Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Popara, kao popara. ;) Malo putera, hleb na komadice i mlekce. ;) Skuvas i eto. Ako neces mleko, onda puter i vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos pravila poparu sa intrgralnom kiflom koju ssm samo namrvila u prokuvalu vodu... prvi put da mi nesto nije htela ni da lizne.. dodala sam onda kis mleko ali nije se dala prevariti.... a u kom momentu da ubacim mleko, ne mogu adaptirano da kuvam a kravlje ne znam da li bar za ovu priliku da upotrebim iako sam misljenja da do prve god pijemo samo adaptirano... mozda je i do integr kifle..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana i mene bas isto zanima... ja bih kuvala nesto u mleku, ali sa bebi mlekom mislim da ne moze da se kuva, a kravlje ipak necemo do godine da koristimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja poparu bebi jos nisam spremala, ali cu joj je spremati kao i nama - u malo prokuvane vode sa malo maslaca ubacicu izmrvljenog hleba i sira, nakon sto ga uvedemo.

Ja bih to onda blenderom izmiksala sa malo jogurta ili pavlake, a moze i sa nasim mlijekom ili AD. Valjda je to ok tako :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koji cete hleb da koristite? obican beli? nesto mi se cini da treba da bude malo stariji tj dan,dva,tri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koji cete hleb da koristite? obican beli? nesto mi se cini da treba da bude malo stariji tj dan,dva,tri..

Mi navikli da se sprema sa starim, da se ne baci :rolleyes: Ja sam je spremala i sa svjezim hlebom - bijelim ili crnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos pravila poparu sa intrgralnom kiflom koju ssm samo namrvila u prokuvalu vodu... prvi put da mi nesto nije htela ni da lizne.. dodala sam onda kis mleko ali nije se dala prevariti.... a u kom momentu da ubacim mleko, ne mogu adaptirano da kuvam a kravlje ne znam da li bar za ovu priliku da upotrebim iako sam misljenja da do prve god pijemo samo adaptirano... mozda je i do integr kifle..

Mozes sa mojom kravicom da probas 1,5% mlecne masti.Ja sada pravim griz sa tim mlekom , adaptirano izgleda ne podnosi odmah povrati.I evo nije mu nista od moje kravice:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me koliko moze dugo da stoji kasica od jabuke i banane (domaca ) u frizideru?Juce sam pravila i ostavila u teglici,bebac nije sve pojeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me koliko moze dugo da stoji kasica od jabuke i banane (domaca ) u frizideru?Juce sam pravila i ostavila u teglici,bebac nije sve pojeo.

Ne znam, ali babana baš brzo pocrni tako da je ja ne bih držala uopšte.

Ja sam danas uvela lososa. To je prva stvar, posle krompira, koju je pljunula svaki put kad sam pokušala da joj dam :( Posle je normalno nastavila da jede džigericu s povrćem. Baš bezveze :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ima da se kupi u maxiju kacamak, i kako pise na ambalazi, jel pise bas kacamak ili belo kukuruzno brasno ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ima da se kupi u maxiju kacamak, i kako pise na ambalazi, jel pise bas kacamak ili belo kukuruzno brasno ili sta?

Projino brašno se koristi za kačamak. Znači belo kukuruzno tražiš. Ima i u radnjama zdrave hrane - na meru.

Isto tako kačamak možeš da praviš i od palente (to se najčešće pravi bebama).

Pakovanje Palente od 0,5kg je 130 din. u Maksiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kravlje mleko u ishrani ne moze da skodi, a ne da ono bude osnovno mleko. Kravlje mleko se uvodi u ishranu kao i svaka druga namirnica, samo po supena kasika. Svaki od tih obroka koji bi kuvale sa kravljim mlekom podrazumeva neku dozu od 3 supene kasike mleka, sto se ne racuna u ono mleko sto beba inace popije na flasicu.

Prema tome, kravlje mleko kao sir i jogurt, kiselo mleko ili pavlaka se uvodi u ishranu u kolicinama kao i ostali mlecni proizvodi. Osnovno mleko za bebe ostaje do godinu dana ili duze, to je vas izbor.

