Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

ja jos nisam davala krusku, jabuku npr vec neko vreme dajem svezu, e sad da li bih mogla i krusku odmah svezu da uvedem ili je bolje prvo da je skuvam? a sljive? imam zamrznute , pa joj skuvam i tako dam, ali ako mogu i njih sada vec sveze( prvo da ih odmrznem) lakse mi je tako svakako, a i sigurno je hranljivije od skuvanog oblika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,

Uvek je bolje sveze. Generalno, voce se u pocetku kuva da bi sve unos eventualnih bakterija svelo na minmum. Ako ste vec jeli sveze voce pa makar i jabuku, ja ne vidim zasto ne bi jeli i sve ostalo.

Drami, imas suvih sljiva da kupis u bilo kom marketu ili zdravoj hrani. mozes i kupovnu juvitanu da vidis kako ce da reaguje.

Ako ima tvrdu stolicu, kuvaj krusku neljustenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanja, vi bi trebali da pojacate ishranu zbog tog hemoglobina. Folnak ce sigurno da pomogne ali ne moze trajno da resi hemoglobin.

Meso za rucak svaki dan, ali crveno meso. To znaci da uvedete teletinu, a posto je piletinu vec jela, onda uvek uzimaj meso od bataka, karabataka, krilca. To je bogato gvozdjem. Zitarice uz rucak sa mesom i povrce. Koliko god da pojede: 1/3 meso,1/3 zitarica. 1/3 povrca.

Povrce: pre brokolija uvedi cveklu, zelenu boraniju, mlado zelje (sad ga ima).

Sto se tice voca, ne znam kako si pravila te sokove, ali bi zbog vitamina C (koji vezuje gvozdje) bilo dobro da uvedes sveze. Mozes i svezu cveklu uvek da mesas sa nekom vockom u sok.

I za vecericu obavezno zitarice.

Nisam bas sigurna da li se dobro secam: vi pijete adaptirano mleko, jel tako?

Pije Bebelac 2. Da, milsila sam na Milupine kasice, njih jede.

Dobro, hvala za savete oko ishrane. Kad je jela piletinu, meso je bilo sa bataka i karabataka, a danas je jela krompir i tikvicu u vodi gde se kuvala teletina. Planiram da joj sutra dam i meso da proba, posto je 2 dana imala povrce sa vodom od teletine.

Da li sme da jede zitarice 2 puta dnevno? I da budu iste ili razlicite?

Dala sam joj kupovne sokove od sljive i breskve, izmedju obroka ih je pila.

A kad je najbolje vreme da jede voce u toku dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moooram da se pohvalim! Pojeo je vise od 500g kasice! Ne znam sta mu bi??? Spremila sam mu tikvicu, integralni piriac, zelje i pavlaku... ma polizao je ciniju :D a za uzinu je poruckao 2/3 banane sa pola pomorandze... :D jooj sto volim kad ovako lepo rucka... samo da nam ovo ne bude neki izuzetak :rolleyes:

I ja sam u cudu... Eto, prvo sam kukala da nece da jede a sad mi cudno KOLIKO jede :D duusa moja :wub:

Juuuuu, pola litre? :)))

Upisuj bebu ispred moje po kolicini koju moze da pojede :)

Mi smo danas probali kopovnog lososa+sargarepu+krompir, onaj hippov ;)

I da pitam nesto, je l' previse da mu u svaki obrok ubacim po malo zitarica da bih malo zgusnula kasicu?

Recimo dorucak palenta+jogurt, rucak povrce+meso sa 1-2merice rize da se zgusne, vecera voce sa 1-2 merice zitarica da zgusnem? Misilm na merice iz bebelaka, one imaju oko 5g, to je valjda kao kafena kasicica... a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pije Bebelac 2. Da, milsila sam na Milupine kasice, njih jede.

