Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Da ja miješam obavezno(pola/pola)...meni je jako kada pijem nerazrijeđen a kamoli bebi.

Hvala...moracu i ja da mesam...mada Petri ne smeta ali sto je sigurno,sigurno je... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa sest meseci sam krenula sa pilecim belim mesom, a sa 7 meseci sa pilecom dzigericom. Sve je super prihvatio. Domace je sve, pa se manje brinem. Dzigericu pre kuvanja drzim u mleku par minuta i tek onda kuvam, izvuce gorcinu i eventualnu krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidiš to za držanje u mlijeku ti je dobro(sad sam se i ja sjetila).

Mi smo isto tako krenuli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ŠTA JE SA RIBOM I KOJOM? Kada možemo to uvrstiti, tipa tunjevina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ŠTA JE SA RIBOM I KOJOM? Kada možemo to uvrstiti, tipa tunjevina?

Riba - od 10 meseci, ako beba nije sklona alergijama ili od 12 meseci, ako je sklona alergijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je receno da krenemo od petog meseca...Da pomesamo sa palentom...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jogurt- mislim da smo poceli oko 6.5 -7 meseci. Davno je to bilo pa ja i zaboravih... ;)

Ima li ko jos koju ideju za dorucak?

Integralne zitarice od celog zrna- najzdraviji unos ugljenih hidrata u vreme kada njima organizam treba da se nahrani da bi mu podigle nivo energije ;)

Mi maloj dajemo a i sami za dorucak jedemo takve zitarice i jos u njih dodajemo suvo ili sveze voce, med, razne vrste oraha (sad kad je vec velika).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame pomozite,moja beba jos uvek sisa, negde od 4-og meseca smo poceli sa sokicima i postepeno smo uvodili i kasice,naravno voce i povrce,za 4 dana napunice 7 meseci i jede skoro sve od voca i povrca.Lepo je do sada napredovala i vrlo je aktivna i zivahna beba.Medjutim moja okolina tj.najvise mama tvrdi da joj nije dovoljno sto joj dajem vocne kasice,da treba da jede nesto vise,nesto sto ce je vise zasititi kako ona kaze.Juce mi kaza "daj joj pilece virsle"za dorucak :blink: da li mi neko moze napisati svoja iskustva i sta daje svojoj bebi,tipa za dorucak,rucak i tako.Opet bih naglasila da ona jos uvek sisa,lepo napreduje i vrlo je zadovoljna i jos da kazem nece da jede zitarice :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame pomozite,moja beba jos uvek sisa, negde od 4-og meseca smo poceli sa sokicima i postepeno smo uvodili i kasice,naravno voce i povrce,za 4 dana napunice 7 meseci i jede skoro sve od voca i povrca.Lepo je do sada napredovala i vrlo je aktivna i zivahna beba.Medjutim moja okolina tj.najvise mama tvrdi da joj nije dovoljno sto joj dajem vocne kasice,da treba da jede nesto vise,nesto sto ce je vise zasititi kako ona kaze.Juce mi kaza "daj joj pilece virsle"za dorucak :blink: da li mi neko moze napisati svoja iskustva i sta daje svojoj bebi,tipa za dorucak,rucak i tako.Opet bih naglasila da ona jos uvek sisa,lepo napreduje i vrlo je zadovoljna i jos da kazem nece da jede zitarice :unsure:

Moja beba ima osam i po meseci, u tom uzrastu sam joj davala kašice od barenog povrća u koje sam dodavala bareno meso- pileće i ćureće, sve stavim u blender i umiksam, palentu sa jogurtom.

