Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Hgb 106. Ja sam pomislila da je malo ali u lab. kazu da je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel mu je sada sezona, znam da ga ima ali ako su to jos uvek oni t=rani, hibridni ja bih sacekala.. inace, kako si davala, svez predpostavljam (ili ne) i u sta ??

Jeste sad krenuo,nasla sam neke mlade lepe na pijaci.

Jbg kad moras sve da kupisnikad ne znas cime je trtirano.

Ovi jesu iz plastenika,ali oni brzo rastu i ne reba im mnogo hemije.

A i nisu oni dugi pola metra :lol:

Dala sam joj sa jogurtom i malo persuna.Svez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar nije ananas citrusno voce? Zumance sam ja odma sutradan istu kolicinu pa par dana pauza pa povecam peti dan pa sve tako, davala sam posebno pre jela pomesano sa jogurtom ili pavlakom, tako sam sigurna da je sve pojela a kad umesam u kasu ona cesto ne pojede sve pa tako ni zumance.

Meni dr juce rece rezultat ks koji smo radili sa 6 meseci, hgb 131.

Mi nesto zatajili sa uvodjenjem namirnica. Zadnje je probala breskvu, kajsiju, rezance iz supe, nestle s kakaom. dajem joj da zvalavi koricu hleba ponekad ili petit ber keks. Uglavnom picimo zitarice s vocem. Smem li joj uvesti kravicu mleko ne da pije nego da joj spremam hranu, recimo ove nestle8 s tim, ne mogu bas puno da se izmuzem.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem!?!?! Pa sa pocetkom ishrane vec se utice na hmgb!?!? kakvi genijalnci. Ja bi odvela dete u privatnu lab. da o svom trosku vidim rezultat. Nizak hemoglonim utice na krupnu motoriku. Moje dete je bilo taj slucaj pa znam sta pricam.

Nama je Tisina dr na jedvite jade dala uput za ks, još se čudila u fazonu:" Pa roditelji, ne može to kad vi poželite.." Uradismo mi ks i ispostavi se da moramo da pređemo na hipoalergenu Humanu, zbog jedne povišene vrednosti. I kad sam joj tražila da mi odštampa rezultate, popreko me pogledala uz konstataciju da meni to nije potrebno i sa su to sve prolazne vrednosti. Pa šta tebe bre briga jel ja hoću da joj prve rezultate zalepim u Radosnicu ili da ih nosim kod drugog pedijatra...Pfff. Na kraju mi je naravno odštampala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je Tisina dr na jedvite jade dala uput za ks, još se čudila u fazonu:" Pa roditelji, ne može to kad vi poželite.." Uradismo mi ks i ispostavi se da moramo da pređemo na hipoalergenu Humanu, zbog jedne povišene vrednosti. I kad sam joj tražila da mi odštampa rezultate, popreko me pogledala uz konstataciju da meni to nije potrebno i sa su to sve prolazne vrednosti. Pa šta tebe bre briga jel ja hoću da joj prve rezultate zalepim u Radosnicu ili da ih nosim kod drugog pedijatra...Pfff. Na kraju mi je naravno odštampala.

Nama su tražili KS još u njenom 3 mjesecu :huh: hgb je bio 130.A sada je 105 :unsure:

Inače poslije prečene jabukice kao da je sa otišla u kaku u potpuno neizmenjenom obliku.Pa se pitam jel se njoj išta zadržalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su tražili KS još u njenom 3 mjesecu :huh: hgb je bio 130.A sada je 105 :unsure:

Inače poslije prečene jabukice kao da je sa otišla u kaku u potpuno neizmenjenom obliku.Pa se pitam jel se njoj išta zadržalo?

Kako je dr komentarisala taj 105???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrzim lekare! I dr, i spec, i doc, i prof... i sa vezom i bez veze! ...i neka sam OT :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hgb 106. Ja sam pomislila da je malo ali u lab. kazu da je dobro.

Nije najbolje. Trebalo bi da bude od 110-120. To cete vi hranom da resite za 2 meseca. Ali svaki dan da jedete meso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je dr komentarisala taj 105???

Kaže za 4. mjesec bebe koja samo sisa to je ok.Ja neću više da se nerviram,nemam snage.Šta ću,moja beba ne jede čorbast pasulj još uvek <_< A što se tiče mog hgb-a,on je 140 a gvožđe 20.Tako da je iluzija da Fe prelazi preko mleka.Možda grešim.Ali u našem slučaju je tako.

Nije najbolje. Trebalo bi da bude od 110-120. To cete vi hranom da resite za 2 meseca. Ali svaki dan da jedete meso.