Dobro, hvala za savete oko ishrane. Kad je jela piletinu, meso je bilo sa bataka i karabataka, a danas je jela krompir i tikvicu u vodi gde se kuvala teletina. Planiram da joj sutra dam i meso da proba, posto je 2 dana imala povrce sa vodom od teletine.

Da li sme da jede zitarice 2 puta dnevno? I da budu iste ili razlicite?

Dala sam joj kupovne sokove od sljive i breskve, izmedju obroka ih je pila.

A kad je najbolje vreme da jede voce u toku dana?

Tanja, ako ona tebi ne napreduje dobro u tezini, trebalo bi da joj dajes puno ugljenih hidrata a to su u vasem slucaju zitarice. Stoga joj daj zitarice za svaki obrok slobodno.

Kupi Milupine ili Nestle na kojima pise da se prave sa mlekom. Njih mozes stavljati i u kompot od voca i u supe od povrca i mesa i da pravis sa bebelacom.

Pitala sam da li ste na AD mleku jer ima nisak hemoglobin. Ne bi trebala jer AD sadrzi gvozdje. Mislim da je dobro da joj dajes voce izmedju rucka i vecere, sveze voce. Mora dobijati dovoljno vitamina C kako bi se gvozdje vezalo. Ocigledno joj fali vitamin C.

Imas da kupis u zdravoj hrani odlican sok od cvekle. mozes ga mesati sa bilo kojim vocnim sokom i bice sve OK.

Andjelcicu, ako imate puno kg za svoj uzrast onda ne bi trebalo da jede stalno zitarice vec jednom dnevno. Ja znam da ti stavljas po malo u svaki obrok, ali je bolje da ima jutranji obrok sa zitaricama u dobroj meri, a u ostalima da nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas jeli bananu popodne sa palentom.Fino je ruckao,a oko podne sargarepu i paskanat sa palentom.Sta cu od povrca da uvedem jos,jeli smo do sad sargarepu,krompir,paskanat,bundevu.Kad krusku da uvedem i da li se i ona kuva kao i jabuka?Malo je danas imao tvrdju stolicu sigurno od banane jer smo je juce malo probali 2 do 3 kasike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nije imao od sargarepe ranije onda jeste od banane. krusku isto kao i jabuku kuvas.

Uvedi krusku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kad citam vase postove prosto se uplasim sta ce biti sa mojom...ona mrljavi li mrljavi, jednostavno na sve je gadljiva...kad joj uvodim novu namirnicu prva reakcija je nagon za povracanjem, pa tek kod trece kao nesto promrljavi :(

to da pojede 200ml...ja nemam pojma kad ce to da se desi...a ovako kad gleda nas kako jedemo pomislio bi covek da bi na sve pojela

isto, ali isto i dusan pravi te scene! snima nas tako da bi covek pomislio da ce da nam otme iz ruku ono sto mi jedemo... a kad dodje na red njegova kasica, sve ispljune...strasno! oh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam uvela Vuku bananu stolica je bila meka i kakio je bez problema.Kuvam mu cesto i krusku,probalo je i hipovu sljivu i opet mu tvrda stolica.Danas je dva puta kakio tvrdo.Sledece mi je da probam suve sljive,a cula sam da pomaze i zasladjena kamilica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelko,da nije rano za ribu?

Drami,nama kasica od sljive ne radi,a sokic od sljive nece vise da pije.I sada nam se desi npr svaa peta kaka bude tvrda.Ja zasladjenu kamilicu ne bih davala,al to sam samo ja. ;)

Citam na nekom drugom forumu,jedna mama iz Nemacke prica kako je pedijatar rekao da moze sve da daje od cetvrtog meseca..jagode,belance,citruse.