A viršle i ostale preradjevine od mesa niti sam joj davala niti nameravam u skorije vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sa 7 meseci sisali do podne,koliko god puta je ona to htela,u podne joj je bio rucak(corbica sa mesom,spanacem,karfiolom,krompirom,sargarepom,celerom......i zumance po 1/4svaki 3dan),oko 3 popodne je bila vocna kasica,a oko 7/8 uvece vecerica,zitarice kupovne,a od 7 meseca mi je jela kacamak sa kis.mlekom,jogurtom,pavlakom.........dorucak sam tek uvela sa 9 meseci,jer sam zelela da sisa sto vise.danas i dalje sisa,evo za 12 dana puni godinu,ishrana joj je ista samo jede i plazmu i mleko,poparu,palentu,vise povrca,celo zumance,sveze voce,i zitarice predvidjene za njen uzrast.znaci vremenom sam samo uvela dorucak i veci dijapazon jela,sada recimo ne jede za rucak sve u corbici od povrca,vec jedno jelo/samo boranija sa mesom,samo kupus/kao i mi.nadam se da sam pomogla,a ne slusaj nikoga,radi kako ti mislis da treba,pronadji sta tebi najvise odgovara,a pre svega tvojoj bebi.meni su govorili da ranije uvedem dorucak,ali ja to nisam htela pre 9meseca,jer sam znala da sto vise bude jela nemlecnu hranu,manje ce sisati i meni ce se mleko smanjivati.poslusala sam sebe i zato i dalje ima mlekca,i dalje super siki.

i nikako virsle i mesne preradjevine,nema potrebe to da jede,mi to jos nismo probali,i dalje joj necu davati.

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sa 7 meseci sisali do podne,koliko god puta je ona to htela,u podne joj je bio rucak(corbica sa mesom,spanacem,karfiolom,krompirom,sargarepom,celerom......i zumance po 1/4svaki 3dan),oko 3 popodne je bila vocna kasica,a oko 7/8 uvece vecerica,zitarice kupovne,a od 7 meseca mi je jela kacamak sa kis.mlekom,jogurtom,pavlakom.........dorucak sam tek uvela sa 9 meseci,jer sam zelela da sisa sto vise.danas i dalje sisa,evo za 12 dana puni godinu,ishrana joj je ista samo jede i plazmu i mleko,poparu,palentu,vise povrca,celo zumance,sveze voce,i zitarice predvidjene za njen uzrast.znaci vremenom sam samo uvela dorucak i veci dijapazon jela,sada recimo ne jede za rucak sve u corbici od povrca,vec jedno jelo/samo boranija sa mesom,samo kupus/kao i mi.nadam se da sam pomogla,a ne slusaj nikoga,radi kako ti mislis da treba,pronadji sta tebi najvise odgovara,a pre svega tvojoj bebi.meni su govorili da ranije uvedem dorucak,ali ja to nisam htela pre 9meseca,jer sam znala da sto vise bude jela nemlecnu hranu,manje ce sisati i meni ce se mleko smanjivati.poslusala sam sebe i zato i dalje ima mlekca,i dalje super siki.

i nikako virsle i mesne preradjevine,nema potrebe to da jede,mi to jos nismo probali,i dalje joj necu davati.

.

Hvala puno na savetima,mnogo mi znaci,nastavicu sa ishranom bebe kao i do sada posto mislim da je bilo OK ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na savetima,mnogo mi znaci,nastavicu sa ishranom bebe kao i do sada posto mislim da je bilo OK ;)

NEMA NA CEMU!!!!SAMO SLUSAJ SEBE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viršle!?! :blink: Užas! Pa to je sam go aditiv i masnoća! Pašteta isto tako... Toliko glupih saveta ima, a mi onda treba da smo diplomate prave, pa da se nisakim ne zavadimo jer nećemo da poslušamo, nego da uradimo kako mi smatramo da je najbolje... Odmah za ambasadore i ministre spoljnih poslova da nas stave posle svega što nas čeka sa brižnima iz okoline!

Sad sam malo off...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u mojoj okolini daju virsle bebi od 7-8 meseci, sto je za mene strasno. Najveci mi je sok bio kada sam cula da daju sarmu, ej pa jako je to za odrasle, a mogu misliti kako je bebi. Ili slaninu. Najgore od svega je to kad mi kazu: Jao, pa super je prihvatila/prihvatio. Licno, jos ne stavljam ni zacine, dajem mu voce i povrce, pilece meso, i teletinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste počele bebama davati hranu tipa korice kruha ili neki kesić, da glođe?

