Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Posle pahuljica, belo i narandzasto iznad zemlje ( tikvica, karfiol, bundeva), pa belo i narandzasto ispod zemlje (sargarepa, paskanat, krompir)... mi smo tako...

Hihihi...ala si ti to slikovito objasnila...

Ja sam karfiol kasnije ubacila,zajedno sa brokolijem.

Prvo sam sargarepu,pa krompir,jabuku,bundevu,bananu,paskanat...itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce... mozda jos nije spremna... Ja bih sacekala do 5 mes ili do trenutka kada pocne da trazi cesce da jede. Nema potrebe za zurbom, samo se ti lepo hrani ;)

Ja se hranim najbolje moguće,a sve u službi dojenja ;) To mi je njena dr rekla,da beba nije prihvatila nemlečnu hranu i samo joj je prošlo niz creva.Da sačekam..i ne brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo do sad jeli sargarepu, krompir, tikvice, jabuku, bananu i pirincane pahuljice .... ne bas tim redom :D sve po par kasicica....

ovaj mesec cemo isto tako, jos malo od svega, tako da sa 6 punih imamo jedan nemlecni obrok....

jeste da bebac jos uvek sisa, ali tako nas tuzno gleda kada rucamo da sam morala da joj dam da proba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle pahuljica, belo i narandzasto iznad zemlje ( tikvica, karfiol, bundeva), pa belo i narandzasto ispod zemlje (sargarepa, paskanat, krompir)... mi smo tako...

Mi smo kombinovali iznad i ispod zemlje :lol: Kraljice, kako fino to objasni!

Mi smo danas poceli sa jagnjetinom iznad zemlje (saaaalim se), cijela kuca mi je "mirisala".

Nesto mi sa breskvom nije islo do sada, vec dva puta sam joj je davala - prvi dan dvije-tri kasicice, pa posle jedno 15 dana ponovo. Nisam joj davala tri dana zaredom. Je li se smatra breskva uvedenom? Al sam ja konfuzna ovih dana posteno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kombinovali iznad i ispod zemlje :lol: Kraljice, kako fino to objasni!

Mi smo danas poceli sa jagnjetinom iznad zemlje (saaaalim se), cijela kuca mi je "mirisala".

Nesto mi sa breskvom nije islo do sada, vec dva puta sam joj je davala - prvi dan dvije-tri kasicice, pa posle jedno 15 dana ponovo. Nisam joj davala tri dana zaredom. Je li se smatra breskva uvedenom? Al sam ja konfuzna ovih dana posteno :rolleyes:

Ja smatram :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi znam da je pisano hiljadu puta, ali ne mogu da nadjem... Hocu da pitam koliko puta nedeljno ide meso, a koliko jaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi znam da je pisano hiljadu puta, ali ne mogu da nadjem... Hocu da pitam koliko puta nedeljno ide meso, a koliko jaje?

Nama ovde dr rekla 4 puta meso,2 puta riba,1 jaje.I samo za rucak.

Ne znam kako je kod nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nemate problem sa hemoglobinom, moze 2 dana meso, jedan dan zumance, jedan dan povrce, pa u krug. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama dr rekla meso svaki dan, a zumance dva puta nedeljno, moze i sa mesom :rolleyes: (a hemoglobin dobar).

Ipak, ja bebi dajem tri dana meso, pa cetvrti dan zumance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguće da beba dobije proliv od kašice?Evo je kakila već 4 puta za 2 sata,a se tečno i osjeća se :unsure:

Ako si joj pravila te pahuljica sa AD mlekom, moguce je. Da ce da se oseca stolica, mora kad krene da jede bilo sta drugo osim tvog mleka, ali je moguce da je reagovala na AD mleko iz pahuljica. Zato kupi one sto se prave sa tvojim mlekom, pa probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi znam da je pisano hiljadu puta, ali ne mogu da nadjem... Hocu da pitam koliko puta nedeljno ide meso, a koliko jaje?