Kao ako bude reakcije ne dajes tu hranu,a ako bude PA STA ne dajes vise. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas cu joj dati prvi put breskvu,kupila sam Hipp.Znam da treba da joj dam dve kasicice,ali mi recite jel mogu da je pomesam sa zitariicama i stavim pola teglice ili ne?Ako joj dam dve kasicice sta mi predlazete da joj dam posle,slanu ili slatku neku kasicu?Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu, ako imate puno kg za svoj uzrast onda ne bi trebalo da jede stalno zitarice vec jednom dnevno. Ja znam da ti stavljas po malo u svaki obrok, ali je bolje da ima jutranji obrok sa zitaricama u dobroj meri, a u ostalima da nema

nama kilaza fali, a napredni smo u visinu ;) ja imam jednu glistuuu :)

a cime da mu zgusnem kasice? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas cu joj dati prvi put breskvu,kupila sam Hipp.Znam da treba da joj dam dve kasicice,ali mi recite jel mogu da je pomesam sa zitariicama i stavim pola teglice ili ne?Ako joj dam dve kasicice sta mi predlazete da joj dam posle,slanu ili slatku neku kasicu?Hvala.

Nemoj pola teglice.daj dve tri kasicice,pa posle toga obrok koji je na redu.

Sutra joj daj 506 kasicica i treci dan mozes vecu kolicinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama kilaza fali, a napredni smo u visinu ;) ja imam jednu glistuuu :)

a cime da mu zgusnem kasice? :(

Koliko kila imate?

Stavi mnaje tecnosti pa nece biti retka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj pola teglice.daj dve tri kasicice,pa posle toga obrok koji je na redu.

Sutra joj daj 506 kasicica i treci dan mozes vecu kolicinu.

Hvala Maki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj pola teglice.daj dve tri kasicice,pa posle toga obrok koji je na redu.

Sutra joj daj 506 kasicica i treci dan mozes vecu kolicinu.

:lol: :lol: :lol:

Da li i kako mogu da joj dam zelenu salatu? Tipa, iseckam malo u jelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi i za dorucak i za veceru imamo zitarice, napredniji smo od starta pa i sada, naravno ne bih da je tovim nepotrebno ali sta recimo mogu da dam umesto zitarica za dorucak ili veceru pa da imam jedan obrok sa zitaricama.

mi jedemo recimo ovako: za dorucak ovsene pahuljice sa vocem, 7 korn sa vocem.. vecera palenta sa kis mlekom ili jogurtom, 7 korn, ili milupa riza ili one sa kukuruzom i sl... dala bih joj recimo za dorucak jogurt i voce,ali to vidim da mnoge mame daju za uzinu (kolu mi ni nemamo, nema prostora za uzinu, a i ne treba nam za sad)

dakle, mame, sta vi dajete ujutru i uvece?

i jos nesto, kupila sam blitvu danas (ili zelje nisam sigurna sta je ovo), kako kuvate i sa cim kombinujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko kila imate?

Stavi mnaje tecnosti pa nece biti retka.

Navukao jedva 7kg i tu stojimo vec duze vreme... :blink: Doktorka kaze da za njegovu duzinu treba da ima vise od 7,5kg

Ne stavljam tecnost, nego recimo tikvice same po sebi posle barenja su pune vode, tako i karfiol, brokoli... i ne znam cime da zgusnem jer te kasicu su mi uvek previse bistre...

:lol: :lol: :lol:

Da li i kako mogu da joj dam zelenu salatu? Tipa, iseckam malo u jelo...

E to i mene zanima :D Ja planirala danas da mu dam da licka i gricka list salate... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam uvela Vuku bananu stolica je bila meka i kakio je bez problema.Kuvam mu cesto i krusku,probalo je i hipovu sljivu i opet mu tvrda stolica.Danas je dva puta kakio tvrdo.Sledece mi je da probam suve sljive,a cula sam da pomaze i zasladjena kamilica.