Je se nešto bojim da će odvaliti komad, svakakve scene sam si u glavi zamišljala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste počele bebama davati hranu tipa korice kruha ili neki kesić, da glođe?

Je se nešto bojim da će odvaliti komad, svakakve scene sam si u glavi zamišljala...

Slobodno mu daj. Ja sam, čini mi se, davala to još od 7. ili 8. meseca. Sažvaću oni to sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala KRISTAL, pokušaću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre sedam dana smo krenuli sa dzigom (jer nam je baka spremila pilice specijalno za tu svrhu) i odusevljeno je prihvatila (pu...pu...pu, da ne ureknem :P ).

Uglavnom do sada kombinujem sa pirincem ili kukuruznim brasnom i malo dodam bundeve (kupovne juvitanine) pa cak i malkice jabukice, odnosno dodam bilo sta sto ima c vitamin da bi se gvozdje sto bolje "iskoristilo" u organizmu. Ovih dana (koliko vec sutra) ubacicu joj i blitvu u tu kombinaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kada ste krenule da dajete zumance bebicama? (poznato mi je kojim tempom se daje, ali da li je rano da se pocne u 6-om mesecu?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kada ste krenule da dajete zumance bebicama? (poznato mi je kojim tempom se daje, ali da li je rano da se pocne u 6-om mesecu?)

Ja sam počela u 7. mesecu po preporuci dr. Mislim da nije rano ni u 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela u 7. mesecu po preporuci dr. Mislim da nije rano ni u 6.

moja beba ima 6 meseci , a sa pet je jela bananu i sargarepu, sad vec jede blendiranu jabuku, pilece meso, krompir , kelj ... i dalje sisa,ali ja mislim da nemam dovoljno mleka jer se i cesto budi u toku noci,na 3-4 sata. da li je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez panike, normalno je. Doktori kažu da se beba ne budi zato što je gladna već hoće da se mazi i oseti maminu blizinu. Moja beba već tri meseca jede i siki, ali se budi noću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela u 7. mesecu po preporuci dr. Mislim da nije rano ni u 6.

Kristal, hvala ti... Verovatno cemo poceti sledece nedelje.

moja beba ima 6 meseci , a sa pet je jela bananu i sargarepu, sad vec jede blendiranu jabuku, pilece meso, krompir , kelj ... i dalje sisa,ali ja mislim da nemam dovoljno mleka jer se i cesto budi u toku noci,na 3-4 sata. da li je to normalno?

tijanaa, ako ti se i pre budila u tim intervalima onda je to njena navika. Ukoliko si pocela da dajes veceru (npr pirincanu kasu i sl.) i posle sad/dva podoj, ma nema sanse da je gladna. Hoce malo da siki iz navike :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kada ste krenule da dajete zumance bebicama? (poznato mi je kojim tempom se daje, ali da li je rano da se pocne u 6-om mesecu?)

I ja mislim da nije rano sa 6 meseci da se pocne s zumancetom,tako smo i mi poceli,sad ga rucka s povrcem 2-3 puta nedeljno,svidja joj se :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 6 meseci , a sa pet je jela bananu i sargarepu, sad vec jede blendiranu jabuku, pilece meso, krompir , kelj ... i dalje sisa,ali ja mislim da nemam dovoljno mleka jer se i cesto budi u toku noci,na 3-4 sata. da li je to normalno?

I kod nas je tako,sad je napunila 7 meseci i uvek se budi po 3-4 puta u toku noci,mislim da samo hoce da se mazi posto je stavim da sisa i ona u roku od 1-2 minuta zaspe,to joj dodje kao neko umirenje,ovih dana je vrucina pa se budi i cesce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.