Dacu vam nas primer:

Ja sam uvela kravlje mleko sa palentom kada je imao 5 meseci i od tada sam neke zitarice kuvala sa mlekom kravljim 3,2%mm. Kada je napunio godinu dana, dala sam mu kravlje mleko na flasicu. popio je 100ml i imao grceve celu noc. Posle 2 meseca sam isto ponovila i sto je imao grceve. Tek kada je napunio 2 godine, poceo je da pije kravlje mleko. Dojila sam ga 20 meseci, a do 24 meseca je pio Novalac 3.

Dakle, i to ako ste uvele puter i pavlaku bebi u sihranu, mozete da uvedete kravlje mleko sa 3,2% mm. Nema potrebe za manjim procentom masti, cak sta vise, te masti su izuzetno potrebne. Bebe ne reaguju nikada na mlecne masti. Reaguju na odredjene proteine iz mlecnih proizvoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sargarepicu je super prihvatila,lepo rucka posle popije malo mleka i mirna je bar 4 sata.Da li da uvedem sad krompir ili jabukicu? A primetila sam da otkako jede malo joj redja stolica i skroz je narandzasta,kao da sargarepa samo prodje kroz njena creva i izadje na guzu.Jel to normalno? Malo sam otisla sa teme ali ima veze sa uvodjenjem hrane pa zato ovde pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi otisla sa teme. Ako vec kaki toliko narandzasto, odlozi voce i povrce za 7 dana( jos ne vari tu vrstu celuloze), a daj joj zitarice. ako je jela pirinac, daj joj sada kukuruz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, ali babana baš brzo pocrni tako da je ja ne bih držala uopšte.

Ja sam danas uvela lososa. To je prva stvar, posle krompira, koju je pljunula svaki put kad sam pokušala da joj dam :( Posle je normalno nastavila da jede džigericu s povrćem. Baš bezveze :(

Pametno dete :lol: ni Mika ne voli losos, ali uuuuopste, na mamu... :lol:

Jelena, ja kad bih mu kuvala u mleku kuvala bih mu mnogo vise od 3 supene kasike. Ako kuvam griz recimo, stavila bih mu skoro 2dl mleka. Kako da skuvam sa samo 3kasike mleka, kad njemu treba minimum 2dl kasice da se spremi? Sta da bude ostatak tecnosti, voda? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pametno dete :lol: ni Mika ne voli losos, ali uuuuopste, na mamu... :lol:

Jelena, ja kad bih mu kuvala u mleku kuvala bih mu mnogo vise od 3 supene kasike. Ako kuvam griz recimo, stavila bih mu skoro 2dl mleka. Kako da skuvam sa samo 3kasike mleka, kad njemu treba minimum 2dl kasice da se spremi? Sta da bude ostatak tecnosti, voda? :unsure:

Naravno da ne mozes da skuvas nesto na dve kasicice mleka, skuvaj normalno, a njemu daj da pojede dve kasicice tog obroka sa mlekom, bas kao i drugo sto si mu uvodila. :) I onda povecavaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I manite se psenicnog griza, aman. Pored toliko zitarica od celog zrna, svi uvodite psenicni griz kao nesto vazno. Nije vazan psenicni griz. Kuvajte celo zrno psenice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pametno dete :lol: ni Mika ne voli losos, ali uuuuopste, na mamu... :lol:

Jelena, ja kad bih mu kuvala u mleku kuvala bih mu mnogo vise od 3 supene kasike. Ako kuvam griz recimo, stavila bih mu skoro 2dl mleka. Kako da skuvam sa samo 3kasike mleka, kad njemu treba minimum 2dl kasice da se spremi? Sta da bude ostatak tecnosti, voda? :unsure:

Nisam ni ja nešto oduševljena lososom ali sam se nadala da će ona voleti :) Probaću da joj uvalim nešto drugo ovih dana, ionako sam i ja na nekom ribljem režimu pa ćemo da vidimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probajte da nadjete losos pastrmku. Vrlo verovatno ce je radije jesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes, naravno. Sir uglavnom mladi sa sto manje soli, kravlji naravno.

Parmezan se preporucije u malim kolicinama skoro kao zacin jer sadrzi u sebi pozitivne bekterije za rad creva.

:unsure: A mi ga bas krkamo... Mada, moja deca se ne racunaju, njima je parmezan u krvi :P

Ne znam, ali babana baš brzo pocrni tako da je ja ne bih držala uopšte.