A mi?Mi ne možemo još uvek jesti meso.A velika je zabluda da će preparati sa Gvožđem popraviti KS,samo će beba dobiti zatvor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato se kks i radi sa 6 meseci,a ne sa 3 jer od 6. meseca moze da se da suplemeny koji je podici malo gvozdja a kroz ishranu ga odrzati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato se kks i radi sa 6 meseci,a ne sa 3 jer od 6. meseca moze da se da suplemeny koji je podici malo gvozdja a kroz ishranu ga odrzati. ;)

Kad bi to rekla njenoj dr ona bi se pravila luda.. <_< Ne vjerujem više dr jer malo je logike u svemu što kažu..čast izuzecima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iako mozda vec znam odgovore vecine mama, ajde da pitam.. suprug je kupio brdo mlevene plazme (poslat da kupi par kutija kojekakvih instant kasica za bebe,no dobro..)... da li ima neko ko daje plazmu mlevenu bebama, kako i u kojoj kombinaciji?

ja sam protiv keksica i slatkisa jos uvek,ali da li je strasno ako recimo jednom nedeljno za dorucak ili veceru razmutim sa ad mlekom i dam kao guistu kasu ili kako god..

ili da jednostavno napravim 3 plazma torte za nas matore :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napravi jednostavno torte za vas matore. Dete neka jede zdravu hranu ako vec ne mora industrijsku. To je moj savet, da ne iznosim gomilu dosadnih cinjenica. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iako mozda vec znam odgovore vecine mama, ajde da pitam.. suprug je kupio brdo mlevene plazme (poslat da kupi par kutija kojekakvih instant kasica za bebe,no dobro..)... da li ima neko ko daje plazmu mlevenu bebama, kako i u kojoj kombinaciji?

ja sam protiv keksica i slatkisa jos uvek,ali da li je strasno ako recimo jednom nedeljno za dorucak ili veceru razmutim sa ad mlekom i dam kao guistu kasu ili kako god..

ili da jednostavno napravim 3 plazma torte za nas matore :lol:

Ja sam završila prehrambenu tehnologiju,i učili smo da je keks proizveden od najlošijeg kvaliteta brašna.Keks bebama-nikako.Znam da je naš profa bio u potpunosti protiv toga ;) I ja sam protiv industrijske hrane,baš zato što sam išla i obilazila fabrike.A posebno veštačke kašice za bebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o Nestle kasici koja sadrzi kakao? Je l ima mlijeka u njoj? Ili da joj ubacim obicni kakao u neku od domacih kasica? I je l jedna kasicica dovoljna ili za pocetak manje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi i sad koristimo Nestle 8 zitarica sa kakom. Nema ona secera. odlicna je sa vocem i jogurtom. ;) Ako hoces cist kakao u kasicu da stavis, trebalo bi najvise da stavis 1/4 kafene kasicice u kasicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi i sad koristimo Nestle 8 zitarica sa kakom. Nema ona secera. odlicna je sa vocem i jogurtom. ;) Ako hoces cist kakao u kasicu da stavis, trebalo bi najvise da stavis 1/4 kafene kasicice u kasicu.

Koliko ima tih zitarica sestro mila :rolleyes: Mi ruckimo one Milupine (7). Mogu li onda te Nestle 8 sa kakaom da uvedem (jer je jedna zitarica vise + kakao kao nova namirnica :rolleyes: )?

Ja cu, izgleda, do njenog punoljetstva da uvodim namirnice na svaka tri dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moras. Posle 7 zitarica. 8. nece biti problem. Kakao isto nije problem. Slobodno pravi 8+kakao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o Nestle kasici koja sadrzi kakao? Je l ima mlijeka u njoj? Ili da joj ubacim obicni kakao u neku od domacih kasica? I je l jedna kasicica dovoljna ili za pocetak manje?

Po meni je to najbolja kombinacija koju sam do sada uzimala. I od sada se držimo nje. Ja je mešam sa svim i svačim, aTisa je obožava :) Nekad se čak i mm ogrebe malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se pohvalimo da smo danas probali i kelerabu... i bas nam se svidja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cool! Jesi li je spremala sa jos necim? Sa sargarepom je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, sargarepa i keleraba i malo maminog mleka da bude kasastije... prstice da polizes :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolikp kelerabe moze u obrok? Juce sam joj stavila samo malo. Ne znam jel jaka ona? Ja je nikad nisam jela. Inace nikada nam nije ostalo ni mrva kasice, uvek sve pojede, a juce ni kasicicu nicega nije pojela. I eto nam sinoc oba gornja keca odjednom. Valjda ce danas hteti nesto. Ne bih da je teram, ali se bojim da joj je malo samo da sisa. Mada je odspavala 7 sati u komadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam stavila jednu kriskicu, velicine oraha recimo.... nije keleraba jaka, deluje tako, ali je blaga i mekana kada se obari....

ne brini, javice ti ona kada bude gladna, nervozna je zbog zubica, cim joj izbiju vratice joj se apetit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolikp kelerabe moze u obrok? Juce sam joj stavila samo malo. Ne znam jel jaka ona? Ja je nikad nisam jela. Inace nikada nam nije ostalo ni mrva kasice, uvek sve pojede, a juce ni kasicicu nicega nije pojela. I eto nam sinoc oba gornja keca odjednom. Valjda ce danas hteti nesto. Ne bih da je teram, ali se bojim da joj je malo samo da sisa. Mada je odspavala 7 sati u komadu...

Mozes da probas da joj dajes malo hladniju kasicu nego inace. desni su osetljive na toplo.

Kelerabu skuvaj, dodaj saragrepu i krompir , sve po 1/3 i dodaj neke zitarice. Mozes i persun da stavis ako ste krenuli sa zacinima. Ja sam Petru u to doba vec davala i biber B) , ali je on poceo sa hranom sa 4. meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.