Ja baš ne vodim tačno računa koliko sam čega dala, ali uglavnom bude 4 puta meso, a tri puta žumance. Nekad joj dam žumance za doručak, a meso za ručak. To uradim recimo jednom nedeljno. Hgb 121 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si joj pravila te pahuljica sa AD mlekom, moguce je. Da ce da se oseca stolica, mora kad krene da jede bilo sta drugo osim tvog mleka, ali je moguce da je reagovala na AD mleko iz pahuljica. Zato kupi one sto se prave sa tvojim mlekom, pa probaj.

Danas sam pričala sa jednom doktoricom,ona mi je isto ovo rekla.Inače Sofija ne želi ni da pomiriše AD,a u sastavu piše AD obrano mlijeko.Meni je samo problem da namuzem 150ml koliko tamo piše jer ona sve posisa,mogu najviše 20 :( Pokušaću kad kupim bez AD.Jer je očigledno da ove ne idu.

Elem,danas sam joj dala pečenu jabukicu,sve je poručkila.Prvo je izbacivala,a onda sam joj davala iz moje ruke,prstima,i tada je progutala jedno 3-4 zalogaja.

Mislim da bebe imaju instikt da izbacuju da se ne bi otrovale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bebe imaju instikt da izbacuju da se ne bi otrovale.

Ugusile,ne otrovale. ;)

Juce je probala krastavac,dobro je prosao.

Karfiol ne pre sargarepe,krompira,bundeve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame, kako dajete luk i praziluk ? nesto sam procitala da se za pocetak skuva u povrcu pa izvadi ,jer kao ostane ukus u toj supici i to je za pocetak dovoljno, ali mi smo sada vec veeeliki :) mozda mozemo i da ga jedemo... i koji luk,glavica crnog (mislim ne cela) ili mladi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce je probala krastavac,dobro je prosao.

jel mu je sada sezona, znam da ga ima ali ako su to jos uvek oni t=rani, hibridni ja bih sacekala.. inace, kako si davala, svez predpostavljam (ili ne) i u sta ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame, kako dajete luk i praziluk ? nesto sam procitala da se za pocetak skuva u povrcu pa izvadi ,jer kao ostane ukus u toj supici i to je za pocetak dovoljno, ali mi smo sada vec veeeliki :) mozda mozemo i da ga jedemo... i koji luk,glavica crnog (mislim ne cela) ili mladi ?

Mi vec odavno klopamo crni luk pola glavice uglaavnom mu skuvam sa ostalim povrcem.I super da ukus kasici,prvo sam mu dala malo kao i svaku drugu namirnicu a onda opusteno.Samo ne treba preterivati.Za mladi ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nemate problem sa hemoglobinom, moze 2 dana meso, jedan dan zumance, jedan dan povrce, pa u krug. ;)

Samo meso kao obrok, ili povrce sa mesom Plavusa sam :lol: Hemognemam pojma kakav je. Doktorka je protiv vadjenja krvi sa 6 meseci. Ja onda odvedem Lenu na hematologiju u tirsovu jer mi tam radi tatina zena... Oni kazu da dok dete doji moze i majka da se bocka i da zna na cemu je. A i da oni odmah po bebi vide da je sve ok :huh: Da vadimo krv 2 meseca nakon prestanka dojenja... I naglasili mi da kada dete pocne da pije obicno mleko, ne sme da popije preko 0,5 litara dnevno, jer je to smrt za ks. Eto... Vadicemo krv kad podjemo u skolu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li mi je pametno da uvodim treci nemlecni obrok sada??? S obzirom da smo kao prasence, a dva obroka su potpuno zamenjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam pričala sa jednom doktoricom,ona mi je isto ovo rekla.Inače Sofija ne želi ni da pomiriše AD,a u sastavu piše AD obrano mlijeko.Meni je samo problem da namuzem 150ml koliko tamo piše jer ona sve posisa,mogu najviše 20 :( Pokušaću kad kupim bez AD.Jer je očigledno da ove ne idu.

Elem,danas sam joj dala pečenu jabukicu,sve je poručkila.Prvo je izbacivala,a onda sam joj davala iz moje ruke,prstima,i tada je progutala jedno 3-4 zalogaja.

Mislim da bebe imaju instikt da izbacuju da se ne bi otrovale.

