zalogaja jedne namirnice, npr. sargarepe? Koje ste posudje za bebca kupili? Videla sa u apoteci neke lepe cinijice i kasicice-kao set :rolleyes: U kom polozaju je bebac dok jede? U polusedecem? Sta ako se zagrcne? Da li ga dizete da podrigne posle obroka?

Znaci znam, delujem kao sizofrenik. Ok. Vi nemate pojma koliko sam opterecena ishranom. aucila sam onu tabelicu napamet i citam kao luda ove postove svakog dana. Ne zamerite. Muz hoce da se razvede zbog bebca :lol: Da li mleko izmlazavate neposredno pred obrok?

Baš si fijuuuuu.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko rece da melje zitarice u mlinu za kafu. Mi imamo mlin u kome se mlela kafa jako dugo, sad me zanima kako da ga potpuno ocistim od kafe :unsure: ili moram da kupim nov? Imam i onaj rucni - starinski :lol:

Za par dana krecemo sa hranicom pa me zanima kako je izgledao vas prvi obrok? To su bila verovatno 2-3 zalogaja jedne namirnice, npr. sargarepe? Koje ste posudje za bebca kupili? Videla sa u apoteci neke lepe cinijice i kasicice-kao set :rolleyes: U kom polozaju je bebac dok jede? U polusedecem? Sta ako se zagrcne? Da li ga dizete da podrigne posle obroka?

Znaci znam, delujem kao sizofrenik. Ok. Vi nemate pojma koliko sam opterecena ishranom. aucila sam onu tabelicu napamet i citam kao luda ove postove svakog dana. Ne zamerite. Muz hoce da se razvede zbog bebca :lol: Da li mleko izmlazavate neposredno pred obrok?

ja sam počela sa šargarepom, obarila je i napravila kašicu sa štapnim mikserom... direktno u činijicu iz sike dodala mleka da napravim lep pire i to joj dala.... poručala je svega par kašičica, htela je još ali ja nisam smela da joj dam :D odmah posle toga dala joj siku i to je to...

što se tiče posuda, kupila sam par staklenih činijica sa poklopcem, one su mi praktične jer mogu da se otkuvaju.... i imamo one plastične kašičice šarene.... i to je to... stavim je u autosedište, popnem na krevet ili na pod, sednem ispred nje, stavim portiklicu, donesem vodu i eto... ako se zagrcne samo je podigneš, malo potapšešš po leđima i daš vode.... nema sa čim da se zagrcne ako je sve lepo ispasirano....

sada kada jede malo veću količinu dajem joj direktno iz one posude od blendera... i to operem vrelom vodom odmah nakon upotrebe i to je to...

ma samo opušteno, ručaće bebac, nemoj da se sekiraš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš si fijuuuuu.... :lol:

Da ne poverujes! Sanjam ovu temu! :blink:

Hvala Shveco ;)

Ja sam od onih koji vole da im se objasni SVE DO DETALJA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.