Nemoj zasladjenu kamilici nikako, molim te. psuti secere k vragu! Ako kaki i nema zatvor ne treba da brines. Treba crevca da se navikunu. Mora da se malo i muci. Ako nema problem sa bananom, nemoj je onda izbegavati. Uvedi zarad tvog mira breskvu, kasicu.

nama kilaza fali, a napredni smo u visinu ;) ja imam jednu glistuuu :)

a cime da mu zgusnem kasice? :(

Daj mu dva obroka sa zitaricama onda. Ujutro i uvece. Pola zitarica pola ostalo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC Hvala na savetima. Javicu kako napredujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, Tanja.

Posto si rekla da ti Milica slabo napreduje, koje su to kolicine mleka po obroku i koje kolicine kasice inace pojede za obrok.

Kad si rekla da slabo napreduje, ja sam se vezala za cvrstu hranu, a sad prebiram po glavi i setih se da si pisala da je ona na Bebelacu. Cudim se da je na Bebelacu slabo napredovala sve vreme. Sta ti je dr. rekao/rekla povodom toga jos pre uvodjenja cvrste hrane? Jel moguce da je sve to zbog nizeg hemoglobina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas probali krusku i jeli jabuku sa pirincem.Posle 200 ml kasice Vuk je trazio siku?Ja mu dala jer me je vukao za majicu i kenjkao.Nakon dva sata pola kasice je povratio,ne bas pola ali onako.Bio je jako gladan i bas je brzo pojeo,ne znam da li je povratio zbog vazduha sto se nagutao,jer jabuku je jeo od prvog dana.Mesec dana jede crvstu hranu.Nista ga ne muci i nije neraspolozen.Da li sutra da nastavim normalno da mu dajem da jede?I jos nesto,ujutro siki oko 7h pola 8h pa drugi put oko 11h.Posle mu dam kasicu oko 13h pola 14h,pa onda nije dugo gladan pa mu onda dam opet kasicu oko pola 18h,pa mleko u 20h,i jos jednom pred spavanje.Izmedju dve kasice ne stigne da sisa jer nije gladan.Da li mu je to dosta mleka sto unese dnevno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas probali krusku i jeli jabuku sa pirincem.Posle 200 ml kasice Vuk je trazio siku?Ja mu dala jer me je vukao za majicu i kenjkao.Nakon dva sata pola kasice je povratio,ne bas pola ali onako.Bio je jako gladan i bas je brzo pojeo,ne znam da li je povratio zbog vazduha sto se nagutao,jer jabuku je jeo od prvog dana.Mesec dana jede crvstu hranu.Nista ga ne muci i nije neraspolozen.Da li sutra da nastavim normalno da mu dajem da jede?I jos nesto,ujutro siki oko 7h pola 8h pa drugi put oko 11h.Posle mu dam kasicu oko 13h pola 14h,pa onda nije dugo gladan pa mu onda dam opet kasicu oko pola 18h,pa mleko u 20h,i jos jednom pred spavanje.Izmedju dve kasice ne stigne da sisa jer nije gladan.Da li mu je to dosta mleka sto unese dnevno?

ja iskreno mislim da se on samo prejeo, meni je Iva dugo nakon uvodjenja kasica trazila da sisa makar dva puta da povuce iz zadovoljstva,evo tek posle 3 meseca od uvodjenja je prestala da trazi da sisa posle rucka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mig, moguce je da je posle 200ml bio zedan pa je zato trazio da sisa. Posto mleko ne moze tek tako da mu utoli zedj, vise ga je popio i kasnije povratio.

Dosta on sisa. Imate vi tu dosta podoja. Uopste nije problem. Vazno je samo da mu izmedju obroka das vodu. Zitarice u stomak nabubre i potrebno je vise tecnosti da bi se lepo varile.

Koliko sada pojede kasice uvece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sada pojede kasice uvece?

Pojede od 160 do 180g to je taj drugi obrok oko pola 18h.To danas nije hteo,samo mleko oko 20h.Posle tog povracanja je zaspao i nisam ga budila.Da pio je i vodu posle obroka,mozda mu bilo malo vode.Videcu sta ce biti sutra a i ja mislim da se prejeo bas je bio halapljiv :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.