Ma kakvih 150ml mleka?!?! Sta ce ti 150ml mleka? Toliko smo pisali o tome da na kutiji pise za obrok za veliku decu i da te kolicine su pisane radi komercijale. Tebi ne treba vise od 30ml mleka do 60ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram opet da pitam, posto mi nema odgovora :D KAKO PRIPREMATI HELJDU??? I da li i nju meljem u mlinu za kafu? Kupila sam i stoji mi, cekam odg, ne znam sta cu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo meso kao obrok, ili povrce sa mesom Plavusa sam :lol: Hemognemam pojma kakav je. Doktorka je protiv vadjenja krvi sa 6 meseci. Ja onda odvedem Lenu na hematologiju u tirsovu jer mi tam radi tatina zena... Oni kazu da dok dete doji moze i majka da se bocka i da zna na cemu je. A i da oni odmah po bebi vide da je sve ok :huh: Da vadimo krv 2 meseca nakon prestanka dojenja... I naglasili mi da kada dete pocne da pije obicno mleko, ne sme da popije preko 0,5 litara dnevno, jer je to smrt za ks. Eto... Vadicemo krv kad podjemo u skolu ;)

Maki meso joj dajes sa povrcem,nema potrebe vise od tri povrca da joj dajes sa mesom.Prvi put kuvas meso i das joj samo bujon od toga,a posle joj kuvas sa koskom,pa odvojis meso od koske i das joj.Prvi put ti preporucujem pilece krilce da joj das.

A sto se tice treceg obroka,ja sam joj uvela juce.Sada mi ima rucak i veceru pre mleka,a ujutru oko devet joj dajem dorucak,ali pije i mleko posle njega,nisam ga potpuno zamenila.Ne znam sta da ti kazem,ja mislim da bih mogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo meso kao obrok, ili povrce sa mesom Plavusa sam :lol: Hemognemam pojma kakav je. Doktorka je protiv vadjenja krvi sa 6 meseci. Ja onda odvedem Lenu na hematologiju u tirsovu jer mi tam radi tatina zena... Oni kazu da dok dete doji moze i majka da se bocka i da zna na cemu je. A i da oni odmah po bebi vide da je sve ok :huh: Da vadimo krv 2 meseca nakon prestanka dojenja... I naglasili mi da kada dete pocne da pije obicno mleko, ne sme da popije preko 0,5 litara dnevno, jer je to smrt za ks. Eto... Vadicemo krv kad podjemo u skolu ;)

Ja ne verujem!?!?! Pa sa pocetkom ishrane vec se utice na hmgb!?!? kakvi genijalnci. Ja bi odvela dete u privatnu lab. da o svom trosku vidim rezultat. Nizak hemoglonim utice na krupnu motoriku. Moje dete je bilo taj slucaj pa znam sta pricam.

Ja moram opet da pitam, posto mi nema odgovora :D KAKO PRIPREMATI HELJDU??? I da li i nju meljem u mlinu za kafu? Kupila sam i stoji mi, cekam odg, ne znam sta cu :D

Da, meljes je isto kao i ostale zitarice. Sorry, previdela sam tvoj post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem!?!?! Pa sa pocetkom ishrane vec se utice na hmgb!?!? kakvi genijalnci. Ja bi odvela dete u privatnu lab. da o svom trosku vidim rezultat. Nizak hemoglonim utice na krupnu motoriku. Moje dete je bilo taj slucaj pa znam sta pricam.

Ovo mora da potpisem! Plus nam je ovdasnji cuveni hematolog rekao da uvodim oko 5og meseca govedinu pa crveno meso upravo iz tog razloga. A ne cekati da padne, za sta je dovoljno i 15tak dana ponekad, pa na mukama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh! Bas se sad nerviram! Meso jede 1,5 mesec svaki dan. Sad smo uveli i jaje. Njena dr je protiv vadjenja krvi, a ja videvsi da su odavde sve bebe vadile, povedem je na hematologiju da joj izvade... i tako... Sad cemov privatno pa cete vi da mi tumacite da mi oni ne trljaju nos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li smem da dajem ananas i kako i molim vas recite mi,juce sam joj dala prvi put zumanac,da li da joj dam danas vise ili da sacekam par dana?Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.