Ja sam danas uvela lososa. To je prva stvar, posle krompira, koju je pljunula svaki put kad sam pokušala da joj dam :( Posle je normalno nastavila da jede džigericu s povrćem. Baš bezveze :(

:lol: :lol: Smizla mala...

Sargarepicu je super prihvatila,lepo rucka posle popije malo mleka i mirna je bar 4 sata.Da li da uvedem sad krompir ili jabukicu? A primetila sam da otkako jede malo joj redja stolica i skroz je narandzasta,kao da sargarepa samo prodje kroz njena creva i izadje na guzu.Jel to normalno? Malo sam otisla sa teme ali ima veze sa uvodjenjem hrane pa zato ovde pitam.

A je l' joj blendas sargarepicu ili gnjecis? Ja sam skontala da kad je izblendam, tacno tako kao da samo prodje kroz nju, ali zato kad je gnjecim, vidi se da je preradjena, valjda razumes sta je pesnik hteo da kaze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco mi ne jedemo griz al sam joj mlela psenicu u brasno pa pravim na vodi, jel to ok?

I zanima me kad se pocinje sa solju, ono makar malo da okusi u jelu, dosta se znoji, kontam da im je potrebna so.?

Poz svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koliko sam procitala sve i svasta ne preporucuje se so pre prvog rodjendana. mi cemo se drzati toga.

e sad, mene zanima kakva je nutritivna razlika izmedju zelja i blitve? mislim da nam se zelje ne dopada toliko dok su jela sa blitvom prolazila dobro... da li uskracujem nesto znacajno bebi ako batalim zelje (bar za naredni period, kasnije se sarmice sa zeljem nece moci izbeci u nasem domacinstvu :) ) i nastavim samo sa blitvom??

i spanac me zanima, nismo ga uvodili, ali da je ista (manje vise) stvar ako umesto svog tog zelenisa koristim sa blitvu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalim da smo uveli spanat i lepo ga rucka.Juce sam mu ponovo dala jogurt,par kasicica i nije imao nikakve reakcije,a danas cim sam mu umesala sa palentom opet se zacrveneo oko usta.Tako da opet stopiramo mlecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco mi ne jedemo griz al sam joj mlela psenicu u brasno pa pravim na vodi, jel to ok?

I zanima me kad se pocinje sa solju, ono makar malo da okusi u jelu, dosta se znoji, kontam da im je potrebna so.?

Poz svima!

Ma kakva so, draga?! soli ima u mesu, u povrcu sasvim dovoljno. Svaki dodatak soli opterecuje bubrege bebama. ne trebaju oni so dodatno.

Naravno, psenica je prava stvar i sve zitarice celog zrna a ne preradjene osim kukuruznog griza koji je samo mleveni kukuruz. ;)

Da se pohvalim da smo uveli spanat i lepo ga rucka.Juce sam mu ponovo dala jogurt,par kasicica i nije imao nikakve reakcije,a danas cim sam mu umesala sa palentom opet se zacrveneo oko usta.Tako da opet stopiramo mlecno.

A jesi li probala da mu das palentu bez jogurta? ili jogurt bez palente?

malo mi je cudna ta reakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I manite se psenicnog griza, aman. Pored toliko zitarica od celog zrna, svi uvodite psenicni griz kao nesto vazno. Nije vazan psenicni griz. Kuvajte celo zrno psenice.

Ma griz sam dala kao glup primer. Konkretno bih mu kuvala sutlijas, jer me smara da mu pravim pirincane pahuljice u bebelaku. Pirincane pahuljice koje imaju ad mleko i prave se sa vodom nece ni da lizne, ne svidja mu se ukus sto posto. Pa sam htela da mu kuvam recimo sutlijas od integralnog pirinca recimo...

Griz bih mu konkretno pravila mozda sa kakaoom, mada je danas jeo palentu sa kakaom i maslacom. Nisam verovala da ce jesti, ali sve je ponjupao! :lol:

Juce je probao margarin. Ostao je sa tatom i uputstvom za spremanje kasice, posto mm nije skontao da postoji neka razlika izmedju putera i margarina, on mu je ubacio pola kasicice margarina u kasicu. Mislim, nista strasno, ali mm se bas smorio kad sam mu rekla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.